Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koliko dete mora da pojede

+18
Ivana_Sa
tanasija
Mima
Milica
maja31
Beba
Endzi
ZZ
Andjela
Veka
Dy
Ivana
Betty Boop
Emica07
Bojana
Tamara
maja
Emi
22 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Sre Dec 12, 2007 10:44 pm

Do godinu dana:
Minimalno 550 kalorija, maksimalno 1.100 kalorija. Prosečno dete ovog uzrasta zahteva 850 kalorija.
Godinu do dve dana:
Minimalno 700 kalorija, maksimalno 1.400 kalorija. Prosečno dete tog uzrasta traži 1.050 kalorija.
Dve do tri godine:
Minimalno 850 kalorija, maksimalno 1.650 kalorija. Prosečno dete tog uzrasta traži 1.250 kalorija.
Porcija hrane koja će se ponuditi detetu u određenom uzrastu zavisi i od njegovog telesnog razvoja, fizičke aktivnosti i temperamenta. Osim toga, porcija zavisi i od aktivnosti koje se sprovode u toku dana (na primer, odlazak na bazen ili gimnastičke vežbe), u tom slučaju dete će tog dana uzeti više hrane nego prethodnih dana. Kod neke dece, u periodu intenzivnog rasta, dešava se da mesecima neprestano osećaju glad, a onda odjednom počnu da jedu kao "ptičice".

Hranu ne bira dete, već vi
Roditelj je taj koji zna koja je namirnica detetu neophodna, pa samim tim on mora da bude taj koji će da kombinuje namirnice pri spravljanju obroka. Dete, s druge strane, zna kada je gladno, a kada sito. Još od najranijeg uzrasta beba plačem pokazuje kada je gladna. Vi joj tada dajete da sisa ili joj ponudite flašicu, a ona ako je sita okrene glavu na drugu stranu. Kasnije, kada poraste, ona jede dok ne zadovolji glad, a zatim počne da pljuje hranu. Roditelji bi trebalo da "slušaju" signale svog deteta i da ga ne prisiljavaju da jede ako nije gladno, jer će u suprotnom vremenom doći do poremećaja u osećaju sitosti i gladi, što može da dovede do gojaznosti deteta.
Svim roditeljima je poznato da deca neku hranu rado jedu, dok drugu odbijaju. Pošto na raspolaganju imate širok dijapazon različitih namirnica, pokušajte da ih kombinujete tako da zadovoljite detetovu potrebu za hranom, ali ga nemojte prisiljavati da jede ono što (trenutno) ne voli. Takođe, prilagodite količinu hrane detetovom uzrastu i potrebama i ne prisiljavajte ga da isprazni tanjir samo zato što se to tako mora.

Budite primer svom detetu
Nije redak slučaj da roditelji svakog dana detetu govore da je povrće zdravo (naročito neke vrste koje deca najčešće odbijaju), a pri tom ga ni sami ne jedu. Što više pričate o tome, dete će sve više gubiti volju da jede zdravu hranu. S druge strane, ono što je zabranjeno (na primer, čokolada i keks) postaće mu sve privlačnije. Pošto deca vole da oponašaju odrasle, oponašaće ih i kada su navike u ishrani u pitanju. Ako mama i tata sa zadovoljstvom budu jeli spanać i ribu, velika verovatnoća je da će i dete krenuti njihovim stopama.

Minimalan jelovnik za dete
Ima dece koja su zaista "teška" na jelu i roditelji ne mogu ni na koji način da ih privole da pojedu ni minimalnu porciju. Tada su oni, s razlogom, zabrinuti za zdravlje svog mališana. Američki pedijatar Beri Brazelton sastavio je minimalan jelovnik za takvu decu, u njemu su sadržane osnovne namirnice koje bi dete trebalo da pojede u toku jednog dana, čak i onda "ako neće ništa da jede".
1. Dve čaše mleka ili 60 gr sira ili čaša jogurta ili dve kuglice mlečnog sladoleda
2. 60 gr mesa ili jedno kuvano jaje ili tri velike kašike muslija
3. Pola čaše soka od narandže ili jedan izgnječeni kivi
4. Pola banane ili neko drugo sezonsko voće
5. Pola kifle ili pola parčeta hleba ili tri krekera
6. Jednu dečiju multivitaminsku tabletu rastopljenu u čaši vode (u vezi sa konzumiranjem multivitaminskih preparata posavetujte se sa lekarom).

izvor:mojabeba
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od maja Sre Dec 12, 2007 11:20 pm

Citala sam ovaj tekst u mojoj bebi i ok mi je.
Ja sam se u pocetku, kao i svaka novopecena mama, jako brinula i nervirala kada Mateja ne popije mleka koliko sam ja procitala da treba ili kada ne pojede celu kasicu koju sam spremila.
Ali vremenom sam naucila da ce on jesti uvek kada je gladan i da ce kada mu je dovoljno okrenuti glavu. Sada sam mnogo opustenija sto se svega toga tice. "Usemili" smo se i super napredujemo, bez da se silimo da pojedemo jos koju kasicicu ili da mu guram flsicu nebi li popio jos bar 10 ml mleka.
Moj savet bi bio, samo polako i opusteno..beba ce jesti kada je gladna i pojsce koliko joj je dovoljno. A tim hranjenjem na silu se bas nista ne postize..bar sam ja stekla takav utisak...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Tamara Sre Dec 12, 2007 11:44 pm

maja ::Citala sam ovaj tekst u mojoj bebi i ok mi je.
Ja sam se u pocetku, kao i svaka novopecena mama, jako brinula i nervirala kada Mateja ne popije mleka koliko sam ja procitala da treba ili kada ne pojede celu kasicu koju sam spremila.
Ali vremenom sam naucila da ce on jesti uvek kada je gladan i da ce kada mu je dovoljno okrenuti glavu. Sada sam mnogo opustenija sto se svega toga tice. "Usemili" smo se i super napredujemo, bez da se silimo da pojedemo jos koju kasicicu ili da mu guram flsicu nebi li popio jos bar 10 ml mleka.
Moj savet bi bio, samo polako i opusteno..beba ce jesti kada je gladna i pojsce koliko joj je dovoljno. A tim hranjenjem na silu se bas nista ne postize..bar sam ja stekla takav utisak...

Potpisujem!
I ja sam na pocetku Anju terala da jede onoliko koliko je pisalo da treba. A sada jede onoliko koliko zeli. Ja ne mogu da se bunim ona stvarno za sada lepo jede.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Sre Dec 19, 2007 10:46 am

procitala sam da kad beba napuni 4 meseca treba 5 puta da pije mleko, ali kako da ja to sprovedem??

Milena pije u 04:00, 07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00 i onda opet u 23:00.....sta da radim da je naucim da se ne budi u 04:00
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Tamara Sre Dec 19, 2007 11:05 am

Ja bih ti rado pomogla, ali ne znam kako. Ja nisam imala tih problema. Anja se nije budila nocu da siki. Mada Milena je jos mala, mozda ce sama vremenom izbaciti nocni obrok. Cekaj kad pocnete da jedete nesto konkretnije. Izdrzi jos malo.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Sre Dec 19, 2007 11:11 am

Nije meni problem da ustanem i da stoplim mleko, ali hocu da stvorim neki red. Ali mislim da imas pravo, kad pocne da jede kasice, nece da se budi...valjda
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od maja Sre Dec 19, 2007 11:12 am

Prvo, ne opterecuj se svim sto procitas! Nije to napisano za svaku bebu. Deca su individue, ne mora tvoja da pojede onoliko koliko pise...
Drugo, ne pokusavaj da joj izbacujes obroke,ona ce to sama uraditi kada bude spremna. Ako ti pokusas to da uradis umesto nje poremetices joj ritam. Pusti je, jos je mala...opusti se.


Poslednji izmenio dana Pet Jan 11, 2008 3:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od maja Sre Dec 19, 2007 11:12 am

mala Milena ::Nije meni problem da ustanem i da stoplim mleko, ali hocu da stvorim neki red. Ali mislim da imas pravo, kad pocne da jede kasice, nece da se budi...valjda

Budice se...kada krenu zubici...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Sre Dec 19, 2007 11:36 am

hvala majo hahaha ako nek se budi, tu sam uvek pored nje Smile
Ali kad krenu zubi, nece da se budi da jede?
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Bojana Sre Dec 19, 2007 11:36 am

maja ::
mala Milena ::Nije meni problem da ustanem i da stoplim mleko, ali hocu da stvorim neki red. Ali mislim da imas pravo, kad pocne da jede kasice, nece da se budi...valjda

Budice se...kada krenu zubici...
Eeee moj maki se budi i dalje po 3x a nisu ni zubici u pitanju,niti je gladan ni zedan,vec je jednostavno takav budi se da proveri dal sam tu,siska malo i nastavi da spava ubrzo a kad me nema da mu dam da siska pocinje da vristi i probudi se skroz i nema sanse da se uspava dok ja ne dodjem! Koliko dete mora da pojede 0002006A
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od maja Sre Dec 19, 2007 9:42 pm

mala Milena ::Ali kad krenu zubi, nece da se budi da jede?

Pa znas kako, Mateja je prestao da se budi nocu jos kada je imao 3 meseca. I kada je opet poceo da se budi, zbog zubica, ja mu nisam davala da jede da ga ne bih opet navikla na nocni obrok.
Ali ako Milena ne izbaci nocni obrok, a krenu muke sa zubicima, naravno da ces je hraniti...
Sve je to jako spontano i kada udjes u stos ide bas glatko. Znaces kada je gladna...osetices...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emica07 Čet Dec 20, 2007 4:00 am

Ja nisam u fazonu da jede po tim kalorijama i sve tako jede koliko joj se jede i kad joj se jede neke su ti vec rekle da ce sama sve da regulise vremenom. Nemoj da je smaras i da joj nesto ukidas. Pusti je! Ema se budila u 6 a sada vec je to 8 neki put pola 9 a uvece u 9 je u krevetu i nije nam uvek rezim isti tipa da vecera da se kupa pa mleko u krevetu sve zavisi od nje same da li je gladna ili nije. Neki put je to samo kupanje pa u krevetu mleko i to je to.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 4:32 am

ja sam dok su moji bili mali uvek mislila da su gladni obicno zbog toga jer su im ruke i prstici stalno bili u ustima,ali kad bi im ponudila oni bi pljuvali tako da sam znala da nisu.
ali kad jesu znali su da se super nasisaju,pojedu i celu teglicu kasice,ili pun tanjir pripremlenog rucka,vecere ili dorucka,ili uzine nebitno.
sad su stariji i znaju sami da traze i kazu kad su gladni,pa nemoram da mislim,ali ako nece bas nesto lepo da jedu ili samo brljave opet mislim da li su dovoljno jeli i dal su im stomaci puni.
nikad ih nisam terala naa silu da jedu koliko god da pojedu dobro je,kasnije bi uvek dokrajcili to sto im je ostalo,a usput jos nesto dodali.
nikada nisu imali odredjeno vreme kad jedu ili sisaju ,ponudim im i otprilike sam znala kad ogladne tako da ako nisu oni odbiju,ako jesu oni sve sliste.
i sto se tice kalorija nisam vodila racuna niti obracala paznju na to,jedu sve sto vole i slano i slatko i peceno meso,ma obozavaju da umacu hleb u mast od pecenja,isto je bilo i kad su bili bebbe,bili su bucke i jedan i drugi i super napredovali tako da mi je to bilo jedino bitno.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Čet Dec 27, 2007 2:34 pm


ISHRANA I RAZVOJ ODOJČETA
Mnoge funkcije organizma razvijaju se brzo u prvoj godini života, a pravilan razvoj se ne može obezbediti bez pravilne ishrane.

Mleko majke, koja je zdrava i pravilno se hrani, najbolja je hrana za odojče naročito u prvim mesecima života. Ako majka nema mleka ili je nedovoljno, ili iz zdravstvenih razloga ne sme da doji, najbolja zamena je industrijski adaptirano mleko (Impamil, Bebelac ili dr.)

Majka treba da doji svoju bebu ili da je hrani adaptiranim mlekom do navršene prve godine života, s tim da od 5-tog meseca može da počne sa davanjem i nemlečnih obroka prema planu ishrane, odnosno savetu pedijatra.

Ako se kravlje mleko daje bebi pre navršenih 6 meseci života može da izazove neželjene posledice, nepodnošenje proteina ili drugih komponenti kravljeg mleka – povraćanje, hroničan proliv, gubitak telesne mase, gastroinestilno krvavljenje i anemiju. Kravlje mleko može da bude zamena za humano ili adaptirano (Impamil, Bebelac i dr.) samo u nedostatku predhodnih.

1. M E S E C
<LI>broj obroka : 7 (na 3 h)
<LI>količina hrane : 100 gr. (ukoliko sa hrani iz bočice)
<LI>pojenje prokuvanom nezaslađenom vodom ili čajem
adevit kapi (vodene) 1 dnevno 5 kapi (krenete prvog dana sa jednom kapi i povećavate broj kapi za jednu svakog narednog dana dok ne stignete do 5 kapi na dan. Dalje ovu količinu AD kapi dajete bebi dok vam pedijatar ne kaže da prekinete).

Koliko dete mora da pojede Mleko
2. M E S E C
<LI>broj obroka : 6
<LI>količina hrane : 120 gr.
<LI>pojenje između obroka
adevit jednom dnevno po 5 kapi


3. M E S E C
<LI>broj obroka : 6
<LI>količina hrane 120 ili 130 gr.
<LI>pojenje
adevit jednom dnevno po 5 kapi


4. M E S E C
<LI>broj obroka : 6
<LI>količina hrane : 150 gr.
<LI>pojenje
adevit jednom dnevno po 5 kapi


5. M E S E C
<LI>broj obroka : 6
<LI>količina hrane : 150 gr.
<LI>pojenje
<LI>adevit jednom dnevno po 5 kapi

Raspored obroka:
<LI>5 podoja ili 4 podoja + 1 x mlečna kaša
<LI>1 slani obrok - povrće sa žumancetom ili mesom.

Ukoliko dete slabije napreduje u telesnoj masi, povećajte unos ugljenih hidrata u vidu spravljanja mlečne kaše od pirinča, kukuruznog brašna ili kukuruznog griza (palenta).
</LI>

6. M E S E C
<LI>broj obroka : 6
<LI>količina hrane : 160 gr
<LI>pojenje
<LI>adevit jednom dnevno po kapi
<LI>flurogal 0,25 mg 1x1 u čaju pola sata pre obroka

Raspodela obroka:
<LI>3 podoja ili 3 obroka sa humaniziranim mlekom,
<LI>1 x povrće sa mesom ili žumancem u podne,
<LI>1 x mlečna kaša,
<LI>1 x voćni sok ili voćna kaša.
Voćni sok ili voćnu kašu dodavati između obroka (bar 1 sat posle obroka).
</LI>

7. M E S E C
<LI>broj obroka : 5
<LI>količina hrane : 160 gr.
<LI>fluorogal 0,25 mg. 1 x dnevno
<LI>adevit jednom dnevno po 5 kapi
<LI>pojenje

Raspodela obroka:
<LI>2 podoja ili 2 obroka mleka, može i punog kravljeg,
<LI>1 x povrće sa mesom ili žumancetom u podne. Umesto mesa može se dati pileća džigerica.
2 x kompot - voćni sok ili voćna kaša između obroka.


8. i 9. M E S E C
<LI>broj obroka : 5
<LI>količina hrane : 200 gr.
<LI>fluorogal 0,25 mg 1 dnevno
<LI>adevit jednom dnevno po 5 kapi
<LI>pojenje.

Raspored obroka:
<LI>2 podoja ili 2 x kravlje mleko,
<LI>1 x povrće sa žumancem ili mesom,
<LI>1 x mlečna kaša od griza ili brašna, keksa,
1 x kompot, sok..


10. M E S E C
<LI>broj obroka : 4
<LI>količina hrane : 200 gr.
<LI>pojenje
<LI>fluorogal 0,25 gr. 1x1 tableta u čaju

Raspored obroka:
<LI>1 x podoj ili kravlje mleko,
<LI>1 x povrće sa mesom,
<LI>1 x mlečna kaša,
<LI>1 x kompot, sok.

U ovom uzrastu ne mora se miksirati hrana, može se seckati ili samleti: meso, džigerica i povrće.
</LI>
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Ned Dec 30, 2007 4:22 pm

Sofiya sada sisa 6 puta dnevno: oko 05, 09, 12, 16, 19-20, 00-01h. Ja joj to nisam nametala nego je sama stvorila ritam. Ponekad ima "gladne dane" pa joj se desi da zatrazi jos po neki put da je dojim.
Inace je u pocetku nisam dojila oko ponoci vec je spavala dok ona hoce. Desavalo se da spava od 20h do 3h pa ponekad i 5h. Onda sam procitala da deci od 5kg tezine zapravo ne treba jedan nocni obrok i mogu da naprave pauzu od 6 do 8 sati sto i vama daje vremena da se naspavate. Ako hocete da im izbacite jedan obrok povecavajte postepeno poslednji vecernji i budite ih pre nego vi ode na spavanje da ih nahranite. Zato sam ja pocela da je budim u 12 - dva, tri puta a sad se budi sama. Smanjijte sledeci nocni obrok. Vremenom ce se navici i prestati da se bude. Ja sam videla da Sofiyi taj jedan ne treba jer je umela da ne trazi da je hranim i po 8 sati kad je bila mladja (jednom je cak proslo 10 sati- obe smo se uspavale) a sad kad je starija definitivno ce moci bez njega. Sto ranije ga izbacimo lakse ce biti za obe.
Takodje je ne presvlacim u toj prvoj polovini noci da je ne bi rasanila. Koristimo super-absorbujucu pelenu i presvlacimo se u 20h pa u 5h.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Emi Pon Dec 31, 2007 2:25 pm

I Milena je stvorila sama taj neki ritam....i sad mnogo retko se budi tokom noci da jede......uspava se oko 21:00-22:00 i do 07:00 spava:)
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 4:22 am

Problemi oko jela


Nije mali broj mališana sa dobrim navikama oko jela koji u ovom uzrastu počinju da zadaju muke svojim roditeljima jednostavno zato što oni ne shvataju da više njihovom detetu nije potrebna tolika količina hrane.

Neshvatajući to, roditelji se bacaju u brigu kada njihovom detetu hrana postane manje privlačna. Oni tada počinju da ga saletaju, mole, čak i da mu prete ne bi li pojelo veše nego što mu je u stvari potrebno.

Kada detetu ovog uzrasta pustite samo da odredi koliko će pojesti, ono će sigurno mrljaviti nekoliko obroka, da bi sledećih nekoliko puta pojelo sve što se pred njim nađe. Dete starije od godinu dana treba za dvadeset i četiri sata da unese u svoj organizam onu količinu hrane koja se pojede za tri obroka.

Kada roditelji nastoje da podmićivanjem i moljakanjem nature izvesnu količinu hrane svakog dana, dete neće nikada imati prilike da ogladni. A i kada ogladni često će mu biti tuđa pomisao na hranu.

Zato neka od sada roditeljima bude na umu da ne treba prisiljavati dete da jede. Ako je slabo jelo, pređite preko te činjenice. Starajte se da svaki obrokj bude prijatan i vedar trenutak kome će se vaše dete unapred radovati. Nikada nemojte dozvoliti da se ono pretvori u mučan doživljaj.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Betty Boop Sre Jan 09, 2008 11:41 am

nikada se ne opterećujem kad posudica ostane puna, jer znam da mu sledeći obrok neće biti pokvaren slatkišima (jer ih još uvek ne dajem), a Vuk super napreduje, vrlo je aktivan, dobija na kilaži...jedno savršeno zdravo dete!
E, sad, da malo jede, a da je pri tome plačljiv, bledunjav, slabo aktivan, sigurno bih se uplašila i trudila se da više jede, ili potražila savet pedijatra za ishranu...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 12:00 pm

mala Milena ::I Milena je stvorila sama taj neki ritam....i sad mnogo retko se budi tokom noci da jede......uspava se oko 21:00-22:00 i do 07:00 spava:)
E super Emilija, ona je na formuli koja je jako dugo drzi sitom. Isto ce biti i kad aktivno krene sa ostalom hranom, tad ce jos i duze u komadu da spava. Jedino majcino mleko je nize kaloricnosti i "laganije" pa dojena deca moraju da se bude u toku noci za dojenje. Medjutim, ima to i svojih prednosti. Da me ona ne probudi za hranjenje ne bi mogla ni da je presvucem a ne volim da bude u istoj peleni celu noc posto tad najvise piski (bar mi se cini).
Inace ja se ne opterecujem time koliko pojede jer znam da nije dete koje voli da gladuje (citala sam i o takvim bebama) pa trazi da sisa cim je gladna. Dojim je koliko god trazi, uvek na obe strane. Nemam evidenciju koliko je to u mililitrima ali po njenom osmehu nakon zavrsenog sisanja znam da je bilo dovoljno! Dojenje je neverovatna stvar! Uvek imas koliko im treba i kad god im treba. I kako njima apetit raste tako se i kolicina mleka koju majcino telo proizvodi povecava!
Nema za mene lepseg zvuka i veceg zadovoljstva nego kad je stavim da sisa i cujem kako glasno i zadovoljno guta. Neverovatno me ispunjuje osecaj da sam i sad ja ta koja mom detetu "daje zivot".
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 8:36 pm

Cogswell ::

Inace ja se ne opterecujem time koliko pojede jer znam da nije dete koje voli da gladuje (citala sam i o takvim bebama) pa trazi da sisa cim je gladna. Dojim je koliko god trazi, uvek na obe strane. Nemam evidenciju koliko je to u mililitrima ali po njenom osmehu nakon zavrsenog sisanja znam da je bilo dovoljno! Dojenje je neverovatna stvar! Uvek imas koliko im treba i kad god im treba. I kako njima apetit raste tako se i kolicina mleka koju majcino telo proizvodi povecava!
Nema za mene lepseg zvuka i veceg zadovoljstva nego kad je stavim da sisa i cujem kako glasno i zadovoljno guta. Neverovatno me ispunjuje osecaj da sam i sad ja ta koja mom detetu "daje zivot".

potpisujem te milice u svakoj reci.
i ja sam se isto tako secala i razmisljala dok sam dojila svoju decu!!!!!!!!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Ivana Sre Jan 09, 2008 10:18 pm

kad Stefanu dajem moje mleko na flasicu,on neka pojede 120ml,nekad 180ml...nikad ne znam koliko ce pojesti...i bas mi je to cudno,uvek razlicito...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Dy Sre Jan 09, 2008 10:19 pm

anastasija i dan danas, nekada uvece popije 250 ml mlijeka, nekada 10 , nekada nista....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 11:09 pm

ivana stefan ne sisa,nisam znala Shocked
moguce da jede razlicito jer mozda zaspi u toku jela Surprised ili ne bude bas uvek isto gladan Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Ivana Sre Jan 09, 2008 11:41 pm

renata ::ivana stefan ne sisa,nisam znala Shocked
moguce da jede razlicito jer mozda zaspi u toku jela Surprised ili ne bude bas uvek isto gladan Laughing
Stefan sisa,ne znam sta je lose ako nekad pije moje mleko na flasicu????
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Gost Čet Jan 10, 2008 12:00 am

nije nista lose,takodje nisam znala da pije tvoje mleko na flasicu,mislila sam da pije ono drugo za bebe i da uopste ne sisa.
i nemoj da si neprijateljski raspolozena ,ali uzecu kao razlog skori porodjaj i hormone,tako da te razumem!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko dete mora da pojede Empty Re: Koliko dete mora da pojede

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu