Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

+12
filip.mm
Cvrki
amarilis
Mildan
Bojana
Stazi
Ivana
ZZ
Andjela
tanasija
Veka
MamaMara
16 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Uto Jan 27, 2009 11:48 pm

First topic message reminder :

Amniocenteza je medicinski zahvat koji se primenjuje u slučaju kada je trudnica starija od 35 godina, kada postoji izražen rizik za nastanak naslednih bolesti kod fetusa, ili kada postoji opasnost od nastanka Daunovog sindroma. Amniocenteza predstavlja zahvat tokom kojeg se, pod kontrolom ultrazvučne sonde iglom ulazi kroz stomak trudnice u matericu i zatim aspirira određena količina plodove vode za detaljnu analizu.
Pre same punkcije obavlja se detaljan ultrazvučni pregled tokom kojeg se određuje tačan položaj fetusa. Na taj način, ginekolog ima preglednu sliku mesta sa kojeg će uzeti deo plodove vode, smanjujući tako rizik od oštećenja bebe ili trudnice na minimum. Pri ovom zahvatu, koji nije bolan, ali često izaziva strah kod trudnica, uzima se oko 15 do 20 ml plodove vode.
Amniocenteza se obavlja uglavnom od 16. do 18. nedelje trudnoće, a analize plodove vode mogu pomoći i u otkrivanju pola i zrelosti fetusa.

Šta je to biopsija horionskih čupica (CVS)?To je invazivna intervencija tokom koje se uzima delić posteljice i šalje na laboratorijsku analizu.
Preporuka je da se radi 10. nedelje gestacije a rezultati se dobijaju za dva dana.

Da li je neko od vas radio ove analize?Naime ja sam u 13.nedelji trudnoće,na UZ je sve ok.ali mi je doktorka predložila da radim double test(kao to svi rade),i tu mi rezultati nisu najbolji-1:72,a toleriše se da 1:200,pa mi je predložila da uradim jednu od ove dve analize.Ovo mi je druga trudnoća(imam 24 god),s prvom je bilo sve o.k.jedino što je mogući uzrok što ti rezultati nisu baš kao što bi trebali je to što je trudnoća manja,nego što bi kao trebalo,tačnije zadnja menstruacija mi je bila 19.oktobra a ja sam u 13.nedelji....Tako da ću najverovatnije raditi ovu biopsiju,jer se tu najmanje čekaju rezultati.
Ako neka od vas zna bilo šta neka piše....stvarno sam u velikoj panici....
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole


Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od IvanaPG Uto Apr 28, 2009 12:03 am

ja sam pre 20 dana radila biopsiju horionskih cupica , jer sam bila trudna , al beba nije bila u redu , kasnila je u razvoju i nije bila vitalna, nayalost ispostavilo se da je doktor bio u pravu i da je beba umrla dok meni nisu ni bili stigli rezultati testa....
ja sam morala da maknem , i sad neznam kad mi je bilo gore , dal kad sam saynala da sam trudna il sad kad ynam da bebe vise nema....
inace je opet bila djevojcica...... mada je to nebitno

veljkovamama dobro je da je sve super ispalo , uyivaj u trudnoci....
dy drzi se bice sve u redu , doktori stvarno nekad preuvelicavaju stvari....
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Veka Uto Apr 28, 2009 12:33 am

Ajoj, zene drage...sta vas snaslo.... glave gore, mora sve biti dobro... :laska:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Uto Apr 28, 2009 1:46 am

Dy nadam se da će biti sve u redu,i sama znam kako je to sve stresno....a jesu ti predlagali amniocentezu ili biopsiju?Tako bar budeš sigurna da je sve o.k. Javi šta je bilo.
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od filip.mm Uto Apr 28, 2009 2:39 am

Joj drage moje ne znam sta bih rekla.Zaista!Muz i ja planiramo drugo dete,al me stvarno strah kad cujem tako tuzna iskustva.Sa Filipom se nisam nicega bojala,a sad...
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Andjela Uto Apr 28, 2009 4:41 am

Dy javi nam novosti....ma vjerujem da će sve biti ok,te se analize trebaju uraditi u tačno određenom vremenu pa može biti da je tebi urađeno ranije ili kasnije pa rezultat ispane izvan normale....
IvanaPG baš mi je žao zbog bebe... Sad
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Dy Uto Apr 28, 2009 8:31 pm

ej, evo me..jutros sam bila sa nacelnikom koji inace radi amniocenteze...divan je...
uzeo je nalaze i rekao da je meni triplle test uredan ali da ga on ne interesuje, uradio uzv i rekao da je bebica vitalna, da ima normalnu nosnu kost, da je nuhalni nabor u redu..i da apsolutno nemam nijedan jedini razlog da mi radi amniocentezeu, poslao me kuci da uzivam u trudnoci i da se opustim i naglasdio da ce mi on licno uraditi carski rez...

ne znam, sada sam nekako mirna, tj skroz mirna, zato sto mu vjerujem, i zato sto sam cijelo vrijeme sumnjal au ovu pricu!!!!

naravno, dok se ne rodi, ne zna se nista, ali ja osjecam da je sa bebom sve ok!! i rekao je da je jako vitalna bebica, ako to ista znaci!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Uto Apr 28, 2009 9:30 pm

Dy,drago mi je da je sve ok.
Ivana,kao sto ti vec rekoh,zao mi je zbog tvoje bebe...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Veka Uto Apr 28, 2009 9:49 pm

Dy, drago mi je da je sve u redu, bas lepa vest od jutros.... ljubimo vas... :laska:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Sre Apr 29, 2009 1:04 am

Dy baš sam srećna zbog tebe....Sad se opusti i uživaj....A kad je tebi termin?
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Sre Apr 29, 2009 1:13 am

Dijani je termin 20.10.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Sre Apr 29, 2009 1:15 am

filip.mm ::Joj drage moje ne znam sta bih rekla.Zaista!Muz i ja planiramo drugo dete,al me stvarno strah kad cujem tako tuzna iskustva.Sa Filipom se nisam nicega bojala,a sad...
Normalno je da podsvesno osecamo strah,ali mislim da samo pozitivno treba da razmisljamo i niceg da se ne bojimo.
Samo napred sa drugom bebom,drzimo vam palceve. Very Happy
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od filip.mm Sre Apr 29, 2009 3:01 am

Dy drago mi je da si mirnija i da je sve ok. Very Happy
Ivana u pravu si,treba misliti pozitivno al ponekad...znas...ma bice sve ok,samo jos da zatrudnim. :dudica:
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Stazi Sre Apr 29, 2009 5:27 am

Dy, vec sam ti rekla ali sad cu opet Very Happy jako mi je drago sto je sve u redu posle sve brige i nervoze koju si pretrpela. Nije lako i potpuno te razumem jer sam i sama prolazila kroz to i to u obe trudnoce! Ali hvala Bogu da je sve i kod mene ispalo dobro.
Ivana zao mi je sto si izgubila bebu i mogu samo da zamislim bol koji osecas. Moja zaova je nedavno prosla kroz isto sto i ti.
Tijana, strah uvek postoji, samo kada je prva trudnoca u pitanju nekako smo bezbriznije i ne razmisljamo o stvarima okojima razmisljamo u drugoj trudnoci. U prvoj trudnoci nismo svesne rizika i mogucih komplikacija, dok nam doktori ne zakomplikuju zivot(kao i meni i Dy). Ali kao sto Ivana kaze, misli pozitivno! Very Happy Sve najbolje!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Andjela Sre Apr 29, 2009 8:28 am

Super vijest Dy!
Duboko i iskreno vjerujem da je bebica ok i da će sve biti u najboljem redu!
Opusti se i uživaj...ljubim te!!!!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od IvanaPG Ned Maj 03, 2009 10:10 am

jao super vijest dy , sva sam se najezila al stvarno , sad uzivaj u trudnoci draga , ljubim te.....
hvala drage moje na rijecima utjehe , mnogo mi znaci....
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Čet Feb 11, 2010 1:49 am

Mojoj sestri rezultati dabl testa su 1:59 Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Icon_cry
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od MamaMara Čet Feb 11, 2010 5:21 am

Uh...kad se samo setim...Meni je bio rezultat 1:72 ziva sam se pojela.Valjda je sve u redu....Ja bih te dabl testove ukinula,ako postoji neka sumnja, sto odmah ne urade neku pouzdaniju analizu i gotovo...Ovo su samo proracuni,pa ti razmisljaj....
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Alisa Uto Maj 18, 2010 11:42 pm

Ja sam radila amniocentezu jer navodno test krvi nije bio dobar imala sam rizik zbog godina(a imala sam 26 godina,Hmmm).Hvala Bogu sve je bilo u redu a doktorica mi je posle rekla da sve to zavisi od stanja hormona na dan kad je vadjena krv i da po tim parametrima bi trebalo da nesto nije u redu-a bilo je!!! Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Icon_biggrin Nema tu pravila ali moram priznati da sam se posteno uplasila!!!
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Uto Avg 24, 2010 9:00 pm

Iz svega sto sam cula ovde a i iz iskustava raznih trudnica sa kojima sam dolazila u kontakt, shvatila sam da su taj dabl i tripl test totalno nepouzdani i da pokazuju samo neku verovatnocu.
Mislim da godine nisu presudne, i mislim da ako je bilo sta nedoreceno i ukazuje na problem, da zena treba da uradi amniocintezu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od emadora Sre Avg 25, 2010 9:24 am

Po meni je bolje uraditi biopsiju horionskih cupica, s obzirom da se radi dosta ranije od amniocinteze. Moja sestra je radila i rezultate je dobila za 2 dana.
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od tanasija Sre Avg 25, 2010 8:58 pm

A jel rade to ovde kod nas?
Jel se lezi u bolnici ili te odmah puste?
I jos jedno pitanjce Smile
Jel se posle toga pije Ginipral ili tako nesto, kao posle amniocinteze?
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od emadora Sre Avg 25, 2010 10:49 pm

Moja sestra je radila u Beogradu na nekoj privatnoj klinici i platila je 300 eura..To je bilo pre 3 godine, mozda sada rade i ovde. Ne znam da li je pila nesto, cini mi se da nije, ali pitacu je.
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od emadora Sre Avg 25, 2010 10:54 pm

Sad sam proverila, posto je i moja snaja radila biopsiju prosle nedelje. Nista nije pila, mirovala je samo dva dana. Ona je radila u sredu, a vec u subotu je odletela avionom za Kuvajt.
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Ivana Čet Avg 26, 2010 6:01 am

Tanasija,ja koliko znam ne pije svaka zena Ginipral posle amnio,jedino ako treba...
Mislim da ima i drzavno,ali je ipak bolje privatno.I ako ces ici,raspitaj se,jer mislim da se u jako ranoj trudnoci rade.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Alisa Čet Avg 26, 2010 10:21 am

Ja sam sa Sonjom radila amnio privatno i nisam mirovala niti sta pila! Izvadili su plodovu vodu i isla sam kuci.Rezultati su bili posle 7 dana sto je meni bilo bitno.Da se smirim Very Happy
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza,biopsija horionskih čupica .... - Page 2 Empty Re: Amniocenteza,biopsija horionskih čupica ....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu