Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Muski ili zenski ginekolog

+15
suzy86
Willma
milenica_89
tanasija
IvanaPG
Endzi
Betty Boop
Tamara
Bojana
Veka
Ivana
Andjela
maja
Lidija
Emi
19 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Gost Čet Jan 24, 2008 8:54 pm

Da li su bolji ginekolozi zene ili muskarci?
Ovim ne mislim zalaziti u strucnost, vec kako se vi osecate, dali su zene ginekolozi pazljivijije,da li zato sto su zene imaju vise razumevanja i osecaja, ili se prijatnije i opustenije osecate pri pregledu i u" rukama"muskih ginekologa.
Ja sam obe trudnoce vodila kod muskih ginekologa,nijednog trenunutka se nisam predomisljala u odabiru muski ili zenski,nekako su mi muski pouzdaniji,nisam osetila ni trunku stida ili srama sto su bili suprotnog pola,imala sam ogromno poverenje u njih i zaista su mi lepom recju i svojom strucnoscu puno pomogli.
Oba puta porodila me je ista doktorca,jer moji doktori igrom slucaja tada nisu bili u gradu,i njeno ophodjenje i Nacin na koji postupa,kao i osecaj nisu mogli ni da pridju ovoj dvojici.
Nisam primetila uopste niti jednu jedinu prednost sto je zena niti je ona tome davala nekog bitnog znacaja.
Cak je i bila da tako kazem grublja pri pregledima pre porodjaja,busenju vodenjaka i uopste za vreme samog porodjaja,za razliku od ove dvojice kod kojih za vreme vodjenja trudnoce nijednom nisam osetila bol niti ukocenost ili strah od nepoznatog.
Kakva su vasa iskustva i misljenja po pitanju ove teme?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Emi Čet Jan 24, 2008 9:05 pm

Ja imam muski i necu da ga menjam sjajan je covek!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Lidija Čet Jan 24, 2008 10:14 pm

Ja sam celu trudnoću vodila kod muškog ginekologa,moram da priznam da sam se malo dvoumila kod koga ići(kod nas rade samo 2 ginekologa jedan muškarac i žena i moram da priznam da se nisam dvoumila oko pola već oko toga ko je kolko stručan,jer sam čula priče da je ovaj muški mnogo stručniji od ženskog ginekologa koja je imala mnogo propusta prilikom vođenja trudnoća)i tako sam na kraju ipak izabrala muškog ginekologa i nisam zažalila,stvarno je čovek pouzdan,stručan,voljan da posavetuje,da obavi sve potrebne analize i nisam osetila ni jednog momenta stid što je on muškarac.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od maja Čet Jan 24, 2008 10:35 pm

Ja od svog prvog ginekoloskog pregleda idem kod zenskog ginekologa-divna zena. Radi u dz i uvek je u njenoj smeni neverovatna guzva, ail zena me nikad nije pregledala onako "usput, rutinski". Uvek odvoji vreme i da porazgovaramo i da me posavetuje....divna je zaista.
Trudnocu sam vodila kod privatnog lekara, muskog ginekoliga koji me i porodio. Ni u jednom trenutku nisam osetila sram...prosto, to je coveku posao i ja nisam ni prva ni poslednja koju je pregledao.
Ne vidim ni jedan razlog zbog kog bih se trebala osecati nelagodno.
A u toku trudnoce sam isla i kod moje dr iz dz u savetovaliste...cisto radi razgovora i saveta.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Andjela Pet Jan 25, 2008 2:27 am

Licno vise volim muskog ginekologa,na raspolaganju su mi bila 2 muska i jedna zena i ja sam vise bila za muskog,nekako se osjecam nelagodnije sa zenskim ginekologom,a iz prica sam dosta cula da su one mnogo grublje i da imaju manje razumijevanja.....ja to ne mogu da tvrdim jer nisam imala takvog iskustva,ali ipak glasam za muskog ginica!
Meni je jedan ginekolog vodio obije trudnoce i on me je i oba puta poradjao i bio je jako pazljiv,tolerantan,ljubazan....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 2:49 am

Uglavnom kod zenskog ginekologa osim prvog pregleda u trudnoci kad je moja doktorica bila suvise daleko da cekam da je vidim.
Nista strasno i neprijatno.
Inace mi je doktorica kod koje sam privatno vodila trudnocu u Srbiji rodjaka i kod nje je i moja snaja vodila obe svoje trudnoce. To je bila dodatna prednost jer zna porodicno stablo i zdravstvenu istoriju.
Ovde su mi trudnocu vodile babice jer je bila normalna i nije bilo potrebe za lekarom osim jednog rutinskog pregleda- ponovo sa doktoricom. Za ginekoloski nakon porodjaja, spiralu i kontrolu- ista doktorica a na porodjaju dve babice. Posle su me babice obilazile kod kuce i pregledale i na kraju je dolazio patronazni brat kod kog i sad idemo. Nije mi problem da i njega o bilo cemu pitam.
Pol mi kod dobrog strucnjaka nije bitan.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 3:11 am

Setih se da sam kad sam trebala da potvrdim trudnocu sa Ninom isla kod zenskog ginekologa koja je inace i kucna prijateljica mame moje kume,pa po preporuci,medjutim osecala sam se bas bezveze ,nelagodno i nekako zategnuto,mada je zena bila krajnje ljubazna i nezna.
Nijednim gestom ili recju mi nije stavila do znanja da je nestrucna bas naprotiv jako je dobra i trazena,ali eto nekako sam imala taj neugodan osecaj pred njom koji mi se nije dopadao.
Posle toga nijednog trenutka se vise nisam dvoumila pri odabiru lekara koji ce mi voditi trudnocu i znala sam da ce biti muskog pola.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Ivana Pet Jan 25, 2008 3:15 am

Renata ::Setih se da sam kad sam trebala da potvrdim trudnocu sa Ninom isla kod zenskog ginekologa koja je inace i kucna prijateljica mame moje kume,pa po preporuci,medjutim osecala sam se bas bezveze ,nelagodno i nekako zategnuto,mada je zena bila krajnje ljubazna i nezna.
Nijednim gestom ili recju mi nije stavila do znanja da je nestrucna bas naprotiv jako je dobra i trazena,ali eto nekako sam imala taj neugodan osecaj pred njom koji mi se nije dopadao.
Posle toga nijednog trenutka se vise nisam dvoumila pri odabiru lekara koji ce mi voditi trudnocu i znala sam da ce biti muskog pola.
Zato sto si navikla na muskarce...hohihio :igram:
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 3:39 am

Mozda Ivana neznam... mozda stvar navike,da se skines pred muskarcem i da te vidi nagu :haha:
Nemislim naravno ovim da mi je problem da se skinem pred bilo kojim,i pred mojim ginekolozima oba prva puta nije mi bilo svejedno,ali pomirila sam se sa tim da ce me devet meseci oboje gledati i to sam tako prihvatila,bez imalo stida ili srama,gledala sam ih kao lekare kojima je to posao i kojima je to normalno,a ne kao muskarce daleko bilo...
Pred zenom sam se prvi put skinula tada ,i nije mi bilo prijatno ni majka me odmalena nije videla nagu,ali sam znala da sledeceg puta nece biti sto mi kod ove dvojice nije bio problem,opet kazem neznam zasto,jednostavno osecaj koji sam imala na pregledu kod zene i na pregledu kod muskarca je bio razliciti i upravo on je i prevagnuo u mojoj odluci.
Recimo pri porodjajima mi je bilo totalno svejedno da li ce me poroditi zena ili muskarac jer me je pre toga pola bolnice videlo :haha: ,ali pri pregledima u vodjenju trudnoce i u ordinacijama bilo je drugacije.
Ipak sam se odlucila za muske i nijednog trenutka se nisam pokajala,oboje su divni ljudi,strucni i vicni u svom poslu,na dobrom glasu,na hiljade dece je iza njih cije su mame prosle kroz njihove ruke,puni razumevanja i bez imalo ustrucavanja mogla sam im se obratii za pomoc ili pitati za savet,u pola noci bi me saslusali,nekazem da zena ginekolog to ne bi uradila,pricam iz mog iskustva.
To poverenje je neprocenjivo,pogotovo u prvoj trudnoci,kad neznate sta vas ceka i kad vam je sve neizvesno i strano,njihova lepa rec,ljubaznost i saznanje da ste vazni i bitni samim tim sto nosite jedan novi zivot u sebi i sto imate nekog ko ce vam pomoci da se sve zavrsi kako treba i da vase cedo ugleda svetlost dana je neprocenjivo.
Naravno ovo vazi u oba slucaja nezavisno od pola...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Veka Pet Jan 25, 2008 6:25 am

Moj prvi susret sa ginekologom bio je operacija, pa sam zahvaljujuci jednom musarcu ginekologu ostala ziva i ovde sam sa vama. Iza toga imala sam susret sa zenom koja je takodje bila pazljiva i fina i koja mi je vodila trudnocu, ali ona je takva zena, ostale sa kojima sam dollazila u susret su bile vrlo grube, sarkasticne, nadrndane, da prostite na izrazu, pune negativne energije. Nekako imam utisak da muskarci zato sto ne znaju kako moze da nesto boli zenu, bas zato su tako pazljivi i profesionalniji, njima je ta vrsta bola nepojmljiva i trude se da je shvate. Moj glas ide muskarcu ginekologu, bez ikakvog stida i nelagodnosti mogu da se skinem pred njim, on je lekar, strucno lice i ja ga kao takvog i gledam.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 7:27 am

Ja sam posle prvog porodjaja zaglavila u bolnici zbog ostataka posteljice i samo dragi bog i moj buduci ginekolog tada meni nepoznat covek i doktor me je spasio,dok su me zene doktori nekoliko puta slale kuci,kao nije mi nista,proci ce,a muskarac -ginekolog je mog muza saslusao,posto ja nisam vise mogla ni da gledam ni da pricam od temperature preko 41 koja me je unistavala.Pregledao me i pod hitno odveo u salu ,posle par sati cekanja da se zene smiluju i puste me preko reda i uvere se da nisam tu zato sto zelim vec zato sto mi je stvarno bilo lose i zivot mi visio o koncu.
Od tada od te neljubaznosti i drskosti,nerazumevanja,gledanja svojim ocima kako se prema trudnicama,i uopste zenama ponasaju moj glas ide muskima.
Konkretno ovom divnom coveku kojem su tog dana moj zivot i moja sudbina bili u rukama....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Bojana Pet Jan 25, 2008 8:00 am

Mislim da nema apsolutno nikakve veze da li je ginekolog musko ili zensko vec je vazno da je dobar strucnjak i dobar covek a meni je sve jedno kog je pola sve dok me ne krade namerno kao sto me je jedan "vrhunski strucnjak"privatnik u nisu lagao u 6-om mesecu trudnoce da imam kondilome i da moram na spaljivanje samo da bi uzeo 100evrica a ja sa se nedelju dana sekirala i brinula za tok trudnoce dok nisam otkrila da ja ustvari uopste nemam kondilome!
E zato sada idem u vojnu bolnicu kod mamine prijateljice i super mi je kod nje!
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Emi Sub Feb 02, 2008 9:44 am

E moj vise ne radi, sta cu sad jaoooooo moram da trazim novi ginekolog! :ups:
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Tamara Sub Feb 02, 2008 11:15 am

Ja vec 8 godina idem kod istog ginekologa i kod njega sam i vodila trudnocu. I ne bih ga menjala ni za sta na svetu. Ni u jednom trenutku me nije bilo stid zato sto je musko.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Betty Boop Ned Feb 10, 2008 6:55 am

Bojana ::Mislim da nema apsolutno nikakve veze da li je ginekolog musko ili zensko vec je vazno da je dobar strucnjak i dobar covek a meni je sve jedno kog je pola sve dok me ne krade namerno kao sto me je jedan "vrhunski strucnjak"privatnik u nisu lagao u 6-om mesecu trudnoce da imam kondilome i da moram na spaljivanje samo da bi uzeo 100evrica a ja sa se nedelju dana sekirala i brinula za tok trudnoce dok nisam otkrila da ja ustvari uopste nemam kondilome!
Bojana, meni se isto ovo desilo, i to isto u Nišu, samo što tad nisam bila trudna, već sam bila u fazi "pretraga" pred trudnoću!Dr iz DZ mi dijagnostikovala kondilome i uputila me na lasersko otklanjanje koje se, naravno, radi samo privatno, pa je bila toliko "ljubazna" da mi da broj svog prijatelja, "izuzetnog specijaliste"!I on me pregledao i kao, frapirao se obimom kondiloma... Na kraju sam završila kod načelnika , profesora Poptrajkovića,inače i citologa koji je rešio dilemu i potvrdio da apsolutno nemam ni K od kondiloma...a trebali smo za lasersku operaciju u privatnoj ordinaciji da damo oko 22.000din.Ne mogu da se setim kako se ordinacija, ali je blizu buvljaka, iza regrutnog centra.

Zar dotle ide njihov bezobrazluk da zbog nekoliko hiljada provizije šalju žene na operacije?!UŽAS
Izvinjavam se, skrenuh sa teme...

Muško, žensko...nebitno, važna mi je stručnost.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Gost Ned Feb 10, 2008 10:39 am

Betty Boop ::Na kraju sam završila kod načelnika , profesora Poptrajkovića,inače i citologa koji je rešio dilemu i potvrdio da apsolutno nemam ni K od kondiloma...
Meni su Poptrajkovica sve prijateljice (od kojih je jedna lekar) najtoplije preporucile! I ja sam kod njega otisla na prvi ultra-zvuk kad sam bila 6 nedelja trudna. Stvarno je dobar strucnjak.
Sto se kondiloma tice imam iskustvo da se u Nisu u 90% slucajeva daje ta dijagnoza. Odes kod ginekologa i ako nemaju sta drugo oni ti kazu kondilomi affraid Sto ta moja prijateljica doktorica rece: "Ko da se kijanjem prenose". Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Endzi Ned Maj 25, 2008 8:12 am

Ne znam zasto ali sam ja za muskog ginekologa i idem kod njega,koliko god bilo prirodno ali ne da mi se nesto da me zena pregleda...valjda sam tako od pocetka krenula kod muskog,pa samo stvar navike.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od IvanaPG Ned Maj 25, 2008 12:01 pm

Ja sam prve dvije trudnoce bila kod muskog ginekologa a zadnju kod zenskog i mislim da nije bitno dal je muski il zenski vazno mi je da je dobar .
I sad idem kod zenskog jer sam se sa njom dosta zblizila od kad sam bila zadnji put trudna stvarno mi je super!
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od tanasija Sre Jun 25, 2008 10:03 pm

Ja ne volim zene ginekologe, nekako se mnogo prijatnije osecam kad me muskarac pregleda. Inace u svim sferama mnogo bolje saradjujem sa muskarcima.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Andjela Čet Jun 26, 2008 9:02 pm

tanasija ::Ja ne volim zene ginekologe, nekako se mnogo prijatnije osecam kad me muskarac pregleda. Inace u svim sferama mnogo bolje saradjujem sa muskarcima.
Opet moram da te potpisem hihihihihihihi...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od milenica_89 Uto Jul 08, 2008 9:37 am

Ja sam imala muskog ginekologa,u pocetku mi je bilo neprijatno ali kad sam videla one bezosecajne i histericne zene ginekologe rekla sam nema sanse da idem kod nijedne...moj doca je zaista fin i pazljiv i opet bih vodila sledecu trudnocu kod njega da nije prestao da radi....ali verovatno cu ici makar privatno
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Willma Pet Dec 26, 2008 10:27 am

Ja sam u trudnoci imala i zenskog i muskog ginekologa. I zadovoljna sam i jednim i drugim... Mada, iskustva od ranije mi govore da su bolji muski. Smile
Willma
Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od suzy86 Uto Nov 03, 2009 9:38 am

Nebitno je da li je musko ili zensko bitno je kakav je strucnjak.
suzy86
suzy86
Novi član
Novi član

Broj poruka : 20
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Mama Maja Čet Nov 05, 2009 7:16 am

Meni licno vise odgovara zenski, jer pred muskim ne mogu da se opustim nikako,a to ne valja za pregled.
Dugo sam trazila dobru doktorku i na moju srecu nasla je,doduse na drugom kraju Beograda,ali nema veze.
Kad sam bila trudna,na ultrazvuk sam igrom slucaja bila kod muskarca Muski ili zenski ginekolog Icon_eek ali je sve dobro proslo jer nije bilo onih pregleda.
Kada je dosla frka za porodjaj,pregledalo me cetiri razlicita doktora oba pola,a kada su me vodili u operacionu salu nisam ni znala ko ce me operisati ali su me lepo skinuli golu a ja ko da mi je to normalna stvar Muski ili zenski ginekolog Icon_rolleyes lezem na sto i jos ne verujemda ce da me porode.
Posle sam videla da su se pripremali doktor Savo i doktorka Tanja da me srede. Sve je dobro proslo,a i slazem se da je od svega najvaznija strucnost lekara ali i da bude strpljiv sa pacijentima.
Na kraju za otpustanje iz bolnice me je pregledala dr. Tanja i bila je divna, sto ne sumnjam da bi i dr. Savo isto bio divan.
Nadam se da ce sledeci biti sa manje publike

Muski ili zenski ginekolog 354735
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Cvrki Čet Nov 05, 2009 9:50 pm

Ja više volim muške ginekologe, mislim da su nežniji i pažljiviji.Dok sam studirala u Bg-u na studentskoj poliklinici sam imala matorog dr Kastratovića,ali izvrsnog doktora koji je bio načelnik tamo. Od kako sam se vratila kući, imam doktora koji je ovde u bolnici isto načelnik koji me je porađao i kod koga idem preko veze, ali ne idem za svaki pregled kod njega jer mi je glupo da ga cimam stalno (čuvam ga za drugu trudnoću). Na obične preglede idem kod jedne doktorke koja privatno radi i nije loša, zadovoljna sam jer mi se dosta posvećuje, temeljna je.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muski ili zenski ginekolog Empty Re: Muski ili zenski ginekolog

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu