Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Gde i kako dete spava...

5 posters

Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Gde i kako dete spava...

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 7:42 am

sigurno sve od vas vole da im deca zaspu bilo gde samo da spavaju,oni obicno i nebiraju ni mesto ni vreme,ali da li ste se ikada zapitale ili proverile nacin kako je zaspalo i gde?

procitajte ovaj clanak,mozda ubuduce,ako niste budete obracali paznju na to,jer nije kao sto nam se naizgled cini svako mesto bezazleno za spavanje,kao i sam polozaj,uostalom procitajte i same...

Redovito pregledavajte mjesta gdje i kako djeca spavaju
Gde i kako dete spava... Beba-spavaDjeca su zanimljiva mala stvorenja. Baš kad pomislite da nikad neće zaspati, oni krenu u zemlju snova i to na najčudnijim mjestima. Kada se to desi, često se pitate da li da ih ostavite na tome mjestu ili spremite u krevet.
Ne dozvolite da se išta izjalovi. Da bi se uvjerili da vaš mali princ ili princeza drijemaju kako treba, vaša je dužnost da oni budu sigurni i na čistome.
Iako će te se nalazit u situaciji da ćete biti uvijek umorni, kad je mala beba u kući, uzmite si uvijek vremena i provjerite mjesta gdje djeca obitavaju i gdje vole zaspati.
Pomislite ponekad na rizik od "Nagle smrti malog djeteta" koji se često javlja u nerazvijenim zemljama. Izdvojite li koji minutu više, iako ste preumorni, za provjerom tih mjesta, one će vam ublažiti misli i strahove od najgoreg. Gledajte sa vedrije strane, naime, vi ćete se još više umoriti, ali će te mirne duše i bez ikakvih primisli pridrijemati uz vaše dijete.

Evo nekoliko pitanja prilikom pregledavanja mjesta gdje borave naša djeca:

Kako beba spava? Ako je zaspala u sjedalici za auto, onda ste tokom vožnje bezbrižni. S druge strane ako je zaspala na kauču i to na trbuhu onda je micanje djeteta jako dobra ideja. Pomicanje novorođenčadi prilikom spavanja nema negativnog utjecaja na nju, ali spavanje na trbuhu sa licem dolje nije preporučljivo i može dovesti do određenih problema.

Koje stvari i igračke su oko djeteta kad spava?
Vjerovali ili ne, nisu sve dječje igračke poželjne u blizini djeteta kad spava. Ako su igračke u blizini njegove glave, prilikom pomicanja djeteta može doći do nekih neželjenih situacija. Jedna od čestih je da se igračka slučajno pomakne u blizinu djetetovog nosa te mu time otežava ili blokira mirno i nesmetano disanje. Dakle, pomaknite sve igračke i predmete iz djetetove blizine, pa makar ga probudili. Naime, ovdje vrijedi ona stara narodna, bolje spriječiti nego liječiti.

Je soba u kojoj dijete spava provjerena od prašine i dekice koja pušta niti i dlačice?
Ovo je jedna od većih briga za svakog roditelja. Naime, ukoliko novorođenče spava u prašini ili je pokriveno dekicom koja pušta dlačice ili mrvice onda to može dovesti do kasnijih poteškoća sa disanjem. Dakle obavezno uzeti dekice za bebe.

Spava li vaše dijete na osiguranom mjestu odvojenom od ostatka kuće?
Ukoliko ono zaspi na vašem krevetu u vašoj spavaćoj sobi onda je vrijeme da odnesete dijete u njegov krevetić. Naime, ako se dijete miče u snu onda može doći do raznih nezgoda, jest da su rijetke, ali su moguće.

Koja je temperature sobe u kojoj dijete spava?
Spava li vaše dijete u prostoriji koja je pre hladna ili pre topla onda je dobra da ideja da dijete odnese u prostorije odgovarajuće temperature odnosno korigirajte temperaturu prostorije. Ugodna odjeća za spavanje i temperatura sobe su ciljevi kojima težimo. Djeca ne trebaju velike tople deke kojima se mogu prikriti i preko glave jer se u tom slučaju mogu dešavati i nezgode.

Mjesta na kojima djeca mogu zaspati teško je nabrojiti, a kamoli odrediti. Može zaspati u auto sjedalici kad se vračate iz dućana, može vam zaspati u rukama kaj šećete parkom ili pak jednostavno zaspati u vašem krevetu kad slažete oprano rublje.

Spremite dijete u njegov, siguran i topao krevetić. Nije potrebno da on bude velik i glomazan, ali je potrebno da bude siguran za njega. Kad ono zaspi dobro pogledajte da li nisu u blizini neke njegove igračke jer nezgode se mogu desiti i prilikom spavanja vašeg djeteta. Vjerujte, ad to učinite i vi ćete biti sigurniji i mirniji i bezbrižno će te zaspati. Laku noć.


Poslednji izmenio Renata dana Uto Mar 04, 2008 7:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Emi Uto Mar 04, 2008 7:55 am

ja uvek nastoim da Milenu uspavam i stavim u njen krevetac ili na lezaj u spavacoj sobi, a ako sse uspava u auto onda opet kad stignemo kuci pravac u krevetac!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 8:05 am

moji uglavnom posle vecere i kupanja legnu u krevet i tu i zaspe.
nina se ponekad uspava na krevetu u dnevnoj sobi,ali je prebacim u krevet.
nikla takodje ppodne zna da zadrema u fotelji pa i njega transportujem u isti.
u kolima obavezno cak i redovno zaspu pogotovo kad su u pitanju duze relacije,onda obavezno ponesemo njihovo cebence i jastuce da mogu da stave glavu da se ne krive,a i da ih pokrijem.

znaci gde god bi kao mali zaspali pa i sada prebacivala bi ih u krevet,iako je nina bukvalno dok je sisala spavala u mom narucju,ali sam uvek gledala da njoj bude udobno,da joj je kicma prava,a ja se sva zgrcim,meni kako bude,takodje sam pazila i da ih ne udarim ili ne zgnjecim u krevetu jer su uvek spavali samnom.
ostala mesta sem jednom kad je nina zaspala na podu i zadrzala se samo za slikanje tamo nismo praktikovali.
e da i kolica su nam za spavanje dusu dala,i uvek kad bi zaspali bi im glava padala napred,pa sam ih morala spustati ili jednostavno zuriti kuci,da bi ih smestila u krevet,nikad ih nisam tako iskrivljene ostavljala dok se ne probude,niti sam se obazirala na reci tipa kako ti nije zao da je sada pomeras,vidi kako slatko spava,krevet je za spavanje,i kolica dok su jako male bebe.
nikola je jednom zaspao u ketrecu i tu i ostao,jer je zaista bilo meko i udobno za isto,ali mu se to nije ponavljalo.

nina mi je cak jednom zaspala u kenguru dok smo setali,toliko je bila tesko tako opustena,ja sam je pridrzavala i jedva cekala da stignemo kuci,da mi neko pomogne da skinem isti i onda sam nju polozila na krevet i tako s sve kengurom stavila da legne,bilo je lepo vreme,pa nije bilo potrebe da je skidam,ali sam jedva cekala da se probudi da je raskomotim jer nisam mogla gledati je u tom kenguru,ma i taj je bila nesto kenkava i neispavana i konacno zaspala pa sam je pustila i za divno cudo nimalo joj nije smetao,sita se naspavala,ali sam redovno proveravala da se slucajno ne zapetlja ili nezamrsi u isti,ako se okrene.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 10:25 am

Sofiya se u toku noci uspavljuje sama u njenom krevecu, dojim je u nasem krevetu i vracam nazad ako se obe ne uspavamo. Ako slucajno zaspim cim se probudim prebacujem je.
U toku prepodneva spava na francuskom lezaju ako spavamo zajedno jer tako najduze spava a i ja se bas odmorim. Za kasnije dremke mi uglavnom zaspi na rukama i posle 10-ak min ide u krevetac. Moram priznati da je ponekad i ne spustim jer mi je lepo da je tako gledam i mazim.
Uspavljuje se redovno u kolicima, u sedistu u kolima al cim stanemo budi se. Ponekad ostane da spava pa je ostavim gde je i samo unesem zajedno sa sedistem ili uvezem sa kolicima.
Ne ostavljam je samu da spava na francuskom jer se mnogo kotrlja i ide za stvarima koje su na nocnim stocicima, pa se moze desiti da je ne cujem kad se probudi i da ona krene da se igra, kotrlja i puzi u pravcu ivice. Ista prica i sa kaucem.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Ivana Uto Maj 13, 2008 9:16 pm

Stefan nocu spava u njegovom krevetcu,ali preko dana je u kolicima ili na lezaljki koja je smestena na krevet...
ja sam i za krevetac preko dana,ali mi je problem jer je spavaca soba na galeriji,i imam uzasne stepenice do njega,a i dok dodjem on se vec razbudi,tako da nazalost,moram ovako...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Gost Uto Maj 13, 2008 10:37 pm

Mi smo jedno vreme u toku dana spavali relativno malo- dve-tri dremke od po pola sata. Sad se to ustalilo i spavamo ujutru i popodne po 1,5h minimum. Spava sama u krevecu i jako mi je drago sto je izrasla iz one faze spavanja na mojim rukama ili dremanja dok je ne spustim. I dalje spava u kolima u sedistu i u kolicima u toku setnje a ako je bas, bas umorna zaspi i kad smo kod nekog u gostima ali sve redje. Cini mi se da san sve vise vezuje za svoj krevetac i poznatu sredinu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Veka Uto Maj 13, 2008 10:48 pm

Milice, ona je sad u fazi upoznavanja svega pa joj i to ne da da se uspava kad odete negde.... znam kako je to, ja nigde nisam mogla da je uspavam vec od 4-5 meseci, radoznalica mala, i sad kad odemo negde ona nece da spava jer bi htela da sto vise toga vidi.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Endzi Sre Maj 14, 2008 12:06 am

Vaki dok je sikao veci deo noci je spavao sa nama (Bogu hvala veliki je lezaj pa smo imali mesta),od kad ne sika po citavu noc spava u svom kreveticu.
Preko dana se uglavnom uspava na rukama,ali spava u svom kreveticu..
Na kauce i sl.ga ne stavljam kad smo kuci jer mi je nekako soba za spavanje pa se trudim da to i on svati..
U sedistu se uglavnom uspava (ako ne skace po meni) ali cim stane auto obavezno se budi..
Ranije je hteo da spavka kad smo negde,a sad sve redje jer se zaigra..zato se i trudimo da ne idemo negde kasno sa njim da mu ne bi remetili san..
Napravili smo izuzetak u subotu,isli smo na svadbu..on naravno nije hteo citav dan da spava jer je mora da se veseli,ali nas je iznenadio uvece u 21h (kadi kuci ide da spava) on se lepo naslonio na moje rame i zaspao.Moja mama ga je cuvala u drugoj prostoriji i spavao je u kolicima dok nismo krenuli...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Endzi Sre Maj 14, 2008 12:08 am

I samo da izdvojim onaj deo "soba je za spavanje", na svu srecu ja imam mogucnosti da ga stavljam u sobu i preko dana jer ga cujem iz svih prostorija ali da nemam verovatno bi i Vaki spavao na nekom lezaju gde bi meni bilo lakse...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Ivana Sre Maj 14, 2008 12:20 am

endzi ::I samo da izdvojim onaj deo "soba je za spavanje", na svu srecu ja imam mogucnosti da ga stavljam u sobu i preko dana jer ga cujem iz svih prostorija ali da nemam verovatno bi i Vaki spavao na nekom lezaju gde bi meni bilo lakse...
da,meni je zao sto tako ne mogu,pre neko vece sam ga gore uspavala oko pola deset,do jedanaest sati se cetiri puta probudio,i na kraju sam ga snela dole i zaplakala sto nemamo normalnu sobu,mm me gledao ko da sam poludela...ali bas mi je to problem...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Gost Sre Maj 14, 2008 8:57 am

endzi ::I samo da izdvojim onaj deo "soba je za spavanje", na svu srecu ja imam mogucnosti da ga stavljam u sobu i preko dana jer ga cujem iz svih prostorija ali da nemam verovatno bi i Vaki spavao na nekom lezaju gde bi meni bilo lakse...
Nama je za to resenje bebi monitor! Nosimo ga gde god da krenemo! U nedelju smo isli na rodjendan i zaboravili ga pa su se meni noge odsekle kad sam usla u sobu da je proverim i videla je kako stoji drzeci se za stolicu koja je zatvarala onaj deo kreveta koji nije zatvoren decijom ogradicom.Shocked Ladno je mogla i preko ogradice da se okrene (krevet je za stariju decu) i stolicu da odgura i padne da sam dosla samo minut kasnije. Zato monitor uz mene i mogu sa njom gde god.
Za kola ista prica- uglavnom se probudi cim stanu al ako je uvece posle 7 nista joj ne smeta i samo je zaspalu presvucem i smestim u krevetac. Wink
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Ivana_Sa Sub Sep 13, 2008 1:07 pm

Anastasija spava uvek u svom krevecu jedino ako smo napolju pa zaspi u kolicima ili ako idemo negde kolima pa zasi u sedistu a ovako gledam da uvek bude u krevecu
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gde i kako dete spava... Empty Re: Gde i kako dete spava...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu