Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koliko dete mora da pojede

+18
Ivana_Sa
tanasija
Mima
Milica
maja31
Beba
Endzi
ZZ
Andjela
Veka
Dy
Ivana
Betty Boop
Emica07
Bojana
Tamara
maja
Emi
22 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Sre Dec 12, 2007 10:44 pm

First topic message reminder :

Do godinu dana:
Minimalno 550 kalorija, maksimalno 1.100 kalorija. Prosečno dete ovog uzrasta zahteva 850 kalorija.
Godinu do dve dana:
Minimalno 700 kalorija, maksimalno 1.400 kalorija. Prosečno dete tog uzrasta traži 1.050 kalorija.
Dve do tri godine:
Minimalno 850 kalorija, maksimalno 1.650 kalorija. Prosečno dete tog uzrasta traži 1.250 kalorija.
Porcija hrane koja će se ponuditi detetu u određenom uzrastu zavisi i od njegovog telesnog razvoja, fizičke aktivnosti i temperamenta. Osim toga, porcija zavisi i od aktivnosti koje se sprovode u toku dana (na primer, odlazak na bazen ili gimnastičke vežbe), u tom slučaju dete će tog dana uzeti više hrane nego prethodnih dana. Kod neke dece, u periodu intenzivnog rasta, dešava se da mesecima neprestano osećaju glad, a onda odjednom počnu da jedu kao "ptičice".

Hranu ne bira dete, već vi
Roditelj je taj koji zna koja je namirnica detetu neophodna, pa samim tim on mora da bude taj koji će da kombinuje namirnice pri spravljanju obroka. Dete, s druge strane, zna kada je gladno, a kada sito. Još od najranijeg uzrasta beba plačem pokazuje kada je gladna. Vi joj tada dajete da sisa ili joj ponudite flašicu, a ona ako je sita okrene glavu na drugu stranu. Kasnije, kada poraste, ona jede dok ne zadovolji glad, a zatim počne da pljuje hranu. Roditelji bi trebalo da "slušaju" signale svog deteta i da ga ne prisiljavaju da jede ako nije gladno, jer će u suprotnom vremenom doći do poremećaja u osećaju sitosti i gladi, što može da dovede do gojaznosti deteta.
Svim roditeljima je poznato da deca neku hranu rado jedu, dok drugu odbijaju. Pošto na raspolaganju imate širok dijapazon različitih namirnica, pokušajte da ih kombinujete tako da zadovoljite detetovu potrebu za hranom, ali ga nemojte prisiljavati da jede ono što (trenutno) ne voli. Takođe, prilagodite količinu hrane detetovom uzrastu i potrebama i ne prisiljavajte ga da isprazni tanjir samo zato što se to tako mora.

Budite primer svom detetu
Nije redak slučaj da roditelji svakog dana detetu govore da je povrće zdravo (naročito neke vrste koje deca najčešće odbijaju), a pri tom ga ni sami ne jedu. Što više pričate o tome, dete će sve više gubiti volju da jede zdravu hranu. S druge strane, ono što je zabranjeno (na primer, čokolada i keks) postaće mu sve privlačnije. Pošto deca vole da oponašaju odrasle, oponašaće ih i kada su navike u ishrani u pitanju. Ako mama i tata sa zadovoljstvom budu jeli spanać i ribu, velika verovatnoća je da će i dete krenuti njihovim stopama.

Minimalan jelovnik za dete
Ima dece koja su zaista "teška" na jelu i roditelji ne mogu ni na koji način da ih privole da pojedu ni minimalnu porciju. Tada su oni, s razlogom, zabrinuti za zdravlje svog mališana. Američki pedijatar Beri Brazelton sastavio je minimalan jelovnik za takvu decu, u njemu su sadržane osnovne namirnice koje bi dete trebalo da pojede u toku jednog dana, čak i onda "ako neće ništa da jede".
1. Dve čaše mleka ili 60 gr sira ili čaša jogurta ili dve kuglice mlečnog sladoleda
2. 60 gr mesa ili jedno kuvano jaje ili tri velike kašike muslija
3. Pola čaše soka od narandže ili jedan izgnječeni kivi
4. Pola banane ili neko drugo sezonsko voće
5. Pola kifle ili pola parčeta hleba ili tri krekera
6. Jednu dečiju multivitaminsku tabletu rastopljenu u čaši vode (u vezi sa konzumiranjem multivitaminskih preparata posavetujte se sa lekarom).

izvor:mojabeba
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole


Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Dy Uto Jan 22, 2008 8:53 pm

ZZ ::često mame deci koja odbijaju vodu,nude velike količine soka..treba biti uporan sa vodom,na kraju će je prihvatiti kad ne bude imalo tu slatku alternativu u obliku soka..

ja imam taj problem..sok i samo sok..
medjutim, od neki dan kupujemo malenu janu, i sama je trazi ne zbog toga sto joj se pije voda, nego zbog fazona i cuclanja flasice, pa tako nesvjesno popije...

meni je problem njeno jedenje, tojest nejedenje, zadnjih dana jako slabo jede...tako da se nekada pitam od cega zivi?!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Uto Jan 22, 2008 9:10 pm

nikola je juce uvece pred spavanje negde zaturio flasicu celu kucu smo prevrnuli medjutim nigde je nije bilo,i tako odosmo na spavanje sa jednom flasicom,ja mislim super taman ce se odvici posto ima dve i obavezno ih popije u toku noci,medjutim u 1 se probudio i trazio soka,ja ustanem sipam,u 3 opet u 6 opet.
strasno,poludecu vise od tog njegovog soka,preko dana moze i te flasice koje ti spominjes stasija i casa i cevcica,ali nocu....
ujutru nadjosmo flasicu i nocas cu bar spavati ako nista drugo.
sto se tice jela on super jede,ko zmaj,nekad i vise nego sto treba,jak je,a i tezak jedva ga dignem,nina zma da izvodi i izvoleva po pitanju hrane,ali u poslednje vreme da kucnem u drvo cujem od vaspitacice da lepo jede u vrticu,kad dodje kuci obavezno ruca,posle moze i koji slatkis,voce,grickalica i uvece vecera,polako ustaljuje rezi ishrane,i ona je odbijala hranu i mogla da jede samo cipseve,makarone i cokolade i pitala sam se od cega zivi kad nece ni to,ali eto nekako je ubedih da bar lepo ruca,vecera je laganija ,ali ipak i nju pojede.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Pon Feb 04, 2008 3:39 am

Novorođenče
Kolostrum

Prva klopa koju dobija bebac kad se rodi je kolostrum. To je prvo majčino mleko u kom se nalaze antitela koja beba ne može još sama da proizvede i izuzetno hranljive materije. Kolostrum pomaže bebi da isprazni digestivni trakt od mekonijuma i prekomerne sluzi. Beba bi trebalo obavezno da sisa ovo mleko jer ne samo da je zdravo za nju već će tako podstaći mleko koje se nagomilava u vašim dojkama.

Količina

Prvi podoji su vrlo mali - oko pola kafene kašičice
.

Prvi mesec
Majčino ili adaptirano mleko

Preporučuje se da bebina ishrana do šestog meseca bude isključivo dojenje. Ako to nije moguće, bebe treba da jedu adaptirano veštačko mleko.

Količina:

U prvom mesecu beba bi trebalo da sisa na zahtev. To znači da joj se da dojka (odosno flašica) kad god zaplače. U ovom periodu beba će sisati između 10 i 12 podoja. Do drugog meseca života bebe posisaju dnevno oko 400-900 ml mleka.
Od šeste nedelje do drugog meseca[justify]Ovo je period kada beba ustaljuje obroke i kada joj se ukida noćni podoj. Poslednji podoj treba da je u 23 časa. Beba preko dana treba da sisa na svaka tri sata.

Do drugog meseca života bebe posisaju dnevno oko 400-900 ml mleka.

Od tri do četiri meseca
Beba treba da se hrani isključivo majčinim odnosno adaptiranim mlekom. Ako beba sisa adaptirano mleko treba je pojiti prokuvanom vodom ili blagim čajem. Dojene bebe ne moraju obavezno da se poje.

Količina
:

Beba u ovom uzrastu dnevno pojede od 700ml do 1,2l mleka
.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Pon Feb 04, 2008 3:41 am

Od pet do šest meseci
Ovo je period kada se bebi uvodi nova, ne mlečna hrana. Hrana se uvodi postepeno i u malim količinama – jedna do dve kašike dnevno. Uvek se uvodi samo jedna namirnica a navikavanje na nju traje od 3 do 7 dana. Prvo se bebi daju voćni sok i voćne kaše. Kad je prihvatila voće bebi se daju kaše od žitarica pa zatim kaše od povrća i mladog mesa.

Količina:

Beba u ovom periodu može da pojede u jednom obroku: 4 supene kašike žitarica, 30-60 ml soka, 2-6 supene kašike voćne kašice, 4-7 supene kašike povrćne kašice, 1 supenu kašiku mesa. Dnevna količina majčinog ili adaptiranog mleka koju posisaju je 750-900ml.

Od sedam do osam meseci
Detetu se u ovom periodu još uvek lagano uvode različite namirnice ali se i kombinuju kašice od već prihvaćenih. Sada beba može da proba teletinu, žumance i džigericu. Žumance treba da bude dobro kuvano (5-7 minuta) i da se daje postepeno (1/8, ¼, ½ pa tek onda celo). Kada beba prihvati celo žumance ono se može davati dva puta nedeljno u kombinaciji sa drugom hranom.

Sveže (živo) žumance ni slučajno nemojte davati bebi!

Količina:

Beba u ovom perodu može da pojede u jednom obroku: 4-6 supene kašike žitarica, 120ml soka, 6 supenih kašika voćne kašice, 7 supenih kašika kašice od povrća i 1 do 2 supene kašike mesa. Dnevna količina majčinog ili adaptiranog mleka koju bebe u ovom uzrastu posisaju je 500-750ml.

Od devet do deset meseci
U devetom mesecu bebi se uvodi doručak. To može da bude kačamak, popara, jogurt, sir, kiselo mleko, pavlaka sa crnim hlebom, griz... Parče hleba treba davati bebi u ruku kako bi „češala“ desni jer joj sada rastu zubići.
Od desetog meseca beba može da jede kuvanu ribu (pastrmku, oslić), čorbe od pasulja, graška ili boranije.

Količina:

Beba u ovom perodu može da pojede u jednom obroku: pola parčeta hleba, 8-12 supenih kašika žitarica, 120 ml soka, 7-8 supenih kašika voćne kašice, 7-8 supenih kašika kašice od povrća i 3 do 4 supene kašike mesa. Dnevna količina majčinog ili adaptiranog mleka koju bebe u ovom uzrastu posisaju je 500-750ml.

Od jedanaest do dvanaest meseci
Sada se bebi može davati sitno seckana hrana koju ona može sama uzimati i jesti. Počnite sa seckanim voćem (breskva, banana, jabuka). Beba će rado sama prstima jesti i parčiće hleba namazane pavlakom ili sirom. Takođe zgodni su i grašak, kukuruz šećerac ali i sitni komadići mesa.

Količina:

Beba u ovom periodu može da pojede u jednom obroku: pola parčeta hleba, 8-12 supenih kašika žitarica, 120 ml soka, 8-9 supenih kašika voća, 8-9 supenih kašika kašice od povrća i 4-5 supene kašike mesa, jedno celo žumance. Dnevna količina majčinog ili adaptiranog mleka koju bebe u ovom uzrastu posisaju je 500-750ml.


Nakon prvog rođendana
To je period kada beba prelazi na porodični jelovnik s tim što se bebin obrok ne soli i ne začinjava. Sada beba može da jede celo jaje – bilo kuvano, pečeno ili u kajgani. Tek od prve godine života deca smeju da jedu med, limun, narandže i kivi.
I ne zaboravite: preporučuje se da beba jede majčino mleko 12 meseci!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Sre Feb 13, 2008 11:03 pm

Zasto deca gube apetit??
Mozda sam trebala otvoriti novu temu, ali ajde ovde da pitam?
Milena nece mleko danas....pojela je 100gr. ovosna kasica od jabuke i sipke, a mleko nece da pomirise???
Ustala oko 7 i obicno za dobrojutro popije 190ml mleko ali danas nece, opet sam joj ponudila oko 10:30 i opet nece????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Sre Feb 13, 2008 11:47 pm

ih emi kad bi znala odgovorila bi ti... Laughing
naime jutros na sto nema sta nisam iznela da se doruckuje ,nikola je naravno po obicaju sve svoje pa kasnije i ninino pojeo,a nina je po obicaju izbrljavila i uzela svega ukupno pet zalogaja ,bila je bolesna,moza zato nema neki apetit,ali i inace je takva.
neznam emi sta da ti kazem,mozda trenutno odbija i nece,probaj malo kasnije,mozda joj takav dan,neznam ni po pitanju moje nisam pametna :razmisli:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Čet Feb 14, 2008 1:44 am

nesto je muci, kad bi znala samo Crying or Very sad
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Beba Čet Feb 14, 2008 1:56 am

Ako se ona normalno ponaša, vesela je, jede sve drugo, onda ne bi trebalo da je nešto posebno. Jednostavno joj se ne pije mleko Smile sada, popiće kasnije.
Mada sam ja imala problem što Nikola nije hteo da pije mleko danima, bio je u Mileninom uzrastu, i kad sam mu promenila mleko on počeo opet da pije.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od maja31 Pet Mar 07, 2008 2:10 am

Kod nas je bio problem kada su poceli zubici da rastu u tom periodu su oboje gubili apetit samo je razlika sto se Bojani vrlo brzo i vrati apetit a Nikoli se nije vratio skoro godinu dana.
Nama je doktorica rekla da cak i ako pojede svega tri zalogaja ako ga to zadovolji i to je obrok mada ja nikada nisam bila zadovoljna sa tim odgovorom, pokusavala sam sa sirupima za apetit ali nista dok sam nije krenuo da jede.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Milica Pet Mar 07, 2008 2:14 am

mala Milena ::nesto je muci, kad bi znala samo Crying or Very sad
Vrlo je moguce da nema apetit ako je cesto kljkas nekom hranom ili ako su joj desni otecene zbog izbijanja zuba-sto mislim da je slucaj...
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 6:37 am

maja31 ::
Nama je doktorica rekla da cak i ako pojede svega tri zalogaja ako ga to zadovolji i to je obrok mada ja nikada nisam bila zadovoljna sa tim odgovorom, pokusavala sam sa sirupima za apetit ali nista dok sam nije krenuo da jede.

tacno tako...nikad se nisam mogla zadovoljiti sa njenih 3-5 pojedenih zalogaja,ali kao bar je nesto stavila usta,meni je to izgledalo ko da je neuhranjena,pa sam je kljukala raznim sirupima,aditiva,vitaminima samo da joj se apetit popravi,poveca i vrati,ali nista nista nije pomoglo dok ko sto kaze maja nije sama pocela da jede i trazi.

sa nikolom nemam tih problema,jede dasa ko zmaj,nekad i previse,verujte da ni sama neznam gde mu stane...nekad jede i slatko i slano zajedno,i nista mu nije,ma ko od brega je odvaljen,jedva ga dignem,dsamo nek jede..hvala bogu,ja mu postavim,spremim i on nebira za tren oka tanjir je prazan i jos nekad sledi i dodatak,nekad je u stanju da za dva sata ruca dvaputa..nek je on meni ziv i zdrav..bar sa njim nemam muke i kubure koje sam do skoro imala sa ninom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Milica Pet Mar 07, 2008 7:11 am

Ja sam uvek za varijantu na silu ako nece milom..ne mogu da brinem da je gladna. U stanju sam i celi sat da je jurim kako bi pojela vise od 3 kasicice
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Mima Pet Mar 07, 2008 7:23 am

ja maju ne teram ako nece nemora,kad bude gladna trazice
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 7:38 am

Milica ::
mala Milena ::nesto je muci, kad bi znala samo Crying or Very sad
Vrlo je moguce da nema apetit ako je cesto kljkas nekom hranom ili ako su joj desni otecene zbog izbijanja zuba-sto mislim da je slucaj...

hiihihih sad ima apetit prosla je ta faza, a misil da je bio razlog to sto si prvo navela, malo sam preterivala.Davaala sam i da jede na svaka 4 saata da jede, a njen stomacic nije hteo bas toliko, ali ja sam tek sada shvatila Laughing
E sad znam kad je gladna, porasla mala pa sama trazi ihihhiihihihiiiiihihih
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 8:34 am

crvenkapa85 ::ja maju ne teram ako nece nemora,kad bude gladna trazice

a kako to sama trazi,bas me zanima... :lud:
nikola je rano poceo ali tada je vvec pricao da trazi sam,a nina dugo nije,skoro do dve-tri sto i maja rece dok nebude sama spremna i trazila nikakve vajde ...od silenja,i jurenja po kuci i ubedjivanja za stolom..
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Mima Pet Mar 07, 2008 8:38 am

pa otprilike znam kad ce sigurno biti gladna....ne kaze ona meni mama gladna sam :dudica: ,nekad i kad se drzim okrece glavu prema meni i trazi da siki....
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 8:42 am

odprilike za 4 saata hihihihii
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 8:46 am

pa tako kazite vremenski i to vi znate vise,ali i one za maju mi je razumljivo jer sisa i vec ko londonski sat tacno zna ko sto su i moji i kao jako mali znali da je vreme da sike.
a valjda tako i osete glad pa vam nagoveste na isto...

nisam ni mislila milana da trazi sama nego da ti kaze kad ce bre kevo ta klopa... :haha:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Sub Mar 08, 2008 5:59 am

crvenkapa85 ::nekad i kad se drzim okrece glavu prema meni i trazi da siki....
A kad je bila mladja okretala je i prema tati i ko god da je drzi :haha:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Ivana Ned Maj 11, 2008 8:45 pm

Stefan nekad pojede vise,nekad manje,ne teram ga,nek pojede koliko hoce,ali kad su u pitanju krompiri,sargarepa ili nesto drugo od dohrane slabo jede,nikako da prihvati te nove ukuse
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Ivana Sre Maj 28, 2008 9:02 pm

Stefan u poslednje vreme odbija kasice,i ove pirincane sto voli i kad mu napravim,pojede dve kasikice i nece vise,jedino mleko,ne znam sta mu je sad...ko zna koliko sam hrane za njega bacila(ili Mambo pojeo)
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od tanasija Sre Maj 28, 2008 9:26 pm

ja sam od pocetka pustala ivu da jede samo koliko ona to zeli, a sama je uvek trazila kad hoce da jede. kad je bila beba kad pocne da sisa celu ruku ja znam koliko je sati ili eventualno malo pocne da place.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Čet Maj 29, 2008 1:51 am

Evo Milena dva dana ne jede, lizne napravi mi facu i nece, odbija sve osim sokove, jogurt, i nestle vocne kasice, drugo nece, mleko slabo.
Mislim da je zbog vrucine a i vidim dole dvojka pocela da izbija, pa ivana mozda su zubi krenuli??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Ivana Čet Maj 29, 2008 1:56 am

ne znam...vec dva meseca sve pripisujem zubicima,a njih nigde nema
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Bojana Čet Maj 29, 2008 1:58 am

ni meni se nista po ovoj vrucincini ne jede...i ja bih samo cevcila sokove,jela sladolede i salate...tako i deca
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede - Page 4 Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu