Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Široko povijanje

+25
Endzi
[Miss]Nightmare
Willma
IvanaPG
Miloseva_mama
pricalica
Mima
Beba
Lidija
Dy
Emi
Betty Boop
Stazi
tanasija
vekiks
Emica07
Milica
Veka
mama_daisy
Daca
Tamara
Andjela
Mildan
maja
Ivana
29 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Ivana Sre Nov 07, 2007 7:10 am

First topic message reminder :

koliko ste vremena bebi stavljali siroko povijanje?i da li ste koristili u kombinaciji sa jednokratnim pelenama ili ne?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 12:45 pm

pa i mei su se cudili sto maja seta u dubku i krstili se a eto videli ste sami....kad dete hoce....
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Čet Mar 06, 2008 12:57 pm

ajoj, ja bolje da ne čitam dalje vaše postove...MAJA SA 6 MESECI VEĆ U DUBKU?!
Kao fizioterapeut ne smem na ovakve stvari ni da odgovorim. A crvenkapice85, ti me stvarno malo-malo na nekoj temi svojim stavom i postupcima iznenadiš....neprijatno, bojim se...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 1:03 pm

pa jesi videla snimak iz albuma?
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 1:05 pm

pa zeno nisu sva deca ista!!!
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Andjela Čet Mar 06, 2008 9:24 pm

Ja mislim da nije u pitanju da li neko dijete "moze" ili "hoce" u dubak sa 6 mjeseci vec da li "smije".....a mislim da "ne smije"
.....meni je tako ortoped govorio i ja sam se toga pridrzavala....
A sto se tice sirokog povoja ja isto imam primjer moje kume koja je svoju djecu povijala siroko do prohodavanja,a jest da su oboje prohodali oko 9-10-og mjeseca,znaci prije godine.
....meni je malo cudno bilo,ali ona je to radila uz konsultacije sa doktorom....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 10:36 pm

ni doktore vise ne mozes da slusas,ustvari posto se mi nismo jos kod nas odlucila kod kojeg cemo ici,svaki mi je drugacije rekao npr oko ishrane,jedna mi rekla da moze sokic(imala je tad 5m),a ova druga samo sto me nije zaskocila i isprebijala sto sam joj dala sokic....tako da kad vidite kako vam deca napreduju sami mozete zakljuciti sta moze dodatno da radi,maja obozava setalicu
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Andjela Čet Mar 06, 2008 10:47 pm

Sasvim si upravu kad kazes da i doktori razlicito govore,neki jedno,drugi drugo i tu novopecene majke onda ne znaju koga da poslusaju.....naravno da se neke osnovne smjernice moraju postovati a sve ostalo ispade stvar izbora.....zato i postoje ovakva mjesta da se cuju razna iskustva i razmisljanja Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Beba Čet Mar 06, 2008 11:22 pm

Svi doktori drugačije govore, i ja sam na početku tražila, i tek sad kad Nikola ima 2 godine, našla sam stalnu doktorku.

Mame bi trebalo da saslušaju svakog doktora, i pronađu istomišljenika, tj doktora koji ima slične stavove kao ona. Za takvog doktora se treba odlučiti. To je moje mišljenje.

Nisam Nikoli htela da kupim dubak, nije mi padalo na pamet. A što ne bi dete puzeći stiglo do cilja, pa istim putem ide kao i u dupku.

Po meni je dubak pogrešan izbor. Dete može da se prevrne, povredi, a može i da se ulenji, pa da zbog toga kasnije prohoda. Imam primer, sin moje jako dobre prijateljice, pao je bezbroj puta jer pokušava da dohvati iz dupka ono što mu ispadne iz ruke. A sad sa godinu dana, dete hoda, ali mu je lakše da puzi... Da je od početka pušten da puzi i da se snalazi sam, sada bi već stabilno hodao, trčao i ne bi mu padalo na pamet da se spusti dole. U to sam sigurna, viđam ga skoro svaki drugi dan.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 11:25 pm

pa iz ovog naseg spejs satl dubka nema sanse da ispadne,a da puzi nece,zabije glavu u krevet i kura nogama.....a ima i hiper aktivne dece a i malih trutova kako moja komsinica kaze za svog sina koji je truntav jos ne hoda sam a ima 14m
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Beba Čet Mar 06, 2008 11:36 pm

Nikola je počeo da puzi kad je bio uzrasta tvoje Maje, prema tome to što ona sad ne zna da puzi, ne znači da neće naučiti. Rano je još da kažeš da neće da puzi. Ali naravno ti odlučuješ o tvom detetu, ne želim da me pogrešno shvatiš, ne namećem samo iznosim svoje mišljenje.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Milica Čet Mar 06, 2008 11:56 pm

Moje dete je pocelo da puzi tek sa 10 meseci..citala sam neke knjige gde pise da je to upravo neko standardno doba kad deca propuze, a prohodela je sa 13...mada neka deca mnogo ranije prohodaju. Sve je individualno
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Pet Mar 07, 2008 1:56 am

Crvenkapice, ja se potpuno slažem da nisu sva deca ista, ali zašto tvoje dete od šest meseci obožava dubak? Zato što si ti odlučila da je staviš tako rano u njega! To je bila tvoja odluka, a ne njena...pa, OK, kad si je već stavila, njoj se svidelo...ali ne radi se o tome da li se njoj to sviđa ili ne, radi se o tome da li je to za nju dobro ili ne. Nekima se jaaaaako sviđa da puše, piju ili da se drogiraju...a jel to dobro? Naravno da nije! (primer je drastičan, ali samo hoću da dočaram ono što želim da kažem). Deca tog uzrasta mogu da zavole samo ono što im dopustiš da probaju!

Ja stvarno ne znam da li mame kad se uključe na ove diskusije prethodno pročitaju sve postove, pa ne želim da se stalno ponavljam...već sam dala stručna objašnjenja zbog čega se dubak ne preporučuje (ima tema o tome), a i o širokom povoju sam pisala...
Rene, stvarno ne znam šta da ti kažem za doktora koji ti je savetovao širok povoj do prohodavanja! Jasno, nisi ti pogrešila u tom smislu što si samo slušala savet od onog ko bi to morao da zna, ali to prosto ne ide tako! Budi srećna što je Nikolina i pored toga lepo i pravilno prohodala, imala je sreće...

Mame, širok povoj povremeno skidajte novorođenčadima po sat -dva u toku dana u prvim mesecima života, a nakon trećeg meseca već možete da ga stavljate samo noću, to je sasvim dovoljno do šestog meseca (ako uopšte hoćete da ga preventivno stavljate, pod uslovom da su kukići uredu). Tako ćete detetu davati dovoljno vremena da se motorno razvija nesputano širokim povojem, da vežba okretanje i sl...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 6:17 am

Beba ::Svi doktori drugačije govore, i ja sam na početku tražila, i tek sad kad Nikola ima 2 godine, našla sam stalnu doktorku.

Mame bi trebalo da saslušaju svakog doktora, i pronađu istomišljenika, tj doktora koji ima slične stavove kao ona. Za takvog doktora se treba odlučiti. To je moje mišljenje.

potpisujem ovo ...i mi smo tako sretali i naletali na brdo doktora sa razlicitim misljenjima i uvek bili tj ja u nedoumici staraditi i kojeg poslusati.

pre godinu dana naisli smo a pravog na ciji pregle dmo otisli sasvim slucajno...i tako evo od tog dana do danas on je nas tj njihov doktor i sto je najvaznije i sto je i beba rekla njegova misljenjha su identicna mom i znam da su najbolja za moju decu.

nina je u dupku bila jako kratko,vise je bila u ketrecu...tu se dizala i onda kad sam je jednom prilikom izvadila iz istog,sama se uhvatila za sto,pustila i tako prohodsla.
puzala je samo unazad...

nikola je bio malo duze u dupku jer ketrec nije hteo ni da vidi(dozivljavao ga je kao zatvor i uvek vristao u istom),tako da nam je dubak bio spas na kratko naravno,nikada satima ...kad smo napolju u dvristu ili kad bi radila nesto po kuci.
kasnije je propuzao i tako i ostao nevracajuci se vise nijednom u dubak dok i nije prohodao.

i za dubak sam i nisam..za sam zbog nekog kratkog vremena provedenog u njemu,ne za ceo dan ili pola istog,a nisam zato sto sto je beba i rekla dete moze tu da se ulenji,da ne zeli da se rukama,guzom i nogicama sluzi pri puzanju i dizanju,jer mu je u dupku dozvoljeno da samo noge koristi i forsir...zato neka deca i lete u istom..a pri stavljanju na ravnu ili neku drugu povrsinu leze i neznaju sta da rade???!!!

no svako ima svoj izbor i odluku,sto se tice dupka,ja sam napisala svoje iskustvo,i misljenje za isti.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 6:24 am

Betty Boop ::
Rene, stvarno ne znam šta da ti kažem za doktora koji ti je savetovao širok povoj do prohodavanja! Jasno, nisi ti pogrešila u tom smislu što si samo slušala savet od onog ko bi to morao da zna, ali to prosto ne ide tako! Budi srećna što je Nikolina i pored toga lepo i pravilno prohodala, imala je sreće...

Mame, širok povoj povremeno skidajte novorođenčadima po sat -dva u toku dana u prvim mesecima života, a nakon trećeg meseca već možete da ga stavljate samo noću, to je sasvim dovoljno do šestog meseca (ako uopšte hoćete da ga preventivno stavljate, pod uslovom da su kukići uredu). Tako ćete detetu davati dovoljno vremena da se motorno razvija nesputano širokim povojem, da vežba okretanje i sl...

eto sad citajuci sve ovo i znajuci sve sto tada nisam znala..sigurno bi se pridrzala ovog tvog saveta dole navedenog,bez obzira sta bi bilo koji dr rekao naravno pod uslovom da su kukovi u redu,sto i jesu bili...

da je tada postojalo ovo mesto sigurno bi joj povremeno skidala,ili ga koristila krace,ja joj naprotiv nikad nisam isti ni skidala ni daju ni nocu,ni posle presvlacenja,nekako mi je bilo krhko da je samo u pampersu dignem,pa sam se bojala i uvek vracala isti...i tada mislila sto je sigurno sigurno je...a nisam recimo znala da mu recimo treba vremena i slobodnog prostora da se motorno razvija...sva sreca,(tklo ti kazes)eto sto je bila jaka, i nije bila nimalo lenja niti ju je siroki povoj sputavao u necemu,bez greske se prevrtala,okretala i gurala guzom napred..a istim se i podigla i prohodala.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 7:49 am

Betty Boop ::Crvenkapice, ja se potpuno slažem da nisu sva deca ista, ali zašto tvoje dete od šest meseci obožava dubak? Zato što si ti odlučila da je staviš tako rano u njega! To je bila tvoja odluka, a ne njena...pa, OK, kad si je već stavila, njoj se svidelo...ali ne radi se o tome da li se njoj to sviđa ili ne, radi se o tome da li je to za nju dobro ili ne. Nekima se jaaaaako sviđa da puše, piju ili da se drogiraju...a jel to dobro? Naravno da nije! (primer je drastičan, ali samo hoću da dočaram ono što želim da kažem). Deca tog uzrasta mogu da zavole samo ono što im dopustiš da probaju!


Ja sam videla maju kako leti u dubak, i bas se vidi da dete uziva u njega, ali slazem se se Betty da je ona mala i da je stvarno rano!! Ali ipak to je tvoj izbor. Ja neplaniram da Milenu stavljam u dubak, ali eto ako bas moram sacekacu do 9 meseci!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 8:28 am

do tad emi,ako budes cekala,nece ni hteti u isti jer ce u tom uzrastu vec puzati ili ako ne vec i hodati onako pomalo... Laughing
tako da ,ako vec neces do tad da je stavljas,nemoj ni otad...tj nemoj uopste...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Pet Mar 07, 2008 8:33 am

marim ja zene radite kako god mislite da je najbolje,al cisto radi primera sta doktori govore jedan doktor je rekao da dete treba da sisa do 2 godine,a najbolje do 1 razreda to je bilo na tv affraid pa ko ima toliko dugo mleka? :razmisli:
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 9:02 am

pa kad je najbolje za dete da ide u dubak onda???/?////
Maja ima skoro 7 meseci??? a eto mislimo da je rano, a sa 9 vec kasno????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 9:05 am

a za siroki povoj ja mislim da je dosta do 6 meseci, do godinu dana??? ja prvi put cujem....ovi doktori su pravo cudo, ko da uce iz razlicite knjige???
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 9:15 am

nei kazu kad moze da cvrsto sedi i kad je kicma vec razvijena u om stadijumu dakle sa punih 7 otprilike,a eto neki se ne slazu ni tada,a kamoli ranije...a sa 9 neznam nisam rekla da je kasno ja samo rekoh svoje ti kako oces...mislim da u tom dobu deca mogu mngo vise da postignu i nauce ako su sloodni ,a ne vezani u istu i ograniceni prostorom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 9:22 am

pa jeste reno, ako ona nauci da puzi tesko cu ja nju da "vezem"u dubaku hiihiihihihihi....ali ajde videcemo sta bude .......
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Pet Mar 07, 2008 11:41 am

crvenkapa85 ::marim ja zene radite kako god mislite da je najbolje,al cisto radi primera sta doktori govore jedan doktor je rekao da dete treba da sisa do 2 godine,a najbolje do 1 razreda to je bilo na tv affraid pa ko ima toliko dugo mleka? :razmisli:

Dušo, majka ima mleko onoliko dugo koliko god njeno dete sisa, odnosno dokle god ga svakodnevno izmuzava u dovoljnoj količini.Uveravam te da se dojenje do druge godine apsolutno preporučuje (mada lično mislim da je i do prve sasvim uredu), da se dubak ne preporučuje i još mnogo pametnih i dobrih saveta, uz to vrlo često lepo objašnjenih ZAŠTO, KAKO, ZBOG ČEGA...

pa sad ti dooobrooo :razmisli:
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Pet Mar 07, 2008 11:43 am

uredu je beti boop mani me se vise
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Pet Mar 07, 2008 11:52 am

Pa ja moram da razbijam te tvoje dezinformacije, to mi nalaže i moja savest i profesija...ko što rekoh, ja jesam gruba i dosledna u odbrani svojih stavova, a uz to uvek mi je prvenstveni cilj da onome s kim polemišem pokušam da argumentovano promenim mišljenje o temi...
crvenkapa85 ::al cisto radi primera sta doktori govore jedan doktor je rekao da dete treba da sisa do 2 godine,a najbolje do 1 razreda to je bilo na tv affraid pa ko ima toliko dugo mleka? :razmisli:
dušo, ne možeš da napišeš takve izjave i da očekuješ da te se "manem"...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 11:58 am

tema je siroko povijanje scratch a
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 3 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu