Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Papagaj kao kucni ljubimac

+4
Lidija
Stazi
Veka
Bojana
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 12:36 am

bili smo kod jedne moje prijateljice ona ga ima kao kucnog ljubimca nini i nikoli se veoma dopao,mnogo je sladak i zabavan,skakutao je,leteo po sobi,pio vode,ogledao se u ogledalu u svom kavezu i oni su ga bez daha posmatrali,i samo cekali sta je sledece sto ce da uradi.
dodjoh na ideju da im kupim jednog sad na prolece,kad bude lepo vreme,pa da mogu i u kavezu napolje da ga iznesem.
mada darko nije za to i kaze da oni prave jako puno stete,nereda,stvaraju prasinu dok lete koja nije zdrava i dobra za dete jer izaziva kasalj i astmu???!!!!
zanima me sta vi mislite o tome,pa i macka i pas se linjaju pa ih opet ljudi drze i gaje...
on je kao mali imao i psa i papagaja,a ja zbog nedostatka prostora nista,a papagaje obozavam,pa bi volela da svojoj deci posto su me vec pitali kad cemo mi imati jednog takvog,a i sebi ispunim zelju i kupim im jednog takvog kucnog prijatelja.
ne bi mi bio problem da spremam za njim bitno da su oni srecni,naravno ne bi uvek bio u prostoriji u kojoj oni borave ,hvala bogu mesta i prostora imamo koliko oces pa bi mu vec nasli neko.
dajte savete i misljenja molim vas.........
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Bojana Pet Jan 25, 2008 1:46 am

reci cu ti jasno i glasno-NIKAKO
mm i ja smo imali papagaja zako-a(to je rasa veliki africki papagaj,kazu da je najinteligentnija zivotinja da je pametniji i od delfina)i cuvali smo ga u stanu dok smo se jos zabavljali
ne mogu da ti opisem koj je lom pravio,stalno je iz njega izlazila neka cudna prasina,zid iza njegovog kaveza je bio uprskad od voca koje je jeo,cak su se jednom zbog njega nakotile muve i kada smo dosli da ga nahranimo zatekli smo minimum 50 onih velikih zunzara kako lete po stanu
mada smo ga zavoleli i vec je poceo i da prica ubrzo smo morali da ga poklonimo kumu a platili smo ga 500e!
nismo mogli da disemo od njegovog loma a kamo li da smo imali dete u kuci
e sad mozda oni obicni mali nisu toliko strasni ali sigurno da i oni prave lom a veruj mi za ovog naseg i pas i macka zajedno su mali misevi,hihihi,u svakom slucaju nikako ti ne savetujem papagaja,bolje neka mala kuca koja se ne linja sa kratkom dlakom i koja je za stan mada sam uopsteno protivnik drzanja zivotinja u kuci sa decom iako ih obozavam
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 2:02 am

ih bojana sad me ubi u pojam,jeste tacno da prave nered i lom,i da ima puno posla oko njihovog kaveza,ali oko koje zivotinje nema,ako je odrzavas i brines o njoj.
mozda je bilo toliko muva zato sto je bio veliki papagaj,ovaj kojeg bi mi kupili je mali,ali svejedno sve ima i svoju dobru i losu stranu.
kuce i mace u kuci nedolaze u obzir,imaju kucu u dvoristu koju je deverov mali doneo i u pocetku je bila zanimljiva sad samo sluzi za lajanje.
jos cu razmisliti,mozda se na kraju odlucimo za par ribica u nekom manjem akvarijumu???!!!! Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Bojana Pet Jan 25, 2008 2:17 am

ribice u malom akvarijumu su definitivno najbezbolnija varijanta ali i najdosadnija a papagaji naravno prave lom proporcionalno svojoj velicini ali ga u svakom slucaju prave
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Veka Pet Jan 25, 2008 2:46 am

MI smo Danici za drugi rodjendan kupili malu tigricu, i ona je jos uvek odusevljena njime, lom ne pravi strasan, a buduci da nam je u predsoblju podnosljivo je za ciscenje. tacno je to da sto je papagaj manji manje su i obaveze oko njega. Moja obaveza oko njega je da mu zamenim vodu, dodam hranu, stavim parce voca koje on kljucka, ocistim kavez jednom u par dana. Sta znam, nama papagaj nije teret, bar ne ovaj jer nije strasan za odrzavanje, a nije ni u sobi gde boravimo pa ne dize prasinu.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Stazi Pet Jan 25, 2008 5:26 am

Ja sam oduvek imala papagaje u kuci. Tigrice su mi, iskreno, dosadne jer ne znaju da nauce da pricaju(cast izuzecima), a ninfe su jaaaaaaaaako slatke i pametne. Imala sam ninfu kada sam bila u srenjoj skoli i jako je bio pitom ,leteo nam je po kuci, bio stalno sa nama, voleo je jako da se mazi, cak je i spavao sa nama. Jaaaaaaaaaaaaaaako smo ga voleli dok jednog dana nije izleteo kroz terasu. Sad Jako smo patili za njim jer smo se vezale za njega(moja sestra i ja).
Kada sam se udala kupila sam isto takvu ninfu i puno smo radili sa njim, isto tako je bio pitom i mogu ti reci veliki su 'drugovi'. Seca mse jednom sam nesto plakala, a papagaj sleteo na mene i popio mi suzu sa lica, to mi je bilo taaako slatko!!!!

Nisu bas jako zdravi za decu, pogotovo za bebe, bas zbog te prasine koju stvaraju kada lete i jeste, perje je veliki alergen na koji sam i ja alergicna i iz tog razloga nisam nabavila novog papagaja(nakon sto mi je uginuo Sad ) da ih ne bi izlagala tome. A i jako sam patila za njim kada je uginuo i ne zelim da i moja deca prolaze kroz to, mada kada dodje vreme da pozele ljubimca mozda se i dogovorimo nesto Wink

Macke ne podnosim (takodje sam alergicna na njih) a pse jako volim ali sam alergicna i na njihovu dlaku.

Lepo jeimati ljubimca tako se i deca nauce nekim obavezama i brizi oko zivog bica.

Moj najveci san je bio da imam KAKADU-a ali su preskupi a i moras imati ve;liku kucu za takve papagaje. A i cula sam da ako ih ostavis na duze same, da sami sebi iscupaju perje zato sto pate za gazdom.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Bojana Pet Jan 25, 2008 5:36 am

da tako je i nas zako iscupao divno perije sa repa jer veci deo dana nismo bili sa njim nego samo uvece
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 5:58 am

ahhhh posle vasih raznih odgovora i iskustava sa papigama,tesko je odluciti se,videcu do proleca,mada bi kupila manjeg i sto kaze veka ne bi boravio u prostoriji u kojoj smo mi,a to malo posla sto bi imala oko njega mi ne bi predstavljalo problem,no otom potom....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Stazi Pet Jan 25, 2008 7:11 am

ja ih jaaaako volim, tako su mekani i slatki :volim:
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 1:58 am

Moj muž je lud za sitnim životinjama pa imamo i par zlatnih fazana,zečeve,prepelice,ukrasnu živinu i to sve držimo u kavezu na placu koji se nalazi par kuča dalje od naše kuće.
Imamo i jedan par zebica i jedan par pevajućih papagaja koje držimo u predsoblju(nikako u sobi nemoj da ih držiš),i šta da ti pričam,možeš da zamisliš koji je to lom i prašinčina i svuda one prazne ljuspice od njihove hrane...
Svaki dan čistim(ma gde svaki dan,10 puta na dan) a stalno ima tih ljuspica,ali šta ću...kad mm to voli a i malena.
I moram da priznam da ja nisam preuzela brigu o njima što se tiče hrane i vode,to stalno radi mm,ja jedino čistim
I da,ko' što Bojana reče najzahvalniji kućni ljubimci su akvarijumske ribice,imamo i veliki akvarijum i to i lepo izgleda u sobi,i ne prav nered,i dok ih posmatraš odmaraš mozak.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 6:49 am

posto smo zajednickim dogovorom,a izmedju ostalog i na osnovu vasih odgovora i iskustava dosli na zakljucak papagaj ne...odlucili smo da se opredelimo izmedju ostalog i uz pomoc vasih par saveta za ribice...
scarlet posto imas akvarijum sa ribicama,mozes li mi reci kako se njima i koliko cesto menja voda,da li treba neka posebna ili ova sa cesme???!!!!
imali smo mi akvarijum ali onaj sa termostatom i filterom koji cisti vodu,ali izgleda nesto nismo radili kako treba voda se uvek mutila,i ribice su uginule jedna po jedna.
sad bi uzeli neki obican,sa par malih ribica unutra za pocetak,pa me zanima sta nam sem ribica he,he treba za njihov opstanak i kako se one odrzavaju.
i u pravu si stvarno se odmara mozak gledajuci ih kako plivaju,masu perajima i vrte repom,stavili bi ga na neko mesto koje deci ne bi bilo na dohvat ruke,tako da verujem da bi im se svidele i da bi uzivali posmatrajuci ih.
mislim da bi im one bile idealan kucni ljubimac bar dok su ovako mali.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 9:34 pm

Pa mi smo ih,dok nismo napravili ovaj veliki akvarijum samo tako i držali,ali znam samo za ove vrste što sam napisala da mogu tako da prežive(kod nas su živele ribice tako mesecima a ako i uginu lako ih je zameniti(jeftine su))
Ali onda se voda lakše i brže zamuti,ali menjaćeš je češće i eto.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 9:37 pm

Veko prebaci i ovo molim teee
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 9:41 pm

Scarlet ::Pa mi smo ih,dok nismo napravili ovaj veliki akvarijum samo tako i držali,ali znam samo za ove vrste što sam napisala da mogu tako da prežive(kod nas su živele ribice tako mesecima a ako i uginu lako ih je zameniti(jeftine su))
Ali onda se voda lakše i brže zamuti,ali menjaćeš je češće i eto.

tako sam i mislila,ali reko bolje da mi ti iz svog dosadasnjeg iskustva sa ribicama to i potvrdis,i sto je najvaznije ukoliko vec ove nedelje idemo da kupimo za pocetak obican akvarijumom sa par malih ribica,pa cemo za dalje videti???!!! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Stazi Uto Jan 29, 2008 7:22 am

Ja sam imala ribice kada sam bila mala ali ih nikada nisam volela nesto posebno. Jesu lepe, mama i tata su uvek imale posla oko njih sto se tice menjanja vode. NEkako su mi dosadne, jesu za lepotu, ali ne mozes nikakav kontakt da ostvaris sa njima kao sa recimo psom, mackom papagajem, cak i sa iguanom Very Happy .
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Veka Ned Jan 04, 2009 8:29 pm

Nama je u toku noci uginula tigrica Mica..... Sad
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Stazi Ned Jan 04, 2009 9:56 pm

BAs mi je zao Veko! Sad
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Andjela Ned Jan 04, 2009 10:33 pm

Tuzno je to Crying or Very sad
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Ivana Pon Jan 05, 2009 3:57 am

Joj,Veki,bas mi zao!!!!Mogu misliti kako se osecas.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Vlada75 Uto Jul 06, 2010 8:49 pm

Nikada nisam mogao da imam pticu za kućnog ljubimca. Jednostavno sam alergičan na perje i momentalno dobijem gušenje. Iako pojedini stručnjaci tvrde da alergiju stvaraju bakterije koje se nalaze na krilima ptice, kao grinje kod čoveka, burno reagujem i na perjani jastuk.
Vlada75
Vlada75
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 13
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od amarilis Sub Jul 10, 2010 3:32 am

Vlada75 ::Nikada nisam mogao da imam pticu za kućnog ljubimca. Jednostavno sam alergičan na perje i momentalno dobijem gušenje. Iako pojedini stručnjaci tvrde da alergiju stvaraju bakterije koje se nalaze na krilima ptice, kao grinje kod čoveka, burno reagujem i na perjani jastuk.
Steta.... ali zato postoje mnoge druge zivotinjice koje nemaju perje i rado bi se druzile sa nama i nasim malisanima... zato izaberi i usreci neko ljubimce!!!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Veka Pon Jul 26, 2010 3:59 am

Danica danas dobila novu tigricu. Krstila je Plavko Papagaj kao kucni ljubimac Icon_jokercolor
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Ivana Pon Jul 26, 2010 9:27 am

Veka ::Danica danas dobila novu tigricu. Krstila je Plavko Papagaj kao kucni ljubimac Icon_jokercolor
Divno!
Ja sam se danas bas rastuzila,od tuge za nama Mambu na nekim mestima malo opala dlaka,i skoro nista nije jeo dok nismo bili tu Papagaj kao kucni ljubimac Icon_cry
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Veka Pon Jul 26, 2010 10:17 am

Ivana, ko ga je cuvao dok niste bili tu? Pa tugovao je za vama, nije ni cudo....

Cudno je ponovo imati pun kavez, nekog ko suska, kresti, guli sipinu kost.... Bas je zivahna tigrica... i cini mi se da se brzo odomacio.... secam se da je Mici trbalo dobra 2 dana da pocne da jede i da se ponasa normalno u kavezu, a ovaj nestasko odmah poceo da vrslja po hranilici i da guli kost.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Ivana Pon Jul 26, 2010 10:24 am

Ijuu,bas neki veseli papagaj Papagaj kao kucni ljubimac Icon_lol
Mambo je bio ovde u stanu,mama je tu bila svaki dan posle posla i noc,povremeno i seka i tata,cimerka..On njih sve voli i dobro mu je sa njima,ali izgleda da smo ipak bili odsutni previse..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Papagaj kao kucni ljubimac Empty Re: Papagaj kao kucni ljubimac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu