Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

+3
NINA
Betty Boop
Dy
7 posters

Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Dy Ned Okt 28, 2007 10:59 pm

Sjećate se onoga kako trudnoća poljepšava žene?
To je vjerojatno i istina, gledajući tuđim očima, no vama to baš i nije utješno. U svakom slučaju, sve će to proći, nešto će pričekati dok ne prođe porod, a nešto već i za nekoliko tjedana.

Počnimo od kose. Ako ste imali lijepu i zdravu kosu, sada vam se može dogoditi da se počne mastiti i postane tanka. One s tankom i masnom kosom sada bi mogle uživati u punini kose. Može vam postati suša nego prije ili masnija nego prije. Pravilo je da pravila nema! U svakom slučaju, koristite blage šampone, a masnoću ili suhoću rješavajte pomoću dobrih regeneratora. Ako je moguće, izbjegavajte fen i sušite kosu na zraku.

Boja i izgled kože također su na udaru!
Mogli biste se jedno jutro probuditi s mrljama na licu, a ako ste tamnoputi možete dobiti čak i pigmentirane mrlje u obliku leptira, tzv. trudničku masku. Koža će vam sama po sebi biti jako osjetljiva pa bi moglo doći i do pucanja kapilara na licu, možda dobijete prištiće kao u vrijeme puberteta. Na tržištu sada postoji bezbroj preparata kojima možete barem ublažiti te simptome.

Tijelo, koje tijekom trudnoće zadržava više tekućine, bit će vam sklonije podbuhlosti. Možda primijetite da su vam podbuhle oči i lice. Ako vam počnu oticati šake, stopala i gležnjevi, o tome obavijestite svojeg liječnika jer bi to mogao biti znak preeklamsije.
Pojava strija je također neizbježan problem u trudnoći i vrlo vjerojatno ih nećete moći spriječiti. Utrljavanjem raznih ulja i krema protiv strija i održavanjem vlažnosti kože možete eventualno umanjiti njihov broj i intenzitet.

Grudi će vam u početku biti bolne i napete, a bradavice će mekšati i postajati tamnije. Laganim masažama možete bradavice učiniti gipkijima i polako ih pripremati za dojenje.
Neugodnosti s grudima, ali i njihovo kasnije opuštanje pokušajte otkloniti s dobrim i udobnim grudnjakom koji nemojte skidati ni kada idete na spavanje. Vodite računa o tome da vam se grudi mogu povećati i za dva broja tijekom trudnoće, no kupovanje grudnjaka za dojenje ostavite za posljednje tjedne kada će vam se veličina grudi ustaliti.

Proširene vene, jedna od onih genetski predodređenih stvari nad kojom strepite, mogu se pojaviti što zbog trudničkih hormona, što zbog toga što beba svojim pritiskom otežava protok krvi. One nakon poroda najčešće nestanu, a pokušajte ih spriječiti ili barem ublažiti nošenjem čarapa za vene, čvrstih hulahopki ili mazanjem raznim gelovima.

Nokti, sačinjeni od bjelančevina, također su na udaru hormona. Mogu vam postati čvršći i dulji, a vrlo često tanki i lomljivi. Zato ih održavajte kratkima i čekajte porod kad će se većina stvari vratiti u normalu.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Betty Boop Pon Nov 19, 2007 9:04 am

Ma, ja sam sebi bila najlepša u toku trudnoće!
Debela i srećna!!!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od NINA Pon Nov 19, 2007 9:13 am

I ja ,i sebi,a i drugima!Nisam bila mnogo debela,blistala sam od srece pa se to na meni i videlo.Generalno,sve trudnice su mi lepe.
NINA
NINA
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 44
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Endzi Čet Jan 10, 2008 11:14 am

Trudnice su prelepe.....
Trudnoca deinitivno prolepsava zene,nije to samo stvar fizicke lepote.
Zanemaruje se svaki fizicki nedostatak sigurno,on spada u drugi plan...zna se ste je br.1!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Milica Čet Jan 10, 2008 9:37 pm

Nikad nisam bila lepsa nago za vreme trudnoce..imala sam malo fleke, ali sto rece Beti debela i srecna!
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Dy Čet Jan 10, 2008 9:38 pm

I ja sam bila prelijepa do 9 mjeseca..u devetom mjesecu sam se sva izoblicila, nos mi stigao do usiju, a usta toliko nabrekla da sam imala osjecaj da neznam pricati, i natecena do bola..

I u 9. sam stvarno bila grozna, pritom sam se grozno i osjecala..a ranije sam blistala..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Lidija Čet Jan 10, 2008 9:46 pm

Betty Boop ::Ma, ja sam sebi bila najlepša u toku trudnoće!
Debela i srećna!!!

:haha: I ja,i ja
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Gost Čet Jan 10, 2008 9:48 pm

Ja sam se super osecala i super izgledala i u jednoj i u drugoj trudnoci,kao da i nisam bila trudna,niti sam se puno ugojila niti sam imala neke tegobe koje prate drugo stanje.
Imala sam snage i volje koliko oces sto bi kod nas rekli mogla sam konju rep da iscupam,a generalno gledajuci za mene nema lepse slike nego kad vidim trudnicu koja je vec u poodmakloj trudnoci,pa stomak dolazi do izrazaja...
Sto se tice kose malo mi je opadala i to tek posle porodjaja,u licu sam malo vise bila bucmasta,ali nikakve promene u vidu mrlja ili fleka na kozi i telu nisam imala,cak ni onu liniju preko stomaka,grudi su mi bile lepse nego ikada i bas sam se ponosila njima u tom periodu,malo su me jedino bolela ledja jer sam ih nosila vise nazad,i ponekad noge kad duze stojim,ali problema sa otecenim nogama i prosirenim venama nisam imala,nokti su mi bili okcak vise negovaniji i cvrsci nego obicno,a ruke nezne i blage nikako suve.
Ahhh bilo je lepo kad se samo setim,stanje koje se recima nemoze opisati i bez obzira sto donosi mnogo teskoca i problema sa imenom drugo stanje prodje lepo i u iscekivanju svog milog bica zbog kojeg nam se sve to i desava.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od tanasija Uto Mar 24, 2009 8:03 pm

Ja se nisam ugojila puno, al mi se jeste cela faca rascvetala, kao da me neko udario tiganjem po faci. Ali sam bila uvek doterana, nasminkana, nasmejana i blistala sam do samog porodjaja. Ustvari od 5 meseca kad je pocelo lepo vreme, pa do porodjaja.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ono sto ginekolog cesto ne pominje.... Empty Re: Ono sto ginekolog cesto ne pominje....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu