Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Knjige

+13
Bojana
Stazi
maja
Milica
Ane
Dy
sodjom
Ivana
milenica_89
Betty Boop
Veka
Mildan
Jankito
17 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Knjige Empty Knjige

Počalji od Jankito Sub Okt 20, 2007 3:45 am

Imate li omiljenu,koju mozete da preporucite za citanje,koji zanr najvise volite sto se tice knjiga ili neki dobar roman ili...? study
Jankito
Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Mildan Sub Okt 20, 2007 3:50 am

Volim da čitam bestselere, zato što se čitaju brzo, lagani su mi.Njih čitam u poslednje vreme.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Nataša Sub Okt 20, 2007 5:38 am

Ja gutam knjige - kada imam vremena.
Najvise volim da citam domace autore, jer zivim u inostranstvu.
Od nasih autora najvise volim Kraljevcana Gorana Petrovica. Od svih knjiga koje je objavio, preporucujem "Opsadu crkve Svetog Spasa" (knjigu o Zici), "Sitnicarnica Kod srecne ruke", ali i sve njegove price.
Volim da citam i Svetislava Basaru, klasike kao sto su "Fama o biciklistima", "Na Gralovom tragu"...
Kada idem na more, citam lakse stvari - knjige Mirjane Bobic Mojsilovic (sve osim "Baba, nemoj nista da me pitas")
Takodje, volim romane Marije Jovanovic "Spletkarenje sa sopstvenom dusom" i druge, ali i Ljiljanu Habjanovic Djurovic.

Od stranaca prevedenih na Srpski, obozavam Toni Parsonsa. Posebno "Covek i decak" i "Prava porodica"

Na Francuskom citam Marka Levija (Marc Levy) cija je na zalost samo jedna knjiga prevedena na Srpski - "A ako je to ipak bilo istina", a pored ovog bestselera, volela sam i drugi nastavak "Videti Vas opet" (Vous revoir) ali i "Moji prijatelji, moje ljubavi" (Mes amis, mes amours) i druge.

Kada sam studirala, mnogo sam citala, jer sam zavrsila Svetsku knjizevnost. Posto sam uglavnom citala strane pisce kao obavezno stivo... kada bih se odmarala od ispita, gutala bih SVE sto je savremena srpska knjizevnost.
avatar
Nataša
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Veka Sub Okt 20, 2007 8:29 am

Moja omiljena je "17 pravila ispravnog zivljenja" Oga Mandina, ali volim i njegove ostale knjige..."najveci trgovac na svetu", "Najvece cudo na svetu"...
Ova prva mi je najdraza, jer u vreme kad sam je citala ostala sam u drugom stanju....a desavale su mi se u tom trenutku neke ruzne stvari, knjiga koja me je sa dna vratila na vrh! study
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Betty Boop Ned Okt 21, 2007 10:55 am

Kao tinejdžerka, obožavala sam Mariju Jurić Zagorku, "Gordana" i "Grička vještica"...
sada čitam sve, ali malo šta me oduševi. Trenutno čitam od Habjanović Đurović "Igra anđela", veoma mi se sviđa, preporučila bih ovu knjigu, dok recimo "Spletkarenje sa sopstvenom dušom" od Marije Jovanović koju sam nedavno pročitala baš i nije po mom ukusu,tj moj lični doživljaj je loša ljubavna priča upakovana u mnogo, mnogo filozofiranja i korišćenja dugih i ne svakome razumljivih rečenica. To ne znači da ne treba da se pročita, sigurno ima kome bi se jako svidelo, kao što se Nataši izuzetno sviđa.
Ja i za Pikasa kažem da je kreten, dok ga ceo svet smatra neprevaziđenim genijem, tako da možda moj ukus i nije za merilo... cutim
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Nataša Ned Okt 21, 2007 8:24 pm

Betty Boop ::... dok recimo "Spletkarenje sa sopstvenom dušom" od Marije Jovanović koju sam nedavno pročitala baš i nije po mom ukusu,tj moj lični doživljaj je loša ljubavna priča upakovana u mnogo, mnogo filozofiranja i korišćenja dugih i ne svakome razumljivih rečenica. To ne znači da ne treba da se pročita, sigurno ima kome bi se jako svidelo, kao što se Nataši izuzetno sviđa.

Natasa je "Spletkarerenje" citala kada je bila u drugom stanju, secam se da mi se mnoooogo dopalo i da sam plakala kao kisa... Mozda ni to bas nije relevantno :cyclops:
avatar
Nataša
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Gost Ned Okt 21, 2007 11:22 pm

ja obozavam da citam,secam se da sam jos u petom razredu osnovne skole procitala anu karenjinu i naravno u tim godinama nista nisam razumela,pa sam je posle deset godina procitala ponovo i shvatila je.pre sam imala vremena pa sam znala i za jedan dan da procitam knjigu od 500 do 1000 strana i to sa sitnim slovima,jednostavno unesem se,i dok je ne procitam ne smirim se.sad imam malo manje vremena uzmem poneku,ali tanju,zadnja koju sam procitala je od isidore bjelice:
VIRTUELNA KURVA i PUT U AL ADEBU neznam tacno ko je napisao.super su i jedna i druga .toplo vam ih preporucujem.


Poslednji izmenio dana Uto Dec 11, 2007 11:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Mildan Pon Okt 22, 2007 4:47 am

Poslednja ja kažem brza knjiga koja je ostavila utisak na mene je "Saraj" Dž.K.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od milenica_89 Pon Okt 22, 2007 7:48 am

HMM poslednja knjiga koju sam procitala :iloveyou: nema je Smile
Mada smo sada u skoli trebali da procitamo "Stranac" ali meni je toliko bila dosadna da sam prekinula,mada kazu da je dobra lektira..A mame preporucujem vam "Sve o ljubavi i sexu" nameravam uskoro da je kupim :haha: study Embarassed
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Ivana Sre Okt 24, 2007 1:51 am

sve od Paula Koelja
i Slika Dorjana Greja je jedna jako dobra knjiga,film nije ni prici knjizi
i jos mnogo,mnogo,obozavam da citam...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od sodjom Sre Okt 24, 2007 2:00 am

Ja sam za "Rebeku" ili "Orkanske visove"....a "Ptice umiru pevajuci" mislim da znam napamet...Smile

Ne volim ove "moderne" bestselere koji se pisu za jedan vikend na odmoru, volim studiozne i sto bi moj muz rekao "kilometarske gnjavaze" Smile

Nazalost, sad imam jako malo vremena pa su mi kriterijumi opali... Wink
sodjom
sodjom
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 22.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Dy Sre Okt 24, 2007 2:03 am

sad cete se smijati..ja zadnje citala Psihoanalizu Sigmunda Frojda... :duda:
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Ane Sre Okt 24, 2007 10:24 am

na odmoru konacno sam procitala "Parfem" i nikad nisam imala tako cudan osecaj - istovremeno dopala mi se knjiga a i osecala sam neku odbivnost.
inace citam sve i svasta. pre ove procitala sam "Badem" ispovest jedne muslimanke. knjiga iako se pisalo da je odlicna i istinita prica, meni to deluje komercijalno. tako da ne preporucujem je nikome, sem ako ste ljubopitne.
najvise volim knjige paola koelja.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Milica Pet Okt 26, 2007 6:48 am

sodjom ::Ja sam za "Rebeku" ili "Orkanske visove"....a "Ptice umiru pevajuci" mislim da znam napamet...Smile

Ne volim ove "moderne" bestselere koji se pisu za jedan vikend na odmoru, volim studiozne i sto bi moj muz rekao "kilometarske gnjavaze" Smile

Nazalost, sad imam jako malo vremena pa su mi kriterijumi opali... Wink

Sasvim se slazem sto se kriterijuma tice, mada ja vise volim strucne knjige. Mislicete da sa blesava. Kada je moj muz radio u ocnoj klinici, procitala sam celu knjigu iz oftalmologije sa medicinskog fakulteta...:cyclops:
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od maja Pet Okt 26, 2007 8:07 am

Ane ::na odmoru konacno sam procitala "Parfem" i nikad nisam imala tako cudan osecaj - istovremeno dopala mi se knjiga a i osecala sam neku odbivnost.

Ja sam nedavno odgledala film i bas je takav utisak ostavio na mene....cudan.
Poslednja knjiga koju sam ja procitala (dok sam bila trudna) je 11 minuta od Paula Koelja - zanimljiva je i laka za citanje, ali nije ostavila neki poseban utisak na mene.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Gost Ned Okt 28, 2007 11:25 am

Moje omiljene su Slika Dorijana Greja, Sidarta, Narcis i Zlatousti i jos neke (opet moja losa memorija). Habjanoviceva je super- Iva mi se dopala a volim i Kapora. Rusi naravno- Cehov, Dostojevski.
Ne volim nesto bestselere al ih zato moj muzic cita za oboje. Kupujem mu po knjigu nedeljno a ako ih zavrsi pre kraja vikenda a on obnavlja gradivo na Hary Potter-u!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Stazi Uto Dec 11, 2007 10:52 pm

Zadnju knjigu koju sam ja procitala je dok sam bila trudna "Saveti
najbolje prijateljice kroz trudnocu" i jako mi se dopala,puna je humora
ali i prakticnih saveta(nesto sto ti tvoj doktor nikada ne bi rekao).



Inace jako volim kriminalisticke romane poput Agate Christi, volim i Danijelu Still -"poljubac"
Orkanski visovi i "Ptice umiru pevajuci" su mi zakon", naravno i
"Prohujalo s Vihorom", takodje volim knjige od sestara Bronte("Dzejn
Ejr", "Gospodarica napustenog zamka"(mislim da se tako zove).
Ni Sidney Sheldon nije los.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Gost Uto Dec 11, 2007 11:16 pm

ja obozavam danijelu stil sve njene knjige sam skoro procitala kao i filmove koje sam odgledala radjene po njenom istoimenom romanu.
sestre bronte takodje volim kao i sidni seldon.
agata kristi takodje nije losa,a volim da procitam i koju od turgenjeva izdvajam PROLJETNJE VODE.
od nasih volim romane isidore bjelice ,procitala sam i jedan roman mirjane bobic mojsilovic neznam bas tacan naziv i takodje mi se dopala.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Bojana Sre Dec 12, 2007 10:34 pm

Moj omiljeni pisac je Milorad Pavic i obozavam sve njegove knjige a najvise hazarski recnik,predeo slikan cajem.Mada od kad studiram muka mi je od knjiga iskreno a jos od kad sam se porodila i ucim,nemam vremena za citanje i opustanje
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Gost Ned Dec 30, 2007 2:38 pm

Trenutno citam "Belle de your" po kojoj je snimljena serija Dnevnik Londonske kol-gerle. Citam je iz ciste radoznalosti jer je puna najnovijih trendova u sexu pa me interesuje sta je to danasnje "novo crno". Dobila sam i knjigu po kojoj je snimljen film "The golden compas" al nikako da krenem sa njom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Betty Boop Čet Jan 03, 2008 1:03 am

Upravo sam završila sa "DaVinčijevim kodom", do sad je nisam čitala,nisam ni film odgledala...pa, mogu reći da je knjiga odlična, volim kad se mašta preplete i umixuje sa puno realnosti, a u ovoj knjizi prosto sve vrvi od realnih istorijskih činjenica...veoma jak utisak nakon čitanja! Ne preporučujem je istinskim vernicima, jer im vera može biti poljuljana nakon čitanja ove knjige, pogotovo što sam čula da jeste pisana nakon dugogodišnjih istraživanja ove teme...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Gost Čet Jan 03, 2008 2:13 am

cula sam da je film super ni ja ga nisam gledala,a verujem da je knjiga jos bolja!
ako ikada naletim na nju procitacu je. Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Gost Čet Jan 03, 2008 2:34 am

Citala sam pre godinu ipo Davincijev kod nakon sto sam odgledala film. Film se ne moze uporediti sa knjigom jer jednostavno u ta dva sata nema dovoljno mesta za svu inteligenciju knjige. Planiram da krenem da je ponovo citam na engleskom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Andjela Sub Jan 12, 2008 11:45 pm

Evo bas sam juce zavrsila sa citanjem knjige Pazi sta zelis...mozda ti se i ostvari od Aleksandre Poter.
To je je jedna romanticna komedija,bas onako lagana i zanimljiva za citanje.
A danas sam pocela da citam Rani jadi od Danila Kisa.Citala sam je davno ko gimnazijalka pa sad mi ponovo dosla pod ruku pa reko da obnovim gradivo Very Happy
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Gost Uto Feb 12, 2008 11:56 pm

da li je neko mozda procitao ili dosao u susret sa knjigom "GRABLJIVICA" od novinarke simonide stankovic.
bila je u prodaji pre jedno mesec dana,i sad se opet zbog velikog interesovanja pojavila na kioscima,medjutim nigde je nema,jako brzo se proda,a htela sam da je kupim i procitam.
cula sam da je to ispovest jedne prostitutke, istinita prica koju je ispricala doticna toj novinarki i ona je posto je bila velika i opsirna za novinarski clanak napisala knjigu.
cula sam i da je napisana u zargonskom fazonu ,pomalo neukusna i fuj,ali ja opet imam zelju da je procitam.
citala sam i knjige isidore bjelice sa slicnim sadrzajem pa sam prezivela...
ako uspem da je nabavim i procitam,javljam vam utiske!!!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Empty Re: Knjige

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu