Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Deca i pomaganje oko kucnih poslova

+16
filip.mm
BILJA
Ivana_Sa
Andjela
Stazi
maja
milenica_89
tanasija
Melanija
Endzi
Mildan
Veka
Bojana
Dy
IvanaPG
Ivana
20 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Ivana Sre Jun 11, 2008 1:38 am

Da li vam pomazu,koliko,sta rade,kad ste poceli da ih tome ucite i da im stvarate radne navike?
danas sam razmisljala nesto o tome i bas me interesuju vasa iskustva?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od IvanaPG Sre Jun 11, 2008 2:12 am

Meni andjela bas dosta pomaze , spremi njen i sestrin krevet i to stvarno dobro radi , pokupi igracke , ponese smece da baci, pokupi svoju robu i slozi u ormar .
a kad sam pocela da je ucim radnim navikama , mislim da je imala oko 3 godine kad je pocelo to da je interesuje i nisam je ja uopste tjerala na to , sama je trazila da je naucim.
tako da mi je ona bas od velike pomoci , a najvaznije od svega je sto mi pricuva mihaelu dok ja zavrsim kucne poslove.
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Dy Sre Jun 11, 2008 2:14 am

Meni pomaze, kreativno.... znaci radi sve sto i ja, samo sto je to odmaganje, tj kreativno pomaganje.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Bojana Sre Jun 11, 2008 2:31 am

Dy ::Meni pomaze, kreativno.... znaci radi sve sto i ja, samo sto je to odmaganje, tj kreativno pomaganje.
bas tako :umirucismeh:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Gost Sre Jun 11, 2008 2:39 am

Meni moje dete pomaze da ispraznim masinu za sudje! Smejacete se ali ona to stvarno dobro radi. Ostavim joj sta sme da dira a ona podize i dodaje mi! :kiss:
A kad smo u kupovini ona krene da stavlja u korpu sta moze da dohvati sa rafova! Crkavam od smeha kad na kasi vidim sta mi je "pazarila"! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Veka Sre Jun 11, 2008 4:26 am

Danica je imala oko 15-16 meseci kada je pocela da do stola donosi pre rucak kasike, viljuske.... kako je rasla tako su rasle i stvari koje nosi.... i mislim da je to jedino i sto mi pomaze.... ah da i hoce nesto da baci u kantu za smece.... ostalo je kako lepo rece Dy kreativno odmaganje...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Mildan Sre Jun 11, 2008 6:56 am

Imamo i mi kreativnih odmaganja.Dana je od malena volela da pomaže, da postavlja sto, briše prašinu, usisava.Kada imam vremena dam joj dva minuta usisivač, ali obično žurim da sve zavšim, anjeno usisavanje je traženje mrvica po tepihu, jedna po jedna.Mici imitira nas dve, tako da mi to dođe kao duplo odmaganje, pa se sve oduži.
A kada su u pitanju njihove igračke, onda čekaju da im se pet puta kaže da ih pospreme.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Endzi Sre Jun 11, 2008 8:44 am

Vakija sigurno mnogo vise interesuju radovi po dvoristu i kuci nego igracke..
Od kad je prohodao sam uzme pelenu posle presvlacenja i u kantu nosi..
Kad ja pravim nas krevet i on kao sprema svoj,pa sve "istresa" postaljinu.
Obavezno usisava nekoliko minuta..brise prasinu...i sav je bitan kad ga pohvalim.
Po dvoristu bukvalno sta god da mi radimo,radi i on.
Za sad mi sigurno nije od velike pomoci jer je mnogo mali,ali npr.kad mi bas treba neka sitnica (a nalazi se blizu njega) ja ga zamolim da mi donese i uvek me poslusa sa kezom..
Juce me je npr.odusevio...doduse prekljuce smo nas dvoje doruckovali u dnevnoj na podu,ja donosim tanjir i podmecem mali tabure(Vakijev)ispod a nas dvoje kao Kinezi sedamo i jedemo sa poda...juce za dorucak nas dvoje pripremili sve u kuhinji,ulazimo u dnevnu a on pravac po tabure i donosi mi da stavim tanjir.
Kad sirimo ves,obavezno to radimo zajedno..
U sustini sad sve hoce da radi,ali jos uvek nema neke posebne obaveze...trenutno ih uvodimo kroz igru a vremenom ce mu neke stvari postati normalne i verujem da ce ih sam raditi.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Melanija Ned Jun 22, 2008 11:28 am

Meni sonja pomaze kad hoce i kad moze.
Kad je raspolozena zna itekako dobro pospremiti sobu i nerede koje ostave braca,kao i svoju sobu,krevetic,stvari ...nije bas sve perfektno,ali dobro je i bitno da se trudi.
Za sad je bas prava mala mamina vrednica videcemo za dalje,inace je u nicemu ne forsiram niti teram na bilo sta,za mene vazi ono dok je kod mame ce da uziva,a sve ostalo ima vremena naradice se i naucice kad se uda.
Jedino ako ona bas bude htela i pokazala interesovanje sama za necim recimo da zna kako se sprema neko jelo ili tome slicno nema problema tu sam.


Poslednji put izmenio Veka dana Uto Jun 24, 2008 10:57 am, izmenio ukupno 2 puta
Melanija
Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od tanasija Ned Jun 22, 2008 7:38 pm

Iva dodaje stipaljke kad se prostire ves, 'pakuje' svoje stvari, a i nase po nekad, kad ja nesto cistim hoce i ona pa uzme prvu krpicu koju nadje... kad ja kuvam rucak ona donosi igracke i gura ih u ves masinu, valjda bi volela da joj otkuvam kocke...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od milenica_89 Uto Jul 08, 2008 10:08 am

Iva sa mnom radi bukvalno sve..izbacamo ves iz masine,prostiremo zajedno i skupljamo,mami donosi sve sto potrazi,brise prasinu,fenira mamu i jos dosta toga....sada je to igra ali kada bude malo starija imace neke obaveze da bi postala odgovorna osoba...
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od maja Sre Jul 09, 2008 7:31 am

Mi smo trenutrno u fazi ucenja skupljanja igracaka posle igre. Imamo sator u dnevnoj sobi i to je Matejin kutak pun igracaka kojih bude po celom stanu. I kada krenemo negde ja mu kazem da pokupi igracke u sator i on pokupi...dve-tri i onda pocne opet da ih razbacuje i vadi...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Stazi Pon Avg 18, 2008 5:19 am

Meni Viktorija dosta pomaze...kada hoce :0)
Ono sto najvise voli jeste da postavi sto, znaci tanjiri, kasike, viljuske, a zna da ne sme nozeve da dira. Salvete tkdj.
Kada ja brisem prasilu onda i ona uzme krpu pa i ona brise pa sve govori:" vidis mama kako je tebi pomazem". Voli i da usisava, pa joj dam malo da proba cisto da se oseca kao da radi, ali kada treba pokupiti igracke onda kaze:"a i Anastazija je napravila nered"(posto se sada zajdeno igraju) i onda ja ili mm joj pomognemo posto nem ogu da trazim da beba skuplja jer jos ne razume, mada joj je sada najveca zanimacija da stvari stavlja u nesto
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od tanasija Čet Avg 21, 2008 9:14 pm

Iva je pocela da skuplja svoje igracke, skuplja sve ali nece sama mora da stoji neko pored nje. Juce skuplja nesto u neku njenu kutiju i zove 'tata doji POMOGNI mi'. Malo malo pa trazi da joj se pomogne
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Andjela Čet Avg 21, 2008 10:58 pm

Tanasija za pocetak to je super....znas kako se kaze,svaki pocetak je tezak.. Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Ivana_Sa Ned Feb 15, 2009 12:03 pm

Andjela voli da mi pomaze,da pospremi svoju sobu,da pokupi igracke,raspemi svoj radni sto,da obrise prasinu...Anabela ona samo ponekad da pokupi igracke,Anastasija ona vise krsi negon sto rasprema Smile mada ponekad vrati svoje igacke u korpu ili tanjire vrati na mesto a prethodno ih razbaca po podu u kuhinji
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od BILJA Pon Feb 16, 2009 2:34 am

Moja Olja je odgovorna po pitanju njene sobe. Brise prasinu, posprema igracke, bojice, svoje stvari. Skoro je i Eminu sobu sredila. Ali imamo problem sto ocekuje da to niko ne dira. Nakon sredjivanja sobe ne dozvoljava Emi da joj udje u sobu, da nesto ne srusi. Ema je izuzetno kreativna po pitanju loma. Skoro je isarala zid u hodniku, i presrecna je zbog toga. Svako ko nam dodje u posetu sa ponosom pokazuje svoje iznenadjenje.
BILJA
BILJA
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 69
Godina : 48
Lokacija : Nis
Datum upisa : 28.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od filip.mm Uto Feb 17, 2009 3:37 am

Filip nije hteo da skupi svoje igracke dok nije posao u vrtic.Kad je tamo naucio red poceo je i kuci to da primenjuje.U kuci vazi pravilo da kad zavrsi da se igra npr.kockama,ne moze uzeti nesto drugo dok kocke ne vrati na mesto.Ako nadje neku kesu ili papir odmah baca u smece pa moram paziti da ne baci nesto bitno.Ako kuvam voli da mesa jelo.Nosi prljav ves u korpu.Mozda sam nesto zaboravila ali to je otprilike to za sada. Deca i pomaganje oko kucnih poslova 00020087







Deca i pomaganje oko kucnih poslova Sig
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Ivana Uto Feb 17, 2009 10:05 am

Moje dete samo haos pravi,nema pojma sta znaci vratiti igracku na mesto,u korpu,mada se ne opterecujem,valjda ce sredjivati kad bude malo veci.
Ali me haos bas nervira,do skoro sam bila u stanju sto puta da sredim kucu,medjutim,ne vredi,on opet razbaca,tako da veliko sredjivanje ide tek uvece kad on zaspi,a preko dana kad spava samo sredim krupnije stvari...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od filip.mm Uto Feb 17, 2009 8:34 pm

Stefan je jos mali,nemoj ni traziti od njega da sve pospremi.Kad bude veci.
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Cvrki Uto Feb 17, 2009 9:25 pm

sara skuplja igračke samo kad negde treba da idemo jer sam je naučil da idemo tek kad sredimo sve i da ne ostavimo haos za nama, pošto se raduje bilo kakvom izlasku iz kuće ona onda kupi i sređuje.

Što se tiče drugih kućnih poslova puštam je da postavlja sto.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od tanasija Čet Mar 26, 2009 7:51 pm

Iva 'pomaze' u svemu, mota mi se oko nogu kad god nesto radim, dedi obuva carape i cipele, pomazemu da se umije i opere zube, sinoc je bezuspesno pomagala tati da piski (bezuspesno zato sto joj nije dao da udje u wc)... i tako razne vrste pomoci nam nudi, ali kad treba da pokupi igracke u poslednje vreme obicno kaze 'ajde ti pokupi, ja ne mogu molam da se iglam'
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Cvrki Pet Mar 27, 2009 6:40 am

Sara od pre neki dan beži u sobu sa babom kad ja usisavam, dodje i kaže, "mama baku i mene nervira uvisisač pa moramo kod nje u sobu"...

Pakuje obuću kad je razbacana, postavlja sto, pakuje svoju pižamicu, vadi veš iz mašine...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od mama_daisy Ned Mar 29, 2009 8:19 pm

Dule stavlja ves u masinu i to odvaja belo i sareno, kaze ovo nije belo ne moze sada, sada molamo da pelemo belo Smile
Svoje igracke skuplja samo kad kazem, nikad se sam ne seti, sada sam pocela da ga teram da kad mu jedna igracka dosadi i hoce nesto drugo da prvo tu jednu vrati na svoje mesto i da skupi sve sto je razbacao pa da predje na drugo, nekad skupi , a nekad kaze istu recenicu kao iva...
Najvise voli da brise kpom plasinu! A ja da usisavam, i tako se organizujemo, skupimo sve igracke zajedno, on uzme kršu ja usisivac i dok ja usisam, on brise na sve strane...
Sto se svoje grderobe tice to jos ne dira, redja samo patike u hodniku...

I kod bake uvek skupi sve igracke pre nego sto podje kuci...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od tanasija Ned Mar 29, 2009 9:07 pm

E, morace Duki da pomogne cika Janku da razdvaja ves, kad ja odem na sluzbeni put, ovaj nikako da ukapira sta moze a sta ne zajedno da se pere. Rolling Eyes
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Deca i pomaganje oko kucnih poslova Empty Re: Deca i pomaganje oko kucnih poslova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu