Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

+28
mama_daisy
GAGA
Endzi
maja31
Ivana
pricalica
Mima
Beba
Betty Boop
dadls
ZZ
Miloseva_mama
Stazi
Dunja
Bojana
Andjela
Emi
vekiks
Pokita
Veka
Dy
milenica_89
Mildan
Milica
Sarina_mama
tanasija
Tamara
maja
32 posters

Strana 14 od 16 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Sledeći

Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 7:53 pm

First topic message reminder :

Kada ste uveli sokice, voce, povrce, meso, jaja, plazmu....
Mi smo Mateji sokice uveli vec u trecem mesecu (blagi sok od jabuke, Hipp-ov, breskvu, bananu, sljivu, krusku...sve postepeno i po malo), vocne kasice smo poceli da klopamo sa 4,5 meseca, a povrce sa 5,5.
Meso smo uveli od 6-og, a jaja od 7-og meseca.
Plazmu je "aktivno" poceo da jede sa 7 meseci (ubacim u kasicu kasiku-dve), a pre toga nije bio odusevljen.
Kakav je vas stav o tome kada poceti dohranu?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Uto Maj 27, 2008 10:34 am

Ja iskreno jos nisam...mada valjda posle prvog rodj moze ali nama nije bila sezona a sada mi se ne daje jer znam koliko je sve to prskano...par puta je gricnuo po malo kad vidi nas da jedemo ali izbegavam
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od mama_daisy Uto Maj 27, 2008 10:40 am

Pa ja mu dajem sad...Prosle godine nisam, bio mi mali za to, jeo je samo kasice tada...a sad jede sve. Svez kupus, paradaiz, krastavac, luk (to obozava,ovaj sa percima, samo cepa), paprike sveze obozava...Ti mu ponudi, pa ako hoce hoce...NIje mu rano ....
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Dy Uto Maj 27, 2008 8:28 pm

Bojana ::Ja iskreno jos nisam...mada valjda posle prvog rodj moze ali nama nije bila sezona a sada mi se ne daje jer znam koliko je sve to prskano...par puta je gricnuo po malo kad vidi nas da jedemo ali izbegavam

zasto izbjegavas bojana??? pa prskanoili ne, kad tad ce ga jesti!

Anastasija jede paradajz i mladi luk, obozava. A pocela sam joj davati , mislim kada je presla godinu i po! Tako nesto
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Uto Maj 27, 2008 10:23 pm

Nije da uopste ne rucka ali slabo...ovi prvi paradajizi nisu bas ni ukusni ni dobri ali sada kad pocnu letnji davacu mu sigurno
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sre Maj 28, 2008 7:34 am

Mateja jede i paradjiz i krastavce i luk mladi...sve. Endzi, mislim da uopste nije rano i da mozes slobodno da probas da mu das..
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Sre Maj 28, 2008 8:53 am

maja ::Mateja jede i paradjiz i krastavce i luk mladi...sve. Endzi, mislim da uopste nije rano i da mozes slobodno da probas da mu das..
Probala bas danas Majo,ali on jede vecinu stvari rukama i kad oseti da je "ljigavo" on nece,pa smo tako i sa paradaizom prosli...ali zato peruske od luka obozava.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Sre Maj 28, 2008 8:54 am

p.s. Nevena,a gde si nasla svezu papriku?Jel to Dule ove sezone jeo?Mislim da bi se Vakiju to svidelo,a znam trenutno jedino za smrznutu.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sre Maj 28, 2008 9:17 am

Ni ja ne mislim da je rano za paradajz i krastavac. Sofiya je vec jela krastavac- tacnije isisala prvo vodu iz njega pa onda sazvakala ono sto je ostalo. Very Happy
Endzi svezu papriku (slatku crvenu iz uvoza) mi kupujemo u Maxiju i Tempu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Sre Maj 28, 2008 9:19 am

Hvala ti Milice,imamo Maxi pa cu bas sutra otici da uzmem Vakiju.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Sre Maj 28, 2008 9:27 am

Endzi, svezu papriku vec mozes da nadjes domacu na pijaci, to je nesto sto se ne prska tako mnogo pa mozes vec da mu das, a i krastavac mozes, ja ga prvo ostavim da malo odstoji u vodi, pa ga onda ljustim. I jos nesto, pokusajte da deci dajete krastavac bez soli, krastavac je veoma bogat kalijumom, ali pri dodatku soli dobar deo njega nestane kroz vodu koju krastavc pusti od natrijuma iz soli.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od mama_daisy Sre Maj 28, 2008 9:41 am

Pa na pijaci sam nasla, ima zelena neljuta velika...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Sre Maj 28, 2008 9:42 am

Veka ::Endzi, svezu papriku vec mozes da nadjes domacu na pijaci

E,Veko to i jeste problem-pijaca.
Mi smo bas daleko od grada,a ja jos nisam usavrsila voznju.Uglavnom mi Goran,svekar,svekrva donose sta mi treba po povratku sa posla ...i znam od prilike sta ima na pijaci.
Dosta stvari uzimam u velikim nabavkama ali to je jednom ili dva puta mesecno u nekom maxi diskontu.
Eto jos jedne potvrde,sta bi ja bez vas i ovog foruma. Wink
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Pet Jun 27, 2008 9:13 pm

Ne znam da li je ovo pravo mesto za moje pitanje,ali da ne zauzimam mesto sa novom temom zbog jednog pitanjceta....
Jel zna da li moze trajno mleko da se drzi van friza duze vreme (ne otvoreno).Kad kupimo nekoliko litara stavimo u friz ali smo juce uzeli paket pa ne znam jel smem da ga ostavim u spaiz da se ne pokvari....
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Andjela Pet Jun 27, 2008 10:29 pm

Ja mislim da trajno mlijeko,neotvoreno,moze da stoji van friza duze vrijeme,jer vidjela si da u trznim centrima i ne drze ga samo u rashladnim vitrinama vec ga ima i mimo njih,ali svakako treba ga drzati na tamnom i ne previse toplom mjestu,tako nesto slicno pise i na ambalazi,tek kad se otvori onda obavezno u friz,podrazumijeva se...
.....e sad zavisi kakav ti je spaiz sto se tice toplote...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Sub Jun 28, 2008 12:45 am

Hvala andjela,bas zbog toga sto sam vidjala da i u marketu nije u frizu pitam.
Ma ove vrucine su bas velike,ipak sam ga stavila u friz dole kod babe pa da me posle glava ne boli...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Sub Jun 28, 2008 5:17 am

Po pitanju trajnog mleka- meni se prosle godine desilo da sam iz paketa od 28 cokoladnih mleka izvukla 2 koja su bila u startu pokvarena. Jedno sam prvo ja probala pre nego ga dala Danici a drugo je ona sama uzela iz frizidera i probala, pa dosla namrstena i kaze "kiselo mi" .... dobro da je osetila razliku u ukusu.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Sub Jun 28, 2008 8:18 am

Pametnica mala...
Veko,kad si ti pocela Dani da dajes cokoladno?
Ja sam Vakiju dala dva puta pre godinice,popio je...ali on naj vise voli obicno mleko.Probala sam da mu stavim i plazmu ali nece...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Sub Jun 28, 2008 9:08 am

Ja sam Danici pocela uopste da dajem mleko kad sam prestala da je dojim, do tad je koristila mleko smao u "linima" i u pudingu... kad sam prestala da je dojim pokusala sam sa obicnim ali nije htela ni da ga pomirise, a negde sa 18-19 meseci sam pocela da joj dajem cokoladno. Ona ni sad ne pije obicno mleko, ili pije cokoladno ili sa krasem. Obicno moze da popije 2-3 gutljaja i to pod uslovom da je hladno i da nije zasladjeno. Svekrva je jednom pokusala da joj da mleko kad su pila deca Sasinog brata, ali ona je ladno pljunula mleko, i ja pitam kakvo je, a ono bilo toplo i turbo zasladjeno.

Moj ti je savet ako vec hoce da pije obicno nemoj da mu forsiras cokoladno. Ipak e cokoladno cokoladno i zasladjeno, a obicno je obicno- sad sam ga srocila, ali valjda si razumela sta sam htela reci.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Sub Jun 28, 2008 9:03 pm

Veka ::

Moj ti je savet ako vec hoce da pije obicno nemoj da mu forsiras cokoladno. Ipak e cokoladno cokoladno i zasladjeno, a obicno je obicno- sad sam ga srocila, ali valjda si razumela sta sam htela reci.

Da,skontala sam Veko.Hvala ti.
Vaki u pocetku nije hteo flasicu pa sam mu zato dala cokoladno,jednom sam mu i zasladila i nece...dok nisam skontala da hoce samo obicno.I bas ga voli...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Pet Okt 10, 2008 10:25 pm

Kad ste poceli sa graskom?Ja Stefanu jos nisam davala.
E,da,Stefanu se bas svidja sir,ali ne znam da li smem i koliko da mu dajem,jer nemamo domaci,nego onaj kupovni(Sabacka feta i slicni)?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pet Okt 10, 2008 11:02 pm

Iko najbolje da mu dajes onaj mladi sir sabacke mlekare
Sto se tice graska,mislim da mozes da probas sa onom kasicom nestle-grasak i curetina maki je i dan danas voli i dam mu to kad nema rucak,a ako mu dajes kuvani grasak moras da ga izblendiras jer je bas nezgodan moze da se zagrcne,i nemoj odmah mnogo jer moze da ga muci stomace
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Pet Okt 10, 2008 11:03 pm

Hvala,hvala,ne sam znala to za stomace.
"Ko pita,taj ne skita" Razz
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pet Okt 10, 2008 11:06 pm

Pa slicno kao i pasulj i grasak stvara gasove,npr i mene nekad grci kad pojedem puno graska,ali je dosta zdrav i sadrzi neke hranljive materije kao meso tako da kad rucka grasak ne mora i mesce
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Pet Okt 10, 2008 11:08 pm

Bojana ::Pa slicno kao i pasulj i grasak stvara gasove,npr i mene nekad grci kad pojedem puno graska,ali je dosta zdrav i sadrzi neke hranljive materije kao meso tako da kad rucka grasak ne mora i mesce
Joj,mozete misliti sta hocete,ali ja ne volim ni pasulj,ni grasak pa slabo i jedem Embarassed
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pet Okt 10, 2008 11:17 pm

Znas kako mozes,stavis mu u serpicu da se kuva mesce i malo krompir i sargarepica i dodas posle samo 10-ak zrnca graska pa sve izmixas
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 14 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 16 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu