Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nezgode

+9
Stazi
Endzi
Beba
Miloseva_mama
Milica
Bojana
maja
Mildan
Veka
13 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Nezgode Empty Nezgode

Počalji od Veka Uto Okt 23, 2007 12:19 pm

Sta me podstaklo? scratch Pa veceras Danica dok sam joj spremala da jede, uhvati konzervu i pokusa da je otvori i cap- posece se....a onda kukanje, jadikovanje, jao izaci ce creva....nisu izasla, preziveli smo...ali je kukala i jadikovala i dok se uspavljivala, pa se na kraju nije ni uspavala, eno je sad tamo u sobi bori se tata sa njom....

A da...a situaciju smo sredili tako sto smo dezinfikovali prst, stisli vaticom da stane reka krvi, aonda stavili flaster i napravili "bebu"

Kako vi resavate zgode i nezgode, i sta cinite da do njih ne dodje?
Mi recimo vec duze vreme ne stavljamo noz uopste na sto. Od skoro kao opet poceli, ali borba, vecito krene za njim...a zna da ne sme, ispipava teren, mozda smo se predomislili! Evil or Very Mad
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Gost Pet Okt 26, 2007 9:50 am

Ja isto tako noz i te ostre predmete drzim podalje od njih i sve sto mislim da moze da ih povredi dizem gore ili sklanjam. Mi smo se par puta opekli na plinsku pec pa mazali prstice jekodermom, pa se desilo par puta da prospe kafu na ruku, sva sreca bez vecih opekotina, sa posekotinama smo imali manje dodira, ali sa nezgodnim padanjem mnogo puta, sa kreveta, sa stolice...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Mildan Sub Okt 27, 2007 3:27 am

Mi isto sklanjamo noževe, viljuške i sve čime deca mogu da se povrede.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od maja Čet Nov 08, 2007 12:38 pm

Nasa mala nezgoda od pre par dana...
Vec sam pisala o tome kako Mateja pocinje da se pusta, hoce covek sam da stoji, kao veliki, pa mu ne uspeva bas dugo da se odrzi i docekuje se na guzu. I tako se on pre neki dan pusti, stoji malo i krene da pada (na guzu), ali pri padu zakaci glavicom sto, udari se i sa ona svoja dva zubica rasece usnicu. Nije to bilo nista strasno, cak nije mnogo ni plakao, ali mozete li da zamislite moju facu i moj sok kada sam krenula da ga uzmem i videla ga onako krvavog....ohladila sam se!
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Mildan Ned Nov 11, 2007 4:24 am

Majo i ja bih se prestravila i skamenila.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Kako uciniti dom bezbednijim

Počalji od Bojana Uto Nov 27, 2007 5:56 am

Maki sada pocinje da hoda po kuci pa me ineresuje d li imate neki savet kako da smanjimo opasnosti koje vrebaju sa svih strana confused
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Milica Uto Nov 27, 2007 5:58 am

Mislim da i nema neki idealni nacin sem da se malo pomere stolovi, i sitne stvarcice koje moze staviti u usta. Coskovi me uzasavaju
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Bojana Uto Nov 27, 2007 6:29 am

Ima onih kugli za coskove,bas planiram da ih nabavim
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Gost Uto Nov 27, 2007 6:35 am

nama je kuca u tom periodu kad su prohodali bila podredjena njima u svakom pogledu.
sto u dnevnoj sobi bio je pomeren u stranu,pili smo kafe samo u trpezarijskom jer je vislji i nisu mogli da prospu kafu i ispeku se.
ivice i coskove sam najvise mrzela.
trpezarija i dnevna soba su nam odvojene malo visljim pragom i onda su tu stalno padali i zapinjali dok nisu navikli.
uticnice smo zastitili posebnim uloscima koji se stave tu ,a izvade kad se koristi,tako da nisu mogli da stavljaju prste ili nesto slicno u njih.
sitne stvari su bile udaljene i podignute gore da im nebudu na dohvat ruke.
na stolovima nije bilo nicega sem keksica,smokija i flasica.
kakvi carsavi i vaze.
takodje donji delovi polica su bili prazni sve je bilo gore.
u kuhinji u donjim radnim delovima bilo je par gumenih igracaka i serpa koje nemogu da se okrnje kad probaju kako je to kad udare u plocice svom snagom,kakav zvuk proizvode.
tako da ti savetujem skloni sve sto mislis da ce mu doci pod ruku, a da nije za njega i cime moze da se povredi,i pusti ga da istrazuje kucni svet u bezbednom okruzenju.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Milica Uto Nov 27, 2007 6:58 am

Bojana ::Ima onih kugli za coskove,bas planiram da ih nabavim
I nije neko resenje, kad se udari,i to ce da boli...ali manje
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Miloseva_mama Pon Feb 18, 2008 10:51 am

Jao ljudi ja ludim... gdje god da mrdne iskopa nesto opasno,po citav dan sam kao papagaj samo ponavljam ne ovo ne ono,a on me ne benda, ma ni ne pogleda me. sve sam zagradila,izbacila,zalijepila.....
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Beba Pon Feb 18, 2008 11:12 am

To je najgori period, ccc. Mi imamo stočiće u dnevnoj sa zaobljenim krajevima, pa tu nema opasnosti. Nikad nije imao pristup kuhinji tako mali , pa sam ga i tako štitila. Utičnice su zaštićene plastikom predviđenom za to. Sitne stvarčice su bile sklonjene, mada on nikada nije trpao usta sve i svašta, samo hranu. Najgore mi je to što ne pazi kako trči pa stalno i sad moram da vičem da se čuva, polako. Kolena su mu u modricama, ali non stop od kako je prohodao. Ne pada dok gleda, ali on neće da gleda. Gleda u cilja a ne u put do njega.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Gost Čet Feb 28, 2008 10:00 am

Kako da zastitite svoj dom?
Ako ste misili da ste stavljanjem štitnika na utičnice zaštitili dete, grešite. Dečja mašta ne poznaje granice, tako da i najbezazleniji predmeti i kućni aparati mogu da budu izvor opasnosti.

Zaštita od struje
Poznato je da deca vole da istražuju svoju okolinu, i da to čine na njima svojstven način. Često guraju prstiće u utičnice, pritiskaju prekidače, grizu gajtane i sl. Kako biste zaštitili svoje dete od kontakta sa strujom, nabavite posebne zaštitnike za utičnice, zamenite oštećene električne gajtane, kao i napukle utičnice i prekidače. Izolujte svaku žicu. Zaštitnike možete da kupite u prodavnicama električnog materijala, kao i u prodavnicama koje prodaju opremu za decu.

Zaštita od vatre
Ringla, rerna, grejalica, pegla takođe predstavljaju opasnost za male istraživače. Direktan kontakt sa vrelom površinom ovih tela dovodi do opekotina i stresa kod deteta. Međutim, stavljanje drugih predmeta u njihovu blizinu takođe predstavlja opasnost - npr. krpena lutka ili plastična igračka pored grejalice (ili na ringli) mogu da izazovu požar. Trudite se da ovi aparati ne budu nikada dostupni mališanima, a ukoliko se ipak nalaze u njihovoj blizini, onda dete ne «ispuštajte iz vida», kako biste na vreme predupredili potencijalnu opasnost.

Zaštita od vode
Nikada, ali zaista nikada ne ostavljajte dete samo u kadi. Ono lako može da sklizne pod vodu (jer je sapunjava od šampona ili sapuna), ili da pokuša samo da ustane i padne preko ivice kade, ili da udari glavom u slavinu. I veš mašina predstavlja opasnost. Nikada ne možete znati šta sve deci može da padne na pamet, ali poznati su slučajevi kada su se mališani igrali žmurke, i jedan od njih se sakrio u veš mašinu. Drugo dete je zatvorilo vrata mašine, pritislo dugme i uključilo je. Mašina se napunila vodom, a ishod je bio fatalan. Koliko god vam zvučalo nemoguće da se dete «uvuče» u bubanj mašine, ne zaboravite da su deca veoma savitljiva. Druga opasnost je otvaranje vrata mašine dok radi. Tada iz nje može da izađe vrela voda i ošuri dete. Zato je najbolje da veš mašinu uključujete noću, kada dete spava, i da preko dana obavezno vadite utikač iz utičnice. Novi modeli mašina imaju blokadu, što znači da vrata ne mogu da se otvore dok mašina radi. Ali, kada se isključi, blokada traje samo jedan minut, a za to vreme voda zagrejana na devedeset stepeni ne može da se ohladi! Deca veoma pažljivo gledaju i pamte sve radnje koje vi obavljate, a zatim vas imitiraju. Dvogodišnje dete koje je posmatralo mamu kako stavlja veš u mašinu, znaće kako da je uključi!
Vrela voda, supa, hrana na ringli šporeta i dete koje se mota po kuhinji, mogu da budu opasna kombinacija. Takođe, vrela kafa ili čaj na stolu ispod kojih se nalazi milje koji dete lako može da povuče ka sebi, predstavljaju svakodnevnu opasnost. Naučite da vodite računa o svim stvarima koje su bezazlene za vas, jer nekada niste u stanju da procenite koliko određena situacija može da bude opasna za vaše dete. Učite ga odmalena da se čuva, i ne dozvolite da bude u blizini stvari i aparata koji mogu da ga povrede.

Zaštita od udaraca
Oštre ivice stolova, nisko postavljeni uređaji (TV, muzički stub i sl.), fioke koje se lako izvlače, teški ukrasi i vaze na miljeima mogu ozbiljno da povrede dete. Na ivice stolova stavite zaštitnike (prodaju se u bebi i dečjim prodavnicama), zaključajte fioke na ormarima i stolovima, sklonite lomljive i teške stvari sa polica da deca ne mogu da ih dohvate. Televizore, video rikordere, muzičke stubove okrenite zadnjim delom prema zidu, tako da dete ne može da ih dohvati i prevrne na sebe. U periodu kada dete puzi, uči da se podiže na noge i da hoda, oslobodite prostor od viška stvari. Dozvolite mu da bezbedno pravi prve korake.

Zaštita od trovanja
Ima li većeg izazova za dete od šarenih boca u kupatilu i kuhinji. U toj divno obojenoj ambalaži se nalaze opasne i otrovne hemikalije. Otvaranje boca i probanje sadržaja za dete predstavlja istraživanje. Ono ne zna da je to opasno, i zato naviknite da sve hemikalije (sredstva za ribanje, čišćenje, prašak, pa čak i sapune) držite na mestu koje je za dete nedostupno. Vikom i grdnjom ga nećete naučiti da je to opasno za njega. Sav taj šareniš ono doživljava kao igru i izazov. Znači, daleko od oka...

I zaštita od...
Nekada i najobičnija igra može da ugrozi bezbednost deteta. Gumena lopta koju baca u stanu može da udari u ekran televizora, luster i druge lomljive predmete koji mogu da ga povrede. Frižideri i zamrzivači koji nisu u upotrebi izazivaju mališane da se u njima kriju. Postavite katance na vrata i onemogućite im takvu vrstu igre. Baterije u igračkama koje se dugo ne koriste mogu da iscure, a deca mnogo vole da stavljaju sve i svašta u usta. Preturanje po kanti za smeće, griženje kesa, stavljanje nenaduvanih i naduvanih balona u usta (česti su slučajevi davljenja upravo balonima!), klikeri koji su «idealni» za ubacivanje u uši i nos...
Kada pročitate ovaj tekst - sedite i osmotrite pažljivo svoj stan. Pokušajte da uočite sve one stvari koje mogu da povrede dete i sklonite ih na drugo mesto. Vaš mališan ima pravo da raste, živi i uči u bezbednom okruženju. A kada poraste, naučite ga da i sam vodi računa o svojoj i sigurnosti drugih ukućana.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Gost Čet Feb 28, 2008 8:37 pm

strasna je i sama pomisao sta sve deci moze da padne na pamet,tako da ma koliko god nam se i kuca i nas dom cinili bezbednim za male vragolane nije bas tak.
oni uvek nadju nesto sto je pod zabranjeno ili opasno.
coskovi od zidova,nikola se redovno sudarao sa istim,i imao cvoruge,struju tj utikace smo zastitili zastitnim poklopcima,mada nije da i to nisu probali,krenuli su jednom olovkom ka istoj,ali sva seca u momentu i zrelo sam odreagovala...
imaju obicaj da se zavlace iza ili ispod kreveta pa se u vecini slucajeva zaglave p moram da pomeram pola sobe da ih izvadila.
dok sam imala duzu zavesu stalno su se sakrivali iza nje i umotavali,samo sam cekala kad ce garnisla da im padne na glavu pa sam bila prinudjena istu da skratim.
ves masina im je uvek bila trn u oku,izolovana je od njih,ali uvek ih je fascinirala svojim radom i okretanjem bubnja,probali su par puta da joj pridju dok je iskljucena,ali su udaljeni,pa cini mi se vise nisu ni pokusavali.
hemikalije i sve ostalo cime mogu da se otruju ,sredsva za odrzavanje kuhinje,kupatila drzim i drzaa sam na visokim mestima njima ni pod razno dostupnim,nikola obozava kad spricam prozore i ista sprava ga fascinira,ali dobio je samo da je pipne iz moje ruke,nikako sam...
dok su bili u stanju prohodavanja sav namestaj i raspored istog je bio podredjen njima,bas da se ne bi sudarali sa istim,ali oni bi uvek umesto na pola prazne sobe,pali bas kod same ivice stola.
u kuhinju sam im jos od malena zabranila pristup,diranje sporeta,ringli,otvaranje rerne,fioka nikako,oni to znaju i postuju.
nikada ali nikada e sede samnom u kuhinji dok nesto radim,pogotovo sto se tu uvek nesto kuva,pece,prska mast ili rerna radi.
jedini izuzetak je kad farbamo jaja onda to radimo zajedno,ali oni sede u trpezariji.
nasa kuca je koliko toliko bezbedna,sve sam prilagodila njima,sve cime mogu da se udare,povrede sm sklonila,ali opet kazem i od najmanje nama na oko bezazlene sitnice oni mgu da naprave haos i stetu u momentu,zato "cetvoro "ociju kad su deca u pitanju treba drzati otvorene i pratiti ih u svakom momentu,nikada nemojte reci igra se,dobar je ili miran,djavo nikad ne spava ili iz "mirnih djavo viri "sto bi se reklo i bas tada oni verovatno smisljaju neko cudo ili igrariju koja se njima cini zabavna,a moze biti veoma nezgodna i opasna.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Endzi Pon Mar 24, 2008 5:50 am

Br.1 su nam bili uticnici za struju-kupili nam Milosevici zastitnike :igra:
Sto smo odmah stavili u cosak,tako stoji i kad gosti dodju..
Koliko god da cistim i usisavam Vaki ce naci neke cupkice ali ako sam ja u blizini (sto jesam u vecini slucajeva) daje meni..
Ma uglavnom ga ne ispustamo iz vida,a desi se bas kad smo sa njim on se nekako bezveze saplete i padne..
Vecinu stvari smo sklonili ali je jednostavno nemoguce sve izbaciti iz kuce pa uglavnom izigravamo kucne policajce...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Stazi Pon Mar 24, 2008 6:36 am

Bojana ::Ima onih kugli za coskove,bas planiram da ih nabavim

Bpjana gde ima da se kupe te kugle za coskove? Ovih dana smo razmisljali da bi ih rebali kupiti
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Bojana Pon Mar 24, 2008 7:52 am

kod nas ima u chicc-u,u turbo limach-u a ima ih i po nekim supermarketima i bolje opremljenim apotekama
ja kupila u interexu(hipermarket)i tamo su bili i najjeftiniji a bas sam zadovoljna njima i maki je naviko na njih cim se neki odlepi i padne on mi donese i kaze "mama da!"
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Stazi Pon Mar 24, 2008 9:55 am

super ,bas cu pogledsati u turbo limachu kad isla za Suboticu ovde ga nemamo
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Betty Boop Pon Mar 24, 2008 11:38 am

Joj, Stazi ja sam negde videla, ali nisam sigurna gde!

Mislim da sam videla u "Graciji", ili u "Dekorčiću"...kad malo bolje razmislim, videla sam te štitnike za ćoškove u nekoliko prodavnica!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od maja31 Pon Mar 24, 2008 11:43 am

Ja sam videla u turbo limacu a videla sam i u top shopu.
Ali sam ubedjena da kada bi zastitila coskove povredili bi se na nesto drugo.
Posto je i moja Boki pocela da hoda samo je potrebno obezbediti im malo vise slobodnog prostora dok nepostanu sigurni i stabilni, znaci pomeriti stvari da imaju vise slobodnog hoda.
A da ce se povredjivati hoce sigurno o najgluplju stvar na koju niste ni pomislili.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Stazi Pon Mar 24, 2008 11:03 pm

povredice se svakako samo da to ne bude COSAK! To je valjda najgore i hocu od toga da ih zastitim! Povrede se oni na slobodnom prostoru ako nezgodno padnu, to nemozemo da izbegnemo,a ono sto mozemo i sto je u nasoj moci uradicemo sve!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Betty Boop Uto Mar 25, 2008 12:27 am

Vuk zapne o sopstvenu nogu na "brisanom prostoru" i lupi tačno čelom! A sad trenutno ima masnicu preko obraza, apsolutno nemamo pojma kako ju je zaradio!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od maja31 Uto Mar 25, 2008 12:43 am

Moj nikola je genije i prednjaci po pitanju smotanosti ispred svih na svoga tatu je, tako da sta god da uradim u stanju je da se spotakne o saru na tepihu.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Gost Uto Mar 25, 2008 1:03 am

majo ..stavi onaj snimak u album da potvrdi kako se zna sudariti sa necim sto nije bas malo vidljivo,da neotkrivam sad detalje...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Nezgodni padovi!

Počalji od Dy Ned Sep 07, 2008 9:46 pm

Bile smo u subotu uvecer u igraonici..

Kada smo dosle nije bilo guzve , samo 4 djecaka od 12 godina(kojima nije dozvoljeno, ali eto tata je mocan), i jedan od tih djecaka je nogom udario Anastasiju u usta-epilog puna usta krvi, ona vristi..ma ludilo..ja kada sma nju smirila, sa curama sam se posvadjala, roditeljima tj tati sam svasta rekla izmedju ostalog da je DEBIL OD OCA, da bi mu bilo bulje da gleda svoju djecu a ne zneske guzove, ma nemogu se sjetiti vise sta sam mu rekla(mislim ruzno zvuci sada, ali ja sam tada pukla ko tikva, ma doslo mi da ga zadavim, zato sto su klinci od 12 godina stalno opominjani ali ne od njega vec od teta i nas mama)..i na cure sam ljuta stajale su pored nje kad se to desilo,a ljuta najvise na sebe, zato sto je uvijek pratim, taj dan nisam, ustvari jesam ali ne dovoljno..

jucer ujutro kada je ustala- usna kao Majk Tajson, unutra tri rupe bijele debele, ona nije povrijedila vec joj usna pukla skroz..zvala sam dr i rekla, betadine, tantum verde, hidrogen 3 posto i zalfija.. sto je najgore ona trazi da jede, kaze da je glada, ali ne moze jesti...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nezgode Empty Re: Nezgode

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu