Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

2 posters

Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Pet Nov 30, 2007 8:07 pm

da li svakodnevno kuvate?
da li ste vasu decu i muza naucili da jedu sve sto im servirate ili izvolevaju i pre posegnu za suhomesnatim proizvodima i slatkisima i tako izbegnu kuvani obrok koji je daleko zdraviji i kvalitetniji.
na cega stavljate akcenat kad su kuvana jela u pitanju,koristite li zacine ,neke dodatke koji ih cine ukusnijim.
da li se pridrzavate recepta ili volite da eksperimentisete i dovrsite ga po svom.
da li prednost dajete kuvanim jelima bez puno masnoce ili pecenim sa puno masti?
da li se kod vas zna kad je koji obrok ili jede ko kad hoce i stigne?
da li volite da lepo servirate ili ukrasite jela?
sta je to sto uvek imate u frizideru i bez cega vi ili vase dete nemoze da zamisli dan?
ajde kuvarice i domacice da vas cujemo........
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Milica Pet Nov 30, 2007 10:57 pm

Mi nemamo neki ustaljen rezim ishrane...Sto se Nate tice ona ima svoj dnevni ritam klopanja. Svaki dan kuvam supu io pto je nesto sto svi jedemo...ona jede kuvano meso i povrce iz supe i voli makarone...a nama sta ostane, ali nemam bas svaki dan kuvano jelo...przim pomfrit, pravim pekarski krompir uz obavezno meso, ali ne umem da kuvam sarmu, pasulj, koji inace jako volim.Iskoristim majku pa mi kao za vreme studiranja ponekad skuva i stavi u posudice. Moja svekrava sprama jelo izmedju ali ona je strucnjak za pohovanje. U frizideru uvek ima gazirani i vocni sok, kecap, majonez, jogurt, sir....pavlaka.Neka salata iz tegle, suhomesnati proizvodi.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Sre Dec 05, 2007 8:11 pm

ja se trudim da svakodnevno kuvam i da deca uglavnom jedu kuvano,prstveno na kasiku.
to podrazumeva supice,razne corbice od povrca sa kuvanim mesom,pa tek onda peceno meso,pire krompir,grasak,boraniju i ostalo.
uglavnom sve jedu sta im ponudim i ne biraju puno.
nekad ih i ipitam sta im se jede,pa dobiju po zelji,bitno mi je samo da hoce da jedu.
moji bi najradije uvek jeli salame,virsle,pastete,ali to dobiju samo za dorucak ili veceru,rucak je obavezan.
o grickalicama i slatkisima da ne pricam,ali i to dobiju samo kao uzinu ili da se zaslade.
uglavnom prefeiram da to bude voce,banana,jabuka,kruska u zavisnosti od sezone vise nego slatkisi,cipsevi,smokiji i ostalo.
pre kad sam pocela da kuvam sam sve radila po uputstvima i receptima,ali sad kad sam vec upraksovana volim da dodam neki zacin i izmenim nesto po svom ukusu i to se pokaze kao dobar izbr i bude nekad cak i ukusnije nego da sam kuvala po receptu.
nevolim da kuvam sa puno ulja i masnoce,pa tako ni jela sa puno masti izbegavamo,uglavnom je to kuvano povrce meso,ali ako bas mora ecenoonda sa vrlo malo ulja.
dorucak nikola zna kad je,ja nikad ne doruckujem,a nina jede u vrticu,rucamo kad nina dodje kuci oko pola tri tri,do tad nikola jede jos dva puta,a kad smo na okupu onda opet se trudimo da jedemo zajedno i u neko dogledno vreme rucamo.
volim da lepo serviram i ukrasim jela i to radim i svakodnevno ne samo kad imamo goste ili kad su svecane prilike,tako deci bude zanimljivije i jelo izgleda ukusnije i nekako zanimljivo.
u frizideru uvek imamo salame,pastete,virsle,kecap,senf,majonez,jogurt,pavlaku ili kiselo mleko,jaja,margarin....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Ned Jan 13, 2008 12:30 pm

Kod nas se u kuci obavezno kuva. Ja sam tako navikla kod mojih i tako sam i ovde nastavila. U toku nedelje glavni obrok nam je vecera jer mm dolazi sa posla oko 5-6. Kuvam jela iz srpske, engleske, italijanske, meksicke, indijske kuhinje. Mm je zahvalan sto se tice hrane i jede skoro sve- osim "duge hrane" (spagete i rezanci). Jedino manje jedemo supe i corbe sto je velika promena u odnosu na moju ishranu u Srbiji.
U kuci uvek imamo testenine, feta sir, sveze pecurke, piletinu, mleveno meso, tunjevinu, razne vrste povrca- karfiol, brokoli, kukuruz secerac, zelenu salatu, paskanat, sargarepu nesto sto se zove "swede" i u Srbiji ga nema.
Ja za dorucak gledam da pojedem nesto sa mlekom jer ga inace malo pijem pa to budu Coco Pops- cokoladni pirinac, Ovsena kasa sa medom, Nutela sa mlekom. Za rucak jedem testenine- obicno punjene torteline, napravim sendvic ili tost ili uzmem salatu ako znam da ce vecera skoro ili ce biti obilnija. Izmedju obroka je tu uvek voce pa stalno kupujem jabuke, banane, grozdje, sljive ili nektarine leti. Takodje u kuci uvek moramo imati jednu vrstu bonzite (Jordans Breakfast muesly bars)! Ja sam od porodjaja navucena na njih i prekjuce sam u super-marketu kupila cak 5 kutija sa po 6 komada jer su bile na snizenju! Barem su zdrave!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Emi Ned Jan 13, 2008 12:47 pm

Ja kuvam svaki dan rucak.Supa obavezno.
Za dorucak jedemo tostove, eurokrem sa mlekom, pastete, burek...
A volimo italijansku hranu!!!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Pet Feb 29, 2008 11:57 pm

ja dobila par recepata italijanske kuhinje,rado cu ih probati i prijatno iznenaditi svoje ukucane,a i rado cu ih podeliti sa vama...

Jednostavni špageti s pavlakom i kačkavaljem
Sastojci



  • 1 pavlaka (najbolje "zelena", jer je malo mekša)
  • kačkavalj
  • origano
  • margarin
  • so

Način pripreme


Skuvajte špagete (u vodu stavite malo soli). U šerpu stavite malo margarina da se rastopi, ubacite špagete, stavite pavlaku i origano i odozgo kačkavalj da se rastopi. Nisu baš niskokalorični, ali su ukusni.

Vreme pripreme: 60 minuta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Pet Feb 29, 2008 11:58 pm

Zapečeni špageti s kačkavaljem


Sastojci



  • jedna kesa špageta
  • 100 grama kačkavalja
  • 4-5 paradajza
  • kečap
  • origano
  • so
  • ulje

Način pripreme


Skuvati špagete, posoliti ih i sipati malo ulja. Kada se špageti skuvaju, dobro ih procediti i prebaciti u činiju. Dodati kečap po želji, origano i rendani kačkavalj. Izmešati i presuti u podmazanu vatrostalnu posudu, pa lepo rasporediti. Paradajz iseći na kolutove i ređati po špagetima. Odozgo posuti još malo kačkavalja. Peći 10 minuta na jakoj vatri.
Vreme pripreme: 20 minuta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Sub Mar 01, 2008 12:00 am

Kroketi s šunkom
Sastojci



  • 8 kašika brašna
  • 5 dl mlakog mleka
  • 2 jajeta
  • 200 grama šunke
  • sir
  • prezle
  • 2 šolje ulja
  • peršunov list

Način pripreme



Sitno naseckati peršun i propržiti ga na masnoći minut-dva. Umešati postepeno brašno i mlako mleko, pa mešati na tihoj vatri dok se ne dobije ujednačena kaša. Izmaći s vatre, dodati jedno jaje, sitno naseckanu šunku i sir i dobro promešati. Izručiti masu, rastanjiti je i ostaviti da se ohladi i stegne, a zatim praviti krokete željenog oblika. Panirati ih u brašno, jaje i prezle, a zatim pržiti u jako zagrejanom ulju s obe strane dok ne porumene.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Sub Mar 01, 2008 12:01 am

Profiteroli
Sastojci



  • 60 grama putera
  • 150 ml vode
  • 75 grama prosejanog brašna
  • 3 jajeta
  • sladoled od vanile
  • čokolada

Način pripreme


Iseckajte puter na kockice, pa ga zajedno sa vodom stavite da se rastopi i smesa provri. Sklonite sa vatre, posolite i dodajte brašno. Neprestano mešajte, dok se masa ne zgusne. Ostavite smesu da se ohladi, pa dodajte 2 umućena jajeta. Mešajte dok ne dobijete ujednačeno testo.
Na podmazanu tepsiju vadite kašiku po kašiku testa. Premažite ga umućenim jajetom i stavite da se peče u prethodno zagrejanoj rerni dok profiteroli ne dobiju zlatnu boju. Presecite ih napola i ostavite da se ohlade. Profiterole napunite sladoledom i prelijte istopljenom čokoladom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Sub Mar 01, 2008 12:02 am

Napuljski panceroti

Sastojci



  • 1/2 kg belog brašna
  • 1/2 kg mocarele
  • 1/2 kg paradajza
  • 25 grama pivskog kvasca
  • origano
  • ulje
  • so i biber

Način pripreme

Paradajz sitno naseckajte i propržite na vatri bez ikakvih dodataka. Zamesite brašno i kvasac dodajući po malo mlake vode dok ne dobijete meko i glatko testo. Testo podelite na više loptica i svaku rastanjite u kružne oblike prečnika oko desetak centimetara. Na polovinu svakog kruga stavite po malo prženog paradajza i ploške mocarele. Začinite origanom i biberom, presavijte drugi deo testa preko nadeva dobro spajajući ivice. Pecite u dosta ulja u dubokom tiganju dok panceroti ne dobiju zlatnu boju i ne postanu hrskavi.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Gost Sub Mar 01, 2008 12:04 am

Zapečeni špageti s kačkavaljem


Sastojci



  • jedna kesa špageta
  • 100 grama kačkavalja
  • 4-5 paradajza
  • kečap
  • origano
  • so
  • ulje

Način pripreme


Skuvati špagete, posoliti ih i sipati malo ulja. Kada se špageti skuvaju, dobro ih procediti i prebaciti u činiju. Dodati kečap po želji, origano i rendani kačkavalj. Izmešati i presuti u podmazanu vatrostalnu posudu, pa lepo rasporediti. Paradajz iseći na kolutove i ređati po špagetima. Odozgo posuti još malo kačkavalja. Peći 10 minuta na jakoj vatri.
Vreme pripreme: 20 minuta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv Empty Re: Navike i potrebe sto se tice hrane i jela u vasem domacinstv

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu