Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nega zuba

+10
Ivana
Endzi
Emi
ZZ
Mima
Beba
Dy
vekiks
Mildan
Veka
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Nega zuba Empty Nega zuba

Počalji od Gost Uto Okt 30, 2007 9:03 am

Evo bas smo nas dve juce bila na casu o oralnoj higijeni i zdravlju zuba pa rekoh da prenesem steceno znanje.
Naime zubici se peru od prvog dana kada pocnu da rastu. Tada se koriste posebne cetkice koje idu na prst ili su napravljene od tkanine (nisam poblize zagledala pokazane primerke) i u obliku zivotinjica su da bi zabavile dete. Bebama se zubi peru ujutru i uvece pred spavanje i OBAVEZNO posle jela kad podrignu i povrate jer sa mlekom iz zeludca dolazi i zeludacna kiselina koja nezne mlecne zubice ostecuje. Pasta se ne koristi.
Deci bi zube do sedme godine trebalo da peru roditelji zbog njihovog nedostatka koncentracije. Pasta se koristi u veoma malim kolicinama- manje od zrna graska i nakon pranja se usta ne ispiraju. Pasta treba da sadrzi fluor u kolicini od 1000ppm (potrazite na pakovanju Sodium Monofluorophosphate) jer je vise od toga nepreporucljivo za decu. Nikako deci ne treba dozvoliti da pastu gutaju.
Secer je glavni uzrok kvarenja zuba. Da vidite samo kakve su nam slike zuba dece ispod tri godine pokazali! Ne mozete da zamislite koliko secer moze da ih unistu. E sad nije da secer ne treba uopste konzumirati nego ga ne treba konzumirati izmedju obroka. Ako hocete da deci date slatkise dajte ih odmah posle jela jer stalno grickanje znaci i stalno prisustvo razaraca zuba u ustima. Za grickanje izmedju obroka krekeri, sir i sveze voce. Cak ne ni sokovi vec mleko i voda. I domace iscedjeno voce postaje acidno kad se iscedi. Ako kupujete grickalice i sokove trazite na etiketi secer po 100gr proizvoda. 5gr je puno, 1,5gr je ok!
Kad dajete mladjoj deci sokove razblazujte ih. Cak i vise nego sto proizvofjac preporucuje. Ne dajte im da piju iz flasice vec samo i iskljucivo iz case. Sa flasicom se tecnost u ustima zadrzava dok se iz case odmah guta.
Eto toliko zasad! Ispricase oni nama jos al sad ne mogu da se setim pa ako neko ima pitanja tu smo! Taman znam da sam ovde napisala sta sam cula pa mogu da se podsetim kad nama krenu prvi zubici!:zurka1:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Veka Uto Okt 30, 2007 9:12 am

Danica sama pere zube sa vrlo malo paste na cetkici, obavezno ujutru i uvece, a posle obroka ne insistiram, jer je ionako u stanju da pere 100x dnevno pa pored ova dva obavezna pranja imamo bar jos 3 neobavezna, a posto cesto sama prska sebi first u usta onda je ne ganjam cesto na pranje.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Gost Uto Okt 30, 2007 9:33 am

nikolina takodje sama pere zube,ujutru pre vrtica i uvece pre spavanja.
u vrticu su imali cas o nezi i pravilnom pranju zuba tako da je upoznata sa tom vrstom higijene.
obavezna je decja cetkica i pasta od jagode,najnovija nam je fifi pasta.
nikola je sad poceo kad vidi nju,onda i on trazi pa i on opere koliko se to moze nazvati pranjem.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Mildan Sub Nov 03, 2007 5:15 am

Dana pere ujutru zube u vrtiću, a kući uveče pred spavanje.Mici isto perem zube, ali pošto nema sve zube skoro da joj ni ne stavim pastu, vrlo malo.Prvo pere sama kobajagi, pa joj onda ja operem.
One bi svaki čas prale zube.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od vekiks Pet Nov 16, 2007 2:30 am

Mi peremo zubice uvece pred spavanje (jos od kad je izbio prvi zub)
avatar
vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka : 27
Godina : 46
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Gost Pet Nov 16, 2007 2:45 am

Vekiks mislim da bi trebalo dvaput bez obzira sto su mali... Sto ne perete i ujutru? U toku noci se bakterije ako se ne odstrane u ustima namnoze jer su usta zatvorena i topla. Otuda i jutarnji zadah.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 4:20 am

Pranje zubića


Ako do sada niste naučili svoje dete da pere zube, sada je došao čas da to učinite. Deca vole da podražavaju svoje roditelje i ogromno uživaju da trljaju četkom svoje zube u isto vreme kada mama i tata to čine. Pasta za zube još više uvećava njihovo veselje!

Moraćete pomoći svom detetu ako želite da valjano opere zubiće. I nemojte se iznenaditi ako četkicom za zube stane da riba lavabo, pod ili zidove.. Ona se čak može naći i u njegovoj noši. Uprkos svemu tome počnite da ga navikavate na pranje zuba posle svakog jela.

Više faktora doprinosi da zubi budi zdravi, odnosno da se ne kvare. Naslednost, verovatno, igra izvesnu ulogu. Ako vi ili vaš muž imate loše zube, postoje veliki izgledi da će i vaše dete imati loše zube.Vaša hrana pre i za vreme trudnoće veoma je važna za pravilno formiranje zuba vaše bebe. Zdrava hrana deteta za vreme prvih meseci i u ranom detinjstvu takođe je presudna za dobre i jake zube. Imajte sve ovo u vidu i trudite se da svog mališana naučite da na pravilan način od malih nogu počne da brine o svojim zubima.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 9:16 pm

Kako da sprečim pojavu karijesa?
Zdrav režim ishrane tokom trudnoće i dojenja obezbeđuje da bebini zubi budu čvrsti. Najbolje piće za Vašu bebu u periodu rasta zuba predstavlja majčino mleko. Prilikom kupovine napitaka za bebu, obavezno kontrolišite sadržaj laktoze, fruktoze i drugih oblika šećera. Izbegavajte da dajete bebi zaslađena ili gazirana pića jer ona mogu da oštete zubnu gleđ.

Ono što nikako ne bi trebalo da radite:

- Ne navikavajte bebu da pije zaslađen napitak pred spavanje ili tokom noći

- Nikako je nemojte uspavljivati ili smirivati sa zaslađenim napitkom ili cuclom

- Uvek tražite lekove bez šećera



Da li da perem zube bebi i kada da počnem?
Čim izraste prvi zub on može i da se pere. Naviknite bebu da održava higijenu zuba i usta što ranije tako. Kupite specijalno dizajniranu četkicu za zube namenjenu bebama. Perite bebi zube najmanje jednom dnevno.



Da li da koristim pastu za zube prilikom pranja bebinih zubića?
Sačekajte sa pastom za zube dok beba ne nauči sama da izbacuje (pljuje) tečnost iz usta.



Kakao da operem bebi zubiće?
- Uzmite bebinu glavicu u ruke.

- U početku (dok bebi još nije nikao ni jedan zub) će vam biti lakše da koristite parče čiste gaze obmotane oko kažiprsta - kasnije koristite malu, mekanu dečju četkicu za zube.

- Četkicom polako masirajte bebine desni i zube.

- Kada dete malo poraste i želi samo da pere zube, dozvolite mu, ali mu pokažite kako se to pravilno radi (gore-dole, ne s leva na desno).



Da li treba bebi da dajem dodatke fluora?
Fluor zaiste pomaže jačanju zuba, ali previše fluora može da ima i štetno dejstvo - može doći do gubitka boje zuba. Najbolje bi bilo kada bi se savetovali sa svojium zubarom koliko fluora treba da dajete bebi i u km uzrastu treba sa tim da počnete.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Dy Čet Jan 10, 2008 12:56 am

anastasija sama svako vece pere zube..uzme cetkicu, sama stavi pastu za zube, trlja sa svih strana jedno 10 minuta, apotom ispere sama...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Beba Pet Mar 07, 2008 2:52 am

Nikoli perem zubiće od kada je prvi izbio. Na početku smo samo vodom, a kasnije počeli i sa malo, malo paste. Tako i sad. On ne guta pastu, video od mene, pa mu dam malo vode i on ispljune.

Zubiće peremo od gore na dole, ili obrnuto, pa onda zadnje, i na kraju jezik i nepce. Njemu je zanimljivo, jer mu ja uvek govorim šta radim, i već zna ceo ritual. Kad završimo odmah trči kod tate da mu pokaže kako ima lepe zube Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Dy Sre Mar 26, 2008 3:22 am

jos da dodam, nema sanse da ide spavati a da ne opere zubice..Ja nekada zaboravim,ili zurim ili nesto slicno, ali ona me obavezno podsjeti!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Gost Sre Mar 26, 2008 4:13 am

I mi smo poceli sa pranjem nasa dva zuba cim su nikli! Kad se pojavim sa cetkicom ona otvara usta i ceka! Ko pticica je!!! Laughing
Peremo ih uvece i ujutru bukvalno sa mrvicom (ni ne zapeni i jedva se vidi koliko je malo ima) decije 0-3 god paste, a posle obroka joj samo tkaninastom cetkicom "prebrisem" zubice.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Mima Sre Mar 26, 2008 6:08 am

jel zna neko naziv te paste sto bebe koriste?i koje cetkice koristite
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od ZZ Sre Mar 26, 2008 7:58 am

odlične su chicco paste za zube i njih deca mogu i da gutaju..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Mima Sre Mar 26, 2008 8:00 am

da mi pocnemo na vreme iako jos nismo bili kod cika zube na razgovor...hvala zz a koju cetkicu da joj uzmem
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od ZZ Sre Mar 26, 2008 8:02 am

možeš isto chicco,odlične su i imaju zanimljiv dizajn i svoj deci se dopadaju..imaju roze i plave..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Emi Sre Mar 26, 2008 8:09 am

mi jos nismo poceli, hvala zz, bas cu da potrazim
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Gost Sre Mar 26, 2008 10:05 am

Mi imamo cetkicu slicnu ovoj Baby first toothbrush samo sto sa druge strane ima i loptice za masazu desni i dosla je u kutijici koja sluzi za odlaganje. U toku dana za ciscenje posle jela koristimo jednu frotirsku u obliku zeke. Imamo i jednu od tih koje Andjela pomenu ali ove koje sad koristimo su prakticnije za bas male bebe a na te kao sto ih chicco ima cemo tek napredovati. Mogu se naci i neke poput ovih Baby buddy takodje isprobano dobre.
Mi smo nase dobili u paketima za negu beba kao preporucene od strane vlade i drzave zajedno sa pastama i drugim zanimljivim bebi stvarcicama.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Endzi Sre Mar 26, 2008 10:09 am

Cogswell ::
Mi smo nase dobili u paketima za negu beba kao preporucene od strane vlade i drzave zajedno sa pastama i drugim zanimljivim bebi stvarcicama.

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ...i kod nas se sve polomili da podele nesto za dz...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Mima Sre Mar 26, 2008 12:00 pm

mi taj film necemo gledati Sad
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Emi Sre Mar 26, 2008 9:16 pm

a sto places milana, pa sto ako mi nemamo to, imamo mi nesto drugo Wink
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Dy Sre Mar 26, 2008 9:17 pm

endzi ::
Cogswell ::
Mi smo nase dobili u paketima za negu beba kao preporucene od strane vlade i drzave zajedno sa pastama i drugim zanimljivim bebi stvarcicama.

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ...i kod nas se sve polomili da podele nesto za dz...



hahahahahha kako si me nasmijala... Mi smo isto dobili od drzave neki paketic ali NEMA PASTA I CETKICA!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Gost Sre Mar 26, 2008 10:01 pm

stasija ::Mi smo isto dobili od drzave neki paketic ali NEMA PASTA I CETKICA!!!
Kad sad vratim film cetkice i paste nisusu bile od drzave (ona se isprsi u obliku kesa Very Happy ) Njih smo zapravo dobili u Mothecare-u. Slucajno smo tog dana naisle i dobijala su se dva paketa- jedan sa bebi hranom, drugi sa sredstvima za higijenu. A nas je zena pitala jel imamo mesta na kolicima za treci tako da smo jedan dobili duplo! Isto je i sa svim ostalim proizvodjacima, bebi klubovima i sajtovima- pridruzis se klubu ili se ulogujes na sajt i odmah ti salju paket za dobrodoslicu.
Od velikih paketa imamo i jos jedan od LLoyds farmaceutske kuce da podignemo i sledeca dva koja su za sledeci uzrast od tih iz Mothercare! Takodje svakog meseca dobijamo kupone za besplatne bebi proizvode od Boots farmaceutske kuce jer imamo njihovu karticu, dobili smo od njih Pampers torbu za bebi stvari, dobijamo ponude, uzorke i kupone od Hipp, Cow&Gate, Sainsburys... Sve je to reklamiranje proizvodjaca zbog jake konkurencije i mogu reci da meni savrseno odgovara jer i pre kupovine znam sta kupujem!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Dy Sre Mar 26, 2008 10:05 pm

Cogswell ::
stasija ::Mi smo isto dobili od drzave neki paketic ali NEMA PASTA I CETKICA!!!
Kad sad vratim film cetkice i paste nisusu bile od drzave (ona se isprsi u obliku kesa Very Happy ) Njih smo zapravo dobili u Mothecare-u. Slucajno smo tog dana naisle i dobijala su se dva paketa- jedan sa bebi hranom, drugi sa sredstvima za higijenu. A nas je zena pitala jel imamo mesta na kolicima za treci tako da smo jedan dobili duplo! Isto je i sa svim ostalim proizvodjacima, bebi klubovima i sajtovima- pridruzis se klubu ili se ulogujes na sajt i odmah ti salju paket za dobrodoslicu.
Od velikih paketa imamo i jos jedan od LLoyds farmaceutske kuce da podignemo i sledeca dva koja su za sledeci uzrast od tih iz Mothercare! Takodje svakog meseca dobijamo kupone za besplatne bebi proizvode od Boots farmaceutske kuce jer imamo njihovu karticu, dobili smo od njih Pampers torbu za bebi stvari, dobijamo ponude, uzorke i kupone od Hipp, Cow&Gate, Sainsburys... Sve je to reklamiranje proizvodjaca zbog jake konkurencije i mogu reci da meni savrseno odgovara jer i pre kupovine znam sta kupujem!


uredjena drzava, i jaka konkurencija!!! kako god, mamama super!!!!

a mi smo dva puta dobili paket, jednom kad se rodila, i kasnije mozda sa 6 mjeseci..i da, dobili smo malo para. I to je to...
Kada su neke promocije dobijemo samo brosure :placem:
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Beba Čet Mar 27, 2008 12:09 am

Mi često menjamo četkice, prve dve su mu bile Chicco. Super su! Sledeća nam je bila Colgate, isto za malu decu. Sad gledam samo kakva je četkica, ne gledam marku, bitno je da je čvrsta i da je dovoljno mala za njegova usta, u poslednje vreme mu kupujem stalno iste, samo menjam boje Very Happy , ali nemam pojma ko ih proizvodi...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nega zuba Empty Re: Nega zuba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu