Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Deca i kucni ljubimci

+27
Endzi
tanasija
Bojana
ZZ
amarilis
Maserka
IvanaPG
GAGA
Beba
Andjela
Lidija
Emica07
Stazi
Dy
Emi
Cvrki
Barbara
maja
Ane
Pokita
Betty Boop
Ivana
mama_daisy
Veka
Milica
Mildan
Tamara
31 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Deca i kucni ljubimci

Počalji od Tamara Sub Okt 20, 2007 12:04 pm

Da li imate kucnog ljubimca? Kako se vasa deca slazu sa njima?
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Mildan Sub Okt 20, 2007 12:07 pm

Nemamo, a u stanu sem ribica ili papagaja ne bih držala ništa.MM planira da kupi Tarantulu.Ali ja kažem na to malo sutra.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Tamara Sub Okt 20, 2007 12:08 pm

Ja imam pudlicu vec 11 i po godina i mnogo mi jesko palo sto sam morala da je ostavim kod mame iako sam ja skoro svaki dan tamo.
Anja je obozava i samo gleda kako ce da je pocupa za usi,jos je mala pa ne zna da je mazi, a ona jadna samo bezi ispod stola ili kreveta.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Milica Sub Okt 20, 2007 10:00 pm

Ja nemam jos uvek ljubimca, mada Natalija jako voli zivotinje
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Veka Ned Okt 21, 2007 11:56 am

Danica je avgusta dobila svog prvog kucnog ljubimca, jednu papagajicu Micu, i obozava je!
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od mama_daisy Ned Okt 21, 2007 1:46 pm

Mi imamo ribice, Dule ih mnogo voli...Uzeli smo ovog leta i kucu, ali bila je kratko kod nas..Dušan obožava sve životinje, ali mm nije mogao da podnese to što je kuca plakala jer se odvojila od legla, pa je vratio...Ja ne bih ništa unutra u kući, ali imamo dvorište pa možda i uzmemo neku kuc, ako mm shvati da kuca mora u prvo vreme da cvili...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Ned Okt 21, 2007 10:03 pm

mi imamo Americkog stafordskog terijera(Mambo mu je ime),u stanu je sa nama,tu ce i ostati...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Betty Boop Pet Okt 26, 2007 10:47 am

Garfild, mačak, Vuk već zna da ga doziva "ciciciciciciiccccccc"!
Deca i kucni ljubimci Th_F1000028
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Pon Okt 29, 2007 10:45 pm

ja licno volim zivotinje,ali mislim da im je mesto napolju,a ne u kuci,stanu,prvo sto se linjaju,dlake budu svuda,a to ne podnosim.za unutra sam jedino za ribice ili papagaja,ali i on da bude u posebnoj prostoriji u kojoj deca cesto ne borave.moj mm je imao boksera,spavao je u kuci ,imao svoju fotelju i mm kad je spavao uletela mu je pseca dlaka u usta koja je bila na jastuku,imao je velikih komplikacija posle toga,operaciju,cuda,iz tog rzloga nisam pristalica drzanja zivotinja unutra moze i maca i kuca,da se igraju s njima,gnjave,ali napolju i da obavezno operu ruke.inace imamo kucu bela je pa smo je nazvali grudvica,a dobili smo je pretprosle zime kao stene bio je sneg pa se nije ni videla kako je bila cisto bela,izgledala je kao grudva snega otuda joj ime grudvica.deca je vole igraju se s njom jure po dvoristu kad je pustimo inace je vezana i ima svoju kucicu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Pokita Uto Okt 30, 2007 6:53 am

Imamo psa i zove se Ari.

Pekinezer i ima skoro 8,5 godina!

Vrlo lepo se "igraju" on i Anastasija.
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Sre Okt 31, 2007 11:45 pm

https://2img.net/h/i243.photobucket.com/albums/ff171/ivanamimi/SP0235.jpg

obozavam ga-skoro celu trudnocu sam kuci,a on mi je sve to ulepsao
od kada sam trudna,toliko je pazljiviji prema meni,da ne mogu verovati
moji i roditelji mm su pricali na pocetku da ga trebamo sada izbaciti napolje,ja sam bila jako tuzna i onda sam presekla i rekla da Mambo ostaje i znam da ce bebca voleti i paziti najvise...
:volim:
smatram da ako je kuce vakcinisano,cisto da ne moze doci do nekih losih stvari,a ja i mm smo se i pre,a sad i vise trudili da Mambo bude uvek cist,vakcinisan,ociscen od parazita,redovno kupan...dobro vaspitan-na moju zalost,dobijao je mnogo batina dok je bio manji,ali sad nemamo problema,zna sta sme,sta ne,i kad mu nesto kazemo,on odmah poslusa...
na malom stocicu moze da stoji najukusnija hrana,grickalice i odemo na posao,on nista ne dirne
izgleda jako opasno,a u stvari je prava dobrica.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ane Ned Nov 04, 2007 1:14 pm

ja volim kucne ljubumce, al samo ako se cuvaju napolje - misllim na macku i psa. imali smo macke i ovde i kod mojih, al nisu imali pristup u kucu.
kod mojih cuvaju sad papagaja, a pre dva meseca sestra kupila nikoli hrcka, koji je otisao u legende. moja mama prejela ga Smile.
nije mi smetalo sto ga dira igra se, al pazili smo da slucajno ne gurne ruke u usta pre nego ih operemo.
ipak kad ima mala beba u kuci nisam za to da se cuva i zivotinja. ko moja koelginica, dete(dok je bio beba) joj spava na krevetu, pored njega macka. uzas ! bar za mene.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od maja Ned Nov 04, 2007 9:24 pm

Ja se slazem sa Anitom! Mi smo imali macka i bio je sa nama celu moju trudnocu, ali smo ga kada sam se porodila odvezli kod bake na selo.
Mace se linjaju i nisam htela da razmisljam da li ce do Matejinih usta slucajno dospeti i neka dlaka, a mislim da je to jako tesko izbeci.
Mi smo cak i tepihe promenili jer su bili puni mackovih dlaka...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od maja Pet Nov 09, 2007 6:33 am

VAU!!!!! Kakav kucni ljubimac....
Deca i kucni ljubimci 36_1_11
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Sre Nov 14, 2007 12:25 pm

Ja obozavam zivotinje ali isto ne u kuci. Tako sam vaspitana i smatram da nije mnogo higijenski ni bezbedno za malu bebu. Za malo vecu decu je i manji rizik al ja ipak ne bi za svoju.
Inace svekar i svekrva imaju dve mace i otkad se Sofiya rodila nije im dozvoljeno da ulaze ni u njihovu ni u nasu kucu (u nasu nisu smele ni pre!) jer od maca bebe mogu da dobiju toksoplazmozu. Mace su ionako u kuci bile samo po sat-dva dnevno pa im nije tesko palo.
Mm je zapeo da uzmemo cokoladnog labradora jer su imali jednog i bas smo ovog leta morali da ga uspavamo (imao je 17god). Sigurno necemo uzeti novog psa dok se ne preselimo u vecu kucu i sigurno ce biti u dvoristu. Licno smatram da deca obavezno treba da imaju ljubimce jer im razvijaju osecaj briznosti za nekog i obavezu da se o nekom staraju!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Pon Nov 26, 2007 11:34 pm

moram vam ispricatoi ovo.
pre neki dan bili mi kod moje tetke na tecin rodjendan i dosla mi sestra od tetke posto ne zivi u istom gradu u posetu kod njih.
posto ima dva labradora, a jos su kucici i nema kome da ih ostavi,a da ih je ostavila cvileli bi i grebali i skakali po dvoristu ko blesavi,ona odluci u dogovoru sa tetkom da povede i njih.
nikola nikad nije bio srecniji kad ih je video,skakali su,igrali se,zezali ,jurili ma bio je opsti haos.
ni jednog trenutka im nije bilo dosadno.
posto ih ima dva podelili su kuce nikola se igrao sa zutim,a nina sa crnim.
to je trebalo snimati,nazalost foto aparat mi je u kvaru i ne mogah da ovekovecim te dozivljaje,slikali smo malo sa mobilnim,ali nije to to.
elem, kad smo dosli kuci,zaspali su ko topovi i do ujutru se nisu ni pomerili,a sestra mi kaze da su i kucici bogami spavali kao bebe.
nezna se ko se vise umorio oni ili klinci.
bilo mi je najsmesnije kad je nikola onako posustao jednog momenta rekao tom zutom :"a jeki (inace je dzeki )nemoj vise."..
bilo mi je jako slatko gledati ih kako se igraju i kako vole zivotinje.
kad sam ispricala muzu kako su kuce bila glavna atrakcija i kako nista nisu trazili jer su im kuce bile dovoljne(inace stalno im nesto treba) i uvece spavali ko topovi kaze mm daj da kupimo copor kera pa da ih konacno smirimo i odmorimo dusu.
naravno volim zivotinje pogotovo tako slatke kuce ,ali i kad bi ih imali ne bi ih pustala unutra jer oni su bukvalno demolirali stan,sva sreca pa su pametni i tako nauceni i znali su da traze kad im se vrsila nuzda da ih puste na terasu.
posle njih moju tetku je cekalo generalno spremanje stana,ali kao sto rece nije joj zao,takva radost i sreca gledati ih dok se igraju ne vidja se svaki dan i evo vec danima pricaju o tome,kerici su ih fascinirali.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Uto Nov 27, 2007 12:20 am

Jao meni muz kupio zlatnog retrivera za Bozic!
Al izgleda ce morati da ga vrati ili ostavi na cuvanje neko vreme posto nam kuca nije dovoljno velika i za njega a morao bi ovako mali da ovu zimu provede unutra. Posto znam svog muza i znam da "samo ova zima" znaci: jednom kad udje nece izaci ja rekoh da ostavi za kasnije ili da ga da roditeljima posto su oni imali labradora pa ga letos morali uspavati. Al ljudi hoce da putuju sad kad nemaju druge obaveze pa ni oni nisu u mogucnosti da ga cuvaju. Mnogo mi zao da ga ne uzmemo al necu ga ni u kuci pored male bebe. A i obaveza mi je - ne mogu da izadjem i ceo dan me nema jer treba neko da ga hrani. I na prolece cu uu Srbiju na duze pa ko ce tad sa njim da bude?
Bas mi zao jer bi volela da moja deca imaju kucu al sta cu kad nije ni pravo mesto ni vreme! Kasnije sigurno!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Barbara Čet Nov 29, 2007 2:17 am

Zelim i ja retrivera, ali ce izgleda biti samo ribice, kazu dobre su jer donose novac Very Happy
Barbara
Barbara
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 49
Lokacija : najvece gradiliste na balkanu
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Cvrki Čet Nov 29, 2007 3:38 am

Moj muž i njegova mama obožavaju mačke, ali kad je snajka došla u kuću mačke su izašle. Nisam iskreno mogla da podnesem to da svuda vidim dlake pa čak i u spavaćoj sobi na jastuku, i jedva nekako uspeh da ih se rešim,neznam kako bih podnela da se Sara rodila a da mačke nisam uspela da izbacim. Sad su u kotlarnici, tamo im je lepo i toplo, namešteno i komforno. Mm, kaže da ih ja mrzim,ne mrzim ih ali ne volim životinju u kući. Sara obožava sve životinje (počev od krave i konja pa do buba), toliko da se sva trese kad vidi ili pipne neku. Kad budemo ogradili dvorište, mm i ja smo se složili da uzmemo psa, zlatnog retrivera ili labradora.

IVANA tvoj pas me oduševljava, u komšiluku sam imala takvog psa, zvala se Lusi, mnogo sam je volela, stalno je bila kod mene i sve smo delile, smoki , čokolade, sladoled, semenke...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Gost Čet Nov 29, 2007 10:48 am

ivana kazi nam kako se tvoj ljubimac ponasa (nemogu da se setim kako se zove)sad kad je beba dosla kuci,jel mu neobicno sto nije u centru paznje ,jel ljubomoran?????????????
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Mildan Ned Dec 02, 2007 4:52 am

Juče smo bili na rođendan.Mali je napunio sedam godina i tražio od roditelja kucu.Mislim da je u pitanju dalmatinac.Oni su mu kupili, a žive u stanu.Drže ga u predsoblju i kažu da im pravi haos.Ukaki se, upiški pa svaki čas čiste.A mali uhvati psa pa ga vuče za rep, video mm, ovaj krene da ga ugrize.Majka juče na rođendanu kaže da će da ga drže par dana dok se dete malo ne izigra pa ga vode u selo kod babe da ga tamo ostave.Takvu rođendansku želju bih ja svom detetu ispunila samo u slučaju da imamo dvorište.Meni je to užasno što dozvoljavaju, barem da imaju terasu.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Sre Dec 05, 2007 12:37 am

renata ::ivana kazi nam kako se tvoj ljubimac ponasa (nemogu da se setim kako se zove)sad kad je beba dosla kuci,jel mu neobicno sto nije u centru paznje ,jel ljubomoran?????????????
mambo je super,nije uopste ljubomoran,kad je Stefan u kolicima,on lezi pored kolica i cuva ga...
i najmanji Stefanov pokret ili glasic,Mambo prvi uoci i odmah pocinje da njuska kolica-on mi je kao bebi alarm,hihihi...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Tamara Čet Dec 06, 2007 11:55 am

IVANA ::
renata ::ivana kazi nam kako se tvoj ljubimac ponasa (nemogu da se setim kako se zove)sad kad je beba dosla kuci,jel mu neobicno sto nije u centru paznje ,jel ljubomoran?????????????
mambo je super,nije uopste ljubomoran,kad je Stefan u kolicima,on lezi pored kolica i cuva ga...
i najmanji Stefanov pokret ili glasic,Mambo prvi uoci i odmah pocinje da njuska kolica-on mi je kao bebi alarm,hihihi...

Bravo za Mamba!!!!!!!!!!:igram:
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Ivana Sub Dec 08, 2007 1:33 am

da,bravo za Mamba,stvarno sam odusevljena njegovim ponasanjem
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i kucni ljubimci Empty Re: Deca i kucni ljubimci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu