Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Plodni i Neplodni dani

+12
amarilis
Beba
Andjela
anja&milena
Veka
tanasija
Ivana
pricalica
Betty Boop
Dy
milenica_89
Endzi
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Plodni i Neplodni dani

Počalji od Gost Ned Mar 30, 2008 11:41 pm

Da li znate otprilike kad su vam isti?
Da li ste se po njima merili kad ste trebale zatrudneti ili nemate pojma kad su?

Ja imam onaj meybi -beybi kupila sam ga jos kad sam sa Ninom trebala ostati trudna i koristila sam ga moram priznati jako retko.
I obicno uvek kad bi pogledala u isti meni bi bili neplodni dani i to me je dodatno nerviralo.
Iskreno ovako nemam pojma kad su mi plodni,kad neplodni dani niti to po necemu osetim..a po nekom pravilu obicno su oni tu negde oko petnaestog dana po zavrsetku menstruacije.
Znam da to nije i nemora biti pravilo kod svih zena...interesuje me da li mislite da se samo u tim danima i tom periodu moze zatrudneti ili moze i odma posle menstruacije ili nesto pre iste.
Pitam ovo iz razloga sto bi ja trebala dobiti negde pocetkom meseca tacnije oko 5-6,a eto juce smo dakle nekih nedelju dana pre iste radili na bebcu,kakve su mi sanse da sad zatrudnim i jos dok ne dobijem ili je mozda bolje da ipak sacekam da ista prodje pa tek onda posle par dana ili cak i 15 probamo ponovo...neznam...bilo davno.. Kad sam mislila o tome a nesto posebno i nisam gledala ni kad sam imala niti kad su mi otprilike plodni ili neplodni dani trebali biti.
Naime sa Ninom sam imala zadnji put 21 jula,a zavrsila se 27,a vec sledeceg meseca nisam dobila ,a sad da me ubijete nemam pojma ni koliko dana posle iste niti kojeg dana sam zatrudnela,slicno je bilo i sa Nikolom.

Pomagajte ,ako znate...tako bi volela da ne dobijeeeeeeeeeeeeeeeeeeem pale a neznam koliko ima nade i sanse da zatrudnim bas sad nekih nedelju dana pre nego sto trebam dobiti.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Endzi Ned Mar 30, 2008 11:57 pm

Hi,hi....kao da ti je prvi put.
Renata ako ti je za utehu ja sam ostala trudna devetog juna a jedanestog dobila redovno...
Ja sam imala ti tabelu i vodila sam je cisto da bi pratila redovnost menstruacije.
Od kad sam se porodila uvek zaboravim da je napravim...moram pitati mamu kako tacno ide.
Otprilike ovako :
dobila si 15-og upises i onda ti je narednih 7-8 dana neplodno,pa 7-8 plodno i opet neplodno.
Onda pises sledeci datum dobijanja u opet ne plodne.
Ovako sam ti s'brda,s'dola objasnila ali nadam se da si skontala..
U svakom slucaju mislim da ni jedan dan nije 100% neplodan.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od milenica_89 Ned Mar 30, 2008 11:59 pm

Mi smo skinuli u mob tel ladies calendar to je 100% tacno..
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Gost Pon Mar 31, 2008 12:06 am

Da endzi bas ko da mi je prvi put ,ali eto sve se zaboravi kad ti ne treba pa i to...

Ok je dobro si objasnila skontala sam...znaci u pravu sam ja bila koliko me secanje sluzi da su nedelju dana pre i posle neplodni dani ..sad me bas razocara znaci male su sanse..ali me ipak tesi da si eto ti i u tom dobu neplodnih dana zatrudnela i posle ipak dobila sto se isto desava ja recimo nisam imala...a i to da nijedan dan nije sto posto neplodan..
Nista, zivim u nadi i neizvesnosti do pocetka meseca...a znam vec unapred da cu se razocarati kad dobijem..ja sam takva sve bi htela odma i sad ,a to bas tako ne ide..moracemo se pomuciti jos koji put... Laughing ako ne bude nista saekacu da prodje pa cu se voditi i gledati po ovoj tvojoj tabeli,a uz to mogu i meybi beybi primeniti da proverim cisto da li je zaista tako ...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Gost Pon Mar 31, 2008 12:06 am

milenica_89 ::Mi smo skinuli u mob tel ladies calendar to je 100% tacno..

Sta ti je to..gde to ima...znate li neki link sa perodima ovulacije ili tako necim slicnim..
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Dy Pon Mar 31, 2008 12:12 am

Ja po sopstvenom iskustvu , ne vjerujem tim racunanjima! Svaka zena je individua.
Ja vise mislim da trebas slusati svoje tijelo.
Recimo ja osjetim simptome kao da trebam dobiti, osjetim proces u donjem dijelu stomaka..i znam da je to ovulacija, dr mi rekla!

Prije AnastasIje ovulacija mi bila odmah dva tri dana poslije menstruacije..A sada na sredini ciklusa bukvalno, prokrvarim, redovno..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Gost Pon Mar 31, 2008 12:25 am

Evo nadjoh jedan link koji moze posluziti i za planiranje i za zastitu od trudnoce...
Po ovome sanse da sad zatrudnim tj pre nego sto dobijem su skoro nikakve... Crying or Very sad
http://www.mef.hr/if/alati/racunala/skripte/k_koncep.html
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Betty Boop Pon Mar 31, 2008 12:36 am

U pravu je stasija kad kaže da su plodni dani individualni kod svake žene, ali recimo da je kod većine žena prskanje ovarijuma između 14. i 18. dana ciklusa, a to se onda obično proširi na po još 3-4 dana dole i gore, pa se kaže da se trudnoća treba planirati od 10. do 20 dana od ciklusa...za početak ciklusa se računa prvi dan menstruacije...

Jedini 100% način utvrđivanja prskanja ovarijuma, a samim tim plodnosti žena je praćenje bazalne temperature (vaginalne), odmah po buđenju, pre nego ustaneš dok si još u krevetu,, odnosno bukvalno čim otvoriš oči...u vreme ovulacije je ta temperatura viša nego u svim ostalim danima, u proseku oko 0.5 do 1C...DA bi bila sigurna, moraš ceo mesec svako jutro da meriš tu temperaturu, jedino tada ćeš moći da vidiš prave vrednosti, pa da zaključiš kad da se baciš u akciju...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od milenica_89 Pon Mar 31, 2008 1:14 am

Meni sinoc bio plodan dan a ja i mm nismo pazili :ups: affraid
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od pricalica Pon Mar 31, 2008 2:49 am

Ja sam imala problema jer su mi ciklusi trajali od 21 do 60 dana,nikad dva vezana da budu jednake duzine...Ovulacija bi mi bila na oko 3-4 dana pre odliva i nije bilo sanse,mozda su se zacinjala deca,ali ne bi bilo vremena da se ugnjezdi...Dr je rakao da pokusavamo u prve dve godine braka,a ako ne uspe,tek onda na lecenje.I uspelo nam,ali sam po njemu bila trudna punih 10 meseci!A ja mislim da nisam jer sam verovatno imala dve ovulacije bez odliva,vezane...Inace,koristila sam maybe baby,meni nikada nisu plodni dani trajali 7 dana,nego samo 3 dana i to prvi nesto slabo,drugi pokaze potpuno,a treci opet slabo i izgubi se...Tacno me strah za drugo dete,da li cu moci...Sta ti je zivot,neko moze da zatrudni kad hoce,a neko se muci i prolazi kroz ko zna sta i psihicki i fizicki i nista...Moja tetka u Makedoniji radila IVF prosle godine,uzajmili su 3000 evra i nije uspelo...A vec 10 godina se lece i ona cak operisala matericu,nije joj bila dovoljno ravijena...Tugooooo...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Ivana Uto Apr 01, 2008 2:28 am

Svakoj zeni je drugacije,sve to zavisi od osobe do osobe.
Mozes izaci na plivazdravlje,meni su oni uglavnom pogadjali oko plodnih i neplodnih dana.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 2:39 am

Ja nemam pojma kad su mi plodni dani, koristim zastitu da ne ostanem u drugom stanju, a kad sam htela da ostanem imali smo odnos svaki dan.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Veka Čet Jun 26, 2008 6:15 am

Mi ponovo poceli po malo da brljamo, tj. u kobajagi neplodnim danima ne pazimo.... Razz bice veselo ako neplodni/plodni kombinacija bude zakaza....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Gost Čet Jun 26, 2008 11:45 am

Veko znas sta kazu: jednom je slucajnost, dvaput je koincidencija! Wink Hihihihihihihi!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 7:32 pm

Veka ::Mi ponovo poceli po malo da brljamo, tj. u kobajagi neplodnim danima ne pazimo.... Razz bice veselo ako neplodni/plodni kombinacija bude zakaza....

Pa lepo se vi igrate!
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od anja&milena Sre Nov 05, 2008 7:06 am

MI smo se proslog meseca bas trudili,al nista...Kasnilo mi 4 dana i bila sam sva srecna al sinoc sam dobila Sad(
Bez veze...
anja&milena
anja&milena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 38
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 29.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Andjela Sre Nov 05, 2008 9:52 am

anja&milena ::MI smo se proslog meseca bas trudili,al nista...Kasnilo mi 4 dana i bila sam sva srecna al sinoc sam dobila Sad(
Bez veze...
Nemoj da budes tuzna i obeshrabrena...bice,ne brini se,samo vi radite posao i eto bebe Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Ivana Sre Nov 05, 2008 10:27 am

anja&milena ::MI smo se proslog meseca bas trudili,al nista...Kasnilo mi 4 dana i bila sam sva srecna al sinoc sam dobila Sad(
Bez veze...
Duso,bice beba,uskoro,nemoj mi biti tuzna...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Beba Čet Nov 06, 2008 11:29 am

Nemoj da budeš tužna :laska: Biće, budi strpljiva, samo vi nastavite da se trudite Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Dy Čet Nov 13, 2008 11:49 pm

Ivana ::
anja&milena ::MI smo se proslog meseca bas trudili,al nista...Kasnilo mi 4 dana i bila sam sva srecna al sinoc sam dobila Sad(
Bez veze...
Duso,bice beba,uskoro,nemoj mi biti tuzna...

os da te sada istucem, jel..... polako opusti se.... ja sam 5 godina cekala, a ti krenula i ajd odmah..a ako tako nastavis da se nerviras zbog toga, ne ocekuj trudnocu..

uzgred, ja ginekoloski imam zakazan 03 .12 pa kao bude sve ok, i mi pravimo drugu bebu..pa eto, mozemo dogovoriti i zajendicko pravljenje hahahahahhah, salim se malo
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od amarilis Ned Dec 07, 2008 11:16 pm

Evo da se i ja malo prikljucim diskusiji... znam jednu prijateljicu sa slicnim iskustvom, oboje zdravi, pravi kako se vec kaze a od dece .... nista. Ginekolog posle dosta vremena poruci svojoj pacjentici.... draga moja, nemojte da pravite decu.... volite se, vodite ljubav! I, stvarno posle nekoliko meseci, prijateljica je zatrudnela.... pokusajte i vi tako.... :TV:
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Beba Pon Dec 08, 2008 10:43 pm

Baš tako. To sam i ja isto rekla mojoj prijateljici, i da li me je poslušala ili nije nisam je pitala, ali je ona uskoro zatrudnela i sad ima jednu cicu micu od 6 meseci Smile

Mojoj kumi je ginekolog pre par dana rekao da su plodni dani između 11. i 17. dana ciklusa, tj. dve nedelje od početka menstruacije plus/minus 3 dana.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od IvanaPG Pet Dec 12, 2008 4:37 am

psiha je cudo...
ni ja nisam posle andjele odmah ostala trudna bas iz tog razloga sto sam uvjek kad bi spavalio razmisljala o tome , e sad ce biti sigurno i onda razocarenje....
opusti se bice bebica, samo polako...
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od amarilis Ned Dec 14, 2008 5:13 am

:vila: bice beba!!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Willma Pet Dec 26, 2008 10:24 am

Zatrudnela sam tacno 14. dan od menstruacije. Nisam brojala dane, ali tako je ispalo.
Willma
Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Plodni i Neplodni dani Empty Re: Plodni i Neplodni dani

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu