Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Mala deca mala briga...velika deca velika briga

+5
Ivana
Mildan
Veka
Stazi
Ivana_Sa
9 posters

Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Ivana_Sa Sre Okt 22, 2008 10:22 am

Moja baka mi je rekla kad sam se udala,,mala deca mala briga-velika deca veca briga,,-sad shvatam sta to znaci...dok su mali brinemo o svakom njihovom koraku,dajemo im ljubav svu na svetu svaka od nas,nerviramo se kad su bolesna,zajedno sa njima provodimo najveci deo naseg vremena.....sve sto su stariji ucimo ih da budu ljudi kad porastu,kako da se suoce sa nizom problema ko ih ceka u zivotu...pricamo sa njima...pokusavampo da ih vaspitamo najbolje sto umemo.....
Ovako pocinjem moju pricu koja mi se desila veceras jer sam veceras pretpela najveci sok odkada sam mama-roditelj-ja se trudim da sto vise pricam sa mojom decom,gledam da ih ne tucem(ili mozda ponekad i to treba)-neznam.......
Andjela ide u skolu uglavnom sama i vraca se sa drugariam,relativno nam je blizu skola.Van skolske aktivnosti kao sto su engleski i folklor vodimo i idemo po nju mm i ja,ponekad to ucini i moj tata.Veceras je mm u 18casova odvezao na folklor i treba kao i uvek da ode po nju u 18:50 jer tada se zavrsava...u 19:05 zvoni mm na interfon i pita uspaniceno jel stigla Andjela,ja zabezeknuto gledam u onaj interfon i kazem nije zar nije sa tobom-on kaze nije nje nema nigde ja odoh da je trazim.......Tih pola sata najduzi u mom zivotu-hiljadu misli mi je proslo kroz glavu-sta sad,gde li je,da li nije kindapovana(danas zivimo u ludom svetu ima svakakvih ljudi),da li nije podletela pod autom-placem a neznam kud da krenem(nisam imala kome da ostavim Anastasiju)mm nikako da nazove,razmisljam da li da zovem sup,tatu,mamu...da li je ziva....boze kako mi je bilo...suze same teku.............i mm zove nasao je-hvala bogu zivu i zdravu ispred zgrade....ona je posla kuci sama jer se folkor zavrsio ranije...a nije cekala mm......kada je dosla kuci ujedno sam bila srecna sto je vidim zivu i zdravu i ujedno i besna zbog svega.....nismo je tukli samo smo je kaznili i pitali za objasnjenje...ona je mislila da treba da krene kuci....tek kad je videla mene i mm onda je uvidela svoju gresku koju je pocinila....mm se tresao,jurio ulicama kao kreten-kaze samo sam cekao da me pojuri policija posto sam prosao kroz nekoliko raskrsnica gde je bilo crveno.......
Jos uvek sam pod stresom evo pijem po trecu kasu za tri sata i pusim ko zna koju cigaru...i pitam se da li negde gresimo u vaspitanju...znam da su sad ovo neke godine gde im treba puna paznja-ali ona je dobilja od svih nas najvise od mene i mm,gledamo da joj pruzimo sve koliko smo u mogucnosti.....Ja gledam da sto vise pricam sa njom i da se igramo i ucimo kroz igru...gledam da je vaspitam onako kako su mene moji roditelji vaspitali......
Sad razmisljam sta bi bilo da je mm nije nasao ja neznam da je nesto....hiljadu misli mi se vrzma po glavi.....
Izvinite ako je tekst predugacak ali ja sam morala da vam ispiricam moju pricu od veceras koja se moze desiti svakom od vas........morala sam nekom da se izjadam........
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Stazi Sre Okt 22, 2008 8:17 pm

Iva-sa, mislim da koliko god mi ulozili u vaspitanje nase dece, nepredvidjene stvari s desavaju. Deca ne razmisljaju na nacin na koji mi razmisljamo i imaju svoje sopstveno shvatanje sveta oko sebe i nisu svesni opasnosti oko njih koje konstantno vrebaju. Ona je jednostavno mislila da je dovoljno velika da moze sama da stigne kuci ne razmisljajuci da ce to tebe i tvog muza kostati suza, zivaca i svega ostalog.
Deca kada napune 7 godina(a mozda i ranije) misle da su velika i da mogu da rade sve sto i ostali). Setite se samo nas kada smo bili tinejdzeri? jeste da je ona 8 godina ali ona misli da je dovoljno velika da dodje sama kuci i mislim da to nije do naseg vaspitanja, mi cinimo sve sto je u nasoj moci da ih dobro vaspitamo i izvedemo na pravi put. Zivot je jednostavno takav i verovatno cemo se sve mi pitati isto kao i ti ako(nedaj Boze) dodjemo u slicnu situaciju.
Hvala ti sto si podelila sa nama i HVALA BOGU sto je Andjela ziva i zdrava!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Veka Sre Okt 22, 2008 8:39 pm

Iva, ovo se u danasnje vreme cesto desava. Ovo se desilo i mojoj sestri sa starijom klinkom koja prosle zime iz skole nije dosla kuci, nego pravo otisla kod drugarice. Moja je sestra obisla celo selo u kom zive, obisla ulice po 3x kolima, i na kraju je srela kad ova krenula od drugarice. Pri tom ona od skole do kuce prolazi pored zeleznicke stanice, pa glavnom ulicom koja je sad toliko opterecena saobracajem od kad je putarina na auto-putu skuplja, jure kamioni. Sestra mi je to pricala par dana iza toga i jos uvek se tresla dok je pricala.

Dobro da se sve zavrsilo kako treba i da je Andjela dobro.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Ivana_Sa Čet Okt 23, 2008 5:05 am

Hvala vam na savetima.. polako dolazim sebi...moj tata kaze da sam njemu javila on bi verovatno slogirao od stresa...
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Mildan Čet Okt 23, 2008 6:55 am

Sva sam se naježila dok sam čitala.Mislim da bi ti najbolje rešenje bilo da joj kupiš mobilni.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Ivana Čet Okt 23, 2008 9:58 am

Mildan ::Sva sam se naježila dok sam čitala.Mislim da bi ti najbolje rešenje bilo da joj kupiš mobilni.
Joj,i ja se najezih.Mislim da Andjela ima mobilni,ali ga slabo nosi,mislim...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Ivana_Sa Čet Okt 23, 2008 10:54 am

Ima mobilni kao sto rece Ivana ali ga slabo nosi a i nesto je pokvaren tako da je posle ovog sinoc deda definitivno odlucio da joj kupi mobilni..
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Bojana Čet Okt 23, 2008 11:03 am

Jooj strasno mogu samo da zamislim kako ti je bilo Sad ...

Ja juce gledam tu u naselju neki decaci prvi-drugi razred penju se na jedno drvo visoooko,i samo sto ne pukne a njih petorica se nakacili...zeludac mi se prevrce prvo me bilo strah da se oni ne polome drugo samo zamisljam kad moje dete poraste sta ce sve da radi(ma koliko ga ja vaspitavala)...a da ne pricamo o tome kad pocnu u grad da izlaze STRASNOOOO :pucam:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Mama Maja Ned Okt 25, 2009 1:57 am

Ja se vec sad hvatam za glavu kada pomislim da je on jos ali i da ce tek da dodju brige od kojih ce da nas boli glava.
Mame ne dajte se nego strogo utvrdite granice i naucite ih da o svemu pricaju sa vama.
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od tanasija Ned Okt 25, 2009 10:00 pm

Ja tek sad posle godinu dana vidim ovo, sad mogu i da se nasmejem, tad mi verovatno ne bi bilo ni malo smesno. A smejem se zato sto sam ja prvi put ovako nesto slicno (samo gore) uradila kad sam imala sest godina. Vaspitacica nas pustila ranije iz predskolskog i ja usput sretnem komsinicu i maminu prijateljicu i ona me pozove sa njom da odem CAS negde i ja krenem, stignem kuci posle dva sata, ubila me majka, vec je isla do skole da vidi gde sam i trazila me... Izgrdila je i prijateljicu i ova je priznala gresku, ali mene to nije spaslo batina :-). E a posle tamo od petog osnovne, redovno sam isla u 'donju ulicu' bez da se javim, nije da necu, nego zaboravim... Tako da me mama cesto uvece trazila. A ovo sto je Andjela uradila, sa njene tacke gledista je verovatno bilo najbolja moguca solucija.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od znljubica Pon Jul 04, 2011 2:00 am

To je samo nesporazum. A svi smo mi prošli kroz ove nesporazume po nekoliko puta.
Dete nije ništa pogrešno uradilo.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Mala deca mala briga...velika deca velika briga Empty Re: Mala deca mala briga...velika deca velika briga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu