Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kasalj

+8
Lidija
Stazi
Beba
Mildan
maja31
Emi
Veka
Milica
12 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 5:58 am

First topic message reminder :

nikola mi kaslje vec par dana onako po malo,nekaslje recimo pola dana i onda kad krene traje desetak minuta pa onda opet par sati nista,medjutim jutrods je poceo da ripa li ripa,ako i sutra bude tako vodim ga kod doktora,ali pre nego ga odvedem zanima me zna li za neki da tako kazem babski recept za smirivanje ili prestajanje istog,da li mogu da mu ga izlecim i bez doktora....
pomagajte.... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Stazi Pet Mar 21, 2008 10:39 am

emi bolje ti to proveri kod drugog lekara.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Emi Pet Mar 21, 2008 11:40 am

naravno, meni je sve ovo jako sumljivo, provericu pa videcemo, nadam se da ce uskoro ta temperatura i kasalj nestati.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Čet Apr 03, 2008 8:34 pm

Joj i Ivonu muči kašalj,preko dana skoro da u opšte ne kašlje ali preko noći katastrofa.
Sinoć kad je krenula nikako da stane valjda i sat vremena kašlje pa kašlje,prvo u snu,pa je to probilo pa se naravno rasplaka jer nikako da stane kašalj...
Dr.joj je dala sirup Hemomycin pila je prvi dan 2x dnevno a narednih 4dana samo 1x dnevno i posle toga on kao deluje još 8 dana(njoj je danas tek 3.dan)
Ona ovaj kašalj vuče već skoro 2 nedelje ali joj jako sporo prolazi,davala sam joj i taj prašak Fluimucil ali sada dr.kaže da to ne može sa ovim sirupom,pa joj uz taj Hemomycin dajem Bocka(na bazi bršljena,za bronhije),kuvala sam joj i šerbet,i sada vidim vaša iskustva sa tom mašću opranom u 9 voda pa moram to da probam...
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Dy Čet Apr 03, 2008 8:41 pm

Scarlet ::Joj i Ivonu muči kašalj,preko dana skoro da u opšte ne kašlje ali preko noći katastrofa.
Sinoć kad je krenula nikako da stane valjda i sat vremena kašlje pa kašlje,prvo u snu,pa je to probilo pa se naravno rasplaka jer nikako da stane kašalj...
Dr.joj je dala sirup Hemomycin pila je prvi dan 2x dnevno a narednih 4dana samo 1x dnevno i posle toga on kao deluje još 8 dana(njoj je danas tek 3.dan)
Ona ovaj kašalj vuče već skoro 2 nedelje ali joj jako sporo prolazi,davala sam joj i taj prašak Fluimucil ali sada dr.kaže da to ne može sa ovim sirupom,pa joj uz taj Hemomycin dajem Bocka(na bazi bršljena,za bronhije),kuvala sam joj i šerbet,i sada vidim vaša iskustva sa tom mašću opranom u 9 voda pa moram to da probam...

nije bronhitis jel?
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Stazi Čet Apr 03, 2008 8:48 pm

koliko znam da se hemomicin daje u slucaju alergije(ili astme). i moja vanastazija jako kaslje a doktorica joj prepisala neki sirup kojeg nema u apotekama pa joj dajem sirup od jagorcevine
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Andjela Čet Apr 03, 2008 8:53 pm

Hemomicin je jak antibiotik koji ima produzeno djelovanje....ja sam ga pila sedam dana i dr. kaze on djeluje poslije jos duplo tj. u mom slucaju 14 dana i u tom periodu nisam smjela da dojim.
Nisam cula da se primjenjuje kod alergije. scratch
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Čet Apr 03, 2008 8:55 pm

pa kaže dr. da nije bronhitis,jedino ima puno tog šlajma a ona ne zna da ga izbaci...a Stazi taj sirup od jagorčevine,jel' on za iskašljavanje?
Ja baš ne volim da joj dajem nešto za iskašljavanje(npr.beli slez)jer jje to jao više"tera"na kašalj a ne zna da iskašlje skroz pa joj u grlu to samo krklja
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Andjela Čet Apr 03, 2008 8:58 pm

Probaj sa Prospan sirupom on se koristi i kod suvog a i produktivnog kaslja i iz iskustva znam da je dobar....i sirup bokvica A+D+C mojoj djeci super pomogne!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Dy Čet Apr 03, 2008 9:00 pm

andjela ::Probaj sa Prospan sirupom on se koristi i kod suvog a i produktivnog kaslja i iz iskustva znam da je dobar....i sirup bokvica A+D+C mojoj djeci super pomogne!

nama najbolji BEBA sirup!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Andjela Čet Apr 03, 2008 9:05 pm

A od cega je BEBA sirup?
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Dy Čet Apr 03, 2008 9:07 pm

andjela ::A od cega je BEBA sirup?

nemam pojma :udri: :udri: , zbaoravila sam... znam da je na biljnoj bazi skroz, i mnogo je dobar!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Čet Apr 03, 2008 9:10 pm

I ovaj Bocko je na biljnoj bazi(bršljen) i rekli su nam da je isti kao i Prospan ali kao da je ovaj bolji za decu confused
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Dy Čet Apr 03, 2008 9:11 pm

Scarlet ::I ovaj Bocko je na biljnoj bazi(bršljen) i rekli su nam da je isti kao i Prospan ali kao da je ovaj bolji za decu confused

probaj bebu scarlet..moje drugarice sve njega koriste za djecu!!! nama prospan nista ne pomaze
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Čet Apr 03, 2008 9:18 pm

pa ako nastavi ovako da kašlje moraću nešto drugo da uzmem,ali za sada nastavljam sa ovim kad sam već počela da joj dajem.
Hvala vam ženske :kiss:
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Andjela Čet Apr 03, 2008 9:55 pm

Scarlet ::I ovaj Bocko je na biljnoj bazi(bršljen) i rekli su nam da je isti kao i Prospan ali kao da je ovaj bolji za decu confused
Pa da i Prospan je od brsljana....ali ne znam zasto je jedan bolji a drugi ne...mislim da je razlika jedino u proizvodjacu!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Mildan Čet Apr 03, 2008 10:00 pm

Meni Mici preksinoć i juče popodne nije mogla da spava od kašlja.To se slije iz nosa, pa zato ne mogu od kašlja da spavaju.Probajte da im očistite nos fiziološkim.Stavite ih u ležeći položaj i ušpricnite fiziološki u obe nozdrve.Ono što ne izađše odmah, oni će tokom kijanja da izbace.Možete da im stavite i kapi u nos.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Čet Apr 03, 2008 10:54 pm

andjela ::
Pa da i Prospan je od brsljana....ali ne znam zasto je jedan bolji a drugi ne...mislim da je razlika jedino u proizvodjacu!

Ne anđela ne kažem ja da je ovaj bolji od Prospana,ali dr.je mislila da je za decu ovaj Bocko blaži,kao Prospan je jak a i ovaj je od istog sastava kao i Prospan
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Beba Pet Apr 04, 2008 2:37 am

Scarlet ::Ne anđela ne kažem ja da je ovaj bolji od Prospana,ali dr.je mislila da je za decu ovaj Bocko blaži,kao Prospan je jak a i ovaj je od istog sastava kao i Prospan

Upravo to i ja mislim, da je jak, mada je i Prospan jako dobar. Bronhicum je takođe dobar koliko i Prospan, s tim što mislim da je ovaj na bazi jagorčevine, smeksava sekret u plucima i omogucava lakse izbacivanje.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Ned Apr 13, 2008 8:47 pm

Evo mi zaglavili opet kod lekara toliko joj je pištalo u grudima da nisam znala šta više da radim,vodila sam je u petak kod dr. i dobila je 3 inekcije Lemot(čini mi se da se tako zovu) 2x dnevno inhalacije i vadili joj krv da vidimo ks ...strašno,malecka se istarumirala od svog tog bockanja i ja verovale ili ne još uvek ne znam šta joj je,nosim danas rezultate kod dr. pa da vidimo šta će da kaže.
Inače mazala sam joj na grudi guščju mast jer sam čula da to pomaže i davala sam joj tu mast u čaj i sada lakše diše i ne pišti joj tako kao pre par dana,inače ona je vesela,raspoložena,igra se,nije imala T uopšte...
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Veka Ned Apr 13, 2008 8:50 pm

Sunce malo, ma vidi kakvo je blesavo vreme, nije ni cudo sto im svaki cas nesto fali.... javi nam sta je rekao dr....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Dy Ned Apr 13, 2008 8:51 pm

Scarlet ::Evo mi zaglavili opet kod lekara toliko joj je pištalo u grudima da nisam znala šta više da radim,vodila sam je u petak kod dr. i dobila je 3 inekcije Lemot(čini mi se da se tako zovu) 2x dnevno inhalacije i vadili joj krv da vidimo ks ...strašno,malecka se istarumirala od svog tog bockanja i ja verovale ili ne još uvek ne znam šta joj je,nosim danas rezultate kod dr. pa da vidimo šta će da kaže.
Inače mazala sam joj na grudi guščju mast jer sam čula da to pomaže i davala sam joj tu mast u čaj i sada lakše diše i ne pišti joj tako kao pre par dana,inače ona je vesela,raspoložena,igra se,nije imala T uopšte...

Lili, mene to asocira na bronhitis..takav slucaj je bio sa malenom od moje drugarice,. prvo dr rekli nije nista, da bi na kraju rekli bronhitis! I druga varijanta -alergija neka!!!
u svakom slucaju ako je ona tako raspolozena i sto je najbitnije nema temperaturu, nije strasno i proci ce!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Ned Apr 13, 2008 9:17 pm

Joj Dy draga hvala ti,i da znaš i ja mislim da je možda alergija i predložiću dr. da uradimo alergo test
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Andjela Pon Apr 14, 2008 12:06 am

Scarlet ::Joj Dy draga hvala ti,i da znaš i ja mislim da je možda alergija i predložiću dr. da uradimo alergo test
Vrlo lako to moze biti alergija posto joj se ponavlja a i sad je vrijeme koje ne odgovara onima koji imaju alergije...insistiraj na alergo testu....
....bas mi je zao sto se istraumirala bockanjem.... :kiss:
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Veka Uto Apr 15, 2008 8:10 pm

A kako nam je Ivonica ovih dana?
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Lidija Uto Apr 15, 2008 9:02 pm

Hvala Veko što se interesuješ,išla je u ponedeljak na kontrolu i nosila sam i rezultate krvne slike,sve je u garnicama normale jedino su leukociti bili malko povećani i dr. smatra da je to bio neki virus,kao još se malko čuje na plućima ali joj nije prepisala nikakav antibiotik jedino Pressing sirup(za alergiju) da joj dajem jednu kk ujutru a inače tražila sam da nam da uput za alergo test ali nije htela,navodno,ako još jednom bude imala ove simptome posle treba da je vodim.Ne znam ni sama,da vam iskreno kažem šta da mislim tako sam razočarana u ove naše lekare...
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj - Page 2 Empty Re: Kasalj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu