Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kasalj

+8
Lidija
Stazi
Beba
Mildan
maja31
Emi
Veka
Milica
12 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kasalj Empty Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 5:58 am

nikola mi kaslje vec par dana onako po malo,nekaslje recimo pola dana i onda kad krene traje desetak minuta pa onda opet par sati nista,medjutim jutrods je poceo da ripa li ripa,ako i sutra bude tako vodim ga kod doktora,ali pre nego ga odvedem zanima me zna li za neki da tako kazem babski recept za smirivanje ili prestajanje istog,da li mogu da mu ga izlecim i bez doktora....
pomagajte.... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Milica Čet Mar 13, 2008 6:02 am

Pa ja ne znam tacno neku bapsi recept, cula sam za gusciju mast i znam da pomaze. ali samo nam guska fali. Zasto ne probas sa onim bronhikum sirupom za becu. Odlican je a nije antibiotik
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 6:05 am

e jel zna neko kako se pere i sprema ona svinjska mast oprana iz devet voda,ajde pomagajte htela sam danas to da uradim i da ga namazem u kadici sa njom,a neznam kako to ide.......
help......
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 6:06 am

ma imam sirup bre sto nije antibiotik i evo nista,kuvala sam mu i uprzen secer sa vodom takozvani serbet i opet isto,juce je cakk i ispovratio sav slajm ili sekret sto ga muci...nesmem mu dati pre no sto legne da vecera....videla sam da su neke stavljale tu mast pa me zanima kako...bar svinjske imam koliko oces... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Milica Čet Mar 13, 2008 6:08 am

Pravi se u devet voda, sipa se kasika masti, i miksa se sa vodom i prosipa i doliva dok mast ne postane kao krema,dobro si se setila..samo muti mikserom dok ne izgubi miris.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 6:19 am

hvala draga,dobila sam jos informacija o spremanju iste i odo da mu je pravim...valjda mu bude bolje i bez lekara i lekova....izlecicu ga kao i svaki put do sada...postsacu bolnicarka od njihovih silnih bolesti i mog iskustva sa istima... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Milica Čet Mar 13, 2008 6:22 am

Napisi recept da svi imamo...
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 6:27 am

evo recepta:

uzmete kasiku masti stavite u ciniju,sa viljuskom mutite sipnete malo viode,mutite jos,pa ispete tu i sipate drugu i tako devet puta,kod devetog stajete...
mora biti onako kremasta,mozda moze i malo mikserom da se umuti sto rece milica...
onda uzmete neki finiji papir npr iz sveske i izbusite ga sa iglom i namazete ga tom mesavinom koju ste dobili...stavite je detetu na grudi,preko mu stavite neku krpu,maramicu,pelenu i ostavite ga da tako penoci...
mozete ponavljati postupak sve dok ne primetite poboljsanje..
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 6:27 am

idem sad da buckam i stavicu mu veceras,javicu vam ako iz jednog puta bude bilo efekta,ako ne staljacu mu je sve dok mu ne bude bolje...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 9:13 am

namestila sam tu mast iz devet voda,stavila sam mu na grudi...bunio se malo,plakao,ali je zaspo,sve je masno samo da znate...ali nadam se da ce mu vec sutra biti bolje,ako ne odosmo mi kod lekara po terapiju,sta da radim,nemogu vise da ga slusam kako kaslje ko magarac,ali eto htela sam da probam da ga sama izlecim kao i mnogo puta dosad bez lekara,nadam se da ce i ovog puta biti tako...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 8:11 pm

ljdi moji za neverovati je,juce sam mu namazala tj stavila tu smesu od masti sto ispade iz devet voda,i evo od jutros da kucnem u drvo ako se zakasljao dvaputa i to mnogo slabije kako je juce kasljao....stvarno deluje,namazacu mu je jos par veceri dok skroz ne pocne da kaslje...jos je sinoc i proliv dobio pa smo se i sa tim borili,sta da vam kazem..luda noc..ali u sve u svemu bitno da vise ne kaslje ko juce i prekjuce.srce mamino :tesi:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Veka Čet Mar 13, 2008 8:55 pm

Renata, ako ti dozvoli da mu namazes i preko dana da nosi, bilo bi dobro, ne mora samo uvece. Ja sam Danici mazala kad je bila beba i dozvoljavala je i preko dana da joj stoji.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 8:59 pm

cisto sumnjam da ce mi preko dana dati...jedva sam ga i sinoc ubedila da mu to stavim..posle se nekako pomirio sa istim i zaspao...mada je vise puta pokusao da skine...da je mladji sigurno bi mogla jer se toliko ne bi ni mrdao kretao,a i saradjivao bi,obvako on je po ceo dan u akciji i cisto sumnjam da bi to stojalo....stavicu mu veceras...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Milica Čet Mar 13, 2008 10:43 pm

Dobro je cuti....mazi ga a sto je sve masno, opraces
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Emi Pon Mar 17, 2008 12:40 am

ona sad pije augmentin, promenila nam doktorka sirup, pila je cefaclor ali nije nam pomogao!!


Poslednji izmenio mala Milena dana Pon Mar 17, 2008 12:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Pon Mar 17, 2008 12:43 am

mislis na svinjsku mast ..naravno emi...nema veze sa uzrastom prirodno je..imas gore tacno objasnjeno kako i sta treba da se radi....pa probaj i pokusaj..pomaze koliko toliko sigurno...nikoli je vec sutradan bilo malo bolje...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Emi Pon Mar 17, 2008 12:46 am

probacu, mnogo kaslja
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od maja31 Pon Mar 17, 2008 12:48 am

guscija mast i loj je isto tako dobra za kasalj i da nepredje na bronhije
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Pon Mar 17, 2008 12:53 am

mala Milena ::probacu, mnogo kaslja

kuvaj joj caj od belog sleza ..ili uprzi secer da se karamelizuje pa ga onda nali vodom ili mlekom i to je dosta delotvoran recept protiv kaslja..
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Emi Pon Mar 17, 2008 1:56 am

ovo naase je vec pocetak bronhitis, nemoze da spava, budi se uvek kad pocne da kaslja, a kako da i dam caj, kolko na kolko??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Mildan Pon Mar 17, 2008 2:07 am

Jazavičja mast je najbolja.Ali se veoma teško nabavlja.Jača je od guščje, ali je neverovatna.Stavlja se malo na grudi ili se daje na vrh kašičice, pomešanu sa medom, jedanput do dva puta dnevno.
Inače ima granule za decu-Fluimicil, koji se rastvara sa vodom.Pitko je kao sokić.Pet dana po tri dnevno.To je nešto poput Mukodina, koji je bio ranije.Bronhikum je isto super.
Obavezno čistite deci nos fiziološkim, jer im se sliva, pa zato kašlju.Čim ih čujete da kašljucaju.Mici je to baš pomoglo.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Emi Uto Mar 18, 2008 1:20 pm

jos kaslja jaoooo ne pomaze ni svinska mas, ni sirup ni caj...sutra opet na lekar!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Gost Čet Mar 20, 2008 5:28 am

mala Milena ::jos kaslja jaoooo ne pomaze ni svinska mas, ni sirup ni caj...sutra opet na lekar!!!

emi kako je milena....jel ste se izborili i sanirali kasalj...????....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Beba Pet Mar 21, 2008 12:24 am

Emi, ajde javljaj kako je Milena!

Ako joj nije bolje, vodi je kod pulmologa, nemoj se igrati, ja verovala pedijatrima, ne čuje se ništa, tek kad je dobio temperaturu, dobili smo uput za specijalistu i odmah dnevna bolnica, stigli smo do upale pluća.

Mi smo pili Fluimucil prašak, razmutiš pola kesice u 2dl čaja ili vode, to je doza kad su tako mali, pa joj daš dva puta dnevno da popije, mnogo olakšava, ne može da izleči, ali pomaže. Za upalu pluća je pio Pancef sirup, dali nam u dečijoj bolnici, i zaista je delotvoran. Nikola se od tada nije zakašljao, a pre toga smo sigurno mesec dana imali problema sa kašljanjem.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Emi Pet Mar 21, 2008 9:38 am

kaslja ali ne mnogo, tri puta na dan i kad pocne obavezno povraca, a doktorka danas rekla sve je uredu, nema vise slajam i nije grlo crveno, ali evo sad kad sam procitala tvoj post Bebo razmisljam da je vodim kod drugog lekara da vidim i cujem jos jedno misljene zato sto evo ima jos temp. a rekla nam to je od zubi scratch
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kasalj Empty Re: Kasalj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu