Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kako popiti sirup...

+14
Andjela
Endzi
IvanaPG
Ivana_Sa
Beba
Betty Boop
maja
Mildan
Veka
vekiks
Pokita
Emica07
Milica
Dy
18 posters

Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Kako popiti sirup...

Počalji od Dy Čet Nov 01, 2007 4:56 am

evo, anastasija u 17 sati treba popiti antibiotik i to nam predstavlja veliki problem..

ja i mm joj dajemo, on joj drzi i noge i ruke, a ja probam dati sirup, mislim dam..ali to je katastrofa ona vristi..i obavezno promasimo nesto..probali smo i sa spricom(tako mi dr rekla) ali isto..vristi... sto je starija sve je teze i teze... a da ne govorim po noci kada sleduje terapija, ja mislim da nas cijeli kvart cuje..

a najnovije je da poslije davanje antibiotika, jezik brise krpom...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Milica Čet Nov 01, 2007 5:05 am

Pa kada joj nocu dajes u jedan sat. Mislim da si trebala drugim redosledom. Antibiotik se nikada ne daje tako kasno, nego ti lepo ujutru uhvati red.6. 14, 22, 6, 14, 22...to je period u kom si i ti manje vise budna. Nikada ne mozes biti sigurna kako ce dete reagovati na antibiotike. A opet spric je bolji manje se prosipa, pa je stisnite, i mi pravimo lom kada pijemo sirup
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Emica07 Čet Nov 01, 2007 5:10 am

Milica ::Pa kada joj nocu dajes u jedan sat. Mislim da si trebala drugim redosledom. Antibiotik se nikada ne daje tako kasno, nego ti lepo ujutru uhvati red.6. 14, 22, 6, 14, 22...to je period u kom si i ti manje vise budna. Nikada ne mozes biti sigurna kako ce dete reagovati na antibiotike. A opet spric je bolji manje se prosipa, pa je stisnite, i mi pravimo lom kada pijemo sirup

Potpisujem u potpunosti
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Dy Čet Nov 01, 2007 5:17 am

Ovaj antibiotik ne pije prvi put,tako da sam, sto se tice reakcija na neki nacin sigurna...

Ovaj put pije na 12 sati, po 3,5 mililitra, i poslije jucerasnje drame oko dijagnoze, bili smo presrecni kada nam je doktorica konacno uspostavila i nazalost rekla da je jakooo bolesna, tako da nam je juce zadnje na pameti bilo koliko je sati...

bilo nam je bitno samo da krene terapija, jer podjesacm imala je konstantno temperaturu 40.1...

a uglavnom se trudimo da kada nije stanje alarmantno ,vrijeme davanja sirupa upristojimo..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Gost Čet Nov 01, 2007 9:20 am

vremenski uopste po meni nije bitno koliko je sati,niti mi tesko pada da ustajem i u 2,3,4 sata nocu da im dam sirup.
kada je dete jako bolesno kao sad stasijino,lek se daje odmah posle prepisane terapije kad se stigne kuci,nebitno koliko je sati.
neznam da se lek nedaje nocu,niti vidim ista lose u tome,pa dan traje 24 sata i ako pije na 8 sati,mora da je zadesi noc,moji recimo i u 22 sata vec spavaju tako da i onda moram da ih budim.
imali smo i mi petljancije kako popiti sirup,uglavnom smo to resavali spricem,a sad kao veci pijemo na kafiku bez problema.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Pokita Sub Nov 03, 2007 6:33 am

I ja se slazem da je bolje na spric, mi od tada nemamo problema, manje se prosipa i lakse se odredi mera.

Tako joj dajem i lek i sve ostale sirupe (biljne, vitamine itd.).
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od vekiks Pet Nov 16, 2007 2:36 am

dajem mu spricom
avatar
vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka : 27
Godina : 46
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Veka Pet Nov 16, 2007 4:01 am

vekiks ::dajem mu spricom

Izgleda da sve tako radimo, ali je iskreno i najsigurnije, uvek znam koliko je popila...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Mildan Pet Nov 16, 2007 4:26 am

Terapiju isto počinjem odmah po dolasku kući, računam što pre krenem, pre će da reaguje organizam i zaustavi širenje bolesti i rast temperature.navijem sat noću da me probudi, ako zapadne noću.Nekad mi se desilo da jednoj treba da dam u dva, a drugoj u četiri, ali šta ću.
Inače im dajem na špric, najviše zbog predviđene doze, ali i zbog lakšeg davanja.One obožavaju sirupe.Čak mi traže i kada nisu bolesne, a ova druga jeste.Pa ratujem sa njima da ne može.Mlađa samo otvori usta i ide za mnom, pošto ne zna da priča.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od maja Uto Dec 11, 2007 3:07 am

stasija ::
a najnovije je da poslije davanje antibiotika, jezik brise krpom...

Jooooj zivote...slatka je, dusa moja!!!! :haha:
Izvini, nisam mogla da odolim....
:zurka1:
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Betty Boop Pet Feb 29, 2008 2:33 am

Špric, uvek...čak kad završi sa lekom, uzme špric pa mu i dalje sisa vrh...kad mu ujutro na prazan stomak dajem alojin gel/nektar, obavezno se buni što mu ne dam više...tako da je u suštini navikao da zine čim vidi špric.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Beba Pet Feb 29, 2008 9:50 am

Srce malo jadno... Probaj da joj daš da sama popije iz šprica možda joj tako bude zanimljivije. Vežbajte sa sokićem ili vodicom. Tako sam ja Nikolu naučila, mada smo se samo igrali, jer on jako voli sirupe, pa nisam imala problem.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Gost Pet Feb 29, 2008 9:53 am

ja mojima uglavnom dajem iz sprica,ili iz kasike koja se i nalazi u samom sirupu
moj nikola takodje voli da pieje sirupe pogotovo one slatkaste i kad mu izmerim i dam datu dozu on trazi jos...
uvek smo ih bez problema pili bez obzira koje doba dana ili noci bilo...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Gost Sub Mar 01, 2008 4:33 am

Kako dati lijek djetetu?


Uspješno davanje lijeka djetetu ponekad zahtijeva dosta kreativnosti. Ovdje je nekoliko savjeta koji će vam možda pomoći da to obavite lakše i s većim uspjehom.
Prilagodite okus lijeka svom djetetu
Isti lijek se možda može kupiti u nekoliko okusa i oblika. Držite se onog koji vašem djetetu najbolje odgovara. Neki lijekovi su boljeg okusa od drugih.

Nekoliko savjeta dr Searsa o tome kako dati lijek:
Pokušajte s “čarobnom pastom”
Većina beba će lakše uzeti lijek u obliku tekućine, ali ako vaša beba voli pljuvati ili puno bljucka, upitajte svog liječnika da li se taj isti lijek može dobiti u obliku tableta za žvakanje. Zdrobite tabletu između dvije žlice i dodajte par kapi vode da dobijete gustu pastu. Stavljajte male količine paste na vrhu prsta na unutrašnjost bebinog obraza a beba će to progutati bez otpora. Okus tableta za žvakanje je obično bolji od tekućeg lijeka. To je slučaj i kod acetaminofena.
Napravite “džepić” u obrazu
To je tajno oružje kojim se služi pri davanju lijeka okorjelim “pljuvačima”. Kao prvo, lijek neka bude nadohvat ruke prije nego što počnete proceduru:
Položite glavu bebe na svoju ruku, na unutrašnju stranu lakta. Dlanom iste ruke prekrijte obraz i kažiprstom ili srednjim prstom lagano povucite kut usta prema van i na taj način ćete dobiti “džepić” u obrazu. Drugom rukom kapljite lijek u “džepić”, malo po malo.
Ovaj zahvat drži bebina usta otvorenima, a glavu mirnom. Najbolje od svega je što vaš prst onemogućava bebi da pljune lijek. Držite bebu tako dok ne proguta sav lijek.
Poslužite se kamuflažom
Zdrobljena tableta se može sakriti u sendvič – pomiješati u pekmez, pasta od tablete i vode se može sakriti ispod maslaca; ili se lijek može staviti u mlijeko, adaptirano mlijeko ili sok. Učinite lijek sto privlačnijim, ali ne lažite djetetu da je to bombon. Međutim, prije nego primjenite ovu metodu upitajte liječnika da li se određeni lijek, koji ste dobili, smije uzimati sa hranom. Dosta lijekova se uzima prije ili poslije jela, pa ako je to pravilo za lijek koji ste dobili - radije se poslužite nekom od drugih navedenih metoda.
Poslužite se žlicom za lijek, kapaljkom i ostalim pomagalima
Plitku plastičnu žlicu, koja se dobije uz lijek ili nabavi u ljekarni, lakše je koristiti nego čajnu žličicu. Kako biste bili sigurni da je dijete uzelo sav lijek, pri izvlacenju žlice iz usta, povucite ju uz gornju usnicu djeteta, da što manje ostane u žlici.
Kapaljkom se jednostavno može dati lijek, treba ju postaviti između unutrašnje strane obraza i desni, pa ukapavati po par kapi i čekati da dijete proguta prije nego što se ukapa još.
Neke bebe najlakše uzmu lijek iz male plastične čašice. Takva čašica, inače, može dobro poslužiti da se uhvati ono što iscuri iz usta ili beba pljune, kako bi se moglo ponovno dati.
Važno je dobro ciljati
Pokušajte izbjeći osjetljive dijelove usta. Glavnina bradavica za raspoznavanje okusa nalazi se na prednjoj strani i sredini jezika. Podražaj nepca i stražnjeg dijela jezika uzrokovat će nagon za povraćanjem. Najbolje područje je između unutrašnje strane obraza i desni, prema stražnjem dijelu usne šupljine.
Što kada beba ispljune lijek?
Veći dio lijeka se apsorbira unutar 30 – 45 minuta. Ako je beba uspjela zadržati lijek tako dugo, obično ne treba nadoknađivati dozu. Ako beba povrati lijek odmah, dozu treba ponoviti, osim u slučajevima gdje se radi o vrlo preciznim dozama (lijekovi za srce, astmu). Ako beba povrati antibiotik unutar 10 minuta od davanja lijeka, dozu treba ponoviti.
Ponekad su bebe tako bolesne, da ne mogu zadržati lijek dan oralno pa povrate svaku dozu. To se najčešće događa s lijekovima za snižavanje temperature, kao acetaminofen. Ako dođe do toga, treba koristiti čepiće (supozitorije). Druga mogućnost je da liječnik prepiše čepić koji će spriječiti povraćanje, a treba ga dati djetetu 20 – 30 minuta prije oralnog davanja lijeka. To ce pomoći da dijete ne povrati lijek.
Ako se beba razboli toliko da ne može zadržati antibiotik, postane toliko letargična da ne može progutati i previše povraća da isti lijek zadrži u sebi - to je znak da se stanje pogoršalo te je potrebno ponovno se javiti liječniku. Često jedna injekcija antibiotika može djetetu toliko popraviti stanje, da se može nastaviti s oralnom terapijom. Neki novi antibiotici su dostupni samo u obliku injekcija i djeluju jako brzo, ali su i jako skupi.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Ivana_Sa Čet Sep 11, 2008 3:20 am

Anastasiji dajem lek iz kasikice u spric izmerim koliko treba da joj dam i polako malo po malo i tako mi popije bez problema,u apotekama sam videala da ima neki specijalni spric-dozator za malu decu za davanje sirupa ali ga nisam probala
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od IvanaPG Čet Sep 11, 2008 3:31 am

mi imamo spric za sirup koji mi je dosao uz sirup i sad njega koruistim najlakse mi jer tako nit se prosipa nit se tjeramo sa kasikom samo onaj spric stavim im u usta i oni popiju. to je kao dozer ima do 5 ml.
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Endzi Čet Sep 11, 2008 8:21 am

Sad tek procitah o Anastasiji i brisanju krpom...pa neverovatna je.
Pre je Vaki pio na spric i nije bilo velikih problema,jedno vreme je pio aloju i to sam a kasnije sam bacila vise od pola boce jer nije bilo sanse da pije.
Evo upravo smo pod terapijom i haos teski imamo za sirup..Vaki cim vidi flasicu pocne da vristi a dok ga ne popije to je zivo davljenje.Jedva cekam da prodje terapija i nadam se da ce ga proci grlo jer ce nas komsiluk izbaciti iz ulice..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Andjela Čet Sep 11, 2008 8:35 am

Da,ima sirupa koji su grozni da djeca vriste kad ga treba popiti...skoro sam jedan takav davala Djoletu mislim da je bio Rinostop,blago receno da je odvratan,ja sam ga namjerno probala mene je ujeo za grlo koliko je jak i gorak!Kasnije kad sam mu davala neki biljni sirup ja nosim spric a on pita:mama jel to onaj ruzni sirup....jadan koliko se istraumirao s njim!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Bojana Čet Sep 11, 2008 10:24 am

Mi pijemo lagano kad mu lepo objasnim cemu sluzi,npr kazem mu to su ti neki vitamini da budes jak i zdrav i to je pio npr tata kad je bio mali i sad moze da vozi dzip jer je poraso od sirupa Laughing i on popije u cugu
Moja sestra kad je bila mala urlala je cim vidi bilo koj pa i najukusniji sirup i gusila se i davila i zacenjivala jednom joj je zapao sirup i nije disala par minuta svi smo se precepili,ali ona je bila stvarno razbojnik od deteta Razz
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Veka Sub Sep 27, 2008 9:39 am

Nas je danas culo pola Nisa dok smo pili sirup. Nece i tacka. To je bilo urlanje i dranje, jedva sam je naterala da popije. Cak ni jaki argumenti nisu pomogli.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od tanasija Ned Sep 28, 2008 8:14 pm

Iva je do sad pila Sinacilin, Pancef, Prospan i Eferalgan. Svi joj se svidjaju i vise nego sto treba, zove ih 'nesto satko' i trazi jos. Pre mora nam se desilo da nadje u torbi prospan i da ga nekako otvori i navrne, sve to dok sam ja otisla da proverim rucak, uzas, precrkla sam od straha. Objasnile smo se da moze 3 puta dnevno po pola kasicice ali... svaki put me moli 'daj mi samo jos malo'
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Veka Ned Sep 28, 2008 8:46 pm

Mi smo vec malo bolji, kazem joj kako je ona hrabra mamina devojcica i da mora da popije sirup, i popije.... ne dernja se vise.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Ivana Pon Okt 06, 2008 1:28 am

Stefi nikako nece sirup,to je vristanje dok popije kasikicu,pa mu onda dajem kap po kap...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Endzi Pet Jan 29, 2010 9:36 am

Vaki kad vidi sirup u frizu odma vice "ja necu to" i ako ga ne pitam...svasta sam pokusala i ne vredi,vise pljune nego proguta.
Stavim mu lepo u solicu caja i on onda zajedno popije..to je jedino resenje,a Jani kad sam davala ona se samo oblizuje i cokce!!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Adriana Pet Dec 17, 2010 1:36 pm

Bojana ::
Moja sestra kad je bila mala urlala je cim vidi bilo koj pa i najukusniji sirup i gusila se i davila i zacenjivala jednom joj je zapao sirup i nije disala par minuta svi smo se precepili,ali ona je bila stvarno razbojnik od deteta Razz

ovo se isto i nama jednom desilo, inace i mi muke mucimo sa sirupom :placem:
Adriana
Adriana
Novi član
Novi član

Broj poruka : 5
Godina : 43
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 16.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako popiti sirup... Empty Re: Kako popiti sirup...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu