Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dete i strani jezik

+8
Stazi
Ane
ada
maja
Mildan
Tamara
Betty Boop
Veka
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Dete i strani jezik Empty Dete i strani jezik

Počalji od Gost Uto Jan 08, 2008 6:33 am

kod nine u vrticu je bila ponuda da deca koja zele mogu da pohadjaju casove engleskog po zelji tacnije ko hoce.
to je program uglavnom baziran kroz igru,pesmice i daleko je od onog sto se uci u skoli,ali dete je bar koliko toliko upoznato sa jezikom.
ja sam je prijavila,ali mali broj roditelja je delio moje misljenje ,tako da nije bilo dovoljno prijavljene dece i nista ne bi od toga,na kraju je zakljuceno da su jos mali.
zanima me kakvo vi misljenje imate o tome,da li mislite da je rano,jer sada u zabavistu i u prvom razredu strani jezik je obavezan????
da li to ucenje jezika kroz igru moze da im pomogne da ga koliko toliko savladaju i upoznaju njegovu osnovu????
da li vasa deca uce neki jezik,koji i sa koliko godina su poceli????
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Veka Uto Jan 08, 2008 8:22 am

Moje pocelo samo da peva, i to slusajuci muziku na engleskom....znaci nije rano...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Gost Uto Jan 08, 2008 9:08 am

da veko culi smo danu u intrepretaciji na engleskom smesi joj se svetska karijera :igram: i nina gleda par crtaca koji nemaju prevod na kablovskoj i tako je naucila i zapamtila par reci tipa hvala,zdravo,kako si,koliko je sati itd,a i gledajuci crtac dora istrazuje naucila je par reci spanskog,tako da dakako imas pravo da nije rano i da sada najbolje upijaju i pamte.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Betty Boop Sre Jan 09, 2008 10:54 am

Ja mislim da za strani jezik nikada nije prerano...tj. ako je dete savladalo maternji, već može da se upoznaje i sa osnovama stranog jezika, upravo kroz igru i pesmice...opšte je poznato da deca na taj način najbolje i najlakše uče, i to od 3. do 7. godine
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Tamara Sre Jan 09, 2008 11:18 am

Betty Boop ::Ja mislim da za strani jezik nikada nije prerano...tj. ako je dete savladalo maternji, već može da se upoznaje i sa osnovama stranog jezika, upravo kroz igru i pesmice...opšte je poznato da deca na taj način najbolje i najlakše uče, i to od 3. do 7. godine

Potpisujem!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Mildan Čet Jan 10, 2008 4:55 am

Dana ima u vrtiću strani jezik.Ja sam je prijavila i ima ih oko dvadesetak u dve grupe.Čas plaćamo pedeset dinara.Ima dva puta nedeljno.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od maja Sub Apr 19, 2008 10:27 pm

Hm...malo sam pretrazivala i nisam uspela da nadjem neku "pogodniju" temu da postavim pitanje.
Elem...mi sada, kao sto svi znate, zivimo u Rusiji. Mateja je jos mali, ali potpuno razume sve sto mu pricamo, a i sam trtlja ponesto. Kada mu neko na Ruskom kaze "Dodji,...ajde to..evo ti ovo...", on se sav izgubi i stoji u mestu i ne skida pogled sa "sagovornika". Meni ucenje Ruskog za sada ide dobro i kada ga savladam pocecu da radim, a Mateja bi trebao u vrtic...ali ja neznam kako cemo to izvesti...verujete mi da me hvata jeza od pomisli na njegov vrtic ili odvajanje od nas.
Plasim se da ne pocne da se zbunjuje slusajuci i srpski i ruski i plasim se da ce kasno progovoriti, a i kada progovori neznam kako ce to zvucati..kojim ce jezikom pricati.
Gagi kaze da je on mali, da sve upija i da mu nece biti problem da uporedo uci oba jezika,a ja sam citala da dete mora prvo da savlada i nauci materinski jezik, pa tek onda moze da pocne da uci drugi, strani jezik. Kako ondada ga stavim u vrtic? Mi u kuci pricamo na srpskom, naravno, ali svi oko nas pricaju na ruskom...
Totalno sam zbunjena i neznam kako da ga usmeravam..sta da radim...?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Mildan Sub Apr 19, 2008 10:51 pm

Maja nemoj da se brines.Kazu da kada su tako mali, onda najbrze savladaju sve jezike i nauce ih sve odjednom.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od ada Čet Maj 29, 2008 1:14 am

maja ::Hm...malo sam pretrazivala i nisam uspela da nadjem neku "pogodniju" temu da postavim pitanje.
Elem...mi sada, kao sto svi znate, zivimo u Rusiji. Mateja je jos mali, ali potpuno razume sve sto mu pricamo, a i sam trtlja ponesto. Kada mu neko na Ruskom kaze "Dodji,...ajde to..evo ti ovo...", on se sav izgubi i stoji u mestu i ne skida pogled sa "sagovornika". Meni ucenje Ruskog za sada ide dobro i kada ga savladam pocecu da radim, a Mateja bi trebao u vrtic...ali ja neznam kako cemo to izvesti...verujete mi da me hvata jeza od pomisli na njegov vrtic ili odvajanje od nas.
Plasim se da ne pocne da se zbunjuje slusajuci i srpski i ruski i plasim se da ce kasno progovoriti, a i kada progovori neznam kako ce to zvucati..kojim ce jezikom pricati.
Gagi kaze da je on mali, da sve upija i da mu nece biti problem da uporedo uci oba jezika,a ja sam citala da dete mora prvo da savlada i nauci materinski jezik, pa tek onda moze da pocne da uci drugi, strani jezik. Kako ondada ga stavim u vrtic? Mi u kuci pricamo na srpskom, naravno, ali svi oko nas pricaju na ruskom...
Totalno sam zbunjena i neznam kako da ga usmeravam..sta da radim...?

Maja nemoj da brines uopste,moje dijete ima dvije godine a u vrtic je krenuo sa 14 mjeseci.S obzirom da zivimo u Svedskoj on uci i jedan i drugi jezik i za sad se super snalazi.Nas jezik pricamo u kuci i on brblja po cijeli dan,a isto tako i u vrticu kazu da se super snalazi sa Svedskim,cak sta vise bolje od mene Laughing Djecica su ko male spuzvice i vrlo lako se nauce sve sto treba pa tako i jezik!
ada
ada
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 42
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 22.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Ucenje stranih jezika

Počalji od Ane Sub Avg 30, 2008 11:54 pm

Moja prijateljica, koja je inace udata u BG, dosla u Skopje i otvorila skolicu za ucenje engleskog po principu Helen Doron.
Mi smo bili na demo casove i meni se iskreno svidja., jer deca uce kroz igru. Sad ozbiljno razmisljam o tome da upisem Nikolu tamo. Iako sam ja bila od onih skeptika koji misle da ne treba prerano forsirati dete. Medjutim ovde mi se svidja sto nije klasican skolski princip.
Ipak zelim da cujem misljenje i iskustva ostalih mama, posto znam da kod vas ima vise ovakvih skolica. Kod nas ovo je prva.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Veka Ned Avg 31, 2008 2:05 am

Ja sam za ako dete pokaze interesovanje za to. Danica zna par reci na engleskom, zna da broji do 5 na engleskom, i to bez ikakvog forsiranja, samo gledajuci diznijev sajt i igrajuci njihove interaktivne igrice i price. Tako da ako je Nikola zainteresovan, zasto da ne. Mislim da bi posle lakse savladao jezik.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Stazi Ned Avg 31, 2008 4:01 am

I ja sam za da sto pre deca pocnu da uce strani jezik, naravno neka deca uce brze neka sporije. Ja sam htela od septembra da pocnem skolu engleskog jezika za decu predskolskog uzrasta i narano, oni najvise i najbolje uce kroz igru, tu skolski sistem zatajava. Deca znaju kada i koliko mogu i to ce se i pokazati.
ali usled nekih ($) problema nisam mogla da ostvarim tu zamisao, ali bice mozda kasnije.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Viki de Marko Ned Avg 31, 2008 11:02 am

Sto pre to bolje. Deca lakse uce jezike od odraslih.
Moja cerkica je sama pocela da uci reci gledajuci crtace na kablovskoj televiziji, sa 3g je znala 50-tak reci. Dovoljno da se pokrenemo za skolicu.
Sada joj je engleski jedan od omiljenih predmeta u skoli, a pocinje na svoju ruku da uci i italijanski. Verovatno cu da joj nadjem ucitelja, kada vec dete voli.
Viki de Marko
Viki de Marko
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 412
Godina : 51
Lokacija : internet
Hobi : grafika, grafika i grafika
Datum upisa : 16.10.2007

http://www.svetgrafike.com/Forums/viewtopic/t=274.html

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 10:27 pm

Any ce u oktobru u privatni vrtic koji izmedju ostalog nudi i ucenje stranog jezika...jeste da je ona mala, ali sada najbolje upija..Inace taj vrtic je skuplji od drzavnog ali i nudi mnogo toga..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Ivana_Sa Uto Sep 02, 2008 12:15 am

Moja andjela ide u skolicu helen doron vec godinu dana i sad upisuje drugu godinu skolice i odlicno joj ide a i u skoli ima ima engleski jezik
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Andjela Uto Sep 02, 2008 3:02 am

Andjela je sad u trecem razredu dobila engleski,ako joj se svidi upisacu je na neke dodatne casove,ne mislim je nikako forsirati,samo ako hoce....
....do sada zna dosta rijeci sa televizije...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Dy Sre Sep 10, 2008 10:01 pm

iva-sa ::Moja andjela ide u skolicu helen doron vec godinu dana i sad upisuje drugu godinu skolice i odlicno joj ide a i u skoli ima ima engleski jezik

poznata mi ta skolica, ajd mi malo opisi njihov rad, i da li znas gdje sve imaju predstavnistvo ili slicno!!! Jel se tu u cjelosti primjenjuje metoda HDEE ili kako???
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Dy Sre Sep 10, 2008 10:16 pm

[quote="Dy"]
iva-sa ::Moja andjela ide u skolicu helen doron vec godinu dana i sad upisuje drugu godinu skolice i odlicno joj ide a i u skoli ima ima engleski jezik

poznata mi ta skolica, ajd mi malo opisi njihov rad, i da li znas gdje sve imaju predstavnistvo ili slicno!!! Jel se tu u cjelosti primjenjuje metoda HDEE ili kako?? malo te ne kuzim- kazes ide u tu skolu pa kao tu ima i engleksi jezik,zar to nije i poenta helen doron..ili se ti nisi dobro izrazila , mozda si mislila da ide u neki generalni, kako da nazovem, centar za ucenje u kojima postoji i HDEE...

mene recimo njena metoda zanima i stalno mislim da je Any malena za to, mada poenta helen doron i jesu mala, bas mala djeca...


i reci mi koliko placas skolicu???
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Ane Pon Sep 15, 2008 1:08 am

Dy na njihovom sajtu sa strane idi gde su upisane drzave izaberi Srbija i tamo imas detalje o skolici, kao i o tome u kojim sve gradovima ih ima.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Ivana_Sa Pon Sep 15, 2008 11:00 am

Ane ::Dy na njihovom sajtu sa strane idi gde su upisane drzave izaberi Srbija i tamo imas detalje o skolici, kao i o tome u kojim sve gradovima ih ima.



Dy nazalost nisu svi gradovi upisani pa ako zelis da se informises u kojim gradovima ima kontaktiraj njihovo predstavnistvo u Beogradu
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Dy Pon Sep 15, 2008 8:39 pm

znaci ni BiH nije upisana, pa se mogu nadati da negdje ipak ima..
BiH nema na popisu zemalja!!! ali imam osjecaj kao da sam cula ovdje od nekog meni bliskog da mu dijete uci engleski po HDEE metodi...mozda je neko na crno primjenjuje, mozda je iva-sa i kod tebe tako...cudno mi da jedna prestyizna skola na sajtu daje nepotpune podatke..da je neko nas, to je kod nas normalno..ali oni..cudno... pa sad bas razmisljam da se raspitam kod mojih prijateljica prevodilica koje rade za ambasade vise o Helen Doron u BiH....moracu, sad sam se bas zainteresirala...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Ivana_Sa Pon Sep 15, 2008 10:43 pm

Dy ::znaci ni BiH nije upisana, pa se mogu nadati da negdje ipak ima..
BiH nema na popisu zemalja!!! ali imam osjecaj kao da sam cula ovdje od nekog meni bliskog da mu dijete uci engleski po HDEE metodi...mozda je neko na crno primjenjuje, mozda je iva-sa i kod tebe tako...cudno mi da jedna prestyizna skola na sajtu daje nepotpune podatke..da je neko nas, to je kod nas normalno..ali oni..cudno... pa sad bas razmisljam da se raspitam kod mojih prijateljica prevodilica koje rade za ambasade vise o Helen Doron u BiH....moracu, sad sam se bas zainteresirala...


Neprimenjuju na crno nego im prvu godinu daju da vide kako ce da bude ja sam kontaktirala u bgd i proverila skolu u sapcu i oni su mi rekli da je u sapcu skolica dobro prosla godinu i da ce se od novembra naci na sajtu,ima u caspopisu Mama svremena na vreme reklama za sve skolice u srbiji
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Ane Sre Sep 17, 2008 1:14 am

pa godinu dana je bas dosta vremena.
inace kako to zvala si da proveris skolicu? zar nisi zadovoljna njihovim radom, nakon godinu dana sto ti dete ide tamo?
mislim sto bi sad proveravala? scratch
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Ivana_Sa Sre Sep 17, 2008 1:20 am

Ane ::pa godinu dana je bas dosta vremena.
inace kako to zvala si da proveris skolicu? zar nisi zadovoljna njihovim radom, nakon godinu dana sto ti dete ide tamo?
mislim sto bi sad proveravala? scratch


Ja sam prezadovoljna njihovim radom ali sam pricala sa jednom poznanicom ko ja mi eto nije verovala da moje dete ide tamo pa me interesovalo kad ce se ta skolica u sapcu naci na sajtu...pa su mi iz bgd odgovorili da ce se naci uskoro na sajtu jer je prva godina bila vrlo uspesna i vodi se preko beogradske firme..........
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Dy Sre Sep 17, 2008 1:27 am

iva-sa ::
Ane ::pa godinu dana je bas dosta vremena.
inace kako to zvala si da proveris skolicu? zar nisi zadovoljna njihovim radom, nakon godinu dana sto ti dete ide tamo?
mislim sto bi sad proveravala? scratch


Ja sam prezadovoljna njihovim radom ali sam pricala sa jednom poznanicom ko ja mi eto nije verovala da moje dete ide tamo pa me interesovalo kad ce se ta skolica u sapcu naci na sajtu...pa su mi iz bgd odgovorili da ce se naci uskoro na sajtu jer je prva godina bila vrlo uspesna i vodi se preko beogradske firme..........

ma sto ti neko ne bi vjerovao, nema razloga, zar ne... nego sad me zanima(posto kod nas definitivno ne postoji) moze li se preko te beogradske firme otvoriti skolica i u Banjaluci, jel to moguce???
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dete i strani jezik Empty Re: Dete i strani jezik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu