Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koje mleko dajete vasim malisanima

+21
tanasija
Stazi
maja31
Ivana
Betty Boop
Beba
Mima
Lidija
Emi
Bojana
Andjela
Emica07
Pokita
Veka
Dy
Jankito
maja
mama_daisy
Mildan
Milica
Tamara
25 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Tamara Sub Okt 20, 2007 11:44 am

First topic message reminder :

Ajde da pomognemo mamama koje su u nedoumici koje mleko da daju svojoj deci.
Koje mleko vi dajete vasoj deci?
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Mildan Pon Apr 21, 2008 3:52 am

Sin brata mm-a je kao mali pio sojino mleko, jer je bio alergican na kravlje.Cerka moje prijateljice je isto pila sojino mleko, jer je bila alergicna na kravlje.Ali oni su radili neke analize i isli povremeno na kontrole, da bi pratili tu
Mislim da treba da se obratis lekaru za savet i uradite te analize, pa da vam oni kazu koje mleko treba da koristite.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od tanasija Pon Apr 21, 2008 8:12 pm

moja kumica je imala reakciju na kravlje mleko i izbacili su apsolutno sve sto ima cak i adaptirano, do godinu dana samo majcino mleko. kuma kaze da postoje dve varijante valjda reakcija na laktozu ili na proteine iz kravljeg mleka. sa godinu dana tj. pre nekih mesec dana su isle za bg na neko testiranje koliko sam ja shvatila sa nekim flasterima i pokazalo je da dete ni na sta nije alergicno. sad sve normalno jede i pije. jogurt joj je postao omiljena hrana, mnogo joj se svidja. inace te 'alergije' do godinu dana uopste nisu znaci da ce dete na nesto biti alergicno. konsultuj se sa nekim lekarom moyda da probas da joj das jogurt i sad da ne cekas godinu npr.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Bojana Uto Sep 02, 2008 10:09 am

Maki dobio neki proliv ovih dana i jedva smo ustanovili o cemu se radi...izgleda da mu je kravlje mleko ostetilo sluznicu stomaka i da ima tu tzv intoleranciju na laktozu pa nam je dr rekla da mesec dana pije sojino a nakon toga nestle junior sa probioticima i jogurt sme ali da napravimo pauzu jedno 5 dana jer je na strogoj dijeti
Inace nismo ni svesni sta kravlje mleko radi u crevima nase dece,otanji ih i onda se javlja blago krvarenje iz creva koje dovodi do gubitka gvozdja i do anemije,pada imuniteta...Pedijatri sada savetuju ovo npr nestle junior sve do trece godine i ja cu ih i poslusati a i sama sam pocela da pijem sojino mleko i vrlo je ukusno(a mislila sam da je bljak)
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Endzi Uto Sep 02, 2008 10:18 am

Bojana ovih dana je vladao stomacni virus (proliv,povracanje i temperatura).
Vaki je imao samo proliv,za te dane sam mu izbacila mlecne proizvode i kad je proslo ponovo mu vratila i sve je ok..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Jeca D. Uto Sep 02, 2008 10:34 am

Asja siki, ali joj kašice pravim sa adaptiranim sojinim mlekom pošto je alergična na kravlje. Super ga je prihvatila.
Jeca D.
Jeca D.
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Godina : 40
Lokacija : Bečej
Datum upisa : 01.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Miloseva_mama Sre Sep 03, 2008 1:28 am

endzi ::Bojana ovih dana je vladao stomacni virus (proliv,povracanje i temperatura).
Vaki je imao samo proliv,za te dane sam mu izbacila mlecne proizvode i kad je proslo ponovo mu vratila i sve je ok..
Isti slucaj i kod nas
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Ivana_Sa Čet Sep 11, 2008 11:38 am

Anastasija pije nan nestle 2,a andjela i anabela piju kravicu
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Ivana Čet Sep 25, 2008 2:09 am

Mi imamo zaliha Nana za jos nekih mesec,mesec ipo,pa onda razmisljam da polako krenemo na kravicu...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Veka Čet Sep 25, 2008 9:52 am

Ivana, mislim da mozes.... tako bar ja mislim. Very Happy
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Bojana Čet Sep 25, 2008 10:35 am

Ja mislim da ne bi trebala ako vec prihvata da pije mlecnu formulu...tako bar ja mislim Laughing
Pedijatri savetuju bez kravljeg mleka do 2-3god,i stvarno daju argumentovane razloge
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od tanasija Čet Sep 25, 2008 9:47 pm

Iva je dojila do 16 meseci, kravicu je probala tek posle godinu dana i to sam joj nesto spremila na mleku, cokolino ili tako nesto. Kravicu ni dan danas ne pije. Pije jogurt i sa kravicom 3,2 joj pravim kacamak, poparu i cokolino. Ivana mislim da je Bojana u pravu, daj mu formulu ako vec hoce da je pije makar do godine, pa posle razmisli.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 5 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu