Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

+19
Stazi
dorica
Lidija
Bojana
nasha.deca
tanasija
Ivana_Sa
Bea
IvanaPG
Beba
Mima
Ivana
Tamara
Mildan
Veka
Emica07
maja
Andjela
Milica
23 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Uto Nov 20, 2007 6:56 am

e,drage moje ovako.
odem ja danas po ninu u vrtic,kad na oglasnoj tabli za obavestenje roditeljima pise zimovanje 7 dana,kopaonik ...
cena nije nesto preterano velika ne bih da je navodim,s obzirom kad se uzme kako je sve skupo ovo mu dodje kao normalno i ocekivano.
e sad nije problem u parama,vec pustiti dete ili ne.
vaspitacica mi rece ako bude odredjen broj dece onda idu i ti sa 4 godine,ako ne onda samo ovi od 5 i 6 jer njih ce roditelji sigurno pustiti.
i pita ona mene da li da je prijavi,pa cu naknadno znati sve potrebne informacije,samo da prvo znaju konacan broj dece.
njena vaspitacica bi vodila njenu grupu sto mi se svidja jer je jako voli i navikla je na nju.
kazem ja vaspitacici da neznam ipak su oni mali,kako ce ona sa njima,a ona meni ne brinite nista to je nas posao,pa i ovde su sa nama skoro ceo dan pa ih pazimo,a i isla je nina vec na jdan dan sa drugarima u zoo vrt u beograd.
i tako ja kazem pa prijavite je pa cu jos razgovarati sa suprugom,pa cu vam javiti.
nazovem ja mm kad sam dosla kuci i on kaze pa pusti je sa drugarima,i treba da bude samostalna,da nauci da bude snalazljiva i sposobna,i objasni joj sta je to zimovanje u najkracim crtama,pa vidi jel se ona slaze sa tim.
i tako objasnim ja nini sta je zimovanje,planina,puno snega,sankanje,grudvanje,hotel,nema mame,tate,7 dana,samo drugari i vaspitacica,i ona se slozi.
pricale smo o tome jos i rekla je samo da nece da place ona je vec"velika",samo ce joj faliti njen brat malo i crtaci.
koliko je ona razumela sta je to iz mog objasnjenja i nase price neznam.
inace je ovako jako samostalna,zna sama da piski,obuce se,slozi stvari,jede itd.
cak i kad ide na neki rodjendan ja je ostavim i dodjem po nju kad se rodjendan zavrsi i ona se ne buni.
neznam u velikoj sam dilemi.
zato pomagajte i kazite sta biste vi radile i dal bi pustili vase dete?
pustila bi je iz razloga sto bi bila sa drugarima,sigurno bi uzivala,bilo bi joj lepo,jer nikad nije bila na planinu,a kamoli zimovanje,ali s druge strane opet kao majka strepim i brinem(sto je valjda normalno i sigurno bi me isti osecaj pratio i da ima 10godina)sta ako joj prvi dan bude lepo,a vec drugi trazi da ide kuci,sta ako sve bude super dok ne krene autobus,a ona se rasplace meni koja joj masem, a onda nema nazad pa srce ce mi puci.
neznammmmm,molim vas dajte vasa misljenja i ako mislite da je to suluda ideja da je pustim slobodno recite,ili pak ako se slazete sa mnom opet recite.
hvala vam puno.............znacice mi svaki savet,kritika,sugestija,podrska ili pomoc kako bi donela pravu odluku.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Milica Uto Nov 20, 2007 7:11 am

Ja licno ne bih smela da je ostavim u tudjim rukama deset dana. Prvo to je jako dig put, drugo dete je malo....ja ne bih Natu ni na vikend poslala, samo sa nama dok ne postane potpuno samostalna. Draga SULUDO
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Andjela Uto Nov 20, 2007 7:58 am

Ja stvarno svoje dijete ne bi smjela pustiti,nesto mi je mnogo malena 4.5 godine,razmisljala bi i sada kada Andjela ima 7.god.(a vjerovatno bi je morala pustiti zbog drugara iz skole).
Ja sam Andjelu sa 4.god. poslala kod svojih roditelja i sestre koji su udaljeni 150km,prvi put samu i bila sam ko na iglama iako je ona tamo bila sto puta,voli babu,djeda,tetku,ali ja sam se eto premisljala da li da je posaljem......srecom sve je bilo u redu!
Da,to je bas velika dilema,ipak ti najbolje znas svoje dijete,kazes da je jako samostalna i da je vec isla u Beograd na izlet.....ja vjerujem da bi to proslo sve bez problema samo ti, odnosno svi mi roditelji moramo prelomiti u sebi i pustiti dijete.
Eto nisam ti bas pomogla!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od maja Uto Nov 20, 2007 11:08 am

Renata, mislim da je jako mala da sedam dana bude odvojena od kuce i vas. Neznam da li je vec bila odvojena od vas tako dugo? Kako je reagovala, ako jeste? Ja nisam sigurna da bih Mateju pustila, ali to je vasa odluka.
Mozda je tvoj muz i u pravu... mozda joj stvarno bude lepo.
A u slucaju da pocne da place i da vas trazi vec drugi dan, vi se lepo pakujte i pravac Kop po nju.
Neznam...bas nisam pametna.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Emica07 Uto Nov 20, 2007 11:40 am

Ja sam za ako se dete vec odvajalo sto da ne. Ja poticem iz prosvetarske porodice mi smo svi kao mali isli sa vrticima na zimovanja i tako te zezalice.
A ako je dete previse vezano za mamu ili je mama previse vezana za dete onda ne.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Uto Nov 20, 2007 12:24 pm

hvala vam na dosadasnjim savetima,u pravu si majo to je i mm rekao ako slucajno place da neznaju sta ce s njom,onda prvac kop pa po nju,ali nema sanse,mozda pusti koju suzu,pa boze moj to je normalno,i ako bude videla nekog da place,ali mislim da ce se brzo smiriti i da ce joj biti lepo.
nije nesto preterano vezana za mene,rekla sam da je dosta samostalna ,mislim da ce je ovo samo ojacati i pomoci joj kasnije da bude snalazljiva i da zna da brine o sebi.
ako je sad ne pustim kasnije ce biti gore,nije tacna prica da staiji to lakse podnose,ja sam isla u drugom razredu sa 8 godina na 7 dana pa je bilo dece koja siu plakala za mamom bas iz tog razloga sto se nikad nisu odvajali od kuce.
tako da mislim da to mora da prelomi kad tad,a i ja zajedno sa njom,neznam ima jos vremena razmisljacu i razgovarati sa njom svakodnevno.
a dotle cu citati savete i razmisljanja drugih mama tj.vas....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Veka Uto Nov 20, 2007 10:08 pm

Danica se do sad nikad nije odvojila na vise od 3-4 sata, i to je bilo prvi put na toliko preosle nedelje...na svojoj terioriji je bila, i dobro podnela, ali nikad je nisam ostavila samu na nocenje negde, dok je moja sestricina vec u uzrastu kao Danica sedela po par dana kod mojih, a mladja jos i mnogo pre pored sestre. Ako je ona ukapirala sta sve to znaci i slaze se da ide- pa pustite je...nije Kopaonik preko sveta. Za jedno par godina molim te podseti me na ovaj post kad ja budem trebala da posaljem Danicu negde Laughing
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Uto Nov 20, 2007 11:16 pm

znam da cete sve imati ovakav poblem kao ja i da cete pre ili kasnije da budete u dilemi i dvoumiti se kao ja sad.
i ja sam pre govorila pre skole nigde cak nisam htela ni kod moje mame koja zivi na 20min od nas da je dam,ali vremenom sam promenila misljenje i pustala je,voli baku i nije se bunila,mislim da ne bi ni sad,samo je treba malo bolje pripremiti,sto kaze veka nije kop preko sveta.
bas jutros mi vaspiacica rece da imaju i medicinsku sestru i doktora i koordinatora i pomocnog radnika koji ide sa njima i da sto se tice njene bezbednosti mogu da budem spokojna.
mislim da cu je ipak pustiti ,ako bude i vecina njenih drugara isla i ako i dalje bude bila slozna sa tim da hoce da ide.
vec mi je rekla koje majice da joj spremim i govorila bratu kako nece biti tu sedam dana.
mislim da je ipak skontala da sedam dana nema mame i tate i da joj to ne predstavlja problem,pa ako cemo tako tatu nevidi nekad i duze dok je na putu,a bez mene ce moci jer sam je naucila da bude prilagodljiva situaciji i ljudima.
nikola je jos kao mali od godinu,godinu i po , bio kod moje mame par dana kad smo stavljali parket i krecili jer je danima bio haos i sve je smrdelo na farbu,i onda sam se bojala kako ce medjutim navikao je i sad bez problema oce da ostane,nekad trazi i sam da ide.
ona je ostajala sa dve prvi put,ali eto za dve godine bila je po par puta po nekoliko dana i bila eto jedan dan sa vrticem na izlet tako da verujem poznavajuci svoje dete da bi sve trebalo da bude kako treba.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Sre Nov 21, 2007 4:47 am

I ja sam kod nas baš danas videla na ulaznim vratima vrtića neko slično obaveštenje, za stariju dečicu od pet, šest godina.Pomislila sam da li bih je tada pustila, a sada sa četiri ne verujem.Ipak je to dug put, i puno dana.Drugo nešto je da je ostavim ovde sa babama, što nisam radila na duže od dva dana.Bilo bi me strah da je pustim sa vaspitačicama, koje moraju da paze na mnogo veći broj dece.Nije da mi se ne sviđaju, zaista su super i ona ih voli, ali one ne mogu baš da paze na svakog posebno, pa me je zbog toga strah.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Tamara Čet Nov 22, 2007 12:54 am

Emica07 ::Ja sam za ako se dete vec odvajalo sto da ne.
A ako je dete previse vezano za mamu ili je mama previse vezana za dete onda ne.

Slazem se u potpunosti sa Emicom.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Čet Nov 22, 2007 3:27 am

Ispričam ja sinoć mm za zimovanje, vezano za uzrast od šest godina.A on kaže da dete ima da ide, da će se tako osamostaliti i da je predivno da se budi uz društvo.A ako se i prehladi malo, pa šta.
Tako da se ja neću ni pitati kada za to dođe vreme.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Čet Nov 22, 2007 3:52 am

eto vidis tvoj kao i moj,bez razmisljanja je pustio,a ja tu lupam glavu vec danima,izgleda da tate na takve stvari gledaju drugacije nego mi mame,a izgleda da nista ni nece biti od zimovanja jer je malo interesovanje,jos se nista ne zna.
i ako ne bude nista od toga ipak smo jedna drugoj pomogle u savetima i razmisljanjima kad bilo koja od nas bude imala slicnu dilemu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mildan Čet Nov 22, 2007 4:01 am

Čula sam danas od koleginice, da obično propadaju takva putovanja zbog malog ili nikakvog interesovanja.Skoro da niko neće da prijavi dete.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Čet Nov 22, 2007 4:13 am

pa svi se boje ili su deca mala ili vezana suvise za roditelje ili im je preskupo ili brinu ili jednostavno nisu za to.
taj broj preovladava pa zato ekskurzije tog tipa i budu pisi propalo.
da je recimo izlet na jedan,dva dana mislim da tu vec nema nikakvih problema,tako je bilo i kod nine u grupi samo jedno dete nije islo u bg zato sto je bilo bolesno.
a u drugim vrticima slozili su se i za palic sto je dalje i vodili cak i manju decu.
u danasnje vreme kad se toliko cuda desava po putevima,pa citas u novinama pijani vozaci voze decu na ekskurzije,pa nailazenje na razne prevare platis jedno,a dobijes sasvim deseto i jasno mi je sto vecina roditelja nije za,a sigurna sam da bi zeleli i hteli da i njihovo dete ide, ako nije suvise vezano za kucu,ali jednostavno sve sto se desava oko nas ih natera da okrenu drugu stranu medalje.
i ja sam je prijavila,a vec kad sam dosla kuci sam rekla sebi ma nema sanse i tako samo se vagaju ocu i necu,iskreno volela bi da od toga ne bude nista i da ja mirno spavam.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Pon Nov 26, 2007 11:01 pm

evo i mene da se javim,kao sto sam i mogla da pretpostavim od zimovanja nece biti nista.
ima prijavljene dece i iz njene grupe i iz starije,ali broj ne odgovara broju koji agencija zahteva tako da je sve propalo.
u jednu ruku mi je zao,radovala se i stalno pricala kako ide na planinu i cak pokazivala koliko dana ostaje,a u drugu ruku mi je drago,nemoram da opterecujem mozak misleci i razmisljajuvci gde je ,sta je,verovatno bi dobila da je otisla veci telefonski racun nego sto kosta zimovanje.
do dogodine cu mirno da spavam,a za dogodine ako interesovanje bude vece, dace bog ima vremena otici ce.
hvala vam u svakom slucaju a savetima,podrsci i nadam se da ce ova tema pomoci jos nekoj mami koja bude u dilemi pustiti dete ili ne.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Sre Feb 20, 2008 8:45 pm

evo mene opet sa slicnim skoro istim problemom.
naime samo nas bombarduju nekim ponudama,sada je u opticaju rekreativna nastava u junu mesecu sedam dana na planini Gucevo,to je blizu Loznice,dakle nije daleko,nije zima,bice sigurno lepo vreme,dali su nam i katalog,a i gledala sam na netu,priroda je divna,bogata sumom,klima blaga,vazduh jedan od najcistih.
i sad ostaje pitanje da li je pustiti???!!!
njena vaspitacica bi ih vodila sto je dodatni plus,ima vise prijavljene dece nego za zimovanje,dakle interesovanje je vece,a idu i njeni drugari iz grupe.
ja i darko smo se dogovorili da je prijavimo,pa sta bude,ako bude dovoljan broj ide,ako ne nikom nista ko i za zimovanje.
mislim da je ovo daleko lepse i bolje od zimovanja,ipak je ono sneg i hladno vreme,bili bi napolju sat,dva,ostalo proveli po sobama,a ovde bi setali,ima obilazak Trsica i manastira Tronose sve u sklopu cene,ima park sa ljuljaskama,klackalicama u sklopu hotela,mislim da bi joj bilo daleko lepse i zanimljivije.
prvenstveno cu je pustiti zbog klime,nadmorske visine planine koja je preko 750 ,cistog vazduha,da se dete malo nadise istog,a posle zbog druzenja,lepog provoda ,programa koji je smisljen da im nikad ne bude dosadno.
nebrinem sto se tice nje,ona je odusevljena idejom,nece biti problema sto se tice odsustva i nespavanja kod kuce,a i ja sam nekako mirnija sada nego kod zimovanja,ipak je blize,lepse vreme dakle leto,mnogo opustenije i daleko interesantnije.
ako imate neki savet,sugestiju,kritiku,kazite......
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Andjela Sre Feb 20, 2008 9:18 pm

Pa da,u pravu si ako si bila spremna pustiti je na zimovanje mislim da i sada treba da postupis isto!
A i sama kazes da je to blize,ljepse je vrijeme,vise razlicitih aktivnosti,a i Nina je par mjeseci starija,samim time i razumnija jer u tom periodu i par mjeseci mnogo znaci,znam to vrlo dobro po svojoj Andjeli!
Mislim da su ovo dovoljni razlozi da je pustis!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Sre Feb 20, 2008 10:04 pm

hvala ti andjela....
ti ipak imas starije dete i tvoj savet ili misljenje mi itekako znaci.
ma ne doumim se uopste da l da je pustim.
samo jos da sve uspe i da moja nina prvi put bude "velika". Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana Čet Feb 21, 2008 12:08 am

Reno,znas da je mm iz Loznice,bila sam i u Gucevu,tamo je ekstra,slobodno je pusti da ide,nadisace se cistog vazduha,i bice joj super.
Jel idu i u Banju?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:47 am

nisam znala ivana da je tm iz loznice,eto super sto si bila tamo i sto bar neko moze da mi potvrdi da je tamo super,mada su svi dosd samo govorili,i da ne bude posle da platis za nesto sto nije tako,ili samo tako u katalogu.
hocu ivana vise se ni najmanje ne neckam,pustam je,prvo zbog vazduha i klime,zbog prirode i pejsaza,neverujem da im nece biti lepo i prijatno.
verujem da ce doci puna utisaka,bogatija za jedno novo iskustvo i usput osvezena i cistih pluca... Laughing
neznam za banju,mada znam da je blizu,u posetu trsicu i tronosi idu sigurno to znam.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana Čet Feb 21, 2008 4:24 am

bila sam i u Trsicu,Tronosi,isto je super,sve sama ocuvana priroda,i stvarno je mnogo lepo
kad god odemo za Loznicu,mi odemo i tamo,ako je vreme ok
ima tamo i mala crkvica i cesma posvecena 9 Jugovica,i potocic,ma super je,vidjala sam tamo ekskurzije
i sto je najvaznije,ne moze nista da im se desi,tu nema ni saobracaja,do odredjenog dela busem,posle pesace kroz prirodu...
ako nadjem neke nase slike od tamo,postavicu ih
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Ivana Čet Feb 21, 2008 4:25 am

kako se zove hotel u kom ce biti? Koliko si rekla da ostaju?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 4:28 am

neznam tacno kako se zove hotel,nisam zapamtila ostali bi sedam dana od 21 do 28 juna.
nadam se da ce organizacija i prijava dece uspeti i da ce ipak ici.
bas se radujem zbog nje,verujem da ce joj biti jako lepo.
da svi hvale prirodu,divan cist vazduh i sto ti kazes mesto je bezbedno,samo priroda,trava,suma i pesacenje tj setnje,ma uzivancija,daleko od ovog smrdljivog i zagadjenog grada.
bar malo dete da casti pluca Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 4:31 am

evo gde nina treba da ide....
mislim da je izbor pogotovo za njen uzrast i vise nego pravi.
Odmaralište Gučevo
Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Gucevo Razvoj turističkih usluga se bazira na planinarskom centru - Odmaralištu Gučevo. Iako radi nepune četiri godine, Odmaralište je steklo značajan ugled i reputaciju. Prepoznatljivo kod turističkih organizacija, naročito za đački turizam i rekreaciju, Odmaralište zauzima zavidno mesto na turističkom tržištu. Održavanjem kvaliteta smeštaja, ishrane, nivoa rekreativnih aktivnosti i zdrastvene zaštite, kapaciteti Odmarališta iz dana u dan se sve više koriste.

Odmaralište Gučevo je smešteno na istoimenoj planini na nadmorskoj visini od 779 m, 8 km iznad Banje Koviljače i 14 km od Loznice. Blizina Beogradu - 137 km, Novom Sadu - 130 km, Valjevu - 76km posebno pogoduje prevozu mlađe dece.

Gučevo je šumovita planina koja je natkrila Banju Koviljaču s južne strane. Bogata je izvorima hladne, čiste i pitke vode. Od izvora nastaju mali potoci, nad kojima se dižu visoka stabla prostranih bukovih šuma, graba, hrasta, crnog bora, bagrema.

Na vrhu Gučeva je podignuta Spomen-kosturnica poginulih 1914. godine. Proplanak oko Spomen-kosturnice je izvanredan vidikovac. Kao na dlanu prostranom dominira Drina, tekući velikim meadrima između Mačve i Semberije.

Tršić, rodno mesto prosvetitelja i velikana srpske književnosti i kulture Vuka Stefanovića Karadžića, udaljeno je samo 9 km od Loznice. Srednjovekovni manastir Tronoša se nalazi na 4 km od Tršića. Turističku ponudu bliže okoline upotpunjuje manastir Sv. Nikolaj u Soko gradu, koji se nalazi na samoj granici tri opštine - Ljubovije, Krupnja i Malog Zvornika.

Odmaralište je okružno šumom, bogatom biljnim i životinjskim svetom i velikom koncentracijom ozona. S jedne strane objekta je listopadna, a s druge strane četinarska šuma. Spoj netaknute prirode, prijatnog ambijenta, ljubaznog osoblja i brzine usluge u odmaralištu je idelan za bezbrižan, kreativan i edukativan boravak dece na planini Gučevo.

Odmaralište čine dve zgrade (svaka sa tri etaže - prizemlje, sprat, potkrovlje), svaka soba je sa kupatilom, a ukupan kapacitet je 130 ležaja. Smeštaj je obezbeđen po svim savremenim standardima za siguran i bezbedan boravak dece u prirodi i pruža sve uslove za kvalitetnu rekreativnu nastavu, prilagođenu velikom broju programa za niže razrede.

Objekat je opremljen učionicom, TV salom, velikim restoranom, prodavnicom, uz kvalitetnu uslugu rekreatora, zdrastvenih radnika i celokupnog osoblja 24 sata.

Ishrana je prilagođena potrebama dece u razvoju i sačinjavaju je tri obroka sa obaveznom užinom.

Oko objekta se nalaze klupe, stolovi, klackalice, ljuljaške, sportski tereni i žičara. Sve je prilagođeno što dužem boravku u prirodi, van zgrade odmarališta.

Sportski tereni, opremljenost objekta i ukupno okruženje Odmarališta pružaju dobre uslove za pripremu sportskih ekipa, pre svega mlađih košarkaša.

Pogledajte galeriju
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Mima Čet Feb 21, 2008 6:55 am

sto da ne,mi u martu idemo na odmor u soko banju verovatno
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne Empty Re: Dete predškolskog uzrasta na zimovanje-da ili ne

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu