Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Cigarete u trudnoci

+17
dzeksy
Willma
GAGA
tanasija
Beba
ZZ
Endzi
Lela
Betty Boop
maja
Emi
Tamara
Andjela
Milica
Veka
Olivera
Bojana
21 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Uto Dec 11, 2007 9:36 am

First topic message reminder :

Znamo da su cigarete i duvanski dim stetni i po zdravlje pusaca ,a i nepusaca samim tim sto udise dim.
Znamo i koje bolesti i rizike povlace sa sobom kojih smo mi svi pusaci svesni,ali sta je sa mamama koje ni u trudnoci nemogu da se rese ovog poroka i ostave cigarete.
Sta mislite o njima,da li one sutra mogu da budu savesne i dobre majke ,ako sad jos ni nerodjeno bice u svom stomaku truju tim dimom?
Zar njihova ljubav prema tom detetu nije najace sredstvo za ostavljanje istih?
Zar sama cinjeica da se dete rodi zdravo nije dovoljan razlog da cigaretama kazu ne?
Da li imaju grizu savesti zbog cinjenice da ce dete imati kasnije zbog toga problema sa zdravljem bez obzira sto se rodilo zdravo i pravo,kasnije ce biti bolesljivo i imati losu krvnu sliku,ili nesto jos gore.
Da li ste vi pusile pre trudnoce,i da li ste u trudnoci ostavili cigarete skroz ili ste ih samo smanjili?
Kazu da kad pusite u trudnoci svaku tu vasu popusenu cigaretu popusi i vase dete u stomaku.
Zamislite kako je tim nejakim i jos nerazvijenim plucima u svom tom dimu,osim toga pusenje pored raznih bolesti koje prenosi na plod moze izazvati i prevremen porodjaj sto opet sa sobom povlaci mnoge rizike i komplikacije itd.
Takodje je isti slucaj i sa pusenjem za vreme dojenja umesto da sisa i unosi vitamine koje dobija kroz vase mleko i vasu redovnu i zdravu ishranu,beba se truje duvanskim dimom ciji se otrovi itekako nataloze u mleku,to je kao da bebi svaki put kad joj date da sisa dunute taj isti dim u lice.
Nikad necu zaboraviti izjavu jedne moje drugarice koja je pusila celu trudnocu kao turcin i kad joj se beba rodila dobila je visoku ocenu,sve je bilo u redu i ona je rekla eto rodila sam zdravije dete nego one sto nisu pusile,tako je i bilo sve dok devojcica jednog dana nije pocela da kaslje i kaslje danima i nedeljama i kad joj je ustanovljena dijagnoza astma,sad je stalno vuce po lekarima,stalno je bolesna,ima losu krvnu sliku,bleda je ,a bez pumpice nejde nigde.
Eto svim buducim majkama da cigarete nista dobro u trudnoci nemogu da donesu,a ima milion takvih primera bolesne dece cije su majke uzivale nikotin i bile strasni pusaci u trudnoci.
Pre prve trudnoce sam pusila do 5 cigareta dnevno,u trudnoci samo dok nisam znala da sam trudna i istog dana kad sam saznala sam ih batalila,posle porodjaja sam opet pocela ,ali dosta kasnije jer je Nina sisala,a i nisu mi prijale,pa sam opet kad je prestala sve do druge trudnoce i onda opet nisam celu trudnocu i posle sedam meseci dok je sisao.
Tad sam htela da ih ostavim zauvek,ali nesto sam se bila iznervirala,posegnula za cigarom i eto tako do danas.
Sada pusim desetak dnevno,mada sam videla da mogu bez njih samo kad sebi kazem ne i u najskorije vreme potrudicu se da ih opet batalim ovaj put jednom za svagda.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od maja Ned Jan 27, 2008 3:33 am

Moja drugarica, o kojoj sam vec pisala, je pusila celu trudnocu i rodila decaka, zdravog, pravog-3500g.
Pusila je i dok ga je dojila i govorila da nema veze.
Pusi i dan danas, po dve-tri pakle dnevno, naravno u istoj prostoriji gde je i decak, koji sada ima 3 godine.
Puse joj i muz, puse svi koji dodju kod njih i to sve tu, pred njim.
Dete je non-stop bolesno! Stalno ima upalu grla, muku muci sa slajmom, nosic mu je uvek zapusen, kaslje kao pusac sa desetogodisnjim stazom...
I kad god joj kazem da je to samo zbog toga sto je pusila od kada je zacet i zbog uslova u kojim zivi, ona se "odbrani" govoreci mi da je to zbog treceg krajnika(!!!).
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Bojana Ned Jan 27, 2008 5:42 am

STRASNOOOOOOOO!
Zbog treceg krajnika sutra malo,ne mogu da verujem da neko moze da bude toliko sebican,poznajem dosta majki koje puse ali sve vode racuna,nisu pusile u trudnoci i u periodu dojenja i trude se da ne puse u kuci gde dete boravi,ja mateju ne vodim ni u kafice u kojima je zagusljivo i znam da ne mogu totalno da ga zastitim od pasivnog pusenja u svakoj situaciji ali se maksimalno trudim da to svedem na najmanju mogucu meru jer ni ja ne trpim dim,odmah pocnem da kasljem a kako li je tek njihovim malim plucima...
Cigarete u trudnoci - Page 2 00020205
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 10:59 pm

Kako da ostavite pušenje u trudnoći

Pušenje je štetno za zdravlje majke i bebe. Kada pušite, vaša beba dobija manje kiseonika. Nedostatak kiseonika može da izazove usporen rast bebe i sticanje manje telesne težine. Pušenje u trudnoći je povezano i sa prevremenim porođajem i drugim komplikacijama gradiviteta.
Kako možete da pomognete sebi? Prekinite da pušite ili makar smanjite broj popušenih cigareta dnevno na minimum. Znamo da je to teško, ali zapamtite, to radite zbog vaše bebe.

Korisni saveti

Napišite razloge zbog kojih želite da prestanete da pušite. Uvek kada ste u iskušenju da zapalite cigaretu, ponovo pročitajte šta ste napisali. Veliki broj žena misli da im cigarete pomažu da se opuste. To, u stvari, nije tako. Popušena cigareta smiruje u vašem organizmu potrebu za nikotinom, a nedostatak nikotina vas zapravo čini napetom.
Izaberite „odlučujući dan”. Na taj dan, bacite sve cigarete, upaljače, šibice i pepeljare iz stana.
Pre nego što prestanete da pušite, donesite odluku o tome kako ćete se ponašati prvih dana. Korisno je da vodite dnevnik. To će vam pomoći da jasnije shvatite vaše pušačke navike.
Klonite se na neko vreme mesta, aktivnosti ili društva koje kod vas izaziva želju za cigaretom.
Zamolite partnera i prijatelje da vam pomognu. Ukoliko je vaš partner takođe pušač, pokušajte zajedno da ostavite cigarete, ili, ukoliko je to nemoguće, zamolite partnera da ne puši u prostoriji u kojoj se vi nalazite.
Konsultujte se sa vašim lekarom oko sigurnih pomagala za odvikavanje od pušenja kao što su žvakaće gume, flasteri, sprejevi za nos i slično. Nemojte koristiti ništa od navedenog, dok vam lekar ne da za to odobrenje.
Nemojte se obeshrabriti ukoliko vam ne uspe da iz prvog pokušaja ostavite cigarete. Pokušavajte i dalje.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Beba Čet Feb 14, 2008 3:18 am

Pušila sam i to po skoro dve kutije dnevno, ali sam u prvih par meseci trudnoće prestala skroz. Pomoglo mi je i to što je Željko nepušač pa mi je bio velika podrška, a i smetao mi je duvanski dim. Još uvek nisam počela ponovo niti planiram. U ovih dve godine sam sa kumom popušila ukupno možda 4 cigarete. I trudim se da Nikolu što manje izlažem duvanskom dimu. Kod nas u Pančevu je u svakom slučaju vazduh zagađen, pa je nekim majkama to pokretnica da se vade na to da im deca žive u otrovu, pa im nekoliko cigareta neće škoditi Sad pa što ih onda ne uče da puše čim stanu na noge? Meni je baš to pokretnica da mu smanjim te otrove što više.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od tanasija Uto Apr 22, 2008 1:27 am

Ja sam prestala da pusim cim sam saznala da sam trudna, i dok sam dojila bebu nisam ni jednu zapalila. Posteljica u trudnoci resava taj problem i stiti bebu od svega, do bebe stize samo ono kvalitetno i potrebno. Mnogo je gora varijanta kad majke koje doje dete puse jer sve sto majka unese u organizam ide u mleko, tako da se mleko oseca na cigarete. Sad palim po nekad ali nikad u zatvorenoj prostoriji gde je bilo koje dete. Kod mene u stanu se ne pusi osim u specijalnim prilikama i to kad Iva spava u drugoj sobi. A moja mama koja je pusac pusi u kuhinji kad je Iva kod njih.

Bebo to za zagadjenost si maksimalno u pravu. Ja sam se zgrozila na komentar jedne drugarice koja je bebu vodala po nekim slavljima i zagusljivim prostorima, kao toliko ima automobila i toliko je sve oko nas zagadjeno da ti dete ni od cega ne treba da stitis nego bas treba da ga celicis i navikavas.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od GAGA Pon Apr 28, 2008 7:24 pm

Ja sam pusila prva dva meseca i to manje nego inace jer su mi cigarete tada iz meni nepoznatog razloga smetale,kad sam saznala da sam ustvari trudna prestala sam,ali ne naglo i odjednom,postepeno sam smanjivala i na kraju jednog dana sebe uhvatila da nisam zapalila nijednu i tako prestala.
Skoro sam pocela opet.
avatar
GAGA
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 83
Godina : 41
Lokacija : Daleko negde..negde daleko
Datum upisa : 28.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Willma Pet Dec 26, 2008 12:36 am

Ja sam pusac. U trudnoci sam smanjila cigarete, ali i dalje sam pusila 5 kom dnevno. U 8. i 9. mesecu trudnoce sam pusila kao nenormalna - oko 15 dnevno. Ipak, na moju srecu, rodila sam zdravo dete, 3600gr. Posteljica mi je bila cista kao suza.
Ipak, kada sam pred porodjaj bila nekoliko dana u porodilištu, zapanjila me je cinjenica da 80% tu zatecenih trudnica pusi. Wc-i su bili puni trudnih zena, sa ogromnim stomacima, nije moglo da se dise...
Willma
Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od tanasija Pet Dec 26, 2008 12:47 am

Uzas, izvini Willma, ali ja bih trudnice koje se nabijaju po wc-ima u bolnici da bi pusile, poslala kuci da se same poradjaju. Jos te zene nisu bez veze u bolnici nego vecina odrzava trudnocu. Ja stvarno ne mogu da razumem, ustvari ne zelim da razumem takvo ponasanje. Ja sam pusac, cisto da ne pomislis da sam jos jedan nepusac koji pokusava da 'istrebi' pusace ali...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Willma Pet Dec 26, 2008 12:52 am

Znam, stvarno, ja sam pusac, ali prosto je neverovatno, na odeljenju patologije, gde svakoj trudnici ponesto fali (zato je tu)... wc prepun trudnica koje puse... tek poneka sedi u sobi.
I udje dr i kaze da su se oni bavili nekom statistikom i dosli do takvih rezultata - 80% trudnica na patologiji pusi! Rolling Eyes
Willma
Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od tanasija Pet Dec 26, 2008 12:56 am

Ma katastrofa, mislim da je ovde jedna bila pre vremena otpustena iz bolnice zato sto je jedan lekar (direktor klinike, koji ne dozvoljava ni sestrama da puse na tom odeljenju) uhvatio da stoji pored prozora i pusi, a u bolnici je bila zato sto mora strogo da lezi. Bilo je u stilu kod kuce valjda ne mora da ide na prozor nego moze da pusi u krevetu, ako ona ne misli na svoju bebu, makar da misli neko drugi.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od dzeksy Uto Jan 27, 2009 9:59 pm

Ružno i tužno, doktori savetuju da ako ne može da se ostavi onda da se smanji broj cigareta i ja sam pušač i u prvoj a evo i sada u drugoj trudnoći sam jednostavno prekinula, posle prvog porođaja kada mi je dete imalo oko 15 meseci sam propušila ponovo, ali u bolnici to je po meni za osudu No
dzeksy
dzeksy
Novi član
Novi član

Broj poruka : 15
Godina : 47
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 24.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Dy Ned Feb 22, 2009 10:12 pm

Trudnoca-nema pusenja..mislim, meni je toliko muka, da kad vidim coveka na 100 metara sa cigaretom meni dodje da povracam...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Ivana Ned Feb 22, 2009 11:42 pm

Dy ::trudnoca-nema pusenja..mislim, meni je toliko muka, da kad vidim coveka na 100 metara sa cigaretom meni dodje da povracam...
Tako je i meni bilo prva cetiri meseca.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od amarilis Pon Feb 23, 2009 2:19 am

Dy ::trudnoca-nema pusenja..mislim, meni je toliko muka, da kad vidim coveka na 100 metara sa cigaretom meni dodje da povracam...
Ja nisam pusac i nije mi bilo muka tokom cele trudnoce (zadnje) ali sam bila okruzena pusacima... izbegavaj to sto je moguce vise jer ja sam rodila zdravu bebu ali... uvek to ali... je bilam izrazito sitna, malena (2350g). Doktor je posle nekoliko sekundi prokomentarisao... da to je zbog cigareta.. Kazem ja njemu da sam nepusac i naravno on na to odmah uzvrati:" Da ali ste bili u krugu pusaca, jos gore. Vasa beba je malena zahvaljujuci njima "pusacima". Nikoga ne zelim da povredim ali ako mozes igbegavaj pusace u velikom luku...
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od lenita Sre Feb 10, 2010 10:14 am

Nekih sest meseci pre nego sto sam zatrudnela, ostavila sam cigarete! Bila sam baaaas strastveni pusac, po dve pakle dnevno! Jednostavno sam ostavila cigarete, zatrudnela, porodila se i tek sam skoro, pre nekih dva meseca opet propusila. Nije mi jasno da zena, narocito ona koja ima malo problema u trudnoci ne zeli da ostavi cigarete. To mi nije jasno ali ko sam ja da se pitam ili da sudim?! Svako ima slobodu izbora. Sigurna sam da kuada budem planirala sledecu trudnocu da cu opet ostaviti cigarete!
lenita
lenita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 96
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od tanasija Sre Avg 18, 2010 9:39 pm

Ja pre 10 dana prestala da pusim...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Tamara Pon Sep 20, 2010 12:56 am

tanasija ::Ja pre 10 dana prestala da pusim...

Svaka čast trudnice naša... Very Happy Very Happy Very Happy
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od tanasija Pon Sep 20, 2010 8:26 pm

Nego! Nisi valjda sumnjala u mene, ja sve radim profesionalno pa cak i trudnocu Very Happy
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Endzi Pon Sep 20, 2010 9:46 pm

tanasija ::Nego! Nisi valjda sumnjala u mene, ja sve radim profesionalno pa cak i trudnocu Very Happy

Super...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od tanasija Pon Sep 20, 2010 11:37 pm

E da, umalo da zaboravim. Odemo mi kod kumova sad kad smo bili na moru i tamo niko ne pusi, posle nekog vremena kum shvati da meni kuma nije donela pikslu, ali da je ja nisam ni trazila i pita me da li pusim. Pri tom ja im do tad jos nisam rekla da sam trudna. Samo cujes Ivu 'moja mama nikad ne pusi kad je trudna' i eto svima sve bude jasno. Laughing
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od amarilis Uto Sep 21, 2010 8:36 pm

Bravo Aneeee... pokusaj i posle trudnoce da nastavis bez cigareta!!!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od tanasija Uto Sep 21, 2010 10:21 pm

Sa Ivom nisam pusila sve dok sam je dojila, a posle sam propusila ali paklo mi je trajalo po nekoliko dana. Sad kad mi je mama umrla desetak dana sam pusila po paklo dnevno i onda shvatila da ja to vise ne mogu. Bilo mi je lose, bolela me stalno glava, valjda i od plakanja i od cigara i od nejela. Onda sam se ponovo sabrala i vratila na staro, jedno paklo UNA 5 dana, e onda sam oko 10.8. pretpostavljajuci da sam trudna, jer smo pravili bebu onaj jedan dan Razz prestala da palim, do 14. sam zapalila jos 1 cigaru i kad sam uradila test zavrsila sa tim, valjda zauvek
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci - Page 2 Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu