Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

+11
Brizna mama
mama_daisy
Andjela
ZZ
Stazi
MamaMara
IvanaPG
Veka
amarilis
Ivana
Dy
15 posters

Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Dy Ned Feb 22, 2009 10:21 pm

Ovako, mi Anastasiji vec govorimo o tome..mislim da nije svejsna ali itekkao kuzi da se nesto dogadja..
Na primjer- nema vise kikice, drugo ne lezi vise po meni jer sama kaze ima mama bebu, mama je ne nosi zato sto mama imam bebu..e sada to su neke stvari gdje sam joj morala skrenuti paznju, ali isto tako vodim racuna da ne pominjem cesto jer dijete moze dobiti averziju prema istom(ionako ce biti ljubomorna, znam jednostavno)..

Sinoc je ja slusam pita kumu moju- da li ona ima bebu, kuma kaze Ne..a moja Any ponosno-e moja mama ima....

Znaci mislim da nema pojma o cemu pricamo ali isto tako svjesna je da se nesto desava, i da nije zezanje....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Ivana Ned Feb 22, 2009 11:36 pm

Dy,jedva cekam da se porodis,pa da vidimo kako ce Ana reagovati na seku-batu.
A sigurno je ona koliko-toliko svesna da se nesto desava,ne brini,sve ce biti ok.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od amarilis Pon Feb 23, 2009 2:08 am

Naravno da je dete svesno promena kod vas u porodici, jedino sto dete to drugacije registruje u svojoj glavici. Vidis kako ona tebe cuva na svoj nacin jer zna da ce mama imati bebu... pametnica je ona jer ste na vreme joj ukazali na promene. Sada samo polako i videces, kako ti stomacic bude veci tako ce i ona biti briznija oko tebe... imala sam ja curicu kraj sebe kada sam bila trudna sa sinom... to je dar sa neba... Bas se radujem sto si se odvazila i za drugo dete, hrabro napred!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Veka Pon Feb 23, 2009 4:20 am

Dy, ja se secam da mi je komsinica pricala kako joj je sin bio mnogo vezan i bojali su s eda ce biti ljubomoran, narocito sto je imala tesku trudnosu, morala je da lezi, ali su mu stalno pricali o bebi, o tome kako ce to biti njegova seka, kako ce on biti bata, beba ce biti njihova... otprilike je tolika razlika kao sto ce biti kod Any i malenog bepca.... pricajte joj, ali u pravu si ne previse, i kad joj pricate dajte njoj znacaja u svemu.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od IvanaPG Pon Feb 23, 2009 4:43 am

Citam tvoj post i sjecam se Andjele kad sam ja bila trudna sa Andreom , isto ponasanje je imala kao Anastasija , samo sto je ona bila jos mladja nekolika mjeseci od Anastasije..
i ja sam mislila da ce ova biti ljubomorna pa nisam nesto forsirala pricu o seki , vise su jo drugi pricali nego ja , ja sam mislila da je povredjujem i da ce se osjecati manje voljena ....
al zato kad se Andrea rodila Andjela je bila presrecna , kad bi cula da Andrea place i ona je plakala i tjerala me da je uzmem , pomagala mi oko nje kad smo je kupali , kad smo je presvlacili....
Ne brini sve ce to samo od sebe da se namjesti.....
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od MamaMara Pon Feb 23, 2009 9:38 pm

Joj i meni je isto s Veljkom,nekad mi ga je tako žao jer sve moram da pazim,a i ne znam kako će reagovati kad se beba bude rodila,...baš me hvata neka trema.
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Stazi Uto Feb 24, 2009 8:56 pm

Dy ja tek sada procitala da ces imati bebu! CESTITAM! I ne brini Stasi ce sve to lepo podneti! Ako i ne podnese vremenom ce prihvatiti! Takav je zivot! :0)
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od ZZ Sre Feb 25, 2009 7:51 am

Cestitke od mene, stvarno prelepa vest..

Zelim ti laku i lepu trudnoću..svako dobro!
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Andjela Sre Feb 25, 2009 9:51 am

Tesko je tvrditi koliko je je Any svjesna STA se dogadja ali kao sto si sama rekla sigurno je svjesna da se NESTO dogadja,nesto vrlo vazno i bitno i kako tvoja trudnoca bude rasla tako ce i ona biti svjesnija,samim time bit ce i starija i vise ce kontati....slobodno joj pricaj o bebi,mislim da u tome nema nista lose,samo kao sto Veka rece,uvijek i njoj u toj prici daji neku vaznost i ulogu...ja sam mislila da ce moja Andjela biti ljubomorna ali eto nije bila ni malo,doduse imala je 4.5 godine kad sam rodila Djordja,zajedno smo birale ime,iako bas nije ispalo na kraju kako je ona osmislila,jer izabrala je ime Tara(s tim sam se slozila) a za musko Tarik(e s tim se nisam slozila)...i tako,puno se moze naci nacina kako joj pribliziti ideju o bati ili seki,ali polako,imas devet mjeseci pred sobom...vidjeces na kraju sve dodje na svoje mjesto i ti ces imati puno ovakvih slicica Laughing
Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Th_PD0604Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Th_P8090011Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Th_Picture029Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Th_P7020003Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Th_s1184982380_30205031_4270
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od mama_daisy Pon Mar 09, 2009 12:11 am

Jao Dy ja tek sad citam da ces dobiti bebu.. Cestitam sve najbolje ti zelim u trudnoci...
Ne znam kako se dete oseca, meni je snajka sada trudna i Dule je bas srecan zbog toga, kad prica o njoj kaze Tamara ce da mi rodi bebu, malu bebu, moju seku.... ja cu da je cuvam i da je nunam ... I sav se raznezi.. A kad ona dodje sve je pazi i miluje stomak... A i mene cesto pita mama a ti nemas bebu u stomaku?? A kad ces da imas??

To je divno...

Jao kako sam se samo obradovala sada kad sam procitala za vas...

Ljubim vas!!!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Brizna mama Sre Maj 12, 2010 8:38 am

Oh,pa cestitam Dy!Da li se zna kog je pola?Ja saljem jednu cestitku za devojcice,a jednu za decake,pa ako je princ imace ovaj poklon :vatromet: a za malene princezice evo posto sve devojcice vole vencanice i lutke :mis:
Nadam se da mama nije ljubomorna Very Happy a za nju evo :izvoli:
Brizna mama
Brizna mama
Novi član
Novi član

Broj poruka : 21
Godina : 51
Lokacija : Iza kuhinjskih vrata...
Hobi : Sve sto je vezano za zivotinje,dizajniranje i kuvanje!
Datum upisa : 11.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Ivana Sre Maj 12, 2010 8:48 am

Dy se porodila jos u oktobru i rodila je decaka..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Endzi Sre Maj 12, 2010 8:54 am

Brizna mama ::Oh,pa cestitam Dy!Da li se zna kog je pola?

heeheh..ovo me bas nasmejalo,onako pozitivni....brizna mama da si pogledala datum kad je post pisan skontala bi da je pisano pre skoro godinu i po a tesko je ne saznati pol za to vreme Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_biggrin Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_biggrin Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_biggrin Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_biggrin Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_biggrin
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od femmefatal Sre Avg 11, 2010 11:25 pm

Ja sam nova ovde, veliki pozdrav svima. Privukla me tema, jer ja sam sada u istoj situaciji kao što je bila Dy. Čekam drugo dete i trebam da se porodim početkom novembra, a imam divnog dečaka od petnaest meseci, koji je počeo da shvata da se nešto dešava.

Za sada je naučio da pomazi stomak i kada ga pitamo gde je beba da pokaže moj stomak. Ni mi ne znamo pol i ne želimo da znamo, nekako nam je tako slađe. Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_biggrin

Veliiiiki pozdrav za Dy koja je pokrenula ovu divnu temu i za njenog dečaka.

Nekako osećam da bi kod nas mogao biti obrnuti redosled, prvo dečak pa devojčica, ali videćemo... Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_smile
femmefatal
femmefatal
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od tanasija Sre Avg 11, 2010 11:30 pm

Super, trudnica na forumu. :welcome:
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od femmefatal Čet Avg 12, 2010 12:42 am

Hvala hvala, baš ste divni!!! Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! 986733
femmefatal
femmefatal
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od amarilis Sub Avg 14, 2010 2:28 am

femmefatal ::... Ni mi ne znamo pol i ne želimo da znamo, nekako nam je tako slađe. Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_biggrin ...
U slucaju da ipak saznas sta cekas u novembru, obavesti nas da se i mi radujemo sa tobom! Inace i ja imam novembarsko dete Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Icon_bounce
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od tanasija Sre Avg 18, 2010 9:35 am

Rekla sam Ivi da imam bebu u stomaku, odmah je pocela da smislja gluposti. Veceras je jedva legla u krevetac, kaze to je za bebu, a ona sad mora u krevet. Vec smo poceli da pricamo kako ce beba nju da voli najvise na svetu zato sto je ona starija sestra i kako cu da joj dozvolim da mi pomaze oko bebe, kad god moze
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od amarilis Sre Avg 18, 2010 9:46 am

Ivi je to "sok" i treba malo vremena da se navikne na novost i na bebicu koja raste u maminom stomaku! Imate vremena da je pripremite na dolazak bate ili seke u njem zivot, volece ona bebicu kada se rodi!!!!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Cvrki Sre Sep 01, 2010 8:26 am

Sara je već nekako spremna ušla u to i jedva je čekala, nekoliko trudnica oko nas su bile u poslednje vreme i sad kad su se porodile Sara je non stop oko tih bebica-to su joj sve braća i sestre i od kako je sa njima a opsednuta je bebama, stalno me pita kad ću da joj rodim bebu, ja sam joj obećala da kad budem imala bebu, da ću joj reći, juče kad sam joj rekla ona prosto nije mogla da veruje i pitala me je u toku dana bar 10 puta "mama jel stvarno imaš bebu u stomaku". Grlila me, ljubila po stomaku, pita jel da ne vičem, jel beba sad spava, a kad će da se rodi...milion pitanja u jednom danu...duša moja!

Pitam se samo kako će da bude kad se dete rodi i kad Sara shvati da je to dete ravnopravno s njom da joj je brat ili sestra a ne neka lutka koja nam je došla na čuvanje i da se Sara s njom igra jer toliko voli bebe...Nadam se da neće biti preterane ljubomore ipak sad dosta razume, tada će biti još godinu dana starija...videćemo, uostalom sve je to normalno!
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav moja velika dobija batu ili seku-  da li je svjesna?! Empty Re: Ljubav moja velika dobija batu ili seku- da li je svjesna?!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu