Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koje mleko dajete vasim malisanima

+21
tanasija
Stazi
maja31
Ivana
Betty Boop
Beba
Mima
Lidija
Emi
Bojana
Andjela
Emica07
Pokita
Veka
Dy
Jankito
maja
mama_daisy
Mildan
Milica
Tamara
25 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Tamara Sub Okt 20, 2007 11:44 am

First topic message reminder :

Ajde da pomognemo mamama koje su u nedoumici koje mleko da daju svojoj deci.
Koje mleko vi dajete vasoj deci?
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od mama_daisy Uto Feb 12, 2008 11:15 am

Ja glasam protiv kravice u 6 meseci...Adaptirano mleko je bolje u tom periodu, ako vec mama nema svog mleka...Dusan je prestao da sisa sa 11 meseci, ja sma kupila sva ziva adaptirana mleka i probala da mu dajem ali nikako nije prihvatio ukus ni jednog, na kraju sam bila primorana da mu ponudim i kravicu, jer vise nije hteo da doji...Kravicu je prihvatio...U pocetku sam je razblazivala, a posle normalno davala...

Mislim da treba prvo probati adaptirano...Mala su deca od 5 6 meseci za kravlje
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Mima Uto Feb 12, 2008 11:16 am

maja siki ,al i pored toga smatram da joj to nije dovoljno,zato cu joj dati posle sikenja pred spavanje jos malo kravice razredjene
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Mima Uto Feb 12, 2008 11:17 am

joj ubijate me u pojam aj da cujem jos neko iskustvo
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Uto Feb 12, 2008 11:18 am

prvo 1/3mleka + 2/3 vode, a kasnije, kako raste povecavaj kolicinu mleka,a smanjuj vodu.
maja ima i vise od sest stoga moze,navela sam vec da sam nikoli pocela da ga dajem sa sedam meseci mozda i nepunih sedam.
i samo nekoliko puta sam mu ga razblazivala sa ovom formulom,vec posle sam mu davala cisto,tako bi ga pocuflao i spavao ko top,a posledice ili ti reakcije nikada nisam niti videla niti primetila.
vece mmuke i reakcije je imao skoro kad je probao pravo domace kravlje mleko!!!!???
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Bojana Uto Feb 12, 2008 11:19 am

crvenkapa85 ::joj ubijate me u pojam aj da cujem jos neko iskustvo

mislim da je najbolje da pitas vaseg pedijatra sta misli o tome
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Bojana Uto Feb 12, 2008 11:24 am

Renata ::
sta bi bilo da nemas vise mleka kao ja sto ga nisam imala i da moras da joj dajes drugo mleko,normalno da bi joj davala to iz tetrapaka,koje drugo,stoga samo joj daj i pusti sta kazu analiticari ili teoreticari,a ponajmanje strucnjaci. Wink

kako bre rene koje drugo,pa ima mali milion adaptiranih mlecnih formula,ali ok kako ona odluci da treba za maju tako ce i biti
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Uto Feb 12, 2008 11:32 am

neznam bojana za milion tih drugih,negde sam vec rekla da moja deca nisu pila bebelac niti bilo koje drugo tog tipa sem kravice i onih u tetrapaku.
sisali su jedno 20 meseci bez i mrve bilo kog mleka,a drugo do 7 koje je ksnije preslo na tetrapak.
neka ona sama odluci kako ce i sta ce,mada i u konsultaciji sa pedijatrom dobila sam zeleno svetlo sto se mleka iz tetrapaka tice,mada ima sto misljenja i iskustava stoga neka ona odluci sta je najbolje za njeno dete.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Uto Feb 12, 2008 12:05 pm

Mi jos piejmo hipp.Dala sam joj Dukat 0.9 razblazeno, ali nije mogla da kaki dva dana i plakala mnogo, a prihvatila je ukusno joj bilo, ali ne dajem joj....cekamo jos nekoliko dana pa probacemo opet, ali sad neko drugo mleko.
Ja sam cula da je dobro da se daje kozje mleko, uopste netreba da se razblazuje i da je to ima slican ukus ko majcino mleko.??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Mima Uto Feb 12, 2008 12:16 pm

ja znam samo da je kozje mleko najzdravije,al ja ne volim njegov miris cutim
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Uto Feb 12, 2008 12:21 pm

crvenkapa85 ::ja znam samo da je kozje mleko najzdravije,al ja ne volim njegov miris cutim

potpisujem.
nevolim ni da ga osetim,a kamoli da ga probam,neznam kako bih ga dala svom detetu affraid
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Uto Feb 12, 2008 12:23 pm

lol! i ja ga nepodnesujem, ali probacu MOZDA???? HMM
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od maja Uto Feb 12, 2008 12:56 pm

I ja mislim da je jako rano za kravlje mleko u 6. mesecu! Jaaako rano.
Ne mora nista da se desi sada (kada poce da ga pije), ne mora da ima nikakvu reakciju, moze super da ga prihvati, ali mnoge studije su pokazale da rano uvodjenje kravljeg mleka moze da razvije vecu sklonost alergijama u kasnijem uzrastu.
Tako da moj glas ide adaptiranom.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Beba Čet Feb 14, 2008 2:25 am

Nikola je prešao na kravicu 2.8% sa nepunih sedam meseci.
Do petog meseca je pio Bebelac, a posle Nan.
Pojavljivanje njegovog ekcema nije vezano za kravlje mleko, jer ga je imao i pre uvođenja, sad mu se povukao.
Takođe je skoro bio anemičan (do sada u je ks bila odlična, a on će sada dve godine), ali u granicama normale, a i nekoliko meseci pre toga je bio stalno pod nekim virusima, pa je slabo jeo, i doktorka kaže da je zbog toga. Čak mu se i sama krvna slika popravila kad je normalno počeo da jede. Znači ni to nije vezano sa kravljim mlekom.

Nama je doktorka dala zeleno svetlo za uvođenje kravljeg mleka. I rekla nam da prvi dan dajemo razblaženo dvotrećinsko mleko, da vidimo kako će mu stomačić reagovati, a posle čisto. Takođe i da je svejedno da li mu dajemo dugotrajno ili mi skuvamo ono iz kesice. Jedino što je naglasila je da uzimamo na početku 2.8% jer je 3.2% jako mleko, da bi odmah prešli na njega sa adaptirano.

Moja sestra i ja pijemo kravlje mleko od drugog meseca života, nismo htele da pijemo ni majčino, ni adaptirano, samo kravlje i to iz kesice, ne ni dugotrajno. Niti smo bile anemične, niti imale alergije, što opet ne mora da znači da će tako biti i kod druge dece.

Ovo je moje iskustvo, ali neću nikoga savetovati. Mame trebaju same da odluče i izaberu ono što misle da je najbolje za njihovo dete.

Iskreno, nisam protiv adaptiranih mleka, čak sam i za, ali mi nismo bili u mogućnosti da nastavimo sa tim...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Sub Feb 23, 2008 1:13 pm

Pomagajte....Milena nece mleko, oko 00:00 dajem joj 190gr. i popije celu flasicu ali samo zato sto spava hihiihihi, a preko dan jede sve ali mleko nneceeeeee!!!!

Upocetku sam mislila da odbija mleko zato sto je muce zubici, ali nije to, jede voce, mlekcne kasice, zitarice, ali da popije mleko ne!!
A procitala sam da dnevno treba da popije oko 750ml. mleko??
Sta da radim?
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Tamara Sub Feb 23, 2008 1:24 pm

Moj glas svakako ide adaptiranom! Anja i dan danas pije adaptirano nestle junior. Kasice joj pravim sa kravicom 3,2%, ali joj ne dajem da pije! A kad je imala 6 meseci nisam ni pomisljala na kravicu!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Tamara Sub Feb 23, 2008 1:26 pm

Joj Emi ne znam sta da ti kazem! Kad je prestala da odbija mleko? Da se nije desilo nesto pa da joj se zgadilo ili da nije slucajno bilo pretoplo mleko? Ona je jos mala i morala bi da pije mleko!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Sub Feb 23, 2008 1:34 pm

neznam????
Doktorka mi je rekla da joj smenim mleko, ali nece odbija sve???
Malo me tesi to sto jede mlecne kasice, pa bar na taj nacin unosi mleko u organizam.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Tamara Sub Feb 23, 2008 1:38 pm

Jesi probala da joj das malo kiselog mleka ili jogurt? Mislim da nije rano, a nek me ispravi neko ako gresim!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Sub Feb 23, 2008 1:43 pm

NISAM jos, a i ja mislim da mogu.
probacu i to sutra...!!!!!!!!!!!!!!
A koji jogurt sad da izaberem scratch
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Sub Feb 23, 2008 2:05 pm

crvenkapa85 ::maja siki ,al i pored toga smatram da joj to nije dovoljno,zato cu joj dati posle sikenja pred spavanje jos malo kravice razredjene
Ja ne mogu bez cele tvoje price o tome koliko, kad i sta Maja jede da zakljucim sta je to sto joj nije dovoljno- da li hrana (jel na tri obroka) ili joj mleko vise nije dovoljno jako... Ako nije na tri obroka ne moze se uvek ocekivati da dojene bebe prespavaju noc dok im se ne uvedu sve vrste namirnica u dohranu. Retki su slucajevi koji to cine. Ako je na tri obroka i ako si joj uvela meso i bebi-jogurte onda si u pravu i tvoje joj mleko vise nije dovoljno jako da joj dopuni stomak i odrzi je sitom u toku cele noci.
Medjutim, i ja kao jos neke mame ovde smatram da je bza bebu od 6 meseci bezbednije adaptirano od kravljeg mleka. Kravlje se moze koristiti od 6 meseci ali za kuvanje u malim kolicinama. Razblazeno-nerazblazeno bez obzira koliko mu vode dodas ipak mu ostaje isti sastav belancevina i minerala koji negativno uticu na nerazvijen bebin organizam.
Znam da su ranije mame od 6 meseci (pa po iskustvu nekih mama ovde i ranije) davale kravlje, ali ko sto je neko vec rekao nauka je napredovala i sad se zna da je do godinu dana preporucljivija formula od kravljeg.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Ned Feb 24, 2008 8:03 am

danas je popla kravje mleko 150ml na rucak...razblazeno 2 prema 1.
Kravicu nije htela ni da pomirise, a ovo Alpsko prihvata.
Sta da radim kad nece adaptirano, moram da i dajem kravjo, nemogu da je ostavim da ne pije mleko??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 10:03 am

probaj jos da je nudis adaptiranim,svaki dan,mozda je stiglo pa nece...pa ga posle opet prihvati...
ali u svakom slucaju slazem se da joj dajes mleko ma kakvo bilo ,pa makar i to kravlje razblazeno...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Ned Feb 24, 2008 10:09 am

Preko dan ga nece, a uvece ga pije......pa cu sad preko dan kravjo, a uvece adaptirano.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 10:16 am

HMM cudno preko dana ga pije,a uvece nece????!!!!
cudna li su ova nasa deca. Laughing
pa probaj tako,bitno da ga pije i da hoce mleko,pa sad nevazno kad koje. Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Bojana Ned Feb 24, 2008 10:32 am

Tamara ::Moj glas svakako ide adaptiranom! Anja i dan danas pije adaptirano nestle junior. Kasice joj pravim sa kravicom 3,2%, ali joj ne dajem da pije! A kad je imala 6 meseci nisam ni pomisljala na kravicu!

blago tebi sto anja hoce nestle junior,makiju se ne svidja a da mu se svidja kupovala bi mu sve do trece godinice,ja jos nisam pocela da mu dajem kravlje a ima 17meseci ali moracu uskoro jer ni jedno adaptirano nece da prihvati
a sto kazes u 6 meseci ne bi niko mogo puskom da me natera kravlje da mu dam
inace zitarice instant smo sve do sada kupovali milupine sa mlecnom formulom koje se rastvaraju sa vodom,svako jutro pije jogurt i za uzinu jede vocni jogurt i siska pa tako unosi dovoljnu kolicinu mlecnih proizvoda ali krajnje je vreme da mu dam i kravicu, Crying or Very sad
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 3 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu