Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Zenski sindrom

2 posters

Ići dole

Zenski sindrom Empty Zenski sindrom

Počalji od Stazi Čet Okt 15, 2009 7:52 pm

Sta mislite o ovome? Da li nalazite sebe u ovom textu?
Da li Vam se isuviše često dešava da nemate šta da obučete?

Ovoga puta pozabavili smo se istraživanjima stručnjaka o odnosu žena prema garderobi i "sindromu praznog ormara" koji je karakterističan za većinu pripadnica lepšeg pola. Naučnici su se bavili ovom temom i došli do veoma interesantnih otkrića…
Recimo, da li znate da jedna tipična predstavnica ženskog pola ima oko 100 komada odevnih predmeta u svom ormaru od kojih nosi, verovali ili ne svega oko 30?

-Zato, drage čitateljke, pre nego otrčite na još jednu rasprodaju, pročitajte ovaj članak jer je možda vreme da se od nekih odevnih predmeta ipak oprostite zauvek. Za utehu - tako ćete napraviti mesta novoj suknji ili pantalonama - koje ćete nositi sa zadovoljstvom.
Prosečna žena ima oko 100 komada odevnih predmeta u svom ormaru, a nosi samo 30!
Ostala garderoba stoji u uglovima i na policama, čekajući u proseku oko 12 godina da bude ponovo otkrivena i/ili odstranjena.
Zašto žene čuvaju stvari tako dugo? Postoje različiti razlozi za to:Odeća

* Odevni predmet je postao demode,
* Veličina više ne odgovara,
* Vlasnica je prosto prezasićena jednim te istim kombinacijama.

Uprkos logici koja nam govori da bi žena trebala da ukloni makar neke dotrajale odevne predmete iz svog ormara posle svake kupovine, to je za svaku veoma težak zadatak. Ovo je razlog zašto većina žena doživljava svoj ormar kao skladište i zašto u njemu najčešće ne mogu da pronađu ništa prikladno, iako su sve te stvari “još uvek o.k.”
Godine i godine... i gomile i gomile stare garderobe…
Neke žene čuvaju garderobu godinama iako je ne nose, a najčešći razlozi za to su:
• “To me podseća na dobra stara vremena”,
• “Nadam se da će ponovo biti u modi”,
• “Jednom ću ponovo moći da “uđem” u te stvari. “
Muškarci misle o seksu, a žene o šopingu

Istraživanja su pokazala i da žene misle na šoping jednako često kao i muškarci na seks. Ovo zapravo nije ništa neobično, jer žene žele da se dopadnu muškarcima, a da bi to postigle moraju da budu bolje od “konkurencije”
ShoppingDa vidimo detaljniju statistiku ženskog razmišljanja:

* Svakih 60 sekundi 3 od 4 žene mašta o kupovini neke stvari koju su spazile na putu do posla,
* Ili da kupe nove “krpice” za neku priliku.
* Od 778 ispitanih žena između 19 i 45 godina, njih 74% priznaje da misli na kupovinu svaki minut.
Dakle, ako još niste otišle u taj šoping o kome stalno razmišljate, pobrinite se pre toga da proverite sadržinu ormara i da se otarasite svih zaista nepotrebnih stvari.
Savetujemo i da odvojite one očuvane i odnesete ih u neku humanitarnu organizaciju. Tako ćete se osećati bolje, jer ste pomogli nekome kome je pomoć zaista potrebna, a i napravićete mesta novim “krpicama”, kojih će sigurno biti još mnogo… Bar sudeći po ovim podacima: ženama kupovina jednostavno ne izlazi iz glave.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Zenski sindrom Empty Re: Zenski sindrom

Počalji od tanasija Pet Nov 06, 2009 1:41 am

Ja jesam kupoholicarka, to definitivno, ali nemam puno garderobe, sve sto ne nosim, bacam ili poklanjam. Cesto mi se desi da za neku priliku ne mogu da iskombinujem postojece pa dokupim nesto. Nosim odecu zivih boja i svaka kombinacija je lepa na svoj nacin. Posto nemam para da kupujem mnogo garderobe uvek gledam uz sta kod kuce mogu da nosim neku stvar koju kupujem.
Ovo je sve stvarno tako, ali zato sam nenormalna kad je obuca u pitanju i naravno tasne uz tu obucu. Mada ja svu obucu nosim, ne svakodnevno, zato sto je prilicno imam, ali nisam u fazonu da imam neke cipele koje mesecima ne obujem.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu