Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Odrzavanje i nega decaka

+12
Ivana
Vlada75
Veka
Endzi
Mima
Emi
Beba
Miloseva_mama
Andjela
Ane
mama_daisy
maja
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Gost Ned Nov 04, 2007 10:48 am

Mame kako odrzavate higijenu takozvanog misa kod svojih decaka?
Da li navlacite kozicu i od kad ste poceli to da radite?
Postavih ovu temu jer sam cula razlicite price sto se tice odrzavanja i nege polnog organa kod decaka.
Neki su mi rekli da ne treba kozu dirati i navlaciti samo tek i oprati sapunom i vodom sto mi i radimo,a neki su pak rekli da treba obavezno povlaciti i to jos od prvih meseci da bi se kozica odvojila sto pre i da ne bi isli na takozvno seckanje.
Mada i mm kaze on je ipak musko i obicno mu on to i radi da ne treba navlaciti i siliti ,samo redovno odrzavati higijenu gornjeg dela da se ne bi nakupili ostaci mokrace i izazvali infekciju i da ce se to vremenom obicno do trece godine samo odvojiti.
Interesuje me da li ja pravilno postupam kad je nas mis, kako ga mi zovemo, u pitanju i kakva su vasa iskustva u vezi toga.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od maja Ned Nov 04, 2007 10:56 am

Mi smo otisli na redovnu kontrolu sa (slagacu te) tri ili cetiri meseca i pitali doktorku kako da odrzavamo pisu, da li da povlacimo kozicu po malo ili da pustimo, da samo peremo. A ona lepo uzme Matejinu pisu i povuce mu kozicu skroz do kraja! Bukvalno je pocela krv da mu ide, ali se dete nije ni javilo!
I rekla nam zena da svaki drugi dan povucemo kozicu do kraja, ocistimo toplom vodom i vatom i to je to. I mi tako i radimo. Za sada smo ok.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Gost Ned Nov 04, 2007 11:00 am

skroz do kraja ,au majo pa meni rece doktor da je ovako ok kad sam ga pitala da li treba do kraja ili ne.
izgleda da to u sustini nema veze,ali kako ti uspe da mu navuces do kraja,jel se buni kao da ga golica.
moj da stavi ruke preko i kaze neda misa i onda mm to uradi,ja uvek mislim da cu ga povrediti.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od mama_daisy Ned Nov 04, 2007 11:29 am

Mi povlacimo po malo uvek kad se kupamo, ali ne skroz, samo da malo operemo toplom vodom, i ok je za sada i dr nam rekla da je ok...Za to svi razlicito kazu....
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Ane Ned Nov 04, 2007 12:28 pm

joj necu da vas plasim, al mi smo prosli kroz bas velike probleme.
naime povlacili smo samo malo kozicu i prali svakog kupanja, nakon toga cistili lepo itd. al jednog dana mm se javlja - ja bila sam na posao i kaze mi da se Nikola zali kako ga boli pisa kad piski i da je primetio da je malo crveno. kad sam dosla imala sam sto da vidim - otecno i crveno - uzas - u medjuvremenu pogorsalo se.pisanje mu je postalo nocna mora - s plakanjem i dranjem ko da ga neko kolje.
isli smo kod lekarke - nas pedijatar nije bio tu - i ona rekla da izgleda morace da se nosi u hirurgiji da se malo secne jer posto nije skroz odlepljena kozica, sigurno je nastala upala ispod nje. i rekla da u medjuvremenu isrpiramo r-rom hipermangan.
al javila sam se nasem lekaru i prepisao mi mast hloramfenikol i to nekokiko puta na dan, da se debelo namaze. u roku 24 sata spustio se otok i mogao je da lakse piski. onda sam mogla lakse da mu otvorim pisu - a tamo je bilo nakupljeno jedna bela masna materija koja se stvara ispod kozice i pomaze da se ona odlepi. sve smo ocistili i sad smo ok. lekar ga pregledao i nije rekao silom da povlacimo jer tolerise se do trece godine da se ostavi sama da se odlepi. sad vidim da je malo odlepljena, t.j s jedne strane je skroz a s druge jos malo. hvata me panika kad pomislim da treba da ga nosim kod lekara.


Poslednji izmenio dana Sre Feb 06, 2008 8:13 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od maja Ned Nov 04, 2007 9:16 pm

renata ::skroz do kraja ,au majo pa meni rece doktor da je ovako ok kad sam ga pitala da li treba do kraja ili ne.
izgleda da to u sustini nema veze,ali kako ti uspe da mu navuces do kraja,jel se buni kao da ga golica.
moj da stavi ruke preko i kaze neda misa i onda mm to uradi,ja uvek mislim da cu ga povrediti.

Neznam Reno, nama doktorka tako rekla i uradila. A njega to izgleda ne boli, uopste se ne buni, samo se smeje...I kada mu cisitm pisu, uvek povucem do kraja...neznam...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Andjela Sub Nov 10, 2007 9:08 am

Nama je dr. savjetovala da nista ne prevlacimo do godine dana,a poslije nas je uputila kod djecijeg hirurga da on vidi kakvo je stanje.On je kozicu prevukao ne bas do kraja,fali jos malo,ali svaku vece navlacimo dokle moze i peremo sapunom i vodom.Ako nekad primjetim crvenilo dva-tri dana mazem hloramfenikolom i to prodje.Ne mislim nista vise na silu prevlaciti cekacu da ide svojim prirodnim tokom,jedino ne daj boze neke infekcije odmah idem djecijem hirurgu,ipak je on za to najstrucniji.Vidjela sam da hirurg nekada daje prvo da se maze didermal mast oko mjesec dana da se kozica istanji i da je poslije toga prevuce lakse i bezbolnije.Nama to nije davao,ne znam zasto.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Miloseva_mama Pet Nov 16, 2007 2:14 am

nama je dr. rekla da povlacim po malo,zapravo onoliko koliko se sama spusti ni slucajno na silu vucu i sva je bilo ok! ima 11 meseci soro se kroz odlepila!!! sto se tice higijene svaki dan mu operem kamilicom,takodje savet dr.!!!
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Gost Ned Feb 03, 2008 4:08 am

Ne treba povlaciti kozicu na pisi decacica bar do drugog rodjendana

Totalna glupost, ali i potencijalna opasnost.

Svako musko novorodjence ima "visak" kozice koja pokriva otvor uretre (zavrsnog dela mokracnog kanala). Tuda se mokraca odliva prilikom svakog mokrenja, a uvek nesto od nje zaostane. Taj visak moze da se natalozi na mestu gde se kozica previja preko glavica (strucno se naziva prepucijum). Pored stvaranja pogodnih uslova za razvoj infekcije (cemu smo posvetili temu broja), postoji jos jedan problem.

Naime, visemesecno talozenje urina moze da dovede do pojave "ostrvaca" - natalozenih kristala mokracne kiseline. To pak, uzrokuje "lepljenje" kozice za prepucijum, pa se potom ona tesko moze prevuci unazad. Ovako nastaju adhezije koje pre ili kasnije zahtevaju, nimalo nezno i brzo, povlacenje kozice radi oslobađanja deteta od problema. Nije preterano bolno, ali se moze izbeci.

Zato treba od prvih nedelja lagano i nezno povlaciti kozicu radi adekvatne higijene sto ce onemoguciti nastajanje infekcije, ali i drugih problema na penisu decacica.

Kao sto ne treba zapustiti higijenu penisa kod muskih beba, potpuno je pogresno forsirano i prekomerno povlacenje kozice. Ovo nema opravdanja naprosto zato sto se tako moze povrediti spoj kozice i prepucijuma, pa nastaju manja krvarenja. Ona potom zarastaju, ali se stvaraju mali oziljci koji smanjuju pokretljivost kozice. Tako se napravi potpuno suprotan efekat - umesto da "razradimo" pisu, mi smo je okovali nepotrebnom gruboscu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Gost Sre Feb 06, 2008 4:04 am

Postoje dve "skole" koje zastupaju razlicite stavove o higijeni decaka

Kada je u pitanju higijena polnog organa decaka postoje dve razlicite "skole" koje zastupaju suprotne stavove. Prva (nova) skola propagira klasican nacin higijene odrzavanja cistoce organa - to jest redovno ispiranje polnog organa cistom vodom bez povalacenja kozice.

Druga (starija) skola smatra da je za odrzavanje higijene polnog organa decaka neophodno i povacenje koze organa uz obavezno ispiranje obicnom vodom.

Ukoliko se na polnom organu pojavi crvenilo, preporucuje se ispiranje 3% acidiboricima. U situaciji kada pedijatar preporuci mast, koristi se borna kiselina u obliku masti.

U svetu je poslednjih godina sve aktuelnije obrezivanje decaka. Ovaj metod primenjuje se kao prevencija od infekcija.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Beba Pon Feb 11, 2008 12:39 pm

Nikoli od rodjenja povlačimo kožicu koliko moze, i kad smo išli na redovne preglede u savetovalište doktorki sam govorila da mu ona povuče jače ako je potrebno. Jednom se desilo da je povukla malo jače, pa je zaplakao. Ja mu to uglavnom radim u kadi dok se kupa, jer lakše i bolje operem. I ja sam jednom puvukla malo jače... Ali nije bilo krvi. Dešavalo se da mu kožica bude malo suvlja, pa popuca, vide se linijice malo krvave, možda nam se do sad tri puta to desilo i to u prvih šest meseci, pa smo mu kremom za guzu mazali i nju, malo češće nego inače. Prođe za par dana, a on to ni ne oseti, ne boli ga. Sad je skoro skroz spuštena , i još uvek mu povlačim samo da bih oprala to ispod nje, a ne da bi mu odvajala kožicu.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Gost Sre Mar 05, 2008 6:29 am

nisam htela da otvaram novu temu jer se o istom radi,skoro istom...naime nikola se par puta u toku dana,nekad i noci "zali"da mu se digo misko,i trazi da mu skinem pelenu ,da ga raskomotim dok se ne spusti i onda mu vratim.
da li ste imale slicnih ili istih iskustava....joj da znate samo kako mi je bio smesan... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Emi Sre Mar 05, 2008 8:27 am

ja sam se sad slatko nasmejala Very Happy
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Mima Sre Mar 05, 2008 8:30 am

ja sam cula da netreba maltretirati pisu,malo povlaciti svakog puta pri kupanju,i da ce to doci na svoje
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Endzi Pon Maj 26, 2008 10:00 am

Mi pri svakom kupanju povlacimo i peremo koliko moze,ali meni se cini da se Vakiju to bas sporo "odlepljuje"..samo jedan mali deo mu se odvojio a ostalo je sve ostalo spojeno..mislim da bi mnogo bezbolnije bilo kad bi mu to dr.povukao i mi posle odrzavali,jer verujem da njih to ne boli...ali na zalost doktori su takvi kakvi su..bar kod nas.
Mi smo bili pre neki dan u savtovalistu kao pregled posle godinice,ocekivala sam "pun pregled" pa i pisu,ali niko i ne pita na zalost..tako da se nadam da ce sve biti ok do revakcinacije za tri meseca (tad cu da trazim da je pregledaju).
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Veka Pon Maj 26, 2008 10:17 am

Znam neke mame koje su ovde otisle kod lekara upravo iz tog razloga, jer su se bojale da se nije to dovoljno povuklo, a lekari kao lekari ni ne gledaju, a onda one slozile pricu kao ucinilo im se nesto, pa kao da ne smeta, pa da ne boli i naravno lekari tad reagovali Wink
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Andjela Pon Maj 26, 2008 9:56 pm

Djoletu se bila nakupila smegma u obliku malih bjelicastih kuglica ispod zalijepljene kozice(kad je imao skoro 2 god) pa je dr tek tada nas uputila kod hirurga da nam to prevuce....prevuci moze i dovoljno spretan pedijatar,urolog.......trenutno kod Djoleta jos nije skroz prevucena kozica,ostalo je jako malo.
...cak i kad dr prevuce postoji mogucnost da se ponovo zalijepi ako se redovno ne prevlaci...nama ja hirurg rekao da svaki dan prevucemo,operemo i onda namazemo nekom masnom djecijom kremom ili uljem....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Vlada75 Uto Jul 06, 2010 8:19 am

Pobogu ljudi (žene) šta radite to svojim dečacima?
Vi nemate taj organ i nemate pojma kako funkcioniše kao i obrnuto.
Ostavite kožicu dečaka dok priroda sama ne udesi stvar.
KAKVO CRNO POVLAČENJE DO KRAJA!? TO JE OPASNO!
Ne mogu da krivim vaše muževe pošto su i oni vaspitavani "kad dodje vreme", kao i da ne mogu da se sete da li im je kožica bila pokretljiva odmah ili je neki sadista od lekarke povukla do kraja!

Zbog patrijahalno vaspitane majke doživeh tolike frustracije da sam mislio da je nešto strašno do mene.
Kao dete "koje ne treba sve da zna" bio sam sludjen zašto kožica mora da se prevuče a nisam mogao pa sam mislio da je to samo kod mene a da su drugi dečaci ok.
Boleo me svaki nestručan pokušaj majke prilikom kupanja da nasilno povlači da sam vrištao jer me bolelo da mi je sve sevalo pred očima a dete ko dete veruje u roditelje.


Kao žene, sa sasvim drugom biologijom, vi nemate osećaj o muškom organu. Većina se nikada čestito ne upozna sa istim.

Dečji lekari su, i u mom slučaju, bili podeljeni - ženski su bili da se vrši obrezivanje, većina muških protiv. Naravno, ako je lekar "sa juga" onda mu je obrezivanje ko dobar dan, a žene znaju da njih muško obrezivanje ništa ne boli kako bi muškarac kasnije mogao da zadovolji njihove potrebe.

Kožica je spojena sa udnom glavicom na koroni i tu je više od 60% muškog uživanja jer je tu puno nervnih završetaka. Obrezivanja su najčešće iz religijskih razloga koji se pravdaju navodnom higijenom (kako se čisti ženski organ onda?). Medicinski je dokazano da obrezan muškarac ne uživa u seksu kao neobrezan tako da su uvedene metode ponovnog spajanja kožice sa koronom što ženski lekari ne smatraju toliko važnim koliko da osete organ u sebi iz ugla žene. Možda zato mogu dugo ali jadno je to uživanje.

Žene imaju klitorisni i vaginalni orgazam a muški imaju kako bih rekao "glavićni" i "kožični". Pitajte vaše muževe da li "masiraju" glavić dok masturbiraju? Pošto smo zatucana sredina plus muški nerado pričaju o polnom organu dolazi do onog užasa koji sam pro;ito u par postova ranije da je doktorka povukla dečju kožicu do kraja i pokidala spoj sa koronom. Da li ste tražili da lekarka potpiše šta radi vašem sinu gospodjo?! Pa za mnoge druge stvari tri lekara imaju tri različita mišljenja! Koliko ste puta čuli da je neko koristio pogrešne lekove jer lekar nije dao pravu dijagnozu pre specijaliste?


U pubertetu, kad počnu hormoni da rade svoje, dečaci posvete dovoljno vremena svom organu te kožica postaje izuzetno pokretljiva.
Ja sam nažalost spadao u onaj najmanji procenat pa se pokretljivost pojavila tek u drugoj godini srednje škole. U sedmom razredu osnovne škole me je majka odvela na dečiju kliniku zbog obrezivanja a ja nisam znao zašto mora da se seče.

Otac mi je maglovito objasnio (iako sam sedmi razred) kako "neću moći da se oženim" pa sam mu rekao da ću pre ostati neoženjen nego da mi seku pišu.

Imao sam ludu sreću da sam bio primljen kod stručne mlade lekarke koja je odmah zaključila da je kožica bila slepljena ali je za razliku od majke znala kako da uhvati i povuče. Čak je znala i kada će me zaboleti. Pošto sam žmurio od straha pozvala me je da "pogledam dole" - bio sam srećan što mi je organ izgledao "ko čiki na filmu". Puno sam joj zahvalio što nije sekla ništa iako sam i tada bio preplašen! Rekla mi je da "vežbam kod kuće" a da mi je ljudski rekla da masturbiram sa povlačenjem možda ne bih čekoa do druge godine srednje škole. Ja kada sam "vežbao" odustajao bih, a kada bih masturbirao masirao bih sa kožicm.

Dakle - priroda je sve udesila a roditelji iz preterane brige preteruju i naprave bespotrebne traume kod dečaka. Imajte u vidu da psihološke traume po pitanju seksa kod muškaraca stvaraju tzv. impotenciju. Ona nije fizički problem već niz strahova koji potiču iz detinjstva jer su roditelji smatrali da dete nešto ne treba da zna.

Kao muškarac se recimo naježim nepoznavanja biologije kod ženskih gde su one ubedjene tokom puberteta da će zatrudneti ako stave ruku u gaće kod svog dečka i sl. samo zato što su roditelji krili jednostavan proces.


Ostavite kožicu na miru, kad dodje vreme (ono što mu ne objašnjavate) dečak će sam to regulisati!

p.s. postoji i mast koja omekašava kožicu pa je pokretljivija!
p.p.s izvinite na zbrzanom izlaganju evo opet se potresem iako sam odrastao muškarac kom je nažalost u detinjstvu stvoren kompleks oko organa na koji smo izuzetno ponosni!
Vlada75
Vlada75
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 13
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Endzi Uto Jul 06, 2010 10:25 am

Dragi Vlado,izuzetno mi je zao sto te je ova tema potresla ali sam ja blago receno zblanuta tvojim postom....
Mislim da tvoj post bez ikakve uvrede nema veze sa zivotom....
Pre svega ne znam odakle ti pravo da sve svrstavas i zatucanu sredinu???!!!!!
Nije mi jasno do kog razreda te je mama kupala i navlacila ti kozicu jer se ti tih bolova jasno secas?!!!!!!
Moj sin ima tri godine,tusira ga vecinom tata ili sam ali vec godinu dana sasvim sam navlavi kozicu pri svakom kupanju onoliko koliko mu odgovara da opere pisu...a kozica je skoro sva odvojena onako kako treba a ne obrezana-to su dva razlicita pojma!!!!!!
Otkud ti znas kako je npr.moj muz vaspitan?!

Jako mi je zao sto ti sa svojim roditeljima nisi imao komunikaciju kakvu vecina nas ima sa detetom pa cak i kad ono ima samo tri godine...i dalje sam za to da se kozica povlaci onoliko koliko moze jer ipak treba da se opere sva ona skramica ispod sto se nakupi..cistije je i urednije!!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Vlada75 Uto Jul 06, 2010 12:52 pm

Kad čitam sve postove redom vi ko da se zavitlavate sa budućim seksualnim životima svoje dece - obrezivanje ili kidanje spone smajuje uživanje u kom sigurno nećete učestvovati. Dali ste sebi previše slobode iz najbolje želje.

Nije neobično žensko nepoznavanje muškog polnog organa čak i u zrelim godinama.
Ja sam imao sreću da sam tek kod doktorke koja se specijalizovala za urologiju naišao na razumevanje problema. Recimo kad smo kod zatucanosti, na vojničkom pregledu u kasarni doktor odredio regrutu obrezivanje pošto smo služili na Kosovu a doktor odatle. Kada je me pitao da li bih možda hteo ja sam odgovorio da bih pre njemu odsekao sve i da ne brine o mom organu pošto ga u vojsci koristit neću. Eto, to je prvi primer zatucanosti - zalud knjige sa fakulteta kad poreklo vodi glavnu reč.

Ni ja ne znam kako ste to komunicirali sa mališanima da im druge žene pa makar imale papir sa nazivom doktor kidaju vezu izmedju kožice i udne glavice pre treće godine?
Roditeljsku brigu o problemu razumem ali oni u mom slučaju nisu bili stručni ali su bili dosadni. Po nekim nepisanim običajima, mene kupali do puberteta jer sam ja onda odbijao asistenciju tim pre što su se i drugari hvalili uspehom u prvoj samostalnosti.

Roditeljsku zatucanost bih povezao sa jasnim stavom roditelja "ja rodila ja ubila" kao i da t je zakon na njihovoj strani jer kao što znamo tek se sad nešto trtlja o pravima dece.

Sledeća zatiucanost je religija jer se ne bavi biologijom niti ravnopravnošću polova tako da je ovo iako najlakši hirurški zahvat zapravo trauma za ceo život pa nek je i iz religioznih pobuda. Pogotovo kad se u nekoj prolazno-edukativnoj životnoj situaciji mališani nadju u zgodnoj prilici da porede piše pa vide da je jedna secnuta a druga nije.

Opet ako vam je stalo do zdravlja dece a niste stručni niti možete da nahvatate istovremeno dva lekara koji imaju dijametralna mišljenja onda ćete mališanu napraviti još gori problem. Beše li post o povlačenju i otoku? Naravno da će da urla kad ne funkcioniše krvotok. Sin će seksualni odnos imati mnogo kasnije negoli kožica sama po sebi bude pokretljivija sem ako nećete da ga ženite sa tri godine.

Žene treba da se bave ćerkama a muškarci sa sinovima kada su stvari oko seksa u pitanju. Verujem da i kod vas postoje neki problemi "tehničke prirode",
Zamislite idiotizam da otac raspravlja sa ćerkom o delovima njenog organa ili smislu menstruacije koju nikad nije dobio?

Iza ledja dece se dogovorite a ne da se probemima jednog pola bavi drugi.
Znate i sami da je udna glavica zapravo evoluirani klitoris u embrionalnom razvoju iz faze žene u fazu muškarca.
Takodje, operativni zahvat je opravdan kada je kožice isuviše ili je preuska.



Imajte u vidu stavove muškaraca koji su priznali da posle obrezivanja njihovo seksualno fizičko uživanje nije bilo ni nalik. Da im je doktorka pokidala ili hodža isekao onda ne bi ni znali šta su izgubili. A vama ženama bi i dalje bilo lepo. Naravno i obrezan je funkcionalan ali smo izgubili smisao prirodnog udešenja organa i zašto tražimo partnera a to dete tad neće znati.
I nemam pojma zašto toliko tupim kada je pola sveta obrezano zbog zatucanosti.
Kao što znate u Africi i dalje obrezuju devojčice da ne bi ni one uživale a funkcionalnost organa sačuvana - može da rodi.


Poslednji izmenio NasaDeca dana Sre Jul 07, 2010 9:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Povezana tri posta istog autora)
Vlada75
Vlada75
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 13
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Endzi Uto Jul 06, 2010 11:35 pm

Mozda si na neki nacin previse ostro izneo svoj stav koji je pisan u globalu ali sam se nasla prozvano jer i ja imam decaka....
Zelim samo da naglasim da moj sin nije obrezan,nije mu kozica na silU povlacena...niti bi ikad to dozvolila....
Verujem da toga ima ,posebno mnogo vise na jugu bas iz razloga koje si naveo....
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Vlada75 Sre Jul 07, 2010 2:12 am

Ne, nisam imao ništa protiv tebe, samo sam video različite metode oko istog gde se mališanima pravi problem.
Dečaku se neće reći zašto je potrebno jer je mali ali je dovoljno reći:"tako je i kod tate"
Ono što sam izneo oko oštećivanja organa sa donje strane udne uglave potvrdiće svaki urolog.
Mnogi momci su pored prirodnog straha da ne budemo odbijeni od devojke imali problem i sa ovim pa zato nisu imali devojku.
E sad, kao što kod vas žena u pubertetu rastu grudi i dobijate menstruaciju tako i kod dečaka počinje rad testisa i rad prostate koja vlaži kanale i glavicu - tada kožica sama ide koliko treba prirodno.
Sad što ljudi nerado pričaju ili nemaju iskustva to je drugo.
NAdam se da sam pomogao svakom ko je slučajno naišao na ovaj post kao što sam i ja slučajno naišao na ovaj forum

Pozdrav!

p.s. izvinjavam se za pravopisne greške pisao sam noću iznerviran Wink
Vlada75
Vlada75
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 13
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Endzi Sre Jul 07, 2010 2:46 am

Evo ja ponovo citam sve postove i molim te samo za jedno objasnjenje....kad pricamo o navlacenju kozice,jel ti mislis na to kad se povuce kozica kod decaka da se bukvalno pokida i ona "vezica" sa donje strane pise ili mislis na odvajanje kozice samo sa gornjeg dela pise????
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Ivana Sre Jul 07, 2010 9:30 am

Vlado75,zamolila bih te da izbegavas pisati velikim slovima,to na forumu znaci da vices (procitaj pravilnik,ako nisi ).Umesto toga stavi podebljana ili slova u boji,ako zelis nesto naglasiti.
I nema potrebe udaljavati se od teme,ima drugih slicnih tema pa se moze napisati tamo post i misljenje o "zatucanosti" ,vaspitanju i ostalim stvarima...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od NasaDeca Sre Jul 07, 2010 9:38 am

I ja bih na ovaj Ivanin post jos dodao da trebas povesti racuna o recniku.
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje i nega decaka Empty Re: Odrzavanje i nega decaka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu