Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Široko povijanje

+25
Endzi
[Miss]Nightmare
Willma
IvanaPG
Miloseva_mama
pricalica
Mima
Beba
Lidija
Dy
Emi
Betty Boop
Stazi
tanasija
vekiks
Emica07
Milica
Veka
mama_daisy
Daca
Tamara
Andjela
Mildan
maja
Ivana
29 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Ivana Sre Nov 07, 2007 7:10 am

First topic message reminder :

koliko ste vremena bebi stavljali siroko povijanje?i da li ste koristili u kombinaciji sa jednokratnim pelenama ili ne?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Stazi Pet Mar 07, 2008 12:59 pm

JA sam ANastaziji skinula siroki povoj sa 4 meseca kada smo bili na kontroli kukova i rekli da je sve u redu i da nastavim sa sirokim povijanjem, a ne bi mi ni rekao dokle da ga nisam pitala.
Da sam u Americi siroko povijala Anastaziju ljudi bi me gledali ka oda sam pala s marsa ili bi pomislili da je to neka vudu magija Shocked , oni su siroko povijanje ostavili pre vise od 40 godina. I sta im fali? Nista
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Pet Mar 07, 2008 12:59 pm

nešto sam sad zeznula poruku


Poslednji izmenio Betty Boop dana Pet Mar 07, 2008 1:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 1:01 pm

stazi, a zasto si ti stavljala sirok povoj do 4 mesec??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Pet Mar 07, 2008 1:02 pm

HMM bila je tema široki povoj...

izvinjavam se na digresiji, ali ja morala :angels:

uh...odmah da dodam odgovor i za stazi...

pogledaj ovde
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 1:06 pm

Betty Boop ::
A dr je u pravu, dete ne treba ninašta forsirati, ali ga treba stimulisati. Bitno je znati razliku između ova dva pojma, a to ustvari roditeljima treba objasniti upravo pedijatar , fizijatar ili fizioterapeut.

Betty aj molim te mi malo objasni???? scratch
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Pet Mar 07, 2008 1:10 pm

Joj, Emi, može sutra, sad bih da pobegnem..mrtva sam, a to baš i nije jednostavno za objasniti. Važi?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 1:12 pm

dogovoreno :kiss:
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Sub Mar 08, 2008 1:54 am

evo da danas probam da objasnim razliku između forsiranja i stimulisanja...

npr. doktor vam kaže da bebac može da počne da sedi...forsiraš ga ako ga odmah staviš da sedi, i još ga npr okružiš jastucima da se ne prevali...stimulišeš ga tako što mu dozvoliš da se on sam podigne iz ležećeg u sedeći, a ti ga mamiš nekom igračkom koju da bi uhvatio mora da se pridigne. Da bi dete prohodalo, mnogi roditelji prave grešku pa ga za obe ruke "šetaju" (bolje rečeno vuku). To je forsiranje. Stimulišeš ga tako što ga pustiš pored kreveta da se uz njega sam uspravi, a ti ga opet mamiš igračkom ili na neki drugi način da sam napravi korake (prvo uz pridržavanje, zatim samostalno). Kad se oslobodi ali je još nesiguran pri koračanju, ne treba ga čvrsto držati za rukicu, već onako labavo, da on oseti da si tu, ali da ga ne držiš ti skroz, jer to onda nije ništa...ma, nekad im je dovoljan mali prst da "pridržavaju", pa im je to već super sigurnost...

Postoje razne stimulacije beba koje potpomažu da se beba nauči okretati, oslanjati na ruku, podizati na bok, u sedeći položaj i sl, ali za to treba roditelj da prođe obuku, a i to se radi samo sa onom decom koja malo zaostaju u razvoju tih faza, a to ordinira pedijatar. Sve u svemu, nadam se da sam malo pobliže objasnila razliku između forsiranja i stimulacije. Sama reč FORSIRAN znači NA SILU, a STIMULISAN znači ISPROVOCIRAN.

Molim administratore da ovaj post prebace u neku drugu temu, ako smatraju da mu ovde nije mesto. HVALA!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Sub Mar 08, 2008 4:24 am

Stazi ::Da sam u Americi siroko povijala Anastaziju ljudi bi me gledali ka oda sam pala s marsa ili bi pomislili da je to neka vudu magija Shocked , oni su siroko povijanje ostavili pre vise od 40 godina. I sta im fali? Nista
Evo vam jos jednog primera: nas patronazni brat kom smo rekli da se to u Srbiji jos radi nas je bledo gledao i pitao me da mu objasnim kako to tacno izgleda. Nit je on video, niti je njega majka povijala, nit je cuo od nje ili bilo koje majke iz prethodne generacije o sirokom povoju, a ima bas tako oko 40 godina. Inace on 8 godina radio i kao babica dok nije postao patronazni brat i ima jako puno iskustva i interesovanja za svoj posao i sve te stvari vezane za negu i odgoj deteta.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Ivana Sub Mar 08, 2008 6:29 am

e ovako,da sam se porodila leti,ne bih mu uopste stavljala siroki povoj po onim vrucincinama,ali posto je zima,ajde nema veze.
U utorak snimamo kukice,i ako sve bude u redu,stavljacu mu samo nocu jos mesec,dva,a onda zbogom
mada,ja i sad ponekad mu ne stavim,pa bude,dva,tri sata bez njega i igra se i mlatara nogicama,jadan,toliko je srecan,da mi posle bude zao opet stavljati,iskreno,nisam za siroki povoj
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Sub Mar 08, 2008 7:08 am

Cogswell ::
Stazi ::Da sam u Americi siroko povijala Anastaziju ljudi bi me gledali ka oda sam pala s marsa ili bi pomislili da je to neka vudu magija Shocked , oni su siroko povijanje ostavili pre vise od 40 godina. I sta im fali? Nista
Evo vam jos jednog primera: nas patronazni brat kom smo rekli da se to u Srbiji jos radi nas je bledo gledao i pitao me da mu objasnim kako to tacno izgleda. Nit je on video, niti je njega majka povijala, nit je cuo od nje ili bilo koje majke iz prethodne generacije o sirokom povoju, a ima bas tako oko 40 godina. Inace on 8 godina radio i kao babica dok nije postao patronazni brat i ima jako puno iskustva i interesovanja za svoj posao i sve te stvari vezane za negu i odgoj deteta.
pa da to samo kod nas ima,izem ti srbiju,ko zna sta cemo jos da povucemo iz nase istorije,mozda cemo jednog dana opet spavati na suskama kao moja prababa Razz
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Sub Mar 08, 2008 7:15 am

kod njih je to tako,kod nas ovako i onda kada godinama unazad svi koriste to i rde tako mi se toga i pridrzavamo i nastavljamo tradiciju jer mislimo da je to dobro tako i da tako treba jer su i nase bake tako radile.
kad se pojavio pampers kao i jos mnogo toga sto dolazi sa zapada svi su imali predrasude i dvoumili se da li uopste da ga prihvate,neke su cak i u 21 veku stavljale samo obican siroki povoj,iako je pampers uveliko bio popularan.sve zbog straha jer nisu tako navikle,zbog novina i sl.

jednostavno kod nas ve prvo mora da se razradi,da prodje vremena da ljudi to nesto i prihvate i bez bojasni pocnu da koriste.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Ned Mar 09, 2008 10:06 pm

dali se nekome nesto loso dogodilo od koristenje siroki povoj??
Ko sto rece Betty to vam je preventiva, ja sam stavljala isto ko ivana ne non stop, ali nisam mogla da ga skroz skinem dok mi nije ortped reko.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Dy Ned Mar 09, 2008 10:13 pm

crvenkapa85 ::marim ja zene radite kako god mislite da je najbolje,al cisto radi primera sta doktori govore jedan doktor je rekao da dete treba da sisa do 2 godine,a najbolje do 1 razreda to je bilo na tv affraid pa ko ima toliko dugo mleka? :razmisli:

ja :igram: :igram: :igram:
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Ned Mar 09, 2008 10:14 pm

dali se nekome nesto loso dogodilo od koristenje siroki povoj??

mislim da nije i da ni nece bez obzira koliko dugo se stavljao...
takodje sam ga i ja stavljala po savetima ortopeda i nisam se ni usudjivala na svoju ruku da ga skinem dok mi isti to nije rekao,a posto mi je receno dok dete ne prohoda onda sam ga do tad i drzala.
i nevidim zasto bi zbog njega moja nina bila deformisana ili sa krivim nogama ili nepravilno prohodala,nekoj deci on smeta jer im je teze da podignu guzu,ali eto njoj nje ona se i pored njega podigla,ustala i hodala ko zmajica i pred ortopedom na kontroli sa sve pelenama na njoj i bilo joj je lakse kad pada jer pada na mekano...
to je moje misljenje i niko nema prava pa ni ti beti koja si profesionalac u svom poslu da kazes i das sebi za pravo da moja nina ima puku srecu sto nije izdeformisana...ili kako si se vec izrazila...
precutala sam ti to,ali sad me emi podstaknu ovim,pa nemogu da se suzdrzim ...jos jednom izvinjavam se na iskrenosti...samo sam rekla svoje...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Dy Ned Mar 09, 2008 10:19 pm

znate sta, mislim da je najbolje da pricamo svaka iz svog iskustva, ili iz primjera iz okoline.

ali takodje, misljenja strucnjaka , odnosno ako je nasa mama iz neke korisne oblasti za djecu(kao betty u ovom slucaju), neka se otvori posebna tema,pa da joj se postavljaju pitanja ili slicno...

ovako cemo u nedogled...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Ned Mar 09, 2008 10:22 pm

potpisujem,ja sam i iznela svoje iskustvo i misljenje i zbog toga bila osudjena i stavljena na linc jer boze moj ko da sam s marsa pala...zamalo da unakazim rodjeno dete neznanjem...

opet ponavljam radila sam samo po uputstvima strucnjaka i zelela i hvala bogu (kako ti kazes)i dobila najbolje za svoje dete...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Ned Mar 09, 2008 11:58 pm

Renata ::dali se nekome nesto loso dogodilo od koristenje siroki povoj??

mislim da nije i da ni nece bez obzira koliko dugo se stavljao...
takodje sam ga i ja stavljala po savetima ortopeda i nisam se ni usudjivala na svoju ruku da ga skinem dok mi isti to nije rekao,a posto mi je receno dok dete ne prohoda onda sam ga do tad i drzala.
i nevidim zasto bi zbog njega moja nina bila deformisana ili sa krivim nogama ili nepravilno prohodala,nekoj deci on smeta jer im je teze da podignu guzu,ali eto njoj nje ona se i pored njega podigla,ustala i hodala ko zmajica i pred ortopedom na kontroli sa sve pelenama na njoj i bilo joj je lakse kad pada jer pada na mekano...
...

slazem se, tebi tako su rekli i ti za svoje dete si to radila, a prvi put cujem mogu noge da se iskrive??????
ja mislim da danas mame ne vole povoj jer im je lakse samo da promene pampers i toliko ihihihihi ja sam ga mrzela!!! pet puta dnevno a nekad i vise puta da odvrzem i vrzem Rolling Eyes ali stavljala sam jer je tako trebalo!!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Pon Mar 10, 2008 12:05 am

u pravo tako ni ja nisam cula da se nekome noge iskrivile ili izderfomisao hod i nepravilno prohodao zbog sirokog povoja Shocked ,jeste da drzi kukove i to sve stoji,mozda je efikasan do nekog odredjenog meseca posle samo ko mora ili radi navike,ili se pridrzava kao i ja saveta lekara pa ga zato i toliko stavlja.
svako ima svoje pravo na izbor za svoje dete,a i ja se slazem da ga neke skidaju jel im je mrsko stavljati ga,vezati,odvezati,a jos kad se prere u masini,pa se svi trackovi zapletu,pa odvrci satima....lele... :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Pon Mar 10, 2008 1:13 pm

Ajde Rene da i ti nekad nekom kažeš!

Znaš, ovaj deo najviše mrzim, kad neko iz mog posta izvuče jednu reč, pa je totalno izvrne. OK, evo, ponovo ću da se pokušam objasniti, da ne bude zabune.

Renata, izvini, ali mi moja struka tj profesija ipak daje apsolutno pravo da napišem ono što znam, što su me naučili, isto toliko imam prava, koliko i taj tvoj pedijatar koji te je za širok povoj savetovao. Znači, na meni je da kažem, a ko želi da mu pojasnim, onda i pojasnim.

Sa aspekta anatomije i fizionomije razvoja kretanja, da bi se normalno kretalo, potrebno je "obezbediti" neke uslove...a to je da su detetove nogice potpuno i apsolutno slobodne da se kreću u svim pravcima, a to je onemogućeno širokim povojem. Dete tek treba da nauči da hoda, a ima između nogu debeo sloj pelena koji mu "gura" nogice u raskrečen položaj! To ne znači pod obavezno da će dete imati problema sa hodom kasnije (isto kao i kod korišćenja dubka), ali zašto da mu otežavamo?!

evo, ovde ću se izviniti , nisam se lepo izrazila..."Prosto je i nemoguće da dete prohoda sa širokim povojem između nogu" nije nemoguće (ti si nam to potvrdila) i ...i kad bi uspelo da "prohoda", taj hod bi bio izdeformisan i nepravilan...", ovde ću se posebno izviniti, jer se u medicini nikada ne kaže NIKAD i UVEK, tako da bi ovo trebalo da glasi:"detetu je otežano prohodavanje sa širokim povojem između nogu, a ako tako ipak prohoda, može pri hodu imati određene smetnje..."
Vidim da sa mamama moram odsada biti pažljiva koje reči upotrebljavam, deformitet ne znači deformisanost u tom smislu u kom si ti (pretpostavljam) pomislila! Ali, OK, i tu ću se od sada malo više paziti...

Nadam se da sam uspela da ispravim svoje prebrzo ispisane misli, ali ipak si ti Rene takođe izvukla drugačiji kontekst iz cele moje priče.


Renata ::potpisujem,ja sam i iznela svoje iskustvo i misljenje i zbog toga bila osudjena i stavljena na linc jer boze moj ko da sam s marsa pala...zamalo da unakazim rodjeno dete neznanjem...

opet ponavljam radila sam samo po uputstvima strucnjaka i zelela i hvala bogu (kako ti kazes)i dobila najbolje za svoje dete...

Niti te ko linčovao, niti osuđivao! Ko što rekoh, ti si samo mama koja je slušala onog ko bi i trebao da joj daje savete! Znaš, nisu ni svi lekari dovoljno stručni, znamo brdo njih kojima ne znam ko je dao da leče niti decu, niti nas. A ovaj forum upravo služi tome da se čuju prave informacije. Ovo mi se već drugi put na skoro identičan način događa (videti temu "Dubak, za i protiv"), rasprava između jedne mame i mene nakon mog "stručnog" objašnjenja...zato, od sada neću više davati nikakve ispravke iz ugla svoje struke javno, koga šta interesuje može da mi se obrati na PP ili mail iz profila. Ne pada mi na pamet da se izvinjavam zbog svog znanja i svoje stručnosti koje sam vama dala na raspolaganje.

Nisam niti na koga ljuta, samo ne želim više da dolazim u ove situacije.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Pon Mar 10, 2008 8:31 pm

ja postujem tvoju strucnost i tvoje znanje ,a isto tako i svoju savest koja mi je i nalagala da radim onako kako mi je savetovano...
nisam namerno bas tebe izabrala da i ja nekad nekom kazem,vec iz razloga sto me je povredila do srzi kao majku tvoja moras priznati teska rec "izdeformisano"...a kako sam je ja shvatila,a ti napisala to je vec druga prica...
ti nedas na vuka ni muva da padne,pa i ovde ga branis ili stitis od zlih jezika ili cega vec,i razumem te posto sam i ja majka,pa tako sam i ja osetljiva na svoju decu i ta rec nije usla u kontest i opis mog deteta.
zvucalo je tako kao da bi ja bila kriva sto bi moje dete izdeformisano prohodalo jer sam slusala tamo nekog ortopeda,a i sama si rekla da prvi put cujes pa je zvucalo eto ko da sam ja izmislila toplu vodu.

ja sam samo radila ono sto i druge majke vecinom kad dobiju prvo dete,dakle da sam znala da netreba ili imala stotine iskustava da sirok povoj nije zdrav ni ja ga ne bi stavljala.
u to vreme kad je nina bila beba,svi su stavljali siroki povoj cak imali i odbojnost i sumnju prema pampersu(ja sam ga ipak gledala iz drugog ugla i stavljala),tada su cak nekima u bolnici rekli da ako nece pampers uopste ni nemoraju da koriste??!!!
pa ti sad vidi...misljenja su koliko smo mogli da primetimo bila i ostala drugacija i svako je radio i radi onako kako misli da treba i da je najbolje za svoje dete.

no da ne duzim i ne pametujem moje dete je zdravo ,pravo ,normalno i pravilno je prohodalo i hoda...
i jos nesto- u vreme kad sam ja rodila nikolinu i do skoro ti si imala samo teoriju ,a ja itekako debelu praksu??!!!!


Poslednji izmenio Renata dana Uto Mar 11, 2008 12:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Pon Mar 10, 2008 9:54 pm

Na ovom forumu si samo mama kao i sve mi,a fizioterapeut si kod kuce i na poslu,mani struku sad kad svi znamo da je svaki doktor drugaciji i da ti ni jedan od njih nece dati isti savet(licno sam ja imala prilike to da cujem),ovde smo da postavljamo licna iskustva.....sva deca su drugacija,npr.neka su vesela,neka truntava,neka glindzava.....neko progovori pre neko kasnije,sve to zavisi od nase dece,gena.....meni je naprimer prvi zub izasao sa 11m,i sve naopako,a maji eto sa skoro 7meseci 2 zubica.sto se tice prohodavanja moje drugarice sin poceo je da hoda uz pomoc majke sa 7m.a sa 8,5 je sam hodao.....moja maja isto tako,ja ne mogu sputavati svoje dete od necega sto pokazuje da moze i hoce....mozda deluje rano al deca su puna iznenadjenja.
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Pon Mar 10, 2008 10:06 pm

postujem ja i tvoju profesiju bez uvrede al.....
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pon Mar 10, 2008 10:15 pm

ja mislim da je betty samo iznela svoje znanje, i uopste vas ne prisiljava da radite ko sto ona kaze.
Mozda rec "izdeformisati" je malo dirnula Renu, i mene bi!!
Bettyn savet za mene je dobrodosao uvek bas zbog njenu profesiju!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Uto Mar 11, 2008 12:39 am

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 4 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu