Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kako objasniti

5 posters

Ići dole

Kako objasniti Empty Kako objasniti

Počalji od Anqa Čet Feb 18, 2010 2:42 am

Драге моје, нисам знала где да поставим ову тему па ево да покушам овде јер сам овде најчешће...а ви ме исправите ако грешим и ако постоји на форуму већ нешто слично.. ја не нађох.

Наиме нама тата путује службено на два месеца у иностранство. Нама би то финансиски много много значило, али ... Андра је јако везан за тату свога . Везан је и за мене још више али и за тату. Они су мање заједно, ја радим 8 сати тата често дуже, али се увек труде да се квалитетно друже кад су заједно,имају своје ритуале, игре итд.... тата је ту свако вече и надокнаде пропуштено у току дана..Дешавало се да тата отпутује али на три,четири дана и то је био проблем, Анра пати и тугује и то озбиљно иако се ја трудим да радим све исто што и тата, то није то.Онда позовемо тату телефоном и то га једно време умири па сутрадан поново крећу иста питања...кад се тата врати све је у реду и враћа се у нормалу..
Сви предлози,сугестије и слична искуства ако их има добро дошли јер појма немам како да га припремим и да што безболније могуће прође ... за сад му још увек ништа нисам рекла , а имам још 1,5 месец форе да смислим како и шта рећи...





Anqa
Anqa
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 51
Lokacija : Vrnjacka Banja,Srbija
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako objasniti Empty Re: Kako objasniti

Počalji od Endzi Pet Feb 19, 2010 6:57 am

Mi nemamo tih "dugometraznih" razdvajanja...ali smo trebali da se pripremimo na moj porodjaj i na to da najmanje dva dana necu biti kuci...i tako sam ja bukvalno od kad sam ostala trudna pricala i objasnjavala kad god sam imala priliku za to.Kad je doslo vreme da idem u porodiliste Vaki me je i ispratio.Jeste on milion puta u toku dana najtuznije sto je mogao pitao gde sam ja ali zaigraju ga i prodje...

Nemam neki poseban savet,vec mozda jednostavno da mu taj put spominjes kroz pricu...povezes taj odlazak sa necim lepim i sl.
ps.srecno!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako objasniti Empty Re: Kako objasniti

Počalji od tanasija Pon Mar 01, 2010 9:13 pm

Ja cesto putujem sluzbeno, ali na 5 dana, desavalo se jednom ili dva puta da odem 5 dana pa dodjem za vikend, pa opet 5 dana odem. Iva je tad katastrofa, sve preko 3 dana joj je mnogo. Zbog ovakvih cestih situacija ona se vezala za tatu, ustvari nije se vezala za tatu, nego mi jednostavno po nekad uvece kaze 'necu da me ti uspavljujes, ti ces posle da ides na posao da spavas a ja cu da budem tuzna'. Dovoljno je velika da objasni kako se oseca i zbog cega radi to sto radi i lepo mi je objasnila da ne zeli da bude tuzna vise nego sto je potrebno. Tesko mi pada po nekad kad je ostavljam, ali takav mi je posao i sta je tu je.
Po meni treba da objasnis da ce tata da se vrati, da cete tamo da mu bude lepo (ja nikada ne pricam kako mi tamo negde nije lepo, jer je Iva jednom prilikom cula kako sam rekla da mi se negde ne ide i kako mi tamo nije lepo i onda je jos vise patila, zato sto mami tamo nije dobro a mora da radi) , cucete se sa tatom, kupice mu nesto, objasni mu i da ce tata tamo da zaradi para da mozete negde da odete ili nesto da kupite. Kod Ive ovakve price rade, ali kao sto rekoh to je mnogo kraci period. Mislim da nema nacina da on ne pati, ali mislim i da ce jos mnogo puta u zivotu da naidje na mnogo gore situacije, od kojih takodje neces moci da ga zastitis tako da koliko god da ti je zao, to ce da prodje i on ce to vrlo brzo da zaboravi.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kako objasniti Empty Re: Kako objasniti

Počalji od Ivana Uto Nov 16, 2010 11:01 pm

Mimi je otisao na par dana sluzbeno i Stefan je nemoguc.Vec dva dana pravi haos i "krevelji" se za sve i kad za bilo sta kazem "ne" on vristi i doziva tatu i drekenja se kako ce me ubiti i kako me vise ne voli Mad .
Toliko je nemoguc da jednostavno ne znam vise sta da radim.Mimi cesto ode na par dana,a i duze,ali se Stefan nikada nije ovako ponasao do sada.Pritom,Mimi za desetak dana opet ide,ali na sedam dana,ima da odlepim,sigurno.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako objasniti Empty Re: Kako objasniti

Počalji od tanasija Ned Nov 28, 2010 10:24 pm

Otkud sad to, ja sam bas mislila da je on navikao da je Mimi dosta sluzbeno odsutan???
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kako objasniti Empty Re: Kako objasniti

Počalji od Ivana Sre Dec 01, 2010 11:34 pm

tanasija ::Otkud sad to, ja sam bas mislila da je on navikao da je Mimi dosta sluzbeno odsutan???
Bio je manji,pa pretpostavljam da to nije toliko osecao.Sad je vec veci i dosta toga zna.A i Mimi odavno nije isao na par dana.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako objasniti Empty Re: Kako objasniti

Počalji od znljubica Sub Apr 30, 2011 3:27 am

Recite tačno to što ste napisali. Niko od vas ne voli da se porodica razdvoji ni privremeno, ali u životu najčešće radimo šta moramo. Dete će razumeti, a istina je uvek najbolje vaspitno sredstvo.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako objasniti Empty Re: Kako objasniti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu