Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

+19
Stazi
dorica
Lidija
Bojana
nasha.deca
tanasija
Ivana_Sa
Bea
IvanaPG
Beba
Mima
Ivana
Tamara
Mildan
Veka
Emica07
maja
Andjela
Milica
23 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Uto Nov 20, 2007 6:56 am

First topic message reminder :

e,drage moje ovako.
odem ja danas po ninu u vrtic,kad na oglasnoj tabli za obavestenje roditeljima pise zimovanje 7 dana,kopaonik ...
cena nije nesto preterano velika ne bih da je navodim,s obzirom kad se uzme kako je sve skupo ovo mu dodje kao normalno i ocekivano.
e sad nije problem u parama,vec pustiti dete ili ne.
vaspitacica mi rece ako bude odredjen broj dece onda idu i ti sa 4 godine,ako ne onda samo ovi od 5 i 6 jer njih ce roditelji sigurno pustiti.
i pita ona mene da li da je prijavi,pa cu naknadno znati sve potrebne informacije,samo da prvo znaju konacan broj dece.
njena vaspitacica bi vodila njenu grupu sto mi se svidja jer je jako voli i navikla je na nju.
kazem ja vaspitacici da neznam ipak su oni mali,kako ce ona sa njima,a ona meni ne brinite nista to je nas posao,pa i ovde su sa nama skoro ceo dan pa ih pazimo,a i isla je nina vec na jdan dan sa drugarima u zoo vrt u beograd.
i tako ja kazem pa prijavite je pa cu jos razgovarati sa suprugom,pa cu vam javiti.
nazovem ja mm kad sam dosla kuci i on kaze pa pusti je sa drugarima,i treba da bude samostalna,da nauci da bude snalazljiva i sposobna,i objasni joj sta je to zimovanje u najkracim crtama,pa vidi jel se ona slaze sa tim.
i tako objasnim ja nini sta je zimovanje,planina,puno snega,sankanje,grudvanje,hotel,nema mame,tate,7 dana,samo drugari i vaspitacica,i ona se slozi.
pricale smo o tome jos i rekla je samo da nece da place ona je vec"velika",samo ce joj faliti njen brat malo i crtaci.
koliko je ona razumela sta je to iz mog objasnjenja i nase price neznam.
inace je ovako jako samostalna,zna sama da piski,obuce se,slozi stvari,jede itd.
cak i kad ide na neki rodjendan ja je ostavim i dodjem po nju kad se rodjendan zavrsi i ona se ne buni.
neznam u velikoj sam dilemi.
zato pomagajte i kazite sta biste vi radile i dal bi pustili vase dete?
pustila bi je iz razloga sto bi bila sa drugarima,sigurno bi uzivala,bilo bi joj lepo,jer nikad nije bila na planinu,a kamoli zimovanje,ali s druge strane opet kao majka strepim i brinem(sto je valjda normalno i sigurno bi me isti osecaj pratio i da ima 10godina)sta ako joj prvi dan bude lepo,a vec drugi trazi da ide kuci,sta ako sve bude super dok ne krene autobus,a ona se rasplace meni koja joj masem, a onda nema nazad pa srce ce mi puci.
neznammmmm,molim vas dajte vasa misljenja i ako mislite da je to suluda ideja da je pustim slobodno recite,ili pak ako se slazete sa mnom opet recite.
hvala vam puno.............znacice mi svaki savet,kritika,sugestija,podrska ili pomoc kako bi donela pravu odluku.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Uto Feb 03, 2009 3:41 am

Za pet dana.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Pon Feb 09, 2009 4:21 am

Dana se vratila juče sa zimovanja.Kaže da bi volela da je još ostala i da idemo svi zajedno tamo opet.Sada čekamo slike od vaspitačice. Donela je drvenu kućicu kao uspomenu i jelkicu-pelcer.Naravno i diplome.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Andjela Pon Feb 09, 2009 6:03 am

Super Mildan,bas mi je drago da se Dana tako dobro i lijepo provela!!!!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Pon Feb 09, 2009 2:21 pm

Odlicno... znaci sledece godine repriza Smile
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Bojana Pon Feb 09, 2009 9:40 pm

Bas lepo da se tako fino provela Very Happy
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana_Sa Sub Feb 14, 2009 12:11 pm

Odlicno bas mi je dago sto se lepo provela
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od dorica Pon Feb 16, 2009 7:00 am

Drugari moje starije devojcice (predskolac) su se bas prosle nedelje vratili sa zimovanja. Ona nije isla. Iako je od dve i po godine u obdanistu nikada nije isla, suprug i ja smo se nadali da ce pozeleti ovoga puta da ide i da se po prvi put na duze odvoji od nas. Prvo je jako zelela da ide a onda se odjednom predomislila, iako je njena obozavana vaspitacica vodila grupu. Ispostovali smo njenu odluku, iako mislim da sam roditelj treba nekada da pogura dete i vatrenim krstenjem pomogne da shvati da je za nesto (za sta samo misli da nije) spremno. Nasa devojcica ipak nije spremna.
dorica
dorica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 4
Godina : 44
Lokacija : beograd
Datum upisa : 16.02.2009

http://www.tenis-srbija.com

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Sub Nov 07, 2009 6:32 am

Veka ::Danica se do sad nikad nije odvojila na vise od 3-4 sata, i to je bilo prvi put na toliko preosle nedelje...na svojoj terioriji je bila, i dobro podnela, ali nikad je nisam ostavila samu na nocenje negde, dok je moja sestricina vec u uzrastu kao Danica sedela po par dana kod mojih, a mladja jos i mnogo pre pored sestre. Ako je ona ukapirala sta sve to znaci i slaze se da ide- pa pustite je...nije Kopaonik preko sveta. Za jedno par godina molim te podseti me na ovaj post kad ja budem trebala da posaljem Danicu negde Laughing

Moracu da citiram samu sebe....evo nas u ovoj situaciji..... Danicina grupa ide na Kopaonik 7 dana, negde u februaru, martu.... znam da Kopaonik nije preko sveta, ma znam sve ovo sto sam doticnoj osobi onda rekla....ali......... da li je pustiti.... Danica zeli da ide, ali nisam 100% sigurna da ona kapira koliko dugo ce biti bez nas.... vaspitacicina procena je da bi mogla da se odvoji na toliko bez problema..ostajala je ona kod mojih na 3 nocenja i posle toga vec trazi nas.... uh, bas smo u dilemi........ Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Confused
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana Ned Nov 08, 2009 2:45 am

Pusti je da ide!Ako vaspitacica misli da moze bez vas toliko dana,pa sto da ne onda.A i sto kazes,nije Kopaonik na kraju sveta!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Stazi Ned Nov 08, 2009 9:25 am

i mi smo bili u dilemio. Kod Viktorije u vrticu su objavili da se ide na Zlatibor negde u maju, a i mene i muza uhvatila prpa sta cemo, hocemo, necemo, mi bi ali opet brinemo! Viktorija bi da ide, njene drugarice idu, kaze ona nama: " svi iz vrtica ce ici samo ja necu!" naravno da nije tako. Bilo je prijavljeno 8-ro dece pa smo na kraju prelomili i upisali je. sada samo da vidimo sta ce biti , dali ce neko da otkaze zbog gripe ili ti neceg drugog. Viktorija je presretna!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od amarilis Ned Nov 08, 2009 10:03 am

Iako sam ja taj period davno prosla, mislim da ako mozete finansiski da priustite da vase dete ide sa vrticem na "izlet", pustite dete da se polako oslobadja vezanosti za roditelje....Oni se tamo druz, igraju, uce... kada se vrate, bice puni dozivljaja i pricica.... U svakom slucaju imace sve sto im treba.. ogdovarajucu negu, ishranu, obaveze...bice im divno! Jedino roditelji ce biti malo u "panici" bez svojih malisana Very Happy
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Ned Nov 08, 2009 11:55 am

Pa nama je jedino trenutno problem sto je to 7 dana.... da je 3-4 mislim da ne bismo razmisljali ovoliko... u novcu je to 14 000 na 8 rata sto ne ispadne tako mnogo mesecno, mogli bi to da priustimo....ali.....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od tanasija Ned Nov 08, 2009 8:15 pm

Ja bih je pustila, ako bas bude prpa oticicete po nju i kraj. Moja sestra je isla sa obdanistem i nije plakala, a ranije se nikad nije odvajala od rodjitelja. Mislim da je tamo sve drugacije, puno dece, sve organizovano...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Pon Nov 09, 2009 5:21 am

Pa tako nekako i ja razmisljam....ali opet sam u nedoumici...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od amarilis Pon Nov 09, 2009 5:38 am

Veko, pusti dete ako možete to finansiski da podnesete.. biće joj predivno!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Pet Nov 13, 2009 6:53 am

Samo mora da shvati da će tamo spavati bez vas, da ne možete da budete pored nje.Ako si sigurna da je svesna toga, onda je pusti, odnosno pustite.Znači pričaj joj stalno, da tamo nema ni mame ni tate.I ne slažem se satime da se ide po nju, ako malo tuguje.Ako baš vaspitačica smatra, da ne može bez vas onda da, a ne čim vas traži.Mada sam ja za to da se njoj priča, da ne možete da idete po nju, kada ona traži, već kada se cela grupica vrati.Mora da zna da ona ne ide kod bake.Ali mislim da neće biti problema, i da neće ni da vas traži.Ipak oni imaju animatore i ispunjen program, tako da neće ona imati vremena da tuguje.Ovo sve mislim, zato što znam da je aktivno dete i voli da se igra, nije neki samotnjak.
Znači samo je treba pitati da li je ona sigurna da može bez vas toliko dana.Tim pitanjima, joj naravno to isto treba usaditi u glavu.Mislim da je pričom pripremite na to.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Pet Nov 13, 2009 8:06 am

Ja sam sve vise za...ona zna da nas tamo nece biti, da ce spavati bez nas, da ce biti sa drugarima i vaspitacicom... jedino jos da vidimo da li se uopste ide zbog ove epidemije jer su odlozili prijavljivanje do januara.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od tanasija Ned Nov 15, 2009 5:51 am

Nisam ja mislila da se ide po nju cim se zaplace, ali mislim da je bitno da ne bude neizvodjivo da se ode po dete. Nije za porediti srednjoskolce, ali kad odu na ekskurziju u inostranstvo a nama treba viza, sta god da se tamo desava ti ne mozes po svoje dete. Tako da ako se ide ja sam za varijantu da je negde blizu i gde za par sati mozes da se stvoris.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Cvrki Pon Mar 15, 2010 11:29 pm

Ja sam trenutno u istim mislima, kod Sare u vrtiću se organizuje ali leto na Zlatiboru. Ja sam uvek za, ako je ona za to. Nikad se nije odvajala od kuće, jeste spavala sama bez nas ali kući sa dekom i bakom. Sad će napuniti 4 godine i bez razmišljanja bih je poslala.To što kaže Ana, znam da mogu da skočim po nju ako nešto bude...naravno ne mislim da odem po nju ako se jedno veče rastuži kad me čuje na telefonu...Za sad kako sam joj sve objasnila ona hoće, videćemo samo ne zna se tačan termin,ide se u junu,samo da se ne poklopi s našim morem, idemo 21. juna...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana Uto Mar 16, 2010 1:01 am

Super,sigurno ce joj biti lepo i zanimljivo,velika je ona devojcica.Samo da vam se ne poklopi sa morem!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Stazi Uto Mar 16, 2010 2:15 am

Cvrki nama se bas poklopilo. Mi smo Viktoriji uplatili vec par rata za Zlatibor i onda zakazali put u Grcku, medjutim Viktorijina vaspitacica se jako razbolela i verovatno im se nece ni vracati a ja nikom drugom se ne usudjujem moje dete prepustiti na brigu. Tako da bez obzira da li nam se poklapa ili ne, Zlatibor otkazujemo!!!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Cvrki Uto Okt 19, 2010 3:40 am

Pošto leto na Zlatiboru tada nije bilo moguće jer je bilo u vreme našeg odmora, Sara je juče došla iz vrtića sa pričom da sad idu na zimovanje i prenosila mi šta je vaspitačica rekla šta će tamo sve da rade...kad sam jutros pitala vaspitačucu gde se ide i kad one kažu da još nemaju ni kad se ide ni gde ali su juče pričale sa decom kako će da ima bude, ko bude išao, pripremale malo decu. Moja sara je odmah za, i sve joj je jasno i da ide tamo bez mame i tate i da će spavati bez nas i da ćemo da se čujemo telefonom samo...Videćemo kako će biti do polaska , da neće slučajno da se predomisli. Ako ona bude htela ja ću je sigurno poslati.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od tanasija Čet Okt 21, 2010 9:25 pm

Iva je odlucila da ide na Kopaonik sa vrticem. Idu negde u novembru. Prvo nije htela da ide, kaze 7 dana joj je mnogo, ali kad je cula da ce da prave maskenbal i da se sminkaju, potrcala. Ja joj kazem da ce da se setaju, da se kliskaju ako bude snega, kaze 'da, ali kad krenemo u setnju ja cu da se nasminkam, kao ti kad idemo negde' , bice od nje neka smizla teska. Rolling Eyes
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od mama_daisy Ned Okt 24, 2010 8:50 pm

Kod nas u vrticu jos uvek nisu pominjali nikakvo zimovanje... Ja bih ga pustila ako idu i ako on zeli... Ali nista jos ne pricaju , mozda ih ne vode?!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od tanasija Sre Nov 10, 2010 10:26 pm

Iva ide 19. na Kopaonik, pripreme su u toku Very Happy
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 3 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu