Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

+12
filip.mm
Cvrki
amarilis
Mildan
Bojana
Stazi
Ivana
ZZ
Andjela
tanasija
Veka
MamaMara
16 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Uto Jan 27, 2009 11:48 pm

Amniocenteza je medicinski zahvat koji se primenjuje u slučaju kada je trudnica starija od 35 godina, kada postoji izražen rizik za nastanak naslednih bolesti kod fetusa, ili kada postoji opasnost od nastanka Daunovog sindroma. Amniocenteza predstavlja zahvat tokom kojeg se, pod kontrolom ultrazvučne sonde iglom ulazi kroz stomak trudnice u matericu i zatim aspirira određena količina plodove vode za detaljnu analizu.
Pre same punkcije obavlja se detaljan ultrazvučni pregled tokom kojeg se određuje tačan položaj fetusa. Na taj način, ginekolog ima preglednu sliku mesta sa kojeg će uzeti deo plodove vode, smanjujući tako rizik od oštećenja bebe ili trudnice na minimum. Pri ovom zahvatu, koji nije bolan, ali često izaziva strah kod trudnica, uzima se oko 15 do 20 ml plodove vode.
Amniocenteza se obavlja uglavnom od 16. do 18. nedelje trudnoće, a analize plodove vode mogu pomoći i u otkrivanju pola i zrelosti fetusa.

Šta je to biopsija horionskih čupica (CVS)?To je invazivna intervencija tokom koje se uzima delić posteljice i šalje na laboratorijsku analizu.
Preporuka je da se radi 10. nedelje gestacije a rezultati se dobijaju za dva dana.

Da li je neko od vas radio ove analize?Naime ja sam u 13.nedelji trudnoće,na UZ je sve ok.ali mi je doktorka predložila da radim double test(kao to svi rade),i tu mi rezultati nisu najbolji-1:72,a toleriše se da 1:200,pa mi je predložila da uradim jednu od ove dve analize.Ovo mi je druga trudnoća(imam 24 god),s prvom je bilo sve o.k.jedino što je mogući uzrok što ti rezultati nisu baš kao što bi trebali je to što je trudnoća manja,nego što bi kao trebalo,tačnije zadnja menstruacija mi je bila 19.oktobra a ja sam u 13.nedelji....Tako da ću najverovatnije raditi ovu biopsiju,jer se tu najmanje čekaju rezultati.
Ako neka od vas zna bilo šta neka piše....stvarno sam u velikoj panici....
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Veka Uto Jan 27, 2009 11:56 pm

Bas mi je zao sto si na samom pocetku trudnoce morala da se nadjes pod stresom. Iskreno ne znam mnogo ni o jednoj od ove dve metode, ali sam tu da pomognem da izdrzis sve to, da se izjadas...nadam se da je sve kako treba da je to samo nesto trenutno bilo...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Uto Jan 27, 2009 11:59 pm

Ja nisam radila ni jednu od ovih analiza ali me bas cudi sto ti je doktorka to preporucila ako je videla da je sve ok. Ovde preporucuju prvorotkama preko 30 godina i bas ako nesto pomisle da nije u redu. Double test koliko ja znam i nije neka precizna analiza na koju covek moze da se osloni. Ne znam sta bih ti rekla, idi trazi misljenje jos nekog lekara, mada oni svi teraju svoje, posle ti bude jos gore jer ne znas koga da poslusas.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Sre Jan 28, 2009 12:08 am

Pa baš tako...Ja mislim da je sve u redu,ne znam zbog čega ne bi bilo?Ona taj test preporučuje svima,mada je to u suštini samo proračun.Zato sam zbunjena....Moja mama je rodila (mog brata) u 40god. i nije radila taj test,a to nije bilo tako davno,pre 5 godina!A s druge strane možda je bolje da uradim te analize i otklonim sumnje.Ne znam...Preporučila mi je ako ću u državnoj da to bude Institut,međutim kad sam zvala,rekli su mi da su njima termini prepunjeni do aprila,pa da vidim u Gradskoj.Zamislite,kakvi su to ljudi?Tako da danas zovem da zakažem privatno i verovatno ću raditi ovu biopsiju horionskih čupica,jer tu najpre stižu rezultati.Poludeću....Samo da sve bude u redu!
Hvala na podršci-stvarno mi je potrebna.....
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Andjela Sre Jan 28, 2009 2:53 am

Ni ja nisam radila te analize pa tako da ti ne bi znala dati nekakav konkretan savjet,ali mislim da ne treba psihicki mnogo da se opterecujes ako je to samo proracun ali da sam na tvom mjestu svakako bih uradila jednu od ovih ponudjenih analiza,da budes mirna i da svoju trudnocu izneses kao vedra i nasmijana majka,a ne da brines svih tih mjeseci...
Vjerujem da ce sve biti uredu... :tesi: ..mlada si,zdrava,imas vec jedno zdravo dijete...ma prosto ne vidim razlog zasto to sve ne bi bilo uredu :kiss:
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od ZZ Sre Jan 28, 2009 3:55 am

nema ništa gore od prevelikog stresa u trudnoći, a ti ga imaš zbog te neizvesnosti i brige..i možeš do besvesti da ubedjuješ sebe da će sve biti ok, uvek će onaj crv sumnje da radi i da te nervira..

zato je najbolje da uradiš jednu od tih analiza i s mirom dočekaš porodjaj..

ja nisam radila ni jednu od tih analiza, ali par mojih prijateljica je radilo amniocentezu i sve je prošlo u najboljem redu..

želim ti svako dobro i da se što pre smiriš..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Sre Jan 28, 2009 9:51 am

Kao sto svi rekose pre mene,i ja ti savetujem da nesto od to dvoje uradis,da bi ti bila mirna,da bi ti lakse bilo.
Sve ce biti u redu,samo misli pozitivno,javi sta si uradila.
Podrsku ovde svakako imas!!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Sre Jan 28, 2009 9:32 pm

Zakazala sam pregled za ponedeljak,pa ćemo videti.Javljam čim stignu rezultati...
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Čet Jan 29, 2009 1:28 am

Da li si ponovila dalb test?On ako se ne uradi u pravoj nedelji i danu,moze dati lazne rezultate,mojoj drugarici prvi nije bio u redu,a za par dana je radila drugi i sve bilo bilo ok HMM
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Čet Jan 29, 2009 8:09 pm

Pa doktorka mi to nije pomenula.Ma videćemo u ponedeljak....A pošto dolazim u nedelju u Mirijevo,možda se i sretnemo Smile
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Stazi Pet Jan 30, 2009 12:53 am

Ja sam imala rizik u drugoj trudnoci 1:74 i razumem u potpunosti kako se osecas. Mene je doktorica slala na amniocentezu koju sam ja odbila da uradim zbog rizika od pobocaja. Otisla sam privatno u Novi Sad i uradila bolji ultrazvuk koji nije pokazao nikakvevratne nabore a moja beba je imala nosnu kost(sto je neuobicajeno kod dece sa Daunovim Sindromom- ona nemaju nosnu kost). Moja doktorica me je prerano poslala na taj double test i zbog toga mi je pokazan los rezultat.
Moja beba(sada 16 meseci) je portpuno zdrava i vesela devojcica. Sada kada je gledam zahvalna sam Bogu sto nisam otisla na amniocentezu jer da je nesto poslo naopako nikada sebi ne bi oprostila a da saznam da je sve uredu bilo sa njom. Iako je mali rizik od toga, on ipak postoji.
Ja se iskreno nadam da je sve ok sa tvojom bebicom i zelim ti sve najbolje! :laska:
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Čet Feb 05, 2009 1:46 am

Sve sam zavrsila i sto je najbitnije rezultati su dobri.Nista me nije bolelo,jedino sam morala da mirujem posle toga,a i mm je hteo da se onesvesti posto je usao sa mnom,pa kad video iglu,..hahahaha...Nosim decaka... Smile mada smo se nadali devojcici,ali samo je bitno da je sve o.k.Sad sam mirna i spokojna.....
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Bojana Čet Feb 05, 2009 1:54 am

Bas mi je drago da je sve ok cheers
Veljko ce znaci dobiti batu :igra:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Čet Feb 05, 2009 2:03 am

Jaoj,divno,drago mi je da je sve ok!Uzivaj sada!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Mildan Čet Feb 05, 2009 2:07 am

Super, što je sve dobro.Odmaraj i uživaj.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Veka Čet Feb 05, 2009 2:38 am

Odlicne vesti.... drago mi je da je sve u redu.... a sledeca moze da bude i devojcica Smile
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Čet Feb 05, 2009 5:23 am

:lud: Pa Boga mi teško da će biti sledeće,...mada nikad se ne zna....hahahaha...
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od amarilis Čet Feb 05, 2009 7:17 am

Sada kada znas da je sve u redu, odmaraj i uzivaj u trudnoci... to se ne desava tako cesto...
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od ZZ Čet Feb 05, 2009 9:18 am

lepe vesti..baš mi je drago da je sve ok sa bebanicom..

sad uživaj u trudnoći, neka ti bude lepa i laka.. Very Happy
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Cvrki Čet Feb 05, 2009 9:30 pm

Sledeća će sigurno biti devojčica, predosećam... :vestica2:
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od filip.mm Čet Feb 05, 2009 10:55 pm

Super!Drago mi je da je sve ok.Bravo za batu,...a posle moze i seka. Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... 0002031F







Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Sig
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Andjela Sub Feb 07, 2009 12:46 am

Super,super,ah sto volim cuti dobre vijesti!!! cheers
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Pon Feb 09, 2009 10:06 am

Drago mi je da je sve ok i da sad mozes na miru da uzivas u trudnoci!
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Dy Pon Apr 27, 2009 10:06 pm

Veljkovamama ::Naime ja sam u 13.nedelji trudnoće,na UZ je sve ok.ali mi je doktorka predložila da radim double test(kao to svi rade),i tu mi rezultati nisu najbolji-1:72,a toleriše se da 1:200,pa mi je predložila da uradim jednu od ove dve analize.Ovo mi je druga trudnoća(imam 24 god),s prvom je bilo sve o.k.jedino što je mogući uzrok što ti rezultati nisu baš kao što bi trebali je to što je trudnoća manja,nego što bi kao trebalo,tačnije zadnja menstruacija mi je bila 19.oktobra a ja sam u 13.nedelji....Tako da ću najverovatnije raditi ovu biopsiju,jer se tu najmanje čekaju rezultati.
Ako neka od vas zna bilo šta neka piše....stvarno sam u velikoj panici....

slicna prica kao kod mene, smao sto sam ja radila triplle test koji je pokazao 1-509...i doktori sau mi napravili pakao od zivota..ali ujutro cu biti sa nacelnikom i defnitivno uc znati sta dalje...

bas pucam, svuda!!!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Pon Apr 27, 2009 10:48 pm

Dy ja nisam znala da imas nekih problema! Znas da su lekari kreteni, nemoj molim te da se nerviras i da uzimas bilo sta zdravo za gotovo.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu