Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

+12
filip.mm
Cvrki
amarilis
Mildan
Bojana
Stazi
Ivana
ZZ
Andjela
tanasija
Veka
MamaMara
16 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Uto Jan 27, 2009 11:48 pm

First topic message reminder :

Amniocenteza je medicinski zahvat koji se primenjuje u slučaju kada je trudnica starija od 35 godina, kada postoji izražen rizik za nastanak naslednih bolesti kod fetusa, ili kada postoji opasnost od nastanka Daunovog sindroma. Amniocenteza predstavlja zahvat tokom kojeg se, pod kontrolom ultrazvučne sonde iglom ulazi kroz stomak trudnice u matericu i zatim aspirira određena količina plodove vode za detaljnu analizu.
Pre same punkcije obavlja se detaljan ultrazvučni pregled tokom kojeg se određuje tačan položaj fetusa. Na taj način, ginekolog ima preglednu sliku mesta sa kojeg će uzeti deo plodove vode, smanjujući tako rizik od oštećenja bebe ili trudnice na minimum. Pri ovom zahvatu, koji nije bolan, ali često izaziva strah kod trudnica, uzima se oko 15 do 20 ml plodove vode.
Amniocenteza se obavlja uglavnom od 16. do 18. nedelje trudnoće, a analize plodove vode mogu pomoći i u otkrivanju pola i zrelosti fetusa.

Šta je to biopsija horionskih čupica (CVS)?To je invazivna intervencija tokom koje se uzima delić posteljice i šalje na laboratorijsku analizu.
Preporuka je da se radi 10. nedelje gestacije a rezultati se dobijaju za dva dana.

Da li je neko od vas radio ove analize?Naime ja sam u 13.nedelji trudnoće,na UZ je sve ok.ali mi je doktorka predložila da radim double test(kao to svi rade),i tu mi rezultati nisu najbolji-1:72,a toleriše se da 1:200,pa mi je predložila da uradim jednu od ove dve analize.Ovo mi je druga trudnoća(imam 24 god),s prvom je bilo sve o.k.jedino što je mogući uzrok što ti rezultati nisu baš kao što bi trebali je to što je trudnoća manja,nego što bi kao trebalo,tačnije zadnja menstruacija mi je bila 19.oktobra a ja sam u 13.nedelji....Tako da ću najverovatnije raditi ovu biopsiju,jer se tu najmanje čekaju rezultati.
Ako neka od vas zna bilo šta neka piše....stvarno sam u velikoj panici....
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole


Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Čet Avg 26, 2010 7:45 pm

emadora ::Sad sam proverila, posto je i moja snaja radila biopsiju prosle nedelje. Nista nije pila, mirovala je samo dva dana. Ona je radila u sredu, a vec u subotu je odletela avionom za Kuvajt.

U bg-u je radila?
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od emadora Čet Avg 26, 2010 11:24 pm

Jeste, raspitacu se za broj telefona.
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od IvanaPG Pon Sep 06, 2010 10:42 pm

ja sam radila biopsiju u 10 nedelji, urade ti to i odma ides kuci , pila sam neke tablete 3 dana i amoksicilin kapsule valjda da nebi doslo do neke infekcije . nalaz se ceka nedelju dana .











IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Cvrki Pet Sep 10, 2010 6:15 am

Ja sam trenutno u 9 nedelji trudnoće i razmišljala sam šta ću od tih analiza da uradim,nemam preko 30 godina ali sve više oko sebe vidim i čujem za žene koje su rodile decu sa daunovim sindromom a da nisu imale preko 30 godina, ili imaju već zdravu decu i sl. situaciju.

Htela sam da uradim neku od analiza koja može da ustanovi neke anomalije, ali samo da me ne bodu, i odlučila da u Bg-u uradim 4D ultrazvuk gde će bebi meriti nabore na vratu i nosnu kost gledati, to je radila čini mi se Stazi,pisala je o tome u ovoj temi, a radila je i moja snajka kad je bila trudna a imala je preko 30 godina.. Valjda ti rade taj uz i ujedno uzimaju krv za analizu za dabl i tripl test (to mi nije bitno, ali dobro). taj uz se radi od 12-14 nedelje trudnoće i ja ću ga raditi u Bg.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Pet Sep 10, 2010 8:30 am

Za Ana life kliniku znam kako ide i 4d rade odvojeno od dabl i tripl testa.Ali bi bilo dobro da imas i neki od tih testova dok ti rade 4d.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od emadora Pet Sep 10, 2010 8:37 pm

Meni je 4D bio idealan NT-1.6, nosna kost se videla. obim glave i butne kosti u okviru parametara. To ti nije bas sasvim sigurno, bolje ti je da uradis neku od invazivnijih metoda. Ako ti double ili triple pokazu bar malu sumnju ( ispod 1:200) onda bi trebalo da uradis amnio.
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Cvrki Pet Sep 10, 2010 8:56 pm

Mad Ne mogu da verujem... Sve u normali a ipak...Znači ipak treba raditi nešto od ozbiljnijih analiza ako dabl ili triple pokažu sumnju, nije da testove treba zanemrarivati i misliti da su samo verovatnoće...?
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Sub Sep 11, 2010 3:33 am

Mojoj sestri od tetke dabl test nije bio dobar,bila je na 4d(ali to je ono besplatno u Ana life) i doktor joj je rekao da ono sto on moze videti da je ok,ali da ipak uradi amnio.Uradila je amnio i rezultati su bili da beba ima daunov..
Mozda je taj 4d radjen rano,mozda bi video nesto da je radjeno kasnije..Ne znam..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od emadora Sub Sep 11, 2010 3:58 am

Meni je 4D radjen u 21.nedelji. Double mi je bio 1:86, a triple 1:50.
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Cvrki Sub Sep 11, 2010 9:15 pm

Meni su rekli da 4D treba da uradim u periodu od 12-14 nedelje...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Sub Sep 11, 2010 10:38 pm

Cvrki ::Meni su rekli da 4D treba da uradim u periodu od 12-14 nedelje...
Moja sestra je radila u 15 ili 16-oj nedelji.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Stazi Ned Sep 12, 2010 10:14 am

Cvrki ::Ja sam trenutno u 9 nedelji trudnoće i razmišljala sam šta ću od tih analiza da uradim,nemam preko 30 godina ali sve više oko sebe vidim i čujem za žene koje su rodile decu sa daunovim sindromom a da nisu imale preko 30 godina, ili imaju već zdravu decu i sl. situaciju.

Htela sam da uradim neku od analiza koja može da ustanovi neke anomalije, ali samo da me ne bodu, i odlučila da u Bg-u uradim 4D ultrazvuk gde će bebi meriti nabore na vratu i nosnu kost gledati, to je radila čini mi se Stazi,pisala je o tome u ovoj temi, a radila je i moja snajka kad je bila trudna a imala je preko 30 godina.. Valjda ti rade taj uz i ujedno uzimaju krv za analizu za dabl i tripl test (to mi nije bitno, ali dobro). taj uz se radi od 12-14 nedelje trudnoće i ja ću ga raditi u Bg.
Dabl i tripl testovi susamo izracunata mogucnost rizika na osnovu raznih paraemtara;godina, Ct-a i sl. Medjutim ne mora nista da znaci, meni je ispalo veoma velik rizik na kraju je sve bilo ok. Mojoj zaovi koja zivi u Italiji je lekar tamo odmah rekao da ni ne radi te testove posto ona ima vise od 30 godina da ce joj rezultati najverovatnije pokazati veoma visok rizik od Daunovog Sindroma. Amniocenteza je najbolji pokazatelj anomalija,a opet to ti prepisu samo ukoliko su neki testovi(izmedju ostalog dabl i tripl test) pokazali visok rizik.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Čet Sep 16, 2010 10:03 am

Cvrki ultra zvuk, pa cak i 4d ultra zvuk ne mora da pokaze nista. Posebno sto specijalisticki ultra zvuk ne moze da radi bilo ko, bez obzira kojom tehnologijom raspolaze. Amnio je jedina 100% pouzdana analiza i to je to. UZ mog doktora se prihvata kao specijalisticki, on je doktorirao na UZ ima ogromnu praksu, prvi ga je radio u kragujevcu u zimu 1980 kad je moja mama bila trudna sa mnom, ali je pre dve godine vodio trudnocu i na UZ nije video DS.
U slicnoj smo situaciji, ja cu izmedju 21. i 24. nedelje svakako ici na 4d, to ce da mi bude drugi specijalisticki. Taj prvi izmedju 12. i 14. koji ti pominjes cu raditi obicni dopler u bolnici. I posle ima jos jedan kad udjem u 9. mesec. A u medjuvremenu cu u domu zdravlja jednom mesecno na kontrolu i kod ove doktorke je obavezan UZ.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Cvrki Pet Sep 24, 2010 7:53 pm

Za sad idem u utorak u Bg na 4D i na dabl i tripl test pa ćemo da vidimo...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Ned Sep 26, 2010 10:14 pm

Ja sam se raspitivala za biopsiju horiona, jos imam vremena za ovu analizu i videcu sta cu. Ne plasim se spontanog ili nekakvih komplikacija, nego jednostavno me nervira sto bih za to morala u BG.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Pon Sep 27, 2010 2:44 am

Ja sam radila biopsiju horiona i nije ništa strašno,a ako ništa bar budeš sigurna da je sve u redu.Meni je dr.preporučila zbog lošeg dabl testa. A iskreno ne vidim svrhu dabl i tripl testova...
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Pon Sep 27, 2010 11:00 pm

Ja biopsiju mogu da radim jos sledece nedelje, videcu. Sa Ivom nisam radila ni dabl ni tripl, sad mislim da je vec kasno za dabl a videcu da li ce doktorka na sledecoj kontroli da kaze da radim tripl
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Cvrki Uto Sep 28, 2010 6:59 am

Bila danas kod doktora i nisam ništa uradila na 4D UZ,zakazao mi je za 7.oktobar, kaže,mala je joiš uvek trudnoća i ne može da se vidi to što treba da se vidi. I dabl test radim tad.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Sre Sep 29, 2010 10:58 pm

Ja cu sutra da idem ovde u dom zdravlja gde vodim trudnocu, pa cu da vidim sta ce doktorka da mi kaze. A specijalisticki UZ mi radi doktor koji me poradjao sa Ivom, rekao mi je da dodjem sledece ili one tamo nedelje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Cvrki Uto Okt 12, 2010 8:16 pm

Bila sam na NT pregledu i sve je u redu, i ultra zvuk i dabl test.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Sre Okt 13, 2010 9:10 am

Super, a zavrsila si i sa prvim trimestrom, tako da je to jos superije od ovoga
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 3 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu