Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

+15
Endzi
Emi
lena
Miloseva_mama
Betty Boop
dragana
Emica07
Pokita
Boka
maja
Milica
Ivana
Tamara
Mildan
Veka
19 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Veka Čet Okt 18, 2007 9:52 pm

Kako ste vi odzavale svoje telo u trudnoci?

Ja sam bila dosta aktivna i pokretna, i verujem da to ima udela u tome sto sam se ugojila 15kg, a ne vise, mada i to mi je bilo mnogo...

Stomak i noge sam mazala pavlovicevom mascu da bi odrzala elasticnost, i to je pomagalo sve do zadnje dve nedelje, a onda je naglo pocelo pojavljivanje strija....i to uglavnom na donjem delu stomaka i na butinama....
Kakva su vasa iskustva po pitanju, da li su vam se pojavile strije, cime se mazete, ili ste se mazale?
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Mildan Čet Okt 18, 2007 10:00 pm

Ja se nisam ni sa čim mazala, jer ne verujem da to nešto pomaže.Strije imam samo na kukovima, idu na dole malo ka butinama.Imam kumu koja je mazala grudi i ima baš mnogo strija po njima.Drugarice koje su mazale stomak i opet imaju strije.
U obe trudnoće sam se ugojila oko 13 kg.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 11:37 pm

Ja sam celu trudnocu bila bas aktivna. Svaki dan sam setala po nekoliko kilometara, a svaki vikend sam pravila krug Adom.

Mazala sam se svim i svacim-najveci deo trudnoce sam mazala Afroditinu kremu protiv strija, mazala sam jos i Collistar kremu i ono chicco mamma donna ulje za telo i kremu za grudi.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Ivana Pet Okt 19, 2007 1:51 am

Mazem se od pocetka trudnoce,sa svim i svacim,medjutim ne pomaze,strijice su mi izasle po guzi,grudima i jedna na donjem delu stomaka-zbogom,farmerkicama sa niskim strukom.
:placem: :placem: :placem: :placem:
A krecem se,setam kuce,to mi dobro dodje,mada ima dana kad me stomak boli od setnje,pa onda pravac krevet!
:pavam:
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Milica Pet Okt 19, 2007 4:52 am

Pa jesi li probala Saljicevu mast, ili neko ulje za telo. Kreme su manje masne i ne hrane kozu dovoljno.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od maja Pet Okt 19, 2007 8:56 pm

Ja sam se mazala i Saljicevom i Vishy kremom protiv strija, celu trudnocu, ujutro i uvece i sva sam kao zebra! Ivana, po mom misljenju, 90 % je genetika, mozes kremama malo da ublazis konacan rezultat, ali je to prosto do tipa koze. Ili ces ih imati (malo manje uz koriscenje krema) ili ih neces imati (pa makar se i ne mazao uopste).
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Milica Sub Okt 20, 2007 9:45 pm

Ja sam po tom pitanju imala srece,nigde nemam ni jednu striju.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Ivana Ned Okt 21, 2007 9:40 pm

Mazala sam i Saljicevu,i maslinovo,i kantarionovo,i pavlovicevu,pavloderm,pavlogal...i nista...
:placem:
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Boka Sub Okt 27, 2007 10:23 am

Ja sam koristila Striet i niveino mleko od početka trudnoće, pre nego što mi je stomak počeo da raste. I ja mislim da je genetika presudna da sa ovim stvarčica samo možeš da ublažiš to. Ja imam puno strija na guzi i samo dve na grudim, na stomaku i ostalim delovima na sreću nemam. I da, mislim da je kilaža jako bitna, guza i butine pucaju najviše zbog toga, stomak i grudi moraju da rastu, ali ovo drugo ne, mada je jako teško obuzdati se!!!
Boka
Boka
Novi član
Novi član

Broj poruka : 18
Godina : 43
Lokacija : Smed. Palanka
Datum upisa : 19.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Gost Ned Okt 28, 2007 10:21 am

Ja sam mazala mleko na bazi kakao putera iz Body shop-a, al nisam bila nesto redovna u mazanju. U toku trudnoce mi se nisu pojavile strije al kad sam se porodila onda je iskrsnulo nekoliko malih na stomaku u grudima. I sad imam isti losion al ga nista cesce ne koristim.
Sto se aktivnosti tice isla sam na casove joge za trudnice jednom nedeljno i setala sto sam cesce i duze mogla. Jogu mogu i hocu najtoplije da preporucim jer kad je porodjaj aktivno poceo disanje, relaksacija i vezbe koje sam radila da bi ubrzala otvaranje ucinili su nemoguce. Babice su se zaprepastile kako sam za sat vremena uspela da se sa 4 otvorim na 8 i posle jos pola sata porodim!
Takodje sam stekla neke nove prijateljice- samo smo mi tad znale kroz sta prolazimo i mogle smo da saosecamo jedna sa drugom Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Ivana Pon Okt 29, 2007 3:03 am

Nista ne pomaze,sinoc sam plakala,kad sam videla na sta licim-sve vise i vise strija...
No
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Gost Uto Okt 30, 2007 6:17 am

Ne sekiraj se draga, nisu strije najvaznija stvar. Zaboravices na njih jednom kad u ruke uzmes taj mali zavezljaj srece! I tvom muzu nece smetati (ako te to brine) kad se bude setio sta su mu one na dar donele!
Ako si bas toliko zabrinuta mogu ti reci da ovde postoji krema za koju kazu da skida strije ko plasticna operacija. Zove se Strech mark eraser i proizvodi je Rodial. Ali naravno basnoslovno je skupa- 120e za bocicu od 100ml (nenormalno, zar ne).
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Pokita Uto Okt 30, 2007 6:40 am

Ja sam koristila svasta i Pavlovicevu i neku kremu sa vitaminom E protiv strija i nista mi nije pomoglo, imam strije po celom stomaku i sav je zbrckan kao da imam 70 godina a ne 20! Crying or Very sad
Takva mi je koza neelasticna, strije su pocele da mi se pojavljuju pocetkom 8/mog meseca kada je stomak krenuo naglo da raste odnosno beba u njemu.

@Cogswell,jel ta krema skida i one starije bele strije?
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Gost Ned Nov 04, 2007 9:18 am

Ja sam bila aktivna do zadnjeg dana.
Setala sam puno,kretala se,obavljala sve poslove ko i da nisam trudna izuzev dizanja ekstra teskog tereta.
Cak sam i u zgradi kad sam isla kod keve izbegavala lift i penjala se stepenicama na treci sprat .
U osmom mesecu sam pomagala oko krecenja sobe,ribala tepih,ma sve normalno,samo sto nisam preterivala ,kad osetim da sam se umorila odmorim i onda nastavim.
Sto se tice odrzavanja tela,lice mi je bilo potpuno cisto,pa sam koristila samo dnevnu i nocnu kremu,za strije nisam nista koristila kao preventivu,a nisam ih ni imala,koristila sam samo mleko za telo posle kupanja ili johsonovo bebi ulje da mi koza ne bude suva.
Kosa mi je bila najveci problem jer je pocela da opada vec u sestom,sedmom mesecu,pa sam koristila pakovanja za jacanje kose i poseban sampon.
U obe trudnoce ugojila sam se od 8/10kg,i sve je spalo posle,sem stomaka tako da sam vec posle otprilike mesec dana mogla da se vratim u svoje stare farmerice br.27/28.
Inace striju imam po koju i to u najdonjem delu stomaka tako da se ni ne vide kad obucem niske farmeice,plitke pantalone ili kupaci.
Ali zato su mi sise otisle u ofsajd,ako se ovo sto je ostalo moze nazvati sisama.
Deca me isisala,sad su ko vime kod krave,tako da bilo koji gornji deo da obucem to je strasno nemam sta da stavim unutra.....brus naravno mega 3 jos pomogne da se kao nesto isprsi,ali to su samo sundjeri..... :placem:


Poslednji izmenio dana Sre Nov 07, 2007 6:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Emica07 Ned Nov 04, 2007 10:03 am

Negde sam pisala nesto slicno ali aj da ponovim ja sam se celu trudnocu ponasala kao da nisam trudna radila sam sta sam htela (nije ono bilo e nemogu ovo jer sam trudna) penjala se peske nisam koristila liftove vozikala se svugde. Do poslednjeg dana vozila kola! Da mi muz nije bio tu ja bi samu sebe odvezla na porodjaj i cim sam izasla iz porodilista sela opet da vozim. Malo strija mi izaslo i nista strasno. Nisam se mackala jer ja nevolim kreme uglavnom koristim nivein sprej za telo (nesto kao losion).
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Gost Ned Nov 04, 2007 1:04 pm

Pa kazu da skida sve. Nisam probala i ne znam nikog ko jeste al ima silne nagrade za najbolji i najvredniji proizvod i svi je bebi casopisi hvale... Mozda vredi probati... Da ne bude posle ja sam rekla...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Milica Sre Nov 07, 2007 6:42 am

Pa moguce je da ima veze koliko si aktivan, ja sam se celu trudnocu peske penjala na cetvrti sprat i ako u zgradi ima lift, puno sam setala, cak i kada mi je bilo tesko, ali ja sam se mazala uljima i kremama mnogo pre trudnoce, pa se koza mozda lakse navikla na rastezanje.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Gost Sre Nov 07, 2007 7:32 am

Ja licno mislim da je samo i jedino do tipa koze. Moja recimo podnosi rastezanje ali ne i skupljanje. Tako su mi se u pubertetu strije pojavile kad sam smrsala a ne kad sam se ugojila. Sve je moguce al za svaki slucaj vredi se mazati!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Preparati protiv strija

Počalji od dragana Pon Nov 19, 2007 7:03 am

Kao sto rekoh u desetoj sam nedelji trudnoce,pa me interesuje kada se pocinju koristiti preparati protiv strija i sa kojima vi imate najbolje iskustvo?Kuda se najvise trebaju nanositi?
dragana
dragana
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 3
Godina : 44
Lokacija : beograd
Datum upisa : 10.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Betty Boop Pon Nov 19, 2007 9:09 am

Počinju se koristiti odmah, ali ti na žalost nisu garancija da do pucanja kože ipak neće doći! Ipak ti preporučujem da odmah počneš sa korišćenjem nekog preparatas (ja ti preporučujem STRIJAT) i to ujutro i uveče nakon tuširanja.

PS ubuduće piši malim slovima, da ne bi "zvučalo" kao da vičeš (pročitaj pravilnik, mislim da to tamo i piše)
Veliki pozdrav i uživaj u trudnoći, sa strijama ili bez njih!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Miloseva_mama Pon Nov 19, 2007 9:35 am

Cula sam da je najbolje maslinovo ulje!!!! Iz iskustva mnogih trudnica koje poznajem!!!!!!!!! Pozzzz
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od maja Pon Nov 19, 2007 8:31 pm

Neko se, kao recimo ja,mazao i Saljicevim STRIET-om i maslinovim uljem i VICHY kremom protiv strija, ali dzaba...
A neko drugi nije uopste pridavao paznju i znacaj mackanju u trudnoci pa je prosao bez ijedne strije.
Vec smo pisale o tome u nekoj temi.. Genetika je cudo! 90% zavisi od tipa koze i genetike, a kreme mogu mozda malo da ublaze konacni rezultat.
U svakom slucaju, ja ti preporucujem da pocnes odmah da se mazes i da budes redovna-svako jutro i vece.
Ali, kao sto Sanja rece, opusti se i uzivaj u trudnoci, pa cak i u strijama, ako se pojave.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Milica Uto Nov 20, 2007 7:55 am

Najvise treba da se nanosi u predelu stomaka, zadnjice, ledja, grudi...svuda se mora mazati jer se sva koza siri. Prednost je cini me se ako je vec koza mazana jer je sama po sebi elasticnija i bolje ce se adaptirati na novonastalu promenu. Ja sam koristila Niveine preparate, ulje najvise i mogu se pohvaliti da nijednu striju nemam, a posto vec dve godine ne pijem gazirana pica nemam ni celulita...neverovatno.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od lena Uto Nov 20, 2007 11:36 am

Posle prve trudnoce nisam imala puno strija,poneku na grudima i butinama,na stomaku ni jednu.Sad cemo videti.Mazala sam samo mleko za telo koje uvek i mazem,a i sad isto tako.
Ponekad samo namazem maslinovo ulje,ali stvarno ponekad,mozda jednom nedeljno kad se setim.
lena
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Gost Uto Nov 20, 2007 12:17 pm

Pisala sam vec negde da je ideja sa maslinovim uljem ta da ulje u stvari treba da bude prirodno i organsko jer ga koza odmah upija. Zato se samo takva ulja koriste za masazu. Maslinovo, suncokretovo, na bazi jojobe, lavande ili bilo koje nepreradjeno je savrseno!
Mi za masazu koristimo organsko suncokretovo i kupujemo ga u prodavnicama zdrave hrane.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje tela za vreme trudnoce! Empty Re: Odrzavanje tela za vreme trudnoce!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu