Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dete i kompjuter

+11
Bojana
tanasija
mama_daisy
Bea
Beba
Mildan
Veka
maja31
Lidija
Andjela
NasaDeca
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Dete i kompjuter Empty Dete i kompjuter

Počalji od Gost Pet Jan 11, 2008 9:11 am

da li vasa deca u ovom uzrastu koriste racunar ?
sta najcesce rade na njemu igraju igrice,gledaju crtace ili im skidate nesto sa neta pa ih tako zanimate?
nina je dosta rano uz pomoc tate naucila da koristi racunar sa nekih dve i po godine,prvo je gledala crtace naucila da ih pusta,zatim smo krenuli sa interaktivnim igricama namenjenim za taj uzrast,programom za crtanje,mogucnost bojenja itd.
danas sama koristi paint program,ulazi,izlazi,zna sve komande,da ukljuci racunar i gde se sta nalazi,takodje zna sama da se konektuje i udje u favorite i nadje svoj omiljeni sajt sa bojankama i slicno ima ih nekoliko,naravno ovo ne radi bez naseg prisustva i znanja.
da li vi dozvoljavate deci da koriste racunar ili mislite da je rano i da ima vremena i za sada im samo sluzi za gledanje crtaca ili im dopustate da se zanimaju i iskoriste slobodno vreme na ovakav nacin koji je priznacete i nama najzanimljiviji??!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od NasaDeca Pet Jan 11, 2008 9:29 am

Moja Danica sa dve i po sama pritisne enter i pusti sledecu epizodu Noddy - ja, pojacava i smanjuje muziku, klikce levi i desni klik na misu.
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Andjela Pet Jan 11, 2008 9:46 am

Andjela vecinom igra igrice i gleda crtice,zna sama da ukljuci komp. da se konektuje,nadje igrice.....dosta se dobro snalazi,ne ucim je nesto posebno niti forsiram nastojimo vise biti okupirani skolom,pisanjem,citanjem,vjezbanjem zadataka....ali vidim da je uz komp. naucila i latinicu.
Sto se tice Djoleta on za sada ne pokazuje nikakvo interesovanje za komp. crtice gleda na TV-u i DVD-u jer kad bi gledao na komp. mi mu nikada ne bi mogli prici,tako da ga drzimo podalje od njega....bice vremena,kad pokaze interesovanje brzo ce on to nauciti kao i sva druga djeca,pa cemo morati kupovati jos jedan komp.!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Pet Jan 11, 2008 9:57 am

Komp je ok do odredjene granice po meni. Kao i TV moze negativno da utice na navike u spavanju i ponasanje, posebno kod dece ispod 3 godine. Takodje mislim da treba da postoji opcija "roditeljske kontrole" posebno kad je net u pitanju (poseban user pri logovanju i ogranicenje na to gde se moze ici ista koristiti). Necu ni da vam pricam sta sam sve cula o zlostavljanju na netu. Zvuci nemoguce ali verujte mi da nije nimalo bezazleno jer verbalno zlostavljanje je itekako opasno za emotivni razvoj deteta.
Mi smo mali pa svog iskustva osim toga sto volimo da gledamo u monitor zbog svetla i boja jos nemam.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Lidija Čet Jan 24, 2008 3:34 am

Naš kompjuter je izdvojen gore u jednoj prostoriji tako da Ivona nemože da dođe do njega samo ako je neko od nas uzme tamo gore,malo čačka,vidim sviđa joj da gleda slike i znam da bi non stop bila oko njega da joj je dostupan(zato je tamo gore) ali mislim da ima vremena,još je mala za kompjuter .
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 8:51 pm

Klinci u svetu kompjutera

Na kompjuteru dete može da crta, može da boji, može da uči slova i da se upozna sa osnovama matematike. Danas postoje diskovi namenjeni deci koja kroz igru mogu mnogo toga da nauče.
U ovom tekstu je reč o maloj deci od četvrte do desete godine.

NE - pre četvrte godine

Pokretanje miša i praćenje kretanja strelice na monitoru mogu da budu previše složene radnje za dete koje još nije napunilo četiri godine. Njihovo opažanje predmeta je još vrlo konkretno. Zato je bolje da ih ne prisiljavate da se igra na kompjuteru jer, ako insistirate na aktivnostima koje su iznad njegovih mogućnosti, možete da ga učinite nesigurnim i da ga sasvim odbijete od kompjutera.

Kada je pravo vreme

Neka dete sedne ispred kompjutera a vi mu pustite igricu koja je namenjena njegovim godinama. Ako posle deset minuta želi da se vrati svojim pređašnjim igricama i ne pokazuje zanimanje za slike na monitoru, njegov susret s virtualnom realnošću odložite za kasnije. Kompjuter je odličan podsticaj za učenje, ali od druge do pete godine dete treba da se najviše igra sa vršnjacima.

Bolje je od televizije

Vaše dete ima dve godine i provodi sate ispred TV-a gledajući crtane filmove? U odnosu na televiziju, prednost kompjutera je u tome što aktivnije zaokupe dečju pažnju. A to je jedan vrlo važan uticaj na učenje. Ako dete pritisne jednu tipku, na ekranu se pojavi određena slika. Pokušavajući više puta, dete uči da na svaki njegov „klik“ kompjuter odgovara na određeni način. To je igra koja vodi razumevanju prvih logičnih asocijacija. Ako se, recimo, na ekranu pojave stablo i kućica, mrdajući strelicu sa stabla će poleteti ptičica, a pomičući je na kuću, iz dimnjaka će početi da izlazi dim. Uz pomoć ovog jednostavnog prikaza dete će postepeno da nauči da predviđa ono što će se na ekranu pojaviti. Ono što dete nauči i vidi na monitoru, neka bude samo podsticaj za upoznavanje stvarnosti.

Zajedno ispred ekrana

U prvo vreme igranja na kompjuteru preporučuje se pomoć mame ili tate. Pustite dete da se igra samo, ali intervenišite samo kada je to najpotrebnije. Čak i kada mu pomognete, pohvalite dete što je uspelo da dođe do cilja.

Ograničite vreme

Jedan sat dnevno pred kompjuterom je sasvim dovoljno vreme da se dete zabavi. Izbegavajte da sedi za kompjuterom posle podne a da zatim gleda televiziju. Izlaganje zračenju s oba ekrana šteti vidu, dete se mentalno umara i na kraju dana shvatite da nije napravilo nikakav pokret osim kliktanja po mišu i daljinskom upravljaču. Kompjuter ne može da zameni prijatelje, pa zbog toga je za dete najbolje da poslepodne provede u igri sa prijateljima.

Zaboravite na igrice

Igre starijeg brata su uvek predmet želja, ali prema mišljenju stručnjaka, bolje je da manjem detetu video igre i tastatura nisu nadohvat ruke. Ne samo da video igre nisu korisne nego mogu da oštetite vid i izazovu negativne psihološke stresove za decu jer blicevi, ubrzane slike i takmičarski duh zahtevaju pažnju koju mozak još nije u stanju da kontroliše. Čak bi i „velikima“ od 15 godina bilo bolje da organizuju pravo takmičenje u fudbalu, nego da sede za kompjuterom.

Izvor: blic
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od maja31 Pon Mar 03, 2008 6:20 am

Nikola se neskida sa kompa stog pokusavam sada da mu ogranicim igru na kompjuteru samo za vreme vikenda da moze jer me izludjuje zna sve i svasta na njemu i mislim da preteruje.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Pon Mar 03, 2008 6:49 am

nina takodje obozava komp,sad sam joj instalirala tux paint za decu jer je obican paint vec prevazisla i dosadio joj je.
cak zna ponekad i u moj corel da udje i onda pravi pozadine i sta se sve snadje i nadje.
igrice su vec u drugom planu,ali obozava barbie i jagodicu iste,lutke sa sminkanjem,oblacenjem...

ne provodi puno vremena za kompom,vise za tv i gledanjem crtaca,nekad kad je lepo vreme moram da je teram napolje jer nemoze da se odlepi od istog.

nikola je jos mali,ali tata mu je skoro pokazao neku igricu robota i sad stalno trazi da to kao igra....
mada pre nekog vremena je istiskao sve zivo ,jedva smo sve vratili kako je bilo tako da mu je komp dok ne nauci osnovno i ne bude razumeo sta i kako treba da se stisne do daljnjeg zabranjen.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Veka Uto Mar 18, 2008 1:06 am

Da se pohvalimo, savladali smo uspesno kliktanje misem, vodjenje misa po monitoru, spajamo parove u igrici, slazemo cikicu- igrica, znaci polako nam preuzima racunar.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Uto Mar 18, 2008 1:14 am

ja sam juce rekla nikolini koja je sedela za kompom od 7 do 10 uvece-nije rano lgla jer joj je dosao tata,da cu joj dati neseser sa sminkama samo da ustane i pusti me malo da zavirim... affraid darko je na to rekao cim mti mama nudi sminke ovo je vec ozbiljna situacija,vidim ja da je mama zrela za lap top... Laughing

tako da eto prepodne i mogu,ali ona cim dodje iz vrtica i ruca trazi da igra igrice jagodicu bobicu,barbie,nasla sam joj neki sajt sa igricama za devojcice i stavila joj u favorite,sama se konektuje,udje ,nadje i igra....lele nadrljala sam.... Crying or Very sad
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Mildan Uto Mar 18, 2008 9:40 am

Dana sme najviše sat vremena da provede za računarom i to ne svaki dan.Ali uglavnom je oko pola sata na njemu. Mislim da je bolje da se igra, boji,.. i ostalo što treba deca da rade, a ne da igra igrice.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Uto Mar 18, 2008 9:49 am

ovo i jesu igrice sa bojenjem...oblacenjem lutki,sminkanjem,sredjivanje sobe,kuce....vrlo zanimljivo i bas zabavno za njih i njihov uzrast....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Mildan Uto Mar 18, 2008 9:53 am

Takve igrice da, ali one igrice koje nisu edukativne mi se uopšte ne sviđaju.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Uto Mar 18, 2008 10:00 am

mildan ::Takve igrice da, ali one igrice koje nisu edukativne mi se uopšte ne sviđaju.

ma ne one koje nisu edukativne ni meni se ne dopadaju i to mi e bezvezno sedenje ispred monitora i gubljenje vremena...ove su stvarno super...evo dacu ti link pa sama proceni,pa ako hoces sacuvaj ih dani....



http://www.games2girls.com/
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Mildan Uto Mar 18, 2008 10:03 am

Hvala Rene.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Uto Mar 18, 2008 10:12 am

mozes uci u svaki deo sa leve strane i tu ima brdo raznoraznih,a dole imas ponudjeno iz kojih crtaca zelis..ima i winks i brats i diznijevi junaci...pokazi joj sutra svidece joj se sigurno....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Mildan Uto Mar 18, 2008 10:31 am

Videla sam malo pre.Super je.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Gost Uto Mar 18, 2008 10:38 am

mildan ::Videla sam malo pre.Super je.

eto bas mi je drago da ti se svidja i da cu obradovati malu princezicu...
evo joj jos dva linka,ako se mama slaze sa istima...

http://www.agkidzone.com/ss_games.action
http://www.bratz.com/uk/
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Beba Uto Mar 18, 2008 8:09 pm

Nikoli je za sada zabranjen pristup kompjuteru, pogotovo jer nam je loš monitor. Mislim da je još rano da bi ga učila takvim stvarima, ima vremena, savladaće on to kad malo poraste, dovoljno je što po ceo dan gleda crtaće preko dvd playera, i to ne volim, ali mora nečim da se zanima...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Bea Sub Apr 12, 2008 12:15 am

Moja deca imaju tu srecu ili nesrecu da su upoznati sa kompjuterom od samog rodjenja :komp: .
Sta reci, nego da me svakim danom sve vise iznenadjuju... Internet je za njih drugi dom, neki programi kao sto su Word, corel draw, cak i zone drewer su normalna stvar, mada im ogranicavam vreme i oni to postuju. Radnim danima po pola sata a vikendom po sat vremena dnevno. Ipak tehnologija ide napred, pa i oni moraju da se usklade.
Bea
Bea
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Godina : 47
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 10.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Beba Uto Nov 04, 2008 12:46 pm

Skinula sam pre par dana s neta igricu Noddy and The Toyland Fair za decu od 3-6 godina. Extra je. Nidža i ja se po malo igramo, on mi sedi u krilu, ja mu prevodim, objašnjavam, a on pažljivo sluša i govori mi kako da rešim probleme iz igrice i gde da vodim Noddy-ja. Baš nam je zanimljivo zajedno. Kad pomislim da je dosta, a to je kroz 15-20 minuta, postoji čarobno dugmence i Noddy odleti svojim avionom Smile Prekida se igra bez cike i dreke, i mama može na miru da nastavi sa svojim aktivnostima.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od mama_daisy Uto Nov 04, 2008 10:44 pm

Daj link za tu igricu da skinem i ja
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od tanasija Sre Nov 05, 2008 11:13 pm

I mene si zainteresovala, Bebo daj link. Mi smo razmisljali da kupimo lap top na kom ce Iva moci da se igra, ali sam se ipak na kraju odlucila za igrcku mali genije, a za igrice cemo da joj napravimo nalog sa malim ovlascenjima na nasem racunaru. Inace ona ceo dan bude kod babe a posle ili negde zujimo ili se igramo crtamo, slazemo nesto tako da joj je i tv maximalno ogranicen pa se ne plasim ni da ce previse vremena da provodi za racunarom. Kod babe nece imati racunar tako da mislim da ce to da joj bude dostupno samo vikendom.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Beba Čet Nov 06, 2008 10:41 am

Da ne bih ostavljala ovde rapidshare linkove, šaljem vam pm.

Kome još treba nek traži.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Bojana Čet Nov 06, 2008 11:07 am

Hocu i ja Very Happy
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i kompjuter Empty Re: Dete i kompjuter

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu