Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Vrtic ili teta

+30
MamaMara
Viki de Marko
aurora
mama_daisy
Tamara
maja
Emi
Ivana
IvanaPG
Andjela
maja31
Veka
tanasija
Bojana
Beba
Betty Boop
jovana023
Cvrki
Miloseva_mama
Emica07
lena
ada
vekiks
Milica
Pokita
milenica_89
Mildan
Ane
sodjom
Dy
34 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Vrtic ili teta

Počalji od Dy Uto Okt 23, 2007 8:43 pm

First topic message reminder :

za mame koje vec rade...

zanima me ko Vam cuva djecu???


anastasiju cuva teta(super je , samo prica kao navijena)... dolazi nam kuci i cuva je od 10 do 16 sati, s tim sto anastasija od 12.30-15.30 spava....

planirali smo vrtic, ali me svi savjetuju da je rano...mi smo ranije smislili da je upisemo u vrtic kada napuni dvije godine...

zanimaju me vasa misljenja u vezi teme....jer moje prijateljice uglavnom imaju tetu ili mame ne rade, pa su sa klincima...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Tamara Pon Dec 01, 2008 9:20 pm

uh Bojana znam kako ti je. Ja sam Anju htela u septembru da dam u obdaniste, ali me je mama ubedila da to ne radim dok ne prodje zima. Mislim da ta 4 sata nece biti nikakav problem za Makija. Mozda malo u pocetku, ali kad se navikne trazice da ide. Ipak je tamo sa decom. I ja sam u tom uzrastu uvek pre za vrtic nego za tetu. Pogotovo ako je to privatni vrtic gde su uslovi uglavnom mnogo bolji nego u vecini drzavnih. Slazem se sa Andjelom da treba da pokusas. Srecno!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od tanasija Pon Dec 01, 2008 11:03 pm

Javite koko ste prosli, Boko. Iva ce u septembru da krene u vrtic, sa pune tri godine. Za sad je cuva moja mama, ona je stvarno super cuva, igraju se, slazu slagalice, uce pesmice, gledaju crtace, igraju se kockicama... ali vec vidim da joj ovako kad je hladno nedostaju deca. Moja mama je izvodi nepolje ali vecina dece iz naselja, njenog uzrasta ide u vrtic ili ih cuvaju babe koje od sredjivanja kuce i spremanja rucka nemaju kad da izadju. Mi se stvarno trudimo da stalno zovemo nekog u goste ili odlazimo kod prijatelja sa decom, vodimo je u igraonicu, ali opet se vidi da joj deca nedostaju.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od mama_daisy Pon Dec 01, 2008 11:48 pm

Dule je krenuo pre 2 meseca u privatni, najpre na po par sati, a sada ostaje do od 8 do 15h...I super mu je...U pocetku je plakao i nije hteo da ide, a sada cim ustane kaze mama ajde ustani teba da ide na poso a duki u vti! Ima tamo puno drugova i drugarica stalno prica sta rade i tamo i imam utisak da mu se mnogo svidja. Lepo je tamo naucio da sedi i jede i mnogo mi je bolji od kad ide...Nekako vise nema napade besa koje je imao sve lepo pricamo i lepo se dogovorimo...
E sad Bojana ja ne znam sta da ti kazem, ja sam pre za vrtic nego za tetu, kad vec placas da ga neko cuva bolje je da bude sa decom nego sa nekom tetom...
A ti odluci sta ces i kako...Sad ti treba da prelomis sama sa sobom, a sto se njega tice mislim da bi se privikao, u privatnim vrticima su jako posveceni deci, mnogo vise nego u drzavnom, cini mi se.
Malo bi u pocetku sigurno poplakao, Dule plakao samo kad ostane i posle je bio dobar, jedino sto je reagovao jedno mesec dana na svako zvono...I telefon, mislio je da mi zovemo i dolazimo po njega...
Posle se navikao i sad je extra, uvek jedva ceka da ide...I vikendom trazi da ide!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Uto Dec 02, 2008 12:08 am

mama_daisy ::E sad Bojana ja ne znam sta da ti kazem, ja sam pre za vrtic nego za tetu, kad vec placas da ga neko cuva bolje je da bude sa decom nego sa nekom tetom...

Sa nekom tetom malo grubo zvuci... jer nama kojima djecu cuvaju tete, te tete su vise od obicne neke tete....

znam da nisi nista ruzno mislila, ali morala sma napisati, jer nama teta mnogo znaci..

Mi smo zbog dede ostavili tetu(da ne objasnjavam razloge) a bili spremni z avrtic, a onda je deda umro, tako da je teta jos ostala..vjerovatno jos ovu zimu..

mada, anastasija je svaki dan sa Elenom zajendo tako da je njima kao u vrticu....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Andjela Uto Dec 02, 2008 12:14 am

Pa jel Dule i Maki mogu ici u isti privatni vrtic,mislim u istom ste gradu a Maki bi imao i poznato drustvo,makar u pocetku dok se ne privikne...ili ti je Bojana predaleko.. ne znam,lupam,pitam lol!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od mama_daisy Uto Dec 02, 2008 12:52 am

Nije joj predaleko, nego je taj drugi vrtic koji ona hoce mnogo lepsi i bolji, a meni je on predaleko...
Boka jos razmislja videcemo sta ce odluciti...

Dy nisam htela da vredjam tetu, samo kazem da sam ja pre za vrtic nego tetu zbog dece...
vama je extra varijanta sto njih dve zajedno cuva teta. Pa se druze kao u vrticu...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Bojana Uto Dec 02, 2008 2:40 am

Znam da sam ja veci problem od Makija Laughing ,stalno razmisljam da ne bude nesto tamo tuzan,da li ce da pati u svojoj maloj glavici i tako to...ali definitivno sam resila da ga dam u privatni vrtic ali na prolece jer kad mi vec nije neophodno sad zimi volela bih da izbegnem viruse,grip...i onako me ceka radno mesto cim zavrsim jos ova dva ispita tako da na prolece krece
Do tada cu da obidjem vrtice pa mozda na kraju i ide zajedno sa Dukijem,videcemo
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od tanasija Čet Dec 04, 2008 10:41 pm

Iva je opet juce rekla babi 'vodi me u palk da tlazimo decu', a dece nigde. Toliko mi je zao sto Kragujevac nema privatni vrtic za ovako male, makar da je vodim od 8 do 12 da se izigra sa decom, posle bi je moja mama uzela i vodila kuci. Meni nije problem za cuvanje, ali njoj stvarno fali drustva pre podne.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Andjela Čet Dec 04, 2008 11:46 pm

Tanasija,ima li kakva igraonica gdje dijete mozes ostaviti 2-3 sata da se igra i gdje o njima brinu tete?!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od tanasija Čet Dec 04, 2008 11:54 pm

Andjela ::Tanasija,ima li kakva igraonica gdje dijete mozes ostaviti 2-3 sata da se igra i gdje o njima brinu tete?!


Nema, nista slicno. Jedina igraonica je u Rodi i to je varijanta kao u mercatoru Lumpi se igra, gde nema nikoga, one devojke se pojavljuju s vremena na vreme, ali one su slika bez tona.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Andjela Pet Dec 05, 2008 1:30 am

Kod nas ima takva igraonica gdje mozes ostaviti dijete koliko hoces,cuvaju ga tete,placas po satu (3KM-to je mozda oko 250 dinara)i bas je super,ali u principu niko ne ostavlja duze od dva tri sata jer nema nikakve varijante za uzinu i sl. ali i to je sasvim dovoljno da se djeca izigraju i druze a i mamama dobro dodje da odu u soping,kaficu,placaju racune itd....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od mama_daisy Pet Dec 05, 2008 1:44 am

da i kod nas ima puno tih varijanti...jedna igraonica je cak extremno jeftina sat je 49 din...zamislite...
dete moze da se ostavi i duze od par sati imaju varijante uzine,ali samo suva hrana...nemaju klasican rucak...
Ali je extra ovako i dzabe je
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Andjela Pet Dec 05, 2008 1:53 am

To je bas jeftino...a mislim da sam se ja zeznula u preracunavanju 3KM je 1.5 eura a to je u dinarima koliko?!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od tanasija Pet Dec 05, 2008 2:07 am

To ti je 150 dinara. Nema Kragujevac je jos uvek rupa sto se dece tice. pa sta da vam kazem kad nam je najbolji izbor sa izlazak sa detetom Roda centar koji je nista drugo do Merkator, znaci trzni centar.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Pet Dec 05, 2008 2:16 am

pa ja vam savjetujem moj recept..neka vam se dijete svaki dan druzi sa djecom ili djetetom u vasoj kuci..Mi smo juce bile kod kume ona i Elena su se igrale ivice i marice..Danas je planirano kod nas- radimo tj pravimo novogodisnje cestitke..

znaci pokusajte svaki dan neka se vidjaju sa odredjenim djetetom ili djece u kucnoj varijanti..ne mora to biti vani...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Ivana Pet Jan 09, 2009 10:42 am

Kad se popune oni papiri za vrtic,jel treba uz to neki papir od majcine i oceve firme da su u stalnom radnom odnosu?I,kad trebaju ti papiri od firme da se odnesu?
Kakve su sanse da dete bude primljeno u vrtic van tog konkursa koji je u maju,valjda?Koliko ste cekali da vam prime dete u vrtic?

Uf,aj SVE,SVE mi pisite da ja ne postavljam posebno pitanja.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Mildan Sub Jan 10, 2009 1:18 am

Kod nas je trebalo da se donesu papiri o radnom odnosu pri upisu deteta.Znači sa svim ostalim tim ostalim papirima.Ovde je uslov da oba roditelja rade, da bi primili dete, jer nema mesta.Čak nisu sve ni primili, iako su oba roditelja bila u radnom odnosu.Kao npr. moju Mici.Tek su je kasnije primili.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od aurora Sub Jan 10, 2009 11:59 pm

Ne zamerite mi ako budem malo subjektivna zato sto sam vaspitac ali te''tete''sto rade u vrticu su skolovane za to ,imaju svoj program rada koji je na nivou uzrasta deteta.Dete se tamo ne igra samo vec se i socijalizuje ,resava da se snadje u trenutnoj situaciji gde nisu bake i deke tu da uskoce i rese sve.Dobro je znati i da su vaspitaci prosli zdravstvenu obuku tako da jako cesto prepoznaju siptome pre od roditelja.Moja cerka je u vrtic krenula sa 4 godine a sin sa 2,i verujte mi njegova adaptacija je bila vrlo kratka gotovo neprimetna dok je Mima dugo patila.A sto se tice drzavnog i privatnog vrtica iz iskustva vam kazem da u privatnom ,vaspitaci su u stvari "bebi-siterke' a u drzavnom bez obzira na veci broj dece u grupi ipak su profesionalci u svom poslu.Vi sad razmislite ...
aurora
aurora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 48
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od aurora Ned Jan 11, 2009 12:00 am

Dete je ipak na prvom mestu
aurora
aurora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 48
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Veka Ned Jan 11, 2009 12:19 am

Eh, Jelo.... dodjem ja u Sd da ti predam Danicu u vrticu posto ovde u drzavnom cekamo da nas pozovu jos od prvog rodjendana... mi jos nismo krenuli vrtic, jos uvek radi baka servis.... sto kaze Jela, ima vrtic svojih prednosti.... prednost baka je sto su nam tu u kuci, ne moramo da je vodimo i dovodimo, ali ima i mnogo mana.... bake je ne izvode kao sto sam to radila ja, onda bake gledaju da zavrse nesto po kuci, pa je tu Danica uskracena za igranje.... tako da cemo smoci snage ( citajte para) da je damo u vrtic, pa bolje i privatni nego nikakav...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od aurora Uto Jan 13, 2009 12:06 am

Ma nema problema Veko,moze i kod mene ako nema drugo resenje i besplatno. :TV:
aurora
aurora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 48
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od aurora Uto Jan 13, 2009 12:08 am

Bice bar deci zanimljivo
aurora
aurora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 48
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Ivana Uto Jan 13, 2009 12:14 am

aurora ::Ma nema problema Veko,moze i kod mene ako nema drugo resenje i besplatno. :TV:
Eh,da si blize,poslala bih ti ja i Stefija Very Happy
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Viki de Marko Uto Jan 13, 2009 7:39 am

Aurora, da li je ovo na vidiku privatan vrtic sa profesionalnim osobljem, koje ce da se sasvim posveti decjem vaspitanju?

Da ne bi bilo sasvim offtopic i ja sam za vrtic. Ipak je psihicko, fizicko i socijalno razvijanje deteta najvaznije. Smile
Viki de Marko
Viki de Marko
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 412
Godina : 51
Lokacija : internet
Hobi : grafika, grafika i grafika
Datum upisa : 16.10.2007

http://www.svetgrafike.com/Forums/viewtopic/t=274.html

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od aurora Sub Jan 17, 2009 6:31 am

Ha,ha ja u mojoj grupi ,,Cvrcak'' imam 34 upisana deteta tako da i vas
Stefi moze doci u obzir. :laska:
aurora
aurora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 48
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 4 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu