Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

+6
Andjela
Emi
Pokita
Dy
Mildan
Veka
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Čet Nov 15, 2007 8:12 am

nini je juce procurio nosic i danas joj ceo dan curi,nema pravih slina nego onako vodene.
pocela je i da kaslje prvo se kao zakasljuca,ali sad sve vise i cesce.
sta biste joj vi dali pre odlaska lekaru?
znam da je u pitanju prehlada i virus,tako da nikakve lekove necemo dobiti,sem onih iz biljne apoteke.
pa dajte neki predlog sta u tim situacijama najbolje pomaze?
nema sta nisam probala,ali ajde mozda cujem za nesto sto nisam.
eto naprimer saznala sam u pokitinom postu za propolis kapi od bokvice i gledacu da ih kupim vec sutra.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Veka Čet Nov 15, 2007 10:40 pm

andjela ::Ja cesto u takvim slucajevima dajem biljni sirup
Bokvica+A-D-C,nekad pomogne,nekad ne,zavisi,a vjerujem da si ga probala.
Kod
jaceg kaslja koristim Prospan sirup i s njim sam super zadovoljna,jer
on je dobar kod svih vrsta kaslja bilo da je suv ili produktivan.
Inace
cesto uzimam sve sto je na bazi meda(api sirup),propolisa ima raznih
proizvodjaca,ali kod moje djece ni jedan nije revolucionaran jer oni su
jako osjetljivi na krajnike i kada uhvati upala ne pomaze nista
posebno.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Mildan Čet Nov 15, 2007 10:47 pm

Ako kašljuca suvo, slini onda joj odmah radi lavažu, čisti nosić.Verovatno joj se sliva iz nosa.Možeš da joj daš Prospan, da bi krenula da iskašljava taj sekret koji joj se sliva i možda skuplja.I što više tečnosti, da bi razredila sekret.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Čet Nov 15, 2007 10:48 pm

mildan ::Ako kašljuca suvo, slini onda joj odmah radi lavažu, čisti nosić.Verovatno joj se sliva iz nosa.Možeš da joj daš Prospan, da bi krenula da iskašljava taj sekret koji joj se sliva i možda skuplja.I što više tečnosti, da bi razredila sekret.

potpisujem.
nama prospan pomogao ...(pisala sam o njenom slinjenju i kasljucanju)..pila ga je tri dana i odmah bila bolja...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Čet Nov 15, 2007 10:53 pm

hvala vam na savetima,divne ste.
danas je malo bolje,kasljuca isto ni jace ni slabije s vremena na vreme,dala sam joj prospan i stavila kapi za nos,vidim i da je nosic bolje,ali jos uvek curka.
kod kaslja i to onog jaceg i produktivnog mi smo pili folkodin sirup,kad nam ovi biljni nisu pomogli i od njega stvarno kasalj za dva-tri dana prestaje.
ali kod nje nije ucestao i jak tako da jos uvek biljni mogu da pomognu.
skuvacu joj kasnije mleko sa uprzenim secerom zbog grla.
nema t i vidim da je danas malo raspolozenija i zivahnija,ali bicu u pripravnosti,i juce je stiglo iz cista mira.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Čet Nov 15, 2007 10:55 pm

mi smo uvele sada svako jutro u malo sokica stavim kasicicu meda i iscjedim pola limuna.... i to popije cim se probudi..prvo se neckala, ali prihvatila je..i srecna sam zbog toga, jer zimski period, hladnoca i sve to utice i na pad imuniteta..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Mildan Ned Nov 18, 2007 4:36 am

Ako vašu decu svrbucka i bolucka grlo, super su one biljne bombone za grlo-Lubenica.To su dečje bombone koje se sisaju.Kod nas u apoteci koštaju oko sedamdeset dinara.Ja pitam stariju da li je grebe grlo, da li joj je lepa voda, a ne bljutava i kada je tako odmah joj dam i zaista ima efekta.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Pokita Ned Nov 18, 2007 6:31 am

@renata, jel ste probali Propolis sa bokvicom?
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Emi Ned Nov 18, 2007 10:26 am

Milena curi nos od kad se rodila.
Dajem joj slana vodica....tako su mi rekli...ali ne pomaze?
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Veka Ned Nov 18, 2007 10:59 am

Mislim da je kod Milenice to jos uvek normalno, i da se njoj nosic jos uvek cisti....ako sumnjas da nesto nije kako treba mislim da bi trebala proveriti sa pedijatrom koji je vodi...a od slane vode nista ne moze lose da joj se desi, moze samo da pomogne, tako da slobodno nju mozes da joj prskas koliko hoces u toku dana...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Andjela Ned Nov 18, 2007 8:13 pm

mala Milena ::Milena curi nos od kad se rodila.
Dajem joj slana vodica....tako su mi rekli...ali ne pomaze?
Kod mog Djoleta je bilo tako stalno,od rodjenja,a ni nama taj fizioloski nije puno pomagao.
Vodila sam i dr. cisto da vidi kakvo je grlo,posto je sve bilo u redu,nastavili smo sa fizioloskim rastvorom i redovnim ciscenjem nosica pumpicom.
Tako mozda do 2.5 mjeseca i poslije je prestalo.A tebi je sada malo teze zato sto je period grijanja pa ti vazduh u prostorijama gdje boravite ne smije biti suv.
Ali kao sto ti rece Veka sve je to normalno.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Ned Nov 18, 2007 9:00 pm

mala Milena ::Milena curi nos od kad se rodila.
Dajem joj slana vodica....tako su mi rekli...ali ne pomaze?

i nama je duuuuuuuuuuuuugo curio. nosili smo dr jedno tri puta i svaki put sve u redu...meni dr pored kapi fizioloskih preporucio da joj u nos spricam svoje mlijeko,,i to sam radila...i neznam kako ali odjednom je prestalo i neznam od cega (a meni se to cinilo kao vjecnost)
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Ned Dec 02, 2007 9:15 pm

neznam koliko cete ovo primjenjivati, ali kod nas djelovalo..

naime u petak je anastasija kihala stalno i nosic joj procurio, tokom noci se zapusio..ja poludjela..
sreca normalno je jela, pa se nisam bas toliko prepala..ali sam cekala da predje i na grlo(jer to kod nje uvijek bude)..

nazovem doktoricu, koja mi kaze da joj ukljucim adrianol kapi koje na pocetku, kada procuri nosic, mogu sprijeciti da se prosiri na grlo ili usi...
dala joj u petak popodne i ujutro u subotu. Popodne, da kucnem u drvo sve stalo..nos ne curi, kihanje prestalo, cak smo isle i vani..

nisam mogla vjerovati...kao marisol ili aqua maris samo osvjezavaju nosnu supljinu,a adrianol sprecava sirenje, ali ne smije se davati vise od tri dana...

mada ja dala jos u subotu uvece i stala..nema vise potrebe...

bila sam skepticna na pocetku, ali evo poslije upotrebe -sve pet plus...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 4:31 am

Ponašanje kod lekara


Sve do najmanje tri i po godine starosti, ali naročito između osamnaest meseci i dve i po godine, deca obično stvaraju probleme u lekarevoj ordinaciji. Ona se još uvek plaše nepoznatih sredina i stranih osoba, a lekar spada u red nepoznatih, ako se stvar gleda sa detinje tačke gledišta. Sem toga, ona su u ovo vreme dovoljno snažna da ih nije lako savladati i dovoljno glasna da se mogu čuti po celoj ordinaciji.

Lekara koji je navikao da ima posla s decom ne uznemirava ovakvo ponašanje, zato što ga očekuje; gotovo sva deca se tako vladaju. U stvari, vi se nezgodno osećate, ali takva reagovanja nisu dovoljan razlog da ne odnesete dete u lekarsku ordinaciju.

Nemojte se uzbuđivati ako lekar veoma energično postupa sa vašim detetom. Pregled kao takav je neophodan i za njega je svakako odgovoran lekar, a ne vaš mališan. Lekari uglavnom imaju blag, ali čvrst stav „Sada ću te, mladicu, pregledati – voleo ti to ili ne“! Kada dete bude imalo tri i po godine, moći ćete da ga urazumite i da mu objasnite da će ga lekar pregledati zato što želi da mu pomogne, a ne da mu naškodi.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Čet Jan 17, 2008 1:24 am

sinoc sam iskusala vekin recept...naime, zapusen joj nosic, danju curio nocu se zapusio stalno se budila...
i uzela sam mast svinjsku isprany u devet voda, to jest smjesicu kao krema..
i stavila joj u nosic,opirala se, vristala i na kraju je toliko slina ispovracala, da nisam mogla vjerovati da ih toliko ima...

to je bio pravi nacin, ako nista, da izbaci sline..danas je kao nova...ali opet, vidjecemo noc kakva ce biti!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Čet Jan 17, 2008 8:39 am

da ta svinjska mast da ne kazem svinjski recept Laughing ,zaista deluju i mi ga primenjujemo skoro uvek kad nam je zapusen nosic.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Emi Ned Mar 23, 2008 10:51 am

nemogu da verujem Nemogu da nedjem pravog lekara, cudno se ponasaju promenili smo tri pedijatre i nekako mi je cudno sto sve sto se desi prepisuju na zube???
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Ned Mar 23, 2008 10:54 am

mala Milena ::nemogu da verujem Nemogu da nedjem pravog lekara, cudno se ponasaju promenili smo tri pedijatre i nekako mi je cudno sto sve sto se desi prepisuju na zube???

jel si ti svakom sledecem pominjala sta je rekao prethodni..da nisu mozda samo uzimali reci iz usta svojih kolega...????....

nista obidji sve koji postoje,vodi je u dom zdravlja ako ga imate,bolnicu,kliniku vec jesi,vidi dva trri prvatna ,ali nista nijednom ne spominji sta je rekao prosli...pa ces znati valjda na osnovu bar nekog iskustva od sviju njih ili misljenja sta ti je ciniti...za dalje sta mislim napisah ti u temi alergije i osip u zdravlje dece...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Emi Ned Mar 23, 2008 11:33 am

ma ne Reno oni nitsta i me nepitaju, ja kazem imamo osip, a oni o pa to je virus, ja im kazem jela prvi put novu hranu o pa mozda je od to, kad im kazem da krenuli zubi, za jednu nedelju imamo tri zuba, ooo pa sto nisi rekla ona je to???????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Andjela Ned Mar 23, 2008 8:08 pm

mala Milena ::nemogu da verujem Nemogu da nedjem pravog lekara, cudno se ponasaju promenili smo tri pedijatre i nekako mi je cudno sto sve sto se desi prepisuju na zube???
Ovo mi je malo cudno....kod nas opet skroz suprotno,ni jednu boljku niti simptom ne zele da pripisu izbijanju zuba....kad pitas da nije od zuba oni se samo nasmiju i kazu da nije!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Pon Mar 24, 2008 12:06 am

potpisujem andjelu..nikada nece reci da su zubi, odnosno meni se znalo desiti da kazu da je muci pored, recimo, upale grla jos i zubici..ali samo zubi nikada...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Emi Pon Mar 24, 2008 7:53 am

pa ja zato i kazem, kad nesto neznaju najlako im da kazu to je sve od zube!!!
Zato sam danas reagovala kod doktorku, i rekla sam joj mozdaa malo drsko " nemoj ti mene od zube, vidi dete kakvo je, mozda place od zube ali ovakav osip nije od zube!!!!!"
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Pon Mar 24, 2008 9:58 am

mala Milena ::pa ja zato i kazem, kad nesto neznaju najlako im da kazu to je sve od zube!!!
Zato sam danas reagovala kod doktorku, i rekla sam joj mozdaa malo drsko " nemoj ti mene od zube, vidi dete kakvo je, mozda place od zube ali ovakav osip nije od zube!!!!!"

neka si joj i rekla i tako odreagovala,oni nekad \aju biti i bezobrazni i nesavesno raditi svoj posao...meni su tako jednom u dispanzeru ninu ni ne pregledavsi dali lek kao njih deset pre nje je bilo bolesno od gripe,pa kako i ona je,ma samo sto je udavila nisam,pa ko jos prepisuje lekove bez pregleda,bitno da je imala mini suknju i nafrakanu facu sto sam joj i rekla,bacile one recepte u lice i momentalno otisla kod drugog lekara privatnog (to je bio i jedan od razloga zasto smo presli kod stog)koji je ustanovio upalu uha sa sve antibiotikom,ispiranjem,parafinom...ma cuda...eto ..nasi lekari cista nula...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Nedoumica-da li ici ljekaru ili ne?!

Počalji od Dy Ned Mar 30, 2008 11:43 pm

anastasiji od sinoc zapusen nos, kise i slini,lose je spavala zbog zapuzenosti nosa!

Jutros je doruckovala, ne mnogo ali je jela- nema temperaturu, zijeva cesto i onako nije ekstra raspolozena.

sad me zvao mm i ne znamo da li da zovemo dr ili ne??!!

Mislim da je cista kijavica sa zapusenim nosom, ali...

Sta da radim???

p.s. i nije mi ovo prvi put da se razbolila, vec imam iskustva..ali svaki put mi jos uvijek kao prvi put!!!


Poslednji izmenio stasija dana Ned Mar 30, 2008 11:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Ned Mar 30, 2008 11:46 pm

po meni ovako sa gledista i aspekta majke odvedi je pa sta bude,ako nije nista strasno t ce ti i reci i sa te strane ces biti mirna,mozda su to tek pocetni simptomi gripe ili prehlade sto nemora znaciti i biti tako i za par dana je prodje,a moze vec danas ili nocas doboiti temperaturu ,a ti nemas adekvatan lek sem za skidanje iste.
ako je ipak prehladjena i grlo joj je crveno dobice nesto i pre vecih simptoma i bice ok vec za par dana.
iskreno nisam za to i ja moje ne vodim odma sa prvim kijanjem i zapusenim nosicem lekaru,nekad se samo konsultujem sa istim,ali u poslednje vreme ih vodim jer otkud znam sta moze jos uz to vbiti i sta nas jos uz isto zatrefiti ,onda ih odvedem i nekako kad ih isti pregleda i da svoj stav i dijagnozu naspram mojih datih iz iskustava i napamet ja sam mirna.
necu da pametujem ..ukratko moj savet ti je da je ipak odvedes.


Poslednji izmenio Renata dana Ned Mar 30, 2008 11:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu