Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

+19
Stazi
dorica
Lidija
Bojana
nasha.deca
tanasija
Ivana_Sa
Bea
IvanaPG
Beba
Mima
Ivana
Tamara
Mildan
Veka
Emica07
maja
Andjela
Milica
23 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Uto Nov 20, 2007 6:56 am

First topic message reminder :

e,drage moje ovako.
odem ja danas po ninu u vrtic,kad na oglasnoj tabli za obavestenje roditeljima pise zimovanje 7 dana,kopaonik ...
cena nije nesto preterano velika ne bih da je navodim,s obzirom kad se uzme kako je sve skupo ovo mu dodje kao normalno i ocekivano.
e sad nije problem u parama,vec pustiti dete ili ne.
vaspitacica mi rece ako bude odredjen broj dece onda idu i ti sa 4 godine,ako ne onda samo ovi od 5 i 6 jer njih ce roditelji sigurno pustiti.
i pita ona mene da li da je prijavi,pa cu naknadno znati sve potrebne informacije,samo da prvo znaju konacan broj dece.
njena vaspitacica bi vodila njenu grupu sto mi se svidja jer je jako voli i navikla je na nju.
kazem ja vaspitacici da neznam ipak su oni mali,kako ce ona sa njima,a ona meni ne brinite nista to je nas posao,pa i ovde su sa nama skoro ceo dan pa ih pazimo,a i isla je nina vec na jdan dan sa drugarima u zoo vrt u beograd.
i tako ja kazem pa prijavite je pa cu jos razgovarati sa suprugom,pa cu vam javiti.
nazovem ja mm kad sam dosla kuci i on kaze pa pusti je sa drugarima,i treba da bude samostalna,da nauci da bude snalazljiva i sposobna,i objasni joj sta je to zimovanje u najkracim crtama,pa vidi jel se ona slaze sa tim.
i tako objasnim ja nini sta je zimovanje,planina,puno snega,sankanje,grudvanje,hotel,nema mame,tate,7 dana,samo drugari i vaspitacica,i ona se slozi.
pricale smo o tome jos i rekla je samo da nece da place ona je vec"velika",samo ce joj faliti njen brat malo i crtaci.
koliko je ona razumela sta je to iz mog objasnjenja i nase price neznam.
inace je ovako jako samostalna,zna sama da piski,obuce se,slozi stvari,jede itd.
cak i kad ide na neki rodjendan ja je ostavim i dodjem po nju kad se rodjendan zavrsi i ona se ne buni.
neznam u velikoj sam dilemi.
zato pomagajte i kazite sta biste vi radile i dal bi pustili vase dete?
pustila bi je iz razloga sto bi bila sa drugarima,sigurno bi uzivala,bilo bi joj lepo,jer nikad nije bila na planinu,a kamoli zimovanje,ali s druge strane opet kao majka strepim i brinem(sto je valjda normalno i sigurno bi me isti osecaj pratio i da ima 10godina)sta ako joj prvi dan bude lepo,a vec drugi trazi da ide kuci,sta ako sve bude super dok ne krene autobus,a ona se rasplace meni koja joj masem, a onda nema nazad pa srce ce mi puci.
neznammmmm,molim vas dajte vasa misljenja i ako mislite da je to suluda ideja da je pustim slobodno recite,ili pak ako se slazete sa mnom opet recite.
hvala vam puno.............znacice mi svaki savet,kritika,sugestija,podrska ili pomoc kako bi donela pravu odluku.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Uto Feb 26, 2008 1:31 am

do kraja nedelje cemo znati da li ide ili ne.
ja bih bas volela da ide i radujem se unapred zbog nje,i usaglasili smo roditeljske odluke i odlucili da je ppustimo,prvenstveno zbog mesta gde idu,zbog njene vaspitavcice koja ih vodi i zbog druzenja i lepog provoda.
nadam se da ce uspeti i biti dovoljan broj dece,cim saznam sta je konacno javljam vam.
pa ako bog da krajem juna cemo zajedno da ispratimo ninu na prvu rekreativnu nastavu u prirodi. :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Beba Uto Feb 26, 2008 2:34 am

Bilo bi lepo da ovo uspe, mislim da deci prija da idu sa društom negde na nekoliko dana. Verujem da će i Nikola voleti da ide, jer već do sada je išao na Zlatibor dva puta po nedelju dana, i jednom u selo desetak dana, sa babom i dedom. On stvarno obožava da ide sa mojima svuda, ne buni se, čak nas i ne pomene. Meni krivo, više ja patim nego on... Baš sam danas pričala sa mamom, kaže "Gde ja, tu i on, ako ja idem vodim i njega". Nemam ništa protiv. I ja sam kao mala volela svuda da idem, i nije mi smetalo što roditelji nisu sa mnom.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Uto Feb 26, 2008 5:26 am

naravno bebo delim tvoje misljenje i ja sam obozavala da idem svuda ne more i planine,ali selo kod babe i dede juhu zivela sloboda. :igram:
salim se malo,ali volela bi da i moja deca naviknu tako,mislim da vec jesu jer nikola ode po par dana kod bake i ne buni se uopste,i treba ih odmalena pustati sa nekim proverenima na par dana,nista im nece faliti,nevolim,a i nije dobro da deca budu previse vezana za roditelje.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Čet Feb 28, 2008 9:55 am

Spisak potrebnih stvari za ¨rekreativnu nastavu¨ (za decu vrtićkog uzrasta)
Sta je sve potrebno spakovati za dete vrtickog uzrasta za rekreativnu nastavnu u Prolece:

Pribor za ličnu higijenu deteta:

  • četkica za zube
  • pasta za zube
  • malo pakovanje štapića za uši
  • sapun (savet: tečni sapun je mnogo lakši i jednostavniji za upotrebu)
  • kupka i šampon (savet: postoje preparati pod nazivom ¨2 u 1¨, koji su idealni za ovakve prilike)
  • pakovanje vlažnih maramica
  • pakovanje toalet papira
  • pakovanje ubrusa (savet: idealna su zamena peškiru za ruke)


Ostalo:

  • omiljena detetova igračka, ćebence, jastuče (ili nešto sa čim dete spava)
  • pernica, bojanka i blok 4 za crtanje
  • dve, tri igračke (manje) po detetovom izboru!
  • kostim za maskenbal
  • jedan veći peškir za kupanje i jedan manji dodatni (za svaki slučaj)
  • patofne
  • kačket, marama, kapa – po izboru i potrebi


Garderoba:

  • U zavisnosti broja dana koliko dete ostaje, pripremite toliko gornjih delova, i par komada odeće manje- od donjih delova
  • donji veš – za svaki dan po jedne gaćice
  • potkušulje- za svaki drugi dan
  • čarapice – za svaki dan po jedan par
  • neki kompletić ili slično za ¨igranku¨
  • komplet garderoba u posebnoj kesi za povratak nazad
  • džeparac (u dogovoru sa vaspitačem)


Lekovi i ostalo:

  • zdrastvena knjižica deteta
  • zdrastveni karton tj.lista o zdrastvenom stanju deteta (Listu popunjava pedijatar, a u njoj se nalaze podaci o visini, težini i opštem stanju deteta, kao i kalendar vakcinacija, i podaci o preležanim dečijim bolestima, i osteljivosti na lekove i sl.)
  • tablete protiv mučnine
  • kapi za nos
  • ¨antipiretik¨ (sirup, čepići ili tablete za obaranje temperature)
  • pakovanje flastera
  • vitaminski sirup ili tablete
  • krema protiv ojeda i osipa
  • ¨Sun block¨/zastitna krema



Još malo saveta:

  • Naučite vaše dete, da zna broj svog (vašeg) telefona napamet. Objasnite mu da kada je tužno i da kada vas se jako uželi, da ode kod svog vaspitača i da ga zamoli da pozove mamu, tatu..na taj i taj broj telefona
  • Pred polazak na put pričajte mu često kako će da mu bude lepo na njegovom ¨velikom odmoru¨ i kako će ono sa svojiom drugarima po ceo dan da se igra i da trči. Pitajte ga šta ono misli o svojoj ¨avanturi¨?
  • Ukoliko ste u mogućnosti obeležite njegove stvari, ili napišite mali popis onoga što dete nosi
  • Niko vam neće zameriti ukoliko napišete malo pisamce vaspitaču i predate mu ga pred polazak autobusa. Slobodno navedite detetove navike, male rituale.. sve ukoliko je potrebno, no verujte vaspitaču! Oni poznaju svako dete ponaosob i to vrlo dobro!
  • Sve lekove spakujte u poseban neseser ili kesu, na njoj napišite detetovo ime i predajte je vaspitaču, zajedno sa zdrastvenom knjižicom, kartonom i džeparcem
  • Ukoliko je vaše dete sklono ka alergijama, ili koristi neki lek (profilaksu) napišite vaspitaču njegovu tačnu upotrebu i namenu.
  • U dogovoru sa ostalim roditeljima i vaspitačem, kupite po kesu slatkiša (ne onih koji se mrve i lako lome, tipa: čips, grisine...), vodu (ukoliko je potrebno) i dogovorite se da barem jedno dete ponese fen za kosu, a neko drugi makazice za nokte...
  • Ako ste u mogućnosti, poverite vaš foto-aparat vaspitaču, i budite sigurni da će vaše dete imati prelepe sličice!

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Pet Mar 21, 2008 11:36 am

nista ni od ovog :placem: ....a bas smo se radovali istom ...maje vise ja.al sto je ona Crying or Very sad ....opet problem i razlog mali broj prijavljene dece zog kojih se agenciji ne isplati organizovati istu...steta... No ,ali dogodice ce vec biti veci pa valjda se vecina roditelja slozi da ih pustimo...kao za utehu dobili su kao utehu jednodnevnu ekskurziju i posetu Beceju... cheers ...bar nesto...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od IvanaPG Uto Apr 08, 2008 1:27 pm

ja sam andjelu slala na zimovanje sa 4 god a i na ljetovane i super im je bilo ona je dosla puna utisaka i prezadovoljna :skokikice:
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Bea Sub Apr 12, 2008 12:07 am

Evo i od mene misljenja sto se tice ove teme.
Ja imam dva sina koji sada imaju 6 i 7,5 jos malo 8 godina. U jaslice sam ih upisala sa 11meseci(starijeg) i 15meseci(mladjeg)
Kada sam prvi put dosla u priliku da vidim oglasnu tablu za zimovanje na Kopaoniku stariji sin je imao 3,5 godine i njegova grupa je vecinskim delom isla (oko 80% grupe). Pocelo je mucenjeeeeee...da ide ili da ne ide? Ta dva pitanja su se tako zestoko sukobljavala u meni.... Svekar i svekrva (koja je nekada radila u vrticu) su imali podeljena misljenja, on protiv (mada je bio i protiv upisa deteta u jaslice), a ona za. Jos goreeeee po mene.....Suprug je rekao kako se ja odlucim - kuku lele, pa uvek su sve odluke i bile na meni....nije mi bas pomogao... Moji roditelji su zustro bili protiv zimovanja. Tipa "mali je, sve i svasta moze da se dogodi, izgubice se, povredice se, spavaju sami u sobama.....", opet nema pomoci za mene.... Tako sam se par dana lomila. Sta sam uradila?
Kao dete, nigde nisam putovala bez roditelja. Prvi put na more sam otisla sa njima po zavrsetku cevrtog razreda osnovne skole, ekskurzije su u principu bile nesto najgore za mog oca.... Necu dalje o tome, koliko me moj tata voli i koliko me je "stitio"... Moje misljenje je da putovanja obogacuju svaku osobu kako nikakav novac ne moze. Dete je osoba za sebe i treba od malih nogu da se pravilno socijalizuje, uvodi u svet odraslih i svoju okolinu. Kako ce dete to postici ako je konstantno pod nasim staklenim zvonom? Zauvek ce ostati nesigurno ili ce pak pod nasim pritiskom (kao sto sam ja uradila) okrenuti ledja jednoga dana i otici bez reci.
Dana kada sam donela odluku o zimovanju, na televiziji sam gledala emisiju sa Isidorom Bijelicom kao gostom. Govorila je o svojim putovanjima po svetu i koliko je to znacilo za nju samu, njen karakter i njenu ispunjenost... Jos jedna iskrica u meni.... Uzela sam prazan papir i olovku. Podelila sam papir na dva jednaka dela i pocela da pisem.
Ne ide zbog:
- razbolece se (ko ce ga presvlaciti kada se oznoji na sankanju....)
- pasce nezgodno, vratice se sa gipsom....
- izgubice se u guzvi
- bice nezadovoljan
- nedostajacemo mu pa ce samo plakati
- ne zna jos sam da se okupa (moram reci da ga jos uvek po nekada ja istusiram, kada je umoran i sam trazi)
- nemiran je, zivahan
- joooj, putovanje autobusooom, ko ce voziti, kako....
- da li ce prati rukice pre i posle jela
- da li ce mu se dopasti kuhinja
- dobice dzeparac (koji je vecim delom kod vaspitacica, ali ja od prvog puta praktikujem da dete ima svoj notes i 100-200 din. sitnisa u njemu da bi naucilo da koristi i cuva novac) ali da li ce imati sve sto mu treba
- jos stavki je bilo ali sada ne mogu da se setim, jer vise ne razmisljam tako...

Ide jer:
- zeli da ide, svaki dan mi pokazuje flajer sa slikama o hotelu i okolini
- raduje se odlasku ovako mali
- verujem vaspitacicama (uvek sam bila zadovoljna nacinom ophodjenja i nikada nisam nista posumnjala, cesto smo i saradjivale u organizaciji priredbi i jos uvek je tako Smile ..)
- sa stanovista decije sociologije koju sam pocela izucavati sa samom trudnocom, treba dete navoditi da se osamostaljuje
- zao bi mi bilo da ima detinjstvo kao ja (njegovi drugovi idu a on ne)
- vec je dovoljno veliki i pokazuje to na svakom koraku, sam jede, uzima iz frizidera, stavlja i sklanja tanjir, ne place kada mu nesto nije po volji vec kaze...
- bice mu sigurno lepo i pamtice dozivljaje
- ON RASTE I TO MORAM DA PRIHVATIM sto pre to bolje
- JEDNOM CE MORATI DA BUDE PRVI PUT
- verujem mu iako ima samo 3-4 godine
- nucice da i bez mame i tate, baba i deda moze da bude lepo
- i ovde je bilo jos stavki kojih se ne secam Smile

Tako ja odlucih da Djole ide na zimovanje... Jaooj, jedva se suzdrzah da ne zaplacem kada mi je, sa osmehom od uva do uva, mahao kroz prozor autobusa... Odeee, pomislih, sta cu sad? Ali, mogu vam reci da nije imao ni vremena da poprica samnom preko telefona dok je bio na Kopaoniku. Za osam dana, jedva tri recenice Very Happy - "mama, ovde je mnogo uepo (nisam pogresno otkucala Smile), sankamo se, vozimo se sa konjicem, isli smo na Markov kamen..."
Vratio se sa toliko dozivljaja kojih se i danas seca. Kako je to lepo kada vam dete prica nesto sto vi niste doziveli. Puno srce srece.
Sledece godine je opet isao, pa naredne i on i njegov brat....
Svaki put sve vece odusevljenje. Sada je to sasvim normalna stvar, koju cu im pruziti kada god mogu.
Na more idemo zajedno, dok ne porastu, pa krenu sa skolom (idu samo starija odeljenja)...
Mogu vam reci da sam zadovoljna, a i deca su sigurnija u sebe i postuju moj nacin komunikacije sa njima. Mada je svako dete drugacije, smatram da se drzanjem u krilu i konstantnim bdenjem nad detetom ne moze postici da se dete pravilno razvija. I oni moraju nauciti da zive sopstveni zivot.
Bea
Bea
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Godina : 47
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 10.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Sub Apr 12, 2008 3:11 am

Zaista super.Verujem da je bio šredivan osećaj slušati njihove dogodovštine.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Odlazak sa vrticem na zimovanje

Počalji od Ivana_Sa Sre Okt 29, 2008 12:51 pm

Veceras vaspitacica kaze da cemo u petak imati roditeljski sastanak ko hoce da mu dete ide na Zlatibor.Ja pitam Anabelu hoces li a ona odusevljena hoce i samo prica o tome kao da sutra krecu,dosli kuci ona i dalje brblja a mm i se samo gledamo.Nije se razdvajala od nas a ovamo mi lepo sto ce ici idu 7 dana na Zlatibor..ja znam da cu sigurno plakati kad bude otisla a mm blesav skroz kaze,,ja kako sa lud ja cu otici na Zlatibor samo da je vidim,,..
Kad ste vi pustali svoju decu da idu sa vrticem negde...i mame kako ste to podnele....Ja se secam Andjeline prve ekskurzije u vricu....autobus odlazi ona mi mase a meni suze same teku...-sta cu kad sam takva osetljiva i ludo vezana za sve tri......kao i vi svi za vasu decu
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Pet Nov 07, 2008 7:25 am

Da se ne bi gomilale teme o zimovanju, menjam naslov.
Dana treba da ide na zimovanje na Goč.Juče smo imali roditeljski povodom toga.Idu deca od 5 i 6 godina.Smeštaj je super, jer su prošle godine išle neke vaspitačice sa predškolcima.
Imaju super program, animatore, stručna lica, lekara ceo dan, koji ide sa decom, vaspitačicama, instruktorom kada je sankanje, grudvanje,...Objekat je predviđen samo za decu predškolskog uzrasta.Ima jedan ulaz, na kome je non stop čuvar.Kažu da su obroci obilni, imaju ih sva tri plus užinu.Uveče posle večere imaju žurke-takmičenje u pevanju, recitovanju, oblačenje kostima, pidžama party...
Sve to traje 7+1 dan, tj. 8 dana, ovaj 1 se računa kao prevoz.
Objasanila sam joj da će tamo da bude 7, 8 dana bez mame i tate, a ona me je pitala:"To nije mesec dana?Rekoh joj da nije i ona kaže:"Nije ni deset? "Ne." "E onda može."
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od tanasija Sub Nov 08, 2008 2:33 am

Ja mislim da u predskolskom uzrastu dete samo vec moze da odluci da li zeli da ide ili ne. Ako ima uslova i zeli zasto da ne. Moja sestra je bila jako vezana za mamu ali je sa predskolskim isla na planinu, tj. na Kopaonik. Mislim da je isla i kad je bila najstarija grupa u obdanistu ali nisam sigurna pa ne bih da vas lazem. Kad je isla prvi put ( posto je posle isla svake godine) svi smo mislili da ce tamo da place, medjutim ona nije ni jednom zaplakala niti se rastuzila, znali smo da joj nije sve jedno ali je ona to nekako sama prevazisla. Jedna devojcica je plakala kod nje u sobi a ona je tesila recima: " nemoj da places, niko te nije naterao da dodjes, sama si htela, zamisli koliko ce mama i tata da se sikiraju ako cuju da si plakala i da se nisi lepo provela, a oni sve ovo platili." Svi su se smejali toj izjavi, ali je ta mala prestala da place.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana_Sa Sub Nov 08, 2008 12:32 pm

Anabela i njena grupa iz vrtica nece ici jer nema dovoljan broj dece...ona se bas razocarala jer je danima samo pricala o tome...
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Sub Jan 17, 2009 4:01 am

Dana treba za nekih 15-ak dana da ide na zimovanje.Danas smo u Negotinu kupili šta nam treba.Kupili smo novi skafander, čizmice, klisko.Sledeće nedelje ćemo ovde kupiti još neke stvarčice i to je to.
Nemam pojma kako ćemo da izdržimo bez nje nedelju dana.Kada pomislim na to počne želudac da me boli.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Sub Jan 17, 2009 6:14 am

Znaci pocinje da se javlja onaj osecaj, znate da ona bez vas moze, ali ne znate da li cete vi moci bez nje.... ja sam to shvatila da mi je bio problem i da je zato nisam do sad ostavljala kod mojih... sve dok nas muka nije naterala....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od nasha.deca Uto Jan 20, 2009 10:45 am

Izgleda da više mi roditelji imamo problema sa razdvajanjem nego deca.
Moj stariji sin Dušan (6.5) je ove godine išao već drugi put na zimovanje preko obdaništa. Njemu se svidelo! Bili su u Krupnju, kod Loznice.
Lepo rade agencije ... angažuju animatore koji ih preko dana upute šta i gde da posete, gde da se sankaju a svako veče je osmišljeno: maskenbal, pokaži šta znaš. pidžama party, izbor za mis/mister, ... i svako dete osvoji po neku diplomu ...
Taj dan kada se vrati malo je plačljiv, razdražljiv, pun utisaka,... neki miks umora, radosti, tuge, ... Krajem nedelje ćemo dobiti slike...
nasha.deca
nasha.deca
Novi član
Novi član

Broj poruka : 13
Godina : 56
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 10.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Uto Jan 20, 2009 9:48 pm

Pre par dana sam se cula sa rodjacima ciji sin ima 4,5 god i prvi put je isao sa vrticem na Kopaonik... moj stric se posle dva dana radovao sto ce ici po njega, uzeleo ga se, ali nije mu se dalo, klinac nije ni pitao za njih. Razz
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Ned Feb 01, 2009 4:40 am

Dana je na zimovanju.Kaže vaspitačica da je super, vreme toplo, sunčano, a ima snega.Hrana obilna, svi veseli.Bilo mi je teško kada je odlazila, jedva sam izdržala da ne zaplačem, dok sam joj mahala.Mica je isto zaplakala posle njenog odlaska i svaki čas pitala za nju.
Radujem se zbog nje, ali nemate pojma koliko mi nedostaje.Rekla mi je jednom da ćemo da joj nedostajemo.Tek tada sam ja njoj rekla da će i ona nama, ali da će da joj bude super, zabavno.Evo sada mi kreću suze, koliko mi mnogo nedostaje.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Bojana Ned Feb 01, 2009 8:15 am

Verujem ti ali je super sto je otisla da se druzi i malo osamostali :kiss:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Ned Feb 01, 2009 8:39 am

Ma bice njoj lepo tamo...a znas i sama sta vam je rekla, samo vi placite, ona ce da se zabavlja..... normalno da ti nedostaje... :laska: ne brini, brzo ce proci tih par dana...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Pon Feb 02, 2009 2:02 am

Čuli smo se malo pre sa njom.Baš je ručala tada.Kaže da joj je lepo.Sinoć su išli u diskać i igrala je.Malo je boli grlo, pa je pregledao doktor i dao joj da sisa one tabletice-bombonice.
Vaspitačica mi je rekla da su išli u šetnju i pevali sa animatorima, pa nisu ni primetili uz koje brdo su se popeli.Posle su pitali da li postoji neki drugi put da se vrate, neka prečica, zato što ih je bilo strah da siđu.Ali uspeli su.Kaže da su baš veseli i radosni, oduševljeni.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Pon Feb 02, 2009 2:13 am

Znaci nemas razloga za brigu :laska:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana_Sa Pon Feb 02, 2009 2:25 am

Super da se provodi lepo,a tebi znam da je tesko ali bolje da se odvoji malo od tebe posle ce biti lakse
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Uto Feb 03, 2009 3:01 am

Dana je sinoć dobila diplomu na takmičenju za pevanje.Hvali je vaspitačica kako je prva na klisku, kako je komunikativna i upoznala je sve animatore, koje čak ni sama vaspitačica nije stigla pošteno da upozna.Kaže za nju, da nije videla manjeg deteta sa tako puno energije u sebi.
Ona je stvarno takva, na koje god letovanje da smo išli ona se sprijatelji i sa malima i sa velikima, bilo da je to osoblje, vlasnik ili gosti.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Lidija Uto Feb 03, 2009 3:32 am

Super,bravo za Danu
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana Uto Feb 03, 2009 3:36 am

Bravo za nasu pametnicu.A kad se vracaju?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne - Page 2 Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu