Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kako nauciti dete da vezuje pertle...

3 posters

Ići dole

Kako nauciti dete da vezuje pertle... Empty Kako nauciti dete da vezuje pertle...

Počalji od Gost Čet Feb 28, 2008 10:57 am

nina je pocela da pokazuje interesovanje da sama bar pokusa da veze pertle,ne uspe joj bas najbolje,ali se trudi i ja joj pokazujem i objasnjam rad i metodu istog.
uz pomoc ovog teksta koji ce nadam se pomoci i meni i ostalima nadam se da cemo u skorije vreme nauciti samostalno da ih vezujemo...

Kada i kako naučiti dete da zaveže pertle?
Mnoga deca postaju frustrirana kada pokušavaju da nauče da zavežu pertle. Iako ne postoji čudotvorno rešenje osim strpljenja i mnogo vežbe, ipak postoje načini kako da pomognete svom detetu da ovlada ovom korisnom veštinom.

1. Sačekajte dok vaše dete bude spremno. Većina dece stekne spretnost neophodnu da zaveže pertle u uzrastu između četvrte i šeste godine. Devojčice su često spremnije da ovu veštinu nauče pre dečaka.
2. Budite sigurni da vaše dete razlikuje desno od levog pre nego što pokušate da ga naučite da zaveže pertle.
3. Izaberite jedan način vezivanja pertli. Budite dosledni, pa mališana uvek na isti način učite da zaveže pertle. U suprotnom samo možete da ga dodatno zbunite.
4. Pronađite neku igru ili pesmicu kako biste pomogli detetu da zapamti neophodne korake u savladavanju ove veštine.
5. Kada detetu demonstrirate vezivanje pertli, važno je da budete na istoj strani. Tako će ono moći da kopira vaše pokrete, a ne da ih posmatra kao u ogledalu.
6. Pohvalite vašeg mališana svaki put kada pravilno zaveže pertle.

Korisni saveti
1. Da biste pomogli vašem detetu da razlikuje desno od levog, stavite nalepnicu na jednu ruku, ili zavežite konac oko zgloba ruke.
2. Jedan od lakših načina za zavezivanje pertli je da vaše dete napravi dve omče i potom ih veže u običan čvor. Ovo je lakše nego vezivanje mašnice, a ujedno i efektnije.
3. Ukoliko je vaše dete levoruko a vi niste, pokušajte da nađete stariju levoruku osobu koja će da vam pomogne.
4. Iako postoje alternativni načini, kao što su cipelice sa lastišom ili čičak trakom, koje su možda i zanimljivije za dete, ono mora da nauči da zaveže pertle.

Korisna pesmica

Napravi zekine uši.
Trči zeka i optrči oko drveta.
Na kraju zeka upadne u rupu.
Zategni uši čvrsto.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako nauciti dete da vezuje pertle... Empty Re: Kako nauciti dete da vezuje pertle...

Počalji od Andjela Pet Feb 29, 2008 9:32 am

Andjela je naucila vezati pertle sa sest godina,a do tada nije pokazivala neko interesovanje da to radi samostalno jer je po prirodi lijena i usporena....sve joj mrsko...
Kada je pocela da trenira rukomet striko joj je kupio patike ali one su bile sa pertlama pa su onda njih dvoje sjeli i za jedno pola sata naucili da vezuju pertle!Onda je jos par dana vjezbala i sada bez problema to radi!
A do tada ja sam joj par puta pokazivala ali ona nije bas bila zainteresovana da to nauci pa smo vecinom kupovali patike i cipele sa trakom ili cickom(kako ko kaze)!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako nauciti dete da vezuje pertle... Empty Re: Kako nauciti dete da vezuje pertle...

Počalji od Gost Pet Feb 29, 2008 9:50 am

isti slucaj i kod nas u vecini slucajeva i za jedno i za drugo dete kupiovala sam cipele,patike sta god od obuce uglavnom na cicak mi to tako kazemo ili na lepljenje.
sa pertlama smo uvek kuburili ili su predugacke,a cipele malene pa smo ih morali skracivati,ili se stalno odvezuju pa zapinju ili to sami urade i onda vezuj po sto puta...
i sada posezemo za istima,samo par modela su nam na sniranje,ostali sa cicak trakom jednostavnijom i laksom varijantom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako nauciti dete da vezuje pertle... Empty Re: Kako nauciti dete da vezuje pertle...

Počalji od maja31 Pon Mar 03, 2008 6:18 am

MOj Nikola kao hoce da nauci ali kada pocnem da mu objasnjavam onda me ignorise tako da mislim da ga ustvari nezanima mnogo mi je bolje da kupim cipele koje nemaju pertle.A zna dobro da razlikuje desnu od leve.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Kako nauciti dete da vezuje pertle... Empty Re: Kako nauciti dete da vezuje pertle...

Počalji od Gost Pon Mar 03, 2008 6:51 am

nina se bas trudi u istom,ali nejde joj bas najbolje,zeza je najvise onaj drugi deo kad treba da se prevrne ispod,i onda gde god idemo samo cujem mama vezi mi pertle.
mislim da u vrticu i to uce tako da ima vremena naucice...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako nauciti dete da vezuje pertle... Empty Re: Kako nauciti dete da vezuje pertle...

Počalji od Bea Sub Apr 12, 2008 12:23 am

Ne znam iskreno kako.... moji su valjda gledali kako ja vezujem. Samo sam jednog dana primetila kako me vise ne zovu da im vezujem pertle. Djole od seste, Vule od pete godine.
Bea
Bea
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Godina : 47
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 10.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako nauciti dete da vezuje pertle... Empty Re: Kako nauciti dete da vezuje pertle...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu