Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Vrtic ili teta

+30
MamaMara
Viki de Marko
aurora
mama_daisy
Tamara
maja
Emi
Ivana
IvanaPG
Andjela
maja31
Veka
tanasija
Bojana
Beba
Betty Boop
jovana023
Cvrki
Miloseva_mama
Emica07
lena
ada
vekiks
Milica
Pokita
milenica_89
Mildan
Ane
sodjom
Dy
34 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Vrtic ili teta Empty Vrtic ili teta

Počalji od Dy Uto Okt 23, 2007 8:43 pm

za mame koje vec rade...

zanima me ko Vam cuva djecu???


anastasiju cuva teta(super je , samo prica kao navijena)... dolazi nam kuci i cuva je od 10 do 16 sati, s tim sto anastasija od 12.30-15.30 spava....

planirali smo vrtic, ali me svi savjetuju da je rano...mi smo ranije smislili da je upisemo u vrtic kada napuni dvije godine...

zanimaju me vasa misljenja u vezi teme....jer moje prijateljice uglavnom imaju tetu ili mame ne rade, pa su sa klincima...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od sodjom Uto Okt 23, 2007 10:08 pm

Vec sam pisala o ovome...ali novi forum pa i novo pisanje Smile

Djoleta cuva baba, moja svekrva i ja sam stvarno prezadovoljna. Maksimalno mu je posvecena sto je najvaznije. U vrtic planiram da ga dam, ali mi sve teze i teze.....videcemo
sodjom
sodjom
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 22.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Ane Uto Okt 23, 2007 11:50 pm

Nikolu cuvaju babe, moja mama i svekrva. planiram od sledece jeseni da pocne u vrtic, al po nekoliko sati. vidim da mu postaje dosadno kuci sa babama i dedama. treba mu drustvo.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Mildan Sre Okt 24, 2007 4:36 am

Moja deca idu u vrtić.Ne računajući viruse koje pokupe tamo, ja sam zadovoljna.A i one vole da idu.Starija plače i vikendom da ide u vrtić.Puno toga nauče, što sigurno ne bi naučile kod kuće.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od milenica_89 Sre Okt 24, 2007 9:02 am

Ivu cuva teta ili tata kada je mama u skoli...a mm me zeza kaze sada Iva ti ispracas mamu u skolu a posle ce mama tebe Smile
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Pokita Pon Okt 29, 2007 4:50 am

Glas za vrtic.

Moja Anastasija ide u vrtic od 15 meseci.

Bolje je ranije deca se pre prilagode.

Moj savet ako zelite da vam dete ide u vtric neka krene dok jos ne zna nista jer je kasnije mnogo teze!

Ja sam jako zadovoljna a i ona isto.

Ide u drzavni vrtic.
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Milica Čet Nov 08, 2007 7:32 am

:picnic: Ja cu Natu u vrtic, deca se prilagode, i tako je najbolje koliko god da mi je zao...
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Gost Čet Nov 08, 2007 8:09 am

kad je nina imala dve i po godine rodio se nikola i meni je tad bilo zao da je dajem jer bi mi to bila obaveza vise odvoditi,dovoditi,pa virusi,a u kuci beba.
a najveci razlog je bio taj sto nisam zelela da ispadne da je teram od kuce i da se oseca zapostavljenom ili manje voljenom sad kad joj se rodio brat.
te zime uglavnom su je cuvale babe dok sam ja imala obaveza oko nikole.
primetila sam da su joj vec postale dosadne sa njihovim svakidasnjim babskim pricama,svaki dan je bila glavni pomocnik babi pri kuvanju,malo ju ju jedna baba i razmazila i videla sam da se stvari omicu kontroli i odlucila da je dam u vrtic.
naisla sam na razne komentare,pa zasto jos je mala,kako ti nije zao da je budis ujutru(nina svakako ustaje rano),ti nigde ne radis kuci si,zasto je onda dajes i sl.
sa 3 godine krenula je brzo se adaptirala i ubrzo se moglo videti da nisam pogresilau svojoj odluci.
bila je okruzena decom,naucila je puno pesmica,druzila se,igrala,vaspitacicu obozava,ide u pozoriste,proslavljaju zajedno rodjendane,crtaju,razvijaju mastu,uce ih kulturi i lepom ponasanju,naucila je da pravilno sedi za stolom,sama da se hrani,oblaci.nauce da budu druzeljubivi,da ne budu sebicni...
zadovoljna sam radom vrtica i mislim da je to idealno resenje za decu jer njima trebaju deca,samo medjusobno mogu da se dopunjuju i takvi kasnije budu spremni za zabaviste i skolu.
i nikolu cu da dam sledece godine na jesen posto tek u maju sledece godine pun i3 godine.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od vekiks Pet Nov 16, 2007 1:56 am

Moje dete ide u vrtic od 13 meseci. lepo se prilagodio, ja sam zadovoljna tretmanom dece u tom vrticu i za ovih 5 meseci je samo jednom imao kijavicu.
avatar
vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka : 27
Godina : 46
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od ada Čet Nov 22, 2007 11:53 am

Moje dijete ide u vrtic i on obozava da ide!!Ujutro je vec u pidjami na vratima ne moze da ceka da ga obucem i da krene!!!
ada
ada
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 42
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 22.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od lena Pet Nov 23, 2007 1:28 am

Kad sam pocela da radim posle porodiljskog Andreja je cuvala moja mama.Sad sam na trudnickom bolovanju,pa ga ja cuvam.Posle planiram njega da dam u vrtic,mislim posle porodiljskog,jer ce mami biti puno da cuva i ovu bebu i njega.A i bice veliki decak,imace 4,5 godine.
lena
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Emica07 Pet Nov 23, 2007 2:50 am

ma vrtic definitivno. Taman da se osamostale i da se socijalizuju. Za neke slucajeve znam sto su ih tete cuvale dete nece da se druzi sa ostalom decom odmah place. Pogotovo ako nema mame i tate da ih drzi za ruku
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Miloseva_mama Pet Nov 23, 2007 3:29 am

Emica07 ::ma vrtic definitivno. Taman da se osamostale i da se socijalizuju. Za neke slucajeve znam sto su ih tete cuvale dete nece da se druzi sa ostalom decom odmah place. Pogotovo ako nema mame i tate da ih drzi za ruku
slazem se!!! znam dosta dece koja se upravo tako ponasaju iz tih razloga
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Cvrki Čet Nov 29, 2007 3:22 am

Mi smo se baš danas upisali u vrtić, jer se mami smeši posao. Iskreno se nadam da će to sve lepo i mirno proći, da će Sara prihvatiti i adaptirati se... Videćemo...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Pokita Pet Nov 30, 2007 8:56 am

A sta da radim ja!

Kao sto rekoh dete mi ide u vrtic ali...ja najkasnije do 16h moram da je uzmem i bolesna deca u vrtic ne idu i zbog njih i druge dece.

E sada problem:
Ja nemam nikavu pomoc od njenog oca ni materijalnu ni nikakvu, tako da ni ti baba i deda odpadaju za cuvanje.

Imam samo mamu i baku ali ona je stara i ne moze da je cuva a mama radi.

Ja sam pocela da volontiram u maminoj firmi i postoji mogucnost da me i kasnije zadrze.

Ali, mamina firma radi do 16h sto znaci da ja kada bih ostajala puno radno vreme ne bih mogla da stignem u vrtic pre 16:15h?
A evo sada se razbolela i ja nisam na posao isla od srede, a kazu da ne ide cele nedelje!

Ne verujem da cu imati sanse da ostanem dalje od volontiranja tamo ako tako izostajem!
Sta da radim, ja samo kada bih imala nekoga ko bi je uzimao u 15:40h i da moze da mi je pricuva kada je bolesna i pije antibiotike.

Ocajna sam, ne znam sta da radim!!!

Predlozite mi nesto, pomognite!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Gost Pet Nov 30, 2007 9:58 am


  • pa kao sto stasija i u naslov teme napisa vrtic ili teta,tako bi i ti mogla pronaci neku zenicu ili devojku koja bi ostajala sa njom kad je bolesna ili je kupila iz vrtica u pola cetiri i ostajala sa njom dok ti ne dodjes.

  • mozda da angazujes neku svoju drugaricu ili maminu koleginicu ili pak komsinicu koja nema toliko obaveza i mogla bi da bude sa njom .makar i uz novcanu nadoknadu ako treba.

  • neznam mislim da je to ipak bolje,da pronadjes neko resenje,nego da izostajes sa posla i ostanes samo na volontiranju i propustis sansu da dobijes posao za stalno od kojeg ces sutra moci da zivis i othranjujes svoje dete i neces morati da zavisis ni od koga.

  • ne pomogoh bas mnogo,ali otprilike ti rekoh sta ti je ciniti.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Pokita Pet Nov 30, 2007 10:51 am

Hvala, pa jeste to je jedino resenje, problem je u tome sto nemam nikoga takvog, mislim na blisku osobu, prijateljicu, po ceo dan vrtim filim koga bih mogla!

A ne verujem da bi neko pristao da radi to da je samo uzima i da je cuva kad je bolesna, to bi radila samo bliska osoba.
Pre ce da nadje dete koje uopste ne ide u vrtic i da prima 8.000 nego za 2.000 koliko bih mesecno mogla za to da izdvojim da bude cuvanje samo na bolest i 30 minuta dnevno kada nije.
Bas nam je komplikovano, valjda cu jos veceras uspeti da smislim nesto, samo to mi je u glavi!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od jovana023 Sub Dec 15, 2007 9:17 am

Vrtic, svakako!
jovana023
jovana023
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : subotica-zrenjanin
Datum upisa : 05.12.2007

http://www.lukakostic.tk

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Betty Boop Čet Feb 21, 2008 3:01 am

Ja sam drugačijeg mišljenja...vrtić može, ali tek nakon treće godine...

Mislim da deci do treće godine nije potrebna socijalizacija u tom smislu da je neophodan vrtić...dovoljni su mu kontakti sa "socijalnom" tj društvenom sredinom preko porodice, rođaka, dece iz komšiluka sa kojima se igra u određenom periopdu dana, na igralištu...a sve u pratnji svog roditelja ili osobe koja ga čuva. Mislim da je deci u tom periodu (do treće godine) mnogo bitniji individualni pristup, što se od jedne tete u vrtiću ne može očekivati. Ja sam za to da platim jednu ženu od poverenja, pa da znam da je moje dete presvučeno čim se ukaki, da je "smireno" kad počne da plače, a ne stavljeno u krevetić da se samo smiri, da pije samo iz svoje flašice i jede samo svojim priborom... da mu ta jedna osoba poklanja kompletnu pažnju i svo svoje vreme, što će mu pomoći da lakše i brže nauči i usvoji nova saznanja i veštine. A mislim da definitivno nije problem da se takva deca uklope u predškolsko (zabavište) i podjednako se ponašaju kao i oni koji od starta idu u obdanište, vrtiće i slično...čak često i bolje. Sestru i mene je čuvala baka, imali smo društva za igranje, a u zabavištu smo obe bile dobre i volele smo da idemo svaki dan same, same se i vraćale iz njega...čak mogu da se zakunem da sam se ja tad ponašala mnogo samostalnije nego neki koji su već imali iskustva sa kolektivnim smeštajem (sama sam vezivala pertle, sama jela, obavljala samostalno odlaske u wc...). Sve to mislim da više ide iz porodice, nego da je nešto što se obavezno nauči u kolektivnom smeštaju. Plačljivo dete i previše vezano za roditelje, kao i nesamostalno u bilo kom smislu je verovatno "greška" roditelja odnosno pristupa u vaspitanju, a ne posledica čuvanja od strane jedne osobe (mame, babe,plaćene tete ili koga već).
Valjda ste skontale šta sam htela reći...

Naravno, da se razumemo, nisam ljuti protivnik ranog davanja u vrtić, neki roditelji su prosto prinuđeni na to iz raznih razloga, najčešće finansijskih, ali samo hoću da kažem da ako ja budem morala da dam dete na čuvanje, angažovaću ženu za to, a neću dati dete u vrtić bar do te treće godine, jer između ostalog gore pomenutog to mogu sebi (i njemu) da priuštim.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 4:08 am

ja sam za vrtic takodje,ali od trece godine.
nina je krenula sa pune tri,nesto malo jace,jer ovde u ovaj koji mi idemo ima samo od tri godine do zabavista(nema jaslica),a i jer sam ja bila kuci i nije bilo potrebe da krene pre.
nikolu cu takodje da dam od jeseni jer ce i on sad u maju puni tri i neka ide da se druzi sa decom.

vrtic ima svojih prednosti,i ja sam iskljucivo za njega,daleko od toga da dete bukvalno nicemu ne naucite i tu brigu prepustite vaspitacicama.
ono treba o trece godine da nauci neke osnovne stvari,recimo da se samo obuce,drzi i koristi pribor za jelo,ode na wc...
deca koja to neznaju daleko teze se uklapaju u tu novu sredinu,upiske se u gace ili krevet,ostanu raspasani,jedu rukama i onda naravno budu kritikovani i izlozeni podsmehu druge dece.

nisam ni za babe i dede ni za koje tamo zene ili ti tete.

mene su od malena cuvale svakojake zene tad nije bilo jaslica niti vrtica,samo predskolsko ili ti zabaviste.
svasta sam se za te sve godine nagledala i dozivela.
bile su i mlade i srednjih godna i starije zene.

ova mlada bi me i nahranila i presvukla i sve,ali bi kasnije dovela svog decka sa kojim bi se povatavala tu na moje oci iako sam bila mala secam se ko da je bilo juce,a mene ostavila u sobi da se sama zanimam.

ova srednjih godina totalno nezanimljiva,samo nesto pricala uglavnom ne decje teme ili pojacavala tv da cuje vesti na sta sam ja naravno morala da cutim,i od nje sam imala svu brigu sto se tice hranjenja,oblacenja,ali interesantnost i zabavljanje mene i kreativnost slobodnog vremena cista nula.

ova starija je bila skoro baka,jako dobra zena neke sam bas zavolela,tokom tih perioda cuvanja,ona me je i najduze cuvala dok nisam posla u zabaviste cak me je i onda obilazila da vidi kako sam,sta radim,a nije joj bilo u obavezi.
ona je isto ispunjavala sve moje potrebe,ali tako stara nije mogla da sedne ili ti cucne da se igra samnom,nekad bi sela u fotelju i zadremala ko svaka starija zena,kazem vam svasta je bilo.
sva sreca sto sam ja bila dobro,snalazljivo dete ,sto mi nikakve gluposti i ludosti padale na pamet u vremenu koje su me zapostavljale i koje sam mogla da zloupotrebim.

dakle zakljucak je dete je zbrinuto,sito,suvo,cisto,ali sa aspekta socijalnosti prazno i zapostavljeno,kao i usamljeno.nisam bila sama,ali ko da jesam.

jedina solucija je znaci zena bez posla u struci vaspitaca,dakle odgovorna,i zrela osoba koja ce tih osam ili vec koliko sati posvetiti vasem detetu i samo njemu.i za to naravno biti placena.
znaci da ispuni i njegove potrebe ,ali i one druge,ucenju necemu,igranje sa njim,i popunjavanje njegovog slobodnog vremena kao i same licnosti.

pre su bila druga vremena,neznam kako je danas,ali znam da je izbor zena ili ti teta cuvaljki daleko siri i roditelji mogu i u prilici su da biraju nadju odgovarajucu osobu koja ce se prvensveno svideti detetu,u koju ce imati svo poverenje ovog sveta i gledati je kao nekog kome ostavljaju dete skoro pola dana,a slozicete to nemoze i nesme biti makar ko.

nisam ni z babe i dede iz razloga sto one samo nesto cantraju,primer moje svekrve,otabace se jer ih bolu ledja,a dete ti se igraj,deca gledaju kako se kuvaju ruckovi ,mesi supa i kolaci sto je bezveze u tom dobu,postoje daleko bolje,kreativnije i zanimljivije zanimacije .
jednom sam svekrvu uvatila da prica nini kako se ona skrivala u skloniste za vreme bombardovanj,uzas malo je nisam ubila,od toliko bajki i lepi prica za decu ona njoj prica o rat i padanju bombi u redu da dete treba sve da zna,ali kasnije osim toga ucice o tome i iz istorije sigurno u skoli.
posle dolaze razmazenost,pustanje svega,probala sam da se pridrzavaju mojih principa nije vredelo,i zbog toga,a pogotovo zto sto je nikola bio tad mali,pa je bilo tesko ceo dan sa njih dvoje sama,a posle zbog socijalnosti,jela,spavanja u grupama tipa kad jedno dete mora ili nemora nesto onda svi tako rade,drustva,kreativnosti,pesmica koje uce,raznih igara predvidjenih za taj uzrast jer ni tamo vaspitaci nerade nista napamet sve je po programu.
dakle deca su i sita i suva i cista i odmorna,a isto tako i socijalno i drustveno popunjena,nini je svaki dan puno srce posle vrtica.
nezamislivo je kako to da vaspitaci mogu da se izbore i posvete svoj deci u grupi otprilike ih ima 25,i da se niko ne oseca zapostavljeno,a kod jedne zene koja ih cuva i samo njega jednog ta praznina se itekako u vecini slucajeva vidi i oseti.

moje dete je drugo dete od kad ide u vrtic,svasta toga zna novog,naravno ucim ja i radim sa njom i kuci,ali to nije isto kao u grupi ili kolektivu.
kulturna je,pametna,prepricava svaki dan sta se desilo,sta su radili,lepo jede,saradjuje,poslusna je,a sve to mi je i vise nego bitno i mislim da je pored mene kao roditelja vrtic tj .nadlezni vaspitac zasluzan za to.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Beba Čet Feb 21, 2008 8:22 am

Pokita pričaj sa Anastasijinom doktorkom da da tvojoj mami bolovanje kad ne može da ide u vrtić, ako je ona voljna da je čuva. Ona ima stalni posao, pa nek tako bude dok i ti ne dobiješ. Kasnije ćeš i ti moži da uzimaš bolovanje i nećeš imati problema. Misliš li da je tako moguće?

A kako to da vrtić ne radi do pola pet? Kod nas je tako...

Dajem glas za bake i tete, mislim da je to ok varijanta, jer je dete na svom terenu, a uvek ima komšijske dece da se poigra ako je baš neophodno, mada su oni još mali za to. Nikolu sam upisala u septembru u vrtić, da bih mogla da tražim posao. Super se adaptirao, čak je i spavao tamo, baš je voleo da ide. Međutim, od početka je bilo nedelju dana ide, pa je dve nedelje bolestan, stalno je tako bilo. I kad je sad uoči nove godine dobio upalu pluća, virusnu, odustala sam od traženja posla i ispisala ga. Evo sad sedi kući sa mnom. Ne mora na svako dete da utiče tako vrtić, ali ja imam loše iskustvo sa
bolestima. Upala grla više puta, non stop mu je curio nos, pa onda i
upala uha, upala pluća... virus za virusom... to je po meni mnogo za
četiri meseca. A ne može da ga čuva ni jedna baba svaki dan... Obe su kilave, da kilavije ne mogu biti. Da su bar stare... Sva sreća te Željko dovoljno zarađuje, pa mi nije neophodan posao. Upisaću ga ponovo kad bude napunio tri, možda čak i sa tri i po, na jesen. To mi je savetovala i moja baka, vaspitačica u penziji.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 9:32 am

i nina je u pocetku kad smo krenuli bila bolesna svakih dve nedelje i bio je isti slucaj kao i sa tvojim nikolom bebo,nedelju dana ide,dve nejde i tako cele godine.
tu su bili razni virusi gripa,upala usiju,konstantno slinav nosic i kasalj s vremena na vreme sto blazi sto jaci,uostalom kad bolje razmislim cini mi se da je non stop kasljala vise/manje.
i sto je najgore koji god virus ili bolest da dobije ,prenese kuci i na nikolu tako da su uvek oboje u isto vreme bili bolesni,muke zive su sa jednim,a zamislite sa njih dvoje bolesnih,vuci kod lekara,kontrole,razlicita vremena za sirup,na smenu sam im nekad skidala temperaturu,jednom padne,drugi je dobije itd......

a od ove godine tacnije jeseni je sasvim druga prica.
od septembra do novembra bila je bolesna samo jednom i to je samo kasljala bez temperature,slina i sl pratecih simptoma.
nikola se nije razboleo zajedno sa njom,ali posle nje jeste.

od novembra pa evo do februara je bila bolesna jos samo jednom,tacnije pre nedelju dana je poceo nosic da curi,blagi kasalj,i evo nije isla nedelju dana ,u sredu je krenula.
nikola jos nije dobio od nje,drzi se.

dakle eto broj bolesti i prelazecih virusa se smanjio,adaptirala se,navikla prosle godine,postala imuna vec na neke i sve manje i manje je bolesna.
dve ggripe tj virusi za celu zimu to je vise nego dobro za tako malo dete pogotovo jos koje ide u vrtic.

nisam za to da se dete ispisuje iz vrtica zbog cescih bolesti,koje god da ga napadnu sto bakterije sto virusi,dete ih mora prelezati,naviknuti na iste,organizam treba da stvori imunitet,a ne da non stop bude evakuisano i inkubirano posebno u zimskim danima.
pa i na ulici neko moze da kine i prenese vam virus???!!!

a sta je kad podju u skolu,ocemo onda decu ispisivati iz skole ili ne dati im celo polugodiste da idu jer su bili bolesni vise puta u toku jednog,dva,tri nebitno koliko meseca.

moje misljenje je da ih treba pustiti,sa njima prelezati i izleciti sve bolesti,naravno da nije lako ni njima ni vama,ali samo tako ce dete ojacati,nece biti kasnije bolesljivo i bice daleko imunije i otpornije i redje bolesno kad krene u obavezne institucije zabaviste,skolu.

cesto je svekrva znala da mi kaze sto je vdim u vrtic,a ujutru recimo pljusti kisa,neka navikne da ide i po kisi i po snegu i po bilo kakvom vremenu,sta sutra kad ustanu deca pogledaju kroz prozor i vide pada kisa,super nemoram u skolu,ili kasnije kad odrastu na posao nevidim tu nikakvu logiku,takav stav i misljenje imam i o bolestima.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Miloseva_mama Čet Feb 21, 2008 9:43 am

I ja sam za vrtic u svakom slucaju...
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Beba Pet Feb 22, 2008 2:14 am

Ok je sve to, ali Nina je imala pune tri godine, a moj Nikola 1.5, zbog toga sam ga ispisala. Kad bude imao preko tri, i ja ga neću ispisivati, neka stvori imunitet. Mislim da je Nikola ipak bio mali da bi se tako adaptirao, ako već ne mora. To je moj stav.

I opet ponavljam, nisam protiv vrtića, pa ne bi bili puni dece da su loši! Ni jedan roditelj ne želi svom detetu učiniti nažao...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Bojana Pet Feb 22, 2008 2:48 am

Betty Boop ::Ja sam drugačijeg mišljenja...vrtić može, ali tek nakon treće godine...

Mislim da deci do treće godine nije potrebna socijalizacija u tom smislu da je neophodan vrtić...dovoljni su mu kontakti sa "socijalnom" tj društvenom sredinom preko porodice, rođaka, dece iz komšiluka sa kojima se igra u određenom periopdu dana, na igralištu...a sve u pratnji svog roditelja ili osobe koja ga čuva. Mislim da je deci u tom periodu (do treće godine) mnogo bitniji individualni pristup, što se od jedne tete u vrtiću ne može očekivati. Ja sam za to da platim jednu ženu od poverenja, pa da znam da je moje dete presvučeno čim se ukaki, da je "smireno" kad počne da plače, a ne stavljeno u krevetić da se samo smiri, da pije samo iz svoje flašice i jede samo svojim priborom... da mu ta jedna osoba poklanja kompletnu pažnju i svo svoje vreme, što će mu pomoći da lakše i brže nauči i usvoji nova saznanja i veštine. A mislim da definitivno nije problem da se takva deca uklope u predškolsko (zabavište) i podjednako se ponašaju kao i oni koji od starta idu u obdanište, vrtiće i slično...čak često i bolje. Sestru i mene je čuvala baka, imali smo društva za igranje, a u zabavištu smo obe bile dobre i volele smo da idemo svaki dan same, same se i vraćale iz njega...čak mogu da se zakunem da sam se ja tad ponašala mnogo samostalnije nego neki koji su već imali iskustva sa kolektivnim smeštajem (sama sam vezivala pertle, sama jela, obavljala samostalno odlaske u wc...). Sve to mislim da više ide iz porodice, nego da je nešto što se obavezno nauči u kolektivnom smeštaju. Plačljivo dete i previše vezano za roditelje, kao i nesamostalno u bilo kom smislu je verovatno "greška" roditelja odnosno pristupa u vaspitanju, a ne posledica čuvanja od strane jedne osobe (mame, babe,plaćene tete ili koga već).
Valjda ste skontale šta sam htela reći...

Naravno, da se razumemo, nisam ljuti protivnik ranog davanja u vrtić, neki roditelji su prosto prinuđeni na to iz raznih razloga, najčešće finansijskih, ali samo hoću da kažem da ako ja budem morala da dam dete na čuvanje, angažovaću ženu za to, a neću dati dete u vrtić bar do te treće godine, jer između ostalog gore pomenutog to mogu sebi (i njemu) da priuštim.



Potpisujem od reci do reci sve!!!
Jedini problem meni je kako naci dobru tetu...
A i citala sam razne knjige na tu temu i svuda kazu da decaci pogotovo ne treba da se daju u vrtic pre 3 god.jer nisu spremno za tu vrstu socijalizacije za razliku od devojcica
za to razboljevanje i da ne pricam,kazu neki jaca im se tako imunitet,ma kakav imunitet kad su deca iz vrtica 365 dana u godini bar 100 dana bolesna,neodgovorni roditelji stalno salju bolesljivu decu u vrtic a u grupama ih ima po 20 i vise...
mozda ce maki ici u vrtic ali u privatni gde ih ima po 5 u grupi i to tek nakon sto napuni 3 god
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu