Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Deca i kucni ljubimci

+27
Endzi
tanasija
Bojana
ZZ
amarilis
Maserka
IvanaPG
GAGA
Beba
Andjela
Lidija
Emica07
Stazi
Dy
Emi
Cvrki
Barbara
maja
Ane
Pokita
Betty Boop
Ivana
mama_daisy
Veka
Milica
Mildan
Tamara
31 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Deca i kucni ljubimci

Počalji od Tamara Sub Okt 20, 2007 12:04 pm

First topic message reminder :

Da li imate kucnog ljubimca? Kako se vasa deca slazu sa njima?
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Emi Sre Dec 19, 2007 10:40 am

Ne volim zivotinje u kucu!!!!!!!!!!!!!
Napolje moze i kuca i maca, mada ovde nemamo uslove za to, moze samo neki lep akvarium i zlatna ribica Deca i kucni ljubimci - Page 2 00020114

A papagaj ih nema sanse, cuvala sam dva KIRE i GIGI i umrli, plakala sam i bilo mi je jako tesko i rekla sam vise ne.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Čet Dec 20, 2007 1:17 am

Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Dy Čet Dec 20, 2007 1:23 am




:angels: jao ivana, odavno nesto ljepse nisam vidjela...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Čet Dec 20, 2007 1:27 am

stasija ::

:angels: jao ivana, odavno nesto ljepse nisam vidjela...

stvarno?
razmisljala sam da li da stavim sliku-da ne ospete paljbu?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Dy Čet Dec 20, 2007 1:29 am

IVANA ::
razmisljala sam da li da stavim sliku-da ne ospete paljbu?



ja necu osuti...ti sama znas sta je najbolje za tvoju bebu... ali slika kao slika je prekrasna..i mambo i stefan su divni...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Veka Čet Dec 20, 2007 2:32 am

Ako je pas redovno vakcinisan i higijena se odrzava mislim da moze da ucini samo dobro detetu, od kad imamo papagaja Danica se mnogo drugacije ophodi prema zivotinjama, mnogo se manji boji i sa vise paznje ih gleda.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Čet Dec 20, 2007 2:37 am

Ja ne bih dozvolila da on ne bude vakcinisan,ciscen od parazita,kupan-ja bih odmah umislila da maltretiram zivotinju-sto sam debil...
koliko god to ponekad predstavljalo problem,mislim da vredi,za njegovu ljubav i privrzenost sve...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 3:35 am

ivana ja ne bi ostala ziva da ne iznesem svoj komentar necu osuti paljbu samo cu da kazem svoje licno misljenje.
mene je ova slika odusevila,ali stvarno divan prizor i pokazanje koliko zivotinje umeju da vole i budu verne.
mislim da ce vam mambo sve sto ste radili za njega i kako ste se ophodili prema njemu to vratiti preko stefana.
ali ipak nisam za to da zivotinje koliko god da su ciste i zdrave borave u kuci,pogotovo kad je u njoj mala beba.
to je licno moje misljenje,ja volim zivotinje,ali se grozim njihovih dlaka pogotovo po kuci.
ipak to je tvoje dete i tvoja stvar,u svakom slucaju odusevila sam se slikom i nisam mogla da ostanem ravnodusna da istu i ne iskomentarisem.


Poslednji put izmenio dana Čet Dec 20, 2007 3:41 am, izmenio ukupno 2 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 9:13 am

Mnei je slika prelepa! Kako ga samo mambo cuva. Gledala sam skoro i emisiju na tv-u kako je pas spasio bebu- prestala da dise, poplavela a pas lajao na mamu i trcao u sobu. To je jako lepo videti.
Ja licno nisam navikla na zivotinje u kuci al ne smeta mi kad odem kod prijatelja a on ih drze.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Stazi Čet Dec 20, 2007 9:20 am

BAs j slatka slicica psa i bebe.
Ja jako volim zivotinje i imala sam razne dok sam odrastala od psa, 2 acke, hrcka, belih miseva(imali smo ih 4 pa su se onda okotili pa smo imali 14 malih, na kraju su ih moji odneli prethodno spomenutim mackama), pa morsko prase, ribice, pa papagaja tigricu, pa nimfu uf ne mogu ni da se setim svih.
Kada sam se udala imali smo jednog papagaja Ninfu i bio je jako pitom i leteo slobodan po stanu, ali kada sam se porodila sklonili smo ga kod nekih ljudi da se brinu za njega er su mi preporucivali da barem 6 meseci beba ne dolazi u kontakt sa njim zbog mogucnosti za alergiju. Ali jadnicak je uginuo, valjda od tuge! :placem: jos uvek ga nisam prebolela!
Od onda nisam htela ni jednog ljubimca, jer kad tad im dodje kraj i onda je to tuga nevidjena.
Sada imam dve ljubimice :picnic: i mislim da mi je to za sada dovoljno!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Stazi Čet Dec 20, 2007 9:29 am

Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Čet Dec 20, 2007 10:00 am

Stazi ::E a sta mislite o ovom "kucnom" ljubimcu"?

https://2img.net/h/i84.photobucket.com/albums/k39/vtanja/F1000023.jpg
hihihi,sto je slaaaaadak?ciji je?da ga kupim za Mamba-da se igrajuuuu?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 10:09 am

sad sam se setila mi smo u gradu kad je nina bila mala uvek prolazili pored radnje sa tim sitnim kucnim ljubimcima i opremom za njih,i u izlogu su uvek drzali jednog ovakvog gustera,tako da smo pola sata sigurno stojali kraj istog izloga i gledali ga.
nina se uvek secala kad prolazimo gradom da obavezno idemo da vidimo gutu,tako ga je ona zvala,moj muz je cak i hteo da joj ga kupi,bio je bas skup,jer ga dete zavolelo i svidjalo mu se,ja nisam htela ni da cujem da imam gmizavca u kuci.
moram i ovo da ispricam,a vezano je za kucne ljubimce,naime posle tog cuvenog gute hvala bogu sklonili su ga posle iz izloga ili ga je neko kupio,moj muz je dosao na ideju da dete treba da ima kucnog ljubimca i kao sta cemo papagaja,ajde slozimo se mi,ali on nece makar kakvog papagaja nego doso na ideju da zove zoovrt u beogradu da pita posto oni prodaju one lepe rasne ,sarene papagaje,kad je cuo cenu neznam tacno koliko mu rekose u to vreme,on seo na dupe,kao to su retki,rasni,sa pedigreom sto cuda,ma dj covece da kupimo obicnog za 500dinara i cao.
toliko sam se smejala tome da sam mu rekla kad je vec zvao sto nije pitao posto bi nam dali jedno majmunce bar nam nikad ne bi bilo dosadno :smeh: .
na kraju smo ipak uzeli akvarijum sa ribicama i one su nam dugo bili jedini ljubimci,od tada od tih kucnih nemamo nista.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 10:23 am

Stazi ::E a sta mislite o ovom "kucnom" ljubimcu"?

https://2img.net/h/i84.photobucket.com/albums/k39/vtanja/F1000023.jpg


Moj drug ima iguanu! Veoma interesantna zivotinja, mogu reci. Po ceo se dan izlezava na prozoru i ceo je kao usporeni snimak- briga ga za sve! Meni je ovaj guster simpatican!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Stazi Čet Dec 20, 2007 11:18 pm

I meni je jako sladak. Nasi prijatelji su kupili svom sinu Iguanu(naravno od njegovog dzeparca, posto ni oni nisu bili odusevljeni idejom, ali bolje iguana nego tarantula). Svaki put kada sam ih posecivala iguanu sam drzala i mazila je. Da, bas je kao usporeni snimak, i jako voli da se sunca.
Ali kada sam ostala trudna citala sam na internetu da su opasni za trudnice i za decu do 5 godina posto u sebi nose salmonelu. sami po sebi nisu opasni ali ako se ta salmonela na neki nacin "aktivira" mogu da je ispustaju kroz svoju kozu i onda da zaraze okolinu. Tako da mu se nisam priblizavala celu moju trudnocu a kasnije kada sam se porodila razbolela se jadna i uginula.
Sto se tice cene, jeste skupa,ali jos skuplji je teranijum u kom ga moras drzati. Mislim da je sve ukupno ili samo teranijum kostao 11.000 dinara. Ali sto se tice odrzavanja nije skup, posto je biljojed, jede sargarepe ,salate i sl.

Evo par slicica. Zar nije slatka?
https://2img.net/h/i84.photobucket.com/albums/k39/vtanja/iguana-1.jpg
https://2img.net/h/i84.photobucket.com/albums/k39/vtanja/untitled.jpg
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Pet Dec 21, 2007 8:41 am

Bas je medena... bila... Ova sto je moj drug ima je ogromna. Bar triput veca cini mi se... I u pravu si Stazi, jeste skupo drzati ih. Uostalom, kao i svakog kucnog ljubimca kad preracunas hranu i vakcinaciju. Ovaj manje jede i ne vakcinise se ali mu zato teranijum kostaaaaaa!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Emica07 Pet Dec 21, 2007 9:33 am

Ivana predivna je slika mi hteli sad emi da kupimo za novu godinu zlatnog retrivera ali smo odustali do god ona nenauci bar da mu nepokazuje gde mu je oko i ostalo. Moj brat ima psa i kad god odemo kod njega ema ga tretira kao igracku i pokazuje gde su mu oci usi i ostalo
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Sub Dec 22, 2007 12:08 am

Emica07 ::Ivana predivna je slika mi hteli sad emi da kupimo za novu godinu zlatnog retrivera ali smo odustali do god ona nenauci bar da mu nepokazuje gde mu je oko i ostalo. Moj brat ima psa i kad god odemo kod njega ema ga tretira kao igracku i pokazuje gde su mu oci usi i ostalo
mi smo Mamba imali godinu dana pre Stefija i ja sam se toliko vezala da mi nije padalo na pamet da ga izbacim iz kuce.Ljubav koju nam on poklanja je nesto najlepse,a znam i vidim da je takav i prema Stefanu,pa smatram da to ne moze odmoci.Jeste nezgodno za pocetak uciti ga gde treba obavljati nuzdu i kako se ponasati,ali nama Mambo sad sam trazi kad hoce napolje i tako smo ga vaspitali da je dovoljno mu samo jednom reci i on poslusa.
Ja sam htela zlatnog retrivera,ali mm obozava staforde i zato smo ga uzeli.Sad ga ne bih menjala ni za deset retrivera(cak ga po parku neki retriveri i napadaju a on debil ne uzvraca).
Inace,ne morate da odustajete,mozete i odmah da joj kupite,kuci nista nece biti,samo ce se jos vise vezati za Emu.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Emica07 Sub Dec 22, 2007 12:17 am

Mi smo imali psa (rasa lokalni kantariljos) mesanac neki prepametan je bio ali je ugino od starosti pre nego sto cu se ja poroditi. Mi svi obozavamo pse kupovina novog jos nije definitivno pomerena mozda ipak i kupimo.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Stazi Sub Dec 22, 2007 2:23 am

Cogswell ::Bas je medena... bila... Ova sto je moj drug ima je ogromna. Bar triput veca cini mi se...

Ova je bila jos jako mlada iguana. Za 10 godina bi poprilicno narasla, pokazali su mi i sliku. Tako velike mi se ne svidjaju, ova mala je bas bila slatka!!!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Lidija Čet Dec 27, 2007 3:37 am

Ni ja drage moje kao i većina vas ne podnosim životinje u kući,imamo rotvajlera ali ga držimo u dvorištu
Imamo još i ove ljubimce
http://picasaweb.google.com/lidijahajko/UntitledAlbum04/photo#5148597345163725474
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Čet Dec 27, 2007 2:23 pm

Deca i kućni ljubimci


Ne postoji neko posebno pravilo o tome koja je rasa pasa bolja i primerenija za decu, a koja ne, kao ni da li je bolji mešanac ili čistokrvni pas.
Za kućne ljubimce važi jedino pravilo da su od ranih dana u rukama zdravog čoveka koji o njima brine i ponaša se na primeren način. Takvi ljubimci će i svojim vlasnicima uzvratiti na isti način.
Deca i kucni ljubimci - Page 2 Ljubimac

Da li suživot s ljubimcem može da dovede do alergije kod deteta?
Suprotno ustaljenom verovanju, alergije i astma su manje učestale kod dece koja su u svakodnevnom kontaktu sa životinjama. Zato nema potrebe da se rešavate ljubimaca radi preventive detetovog zdravlja.

Kada detetu nabaviti psa ili mačku?
Detetu možete nabaviti psa čim ono počne da shvata šta je dobro a šta ne. Mačka u detetovom okruženju nije preporučljiva pre detetove četvrte ili pete godine života. U devedeset odsto slučajeva malo dete nije sigurno s mačkom kao kućnim ljubimcem. Za razliku od pasa, mačke su uverene da je stan njihova teritorija i "ljubazno" nam dozvoljavaju da tu budemo, jer ih hranimo i negujemo.

Kada naidete na tudeg psa:
Kada naiđete na tuđeg psa morate biti posebno oprezni. Ako je dete već naviklo na životinju, prići će i tuđem psu prirodno i bez straha. Nikako ne prilazite životinji bez odobrenja njenog vlasnika, ali čak i tada pazite. Često vlasnici precene svog ljubimca i budu uvereni da detetu neće učiniti ništa nažao.

Koje bolest ljubimci mogu preneti na dete?
Bolesti koje su zajedničke ljudima i životinjama nazivamo zoonaze.
Macke i psi prenose: gliste, besnilo, toksoplazmozu, razne dermatoze, tuberkulozu...
Ptice i razni mali sisavci mogu nas zaraziti sa: salmonelozom i raznim virusnim oboljenjima pluća, mozga...
Zato je osnovno pravilo da kontrolišete svoje ljubimce i sprovodite redovnu vakcinaciju.
Šta ako već imate ljubimca, a dete stiže?
Osim onih samo-po-sebi-razumljivih pravila koja se tiču pranja ruku, vakcinacije i pregleda ljubimaca, trebalo bi da znate da postoji velika verovatnoća da i životinje (pogotovo ako su već duže vreme s vama) osete ljubomoru.
Pokušajte da ne zanemarite vašeg ljubimca i što vernije da nastavite s rutinom pre dolaska prinove. Vodite bebu i psa u šetnju, ne ostavljajte životinju bez dotadašnjih izlazaka.
Psi imaju, doduše, sa decom više strpljenja, ali morate da znate da sve ima svoje granice. Budite na oprezu i nikako ne dozvoljavajte detetu igre kao što su povlačenje repa ili guranja ruku u usta, stiskanja oko stomaka...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Čet Dec 27, 2007 10:28 pm

moj Mambo danas ide na operaciju ocnog kapka,mnogo sam tuzna...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Dy Čet Dec 27, 2007 10:30 pm

IVANA ::moj Mambo danas ide na operaciju ocnog kapka,mnogo sam tuzna...



ne budi tuzna, bice sve ok, to je za njegovo dobro..procice brzo...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Čet Dec 27, 2007 10:36 pm

neznam sta m se desilo,i zasto ide na operaciju,ali proci ce ivana ne budi tuzna.
verujem da ce biti u dobrim rukama i da ce posle biti ok i opet tvoj stari dobri verni mambo.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci - Page 2 Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu