Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

+28
mama_daisy
GAGA
Endzi
maja31
Ivana
pricalica
Mima
Beba
Betty Boop
dadls
ZZ
Miloseva_mama
Stazi
Dunja
Bojana
Andjela
Emi
vekiks
Pokita
Veka
Dy
milenica_89
Mildan
Milica
Sarina_mama
tanasija
Tamara
maja
32 posters

Strana 8 od 16 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći

Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 7:53 pm

First topic message reminder :

Kada ste uveli sokice, voce, povrce, meso, jaja, plazmu....
Mi smo Mateji sokice uveli vec u trecem mesecu (blagi sok od jabuke, Hipp-ov, breskvu, bananu, sljivu, krusku...sve postepeno i po malo), vocne kasice smo poceli da klopamo sa 4,5 meseca, a povrce sa 5,5.
Meso smo uveli od 6-og, a jaja od 7-og meseca.
Plazmu je "aktivno" poceo da jede sa 7 meseci (ubacim u kasicu kasiku-dve), a pre toga nije bio odusevljen.
Kakav je vas stav o tome kada poceti dohranu?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 12:13 pm

i ja sam cula za par takvih slucajeva,mada ja ribu obozavam sa kostima ili bez nebitno,gutam je ne prebiram nekako vec odoka znam gde ima ,gde ne koska,ali sam sa decom i sad takodje veoma pazljiva po pitanju iste...stoga emi prekontrolisi iti dobro i te filete pre nego joj das.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 12:17 pm

jedino u onim ribljim stapicima nisam naletela na kost
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 12:18 pm

eto,a mozda da joj da njih... HMM
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 12:21 pm

i ja bih mogla maji da dam joj trebam iz umance doktorka mi rekla....
kod kojeg doce ste vi isli?
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 12:25 pm

mi idemo kod stevanovica privatno vec vise od godinu dana ,na pretplati smo i jako smo zadovoljni.
oni laici iz dispanzera me ne zanimaju,kao ni njihove cekaonice i visesatni redovi...jedino stanulovka nesto vredi,bio mi je i onaj bojanic ok,ali sta znam toma je car...odosmo mi. sa teme Shocked ..upsssss sory Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Čet Mar 06, 2008 7:23 pm

Ja se nesto ne secam da sam Danici tako rano dala ribu. Dr kod koje idemo je vrlo stroga po pitanju ishrane i sve nam je uvodila nesto kasnije od ostalih dr. Zato je i rekla riba nikako pre 9 meseci. Meso sma pocela da joj dajem u 7. ili 8. mesecu ne secam se tacno. Do tad smo bile biljojedi.Vidim da ste vi uveli ranije i jogurt i pavlaku, ja sam jogurt uvela sa punih 6, a pavlaku sa punih 8 meseci. Tako da ne znam sta da vam savetujem.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 7:31 pm

ti si veko dohranjivala danicu otprilike tu negde kad i ja nikolu (davno bese Laughing )pa se i ja bas tacno nesecam kad sam koju namirnicu uvela,koliko koju pre koju ranije itd,mada za neke znam sigurno...
vidim da je danasnji da tako kazem moderniji nacin ishrane,da se skoro sve namirnice kao sto si i sama rekla daju pre nego sto smo mi,a neke variraju od meseca do meseca.
eto naprimer jogurt i pavlaka...ja sam jogurt od sest kao i ti,a pvlaku kasnije jer je masnija recimo.
ribu jesam posle 8,a meso oko sedmog i nista nisam miksala...tako da i ja se trudim otprilike da dam neki savet koji ce odgovarati danasnjem nacinu po kojem se mame vode,malo nesto peterano ni ne odstupa za onim pre dve-tri godine.
to je sve to u sustini...mesec pre ili kasnije otprilike..mislim da to nemoze bas puno da smeta.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Beba Pet Mar 07, 2008 12:07 am

Renata ::eto naprimer jogurt i pavlaka...ja sam jogurt od sest kao i ti,a pvlaku kasnije jer je masnija recimo.
Ovako sam i ja Nikoli. Uvela sam mu i kiselo mleko kada sam i jogurt, a sir kad i pavlaku.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Milica Pet Mar 07, 2008 12:10 am

Nisam za varijantu da se deci daje riba pre 8-9 meseca...mislim da je sa 6 meseci prilicno rano
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Beba Pet Mar 07, 2008 12:13 am

U pravu si, i ja sam istog mišljenja!
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Pon Mar 10, 2008 9:29 am

od povrce jedemo spanac, krompir, sargarepa, brokula, karfiol, paskanat, pirinac.
od voce apsolutno sve, osim citrusno.
jede pavlaka, jogurt.

E sad zanima me kako da i spremim meso pilece belo meso, na koji nacin???
A ribu ostavicemo za kasnije, posto vidim da vecina od vas misle da je rano...ja to prihvatam!!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pon Mar 10, 2008 10:16 am

pilece belo ti je najmanje hranljivo,bolje batak stavi u supicu da se skuva sa povrcem,a teletinu mozes da dinstas sa pirincem i da stavis malo putera pa posle da dodas npr karfiol...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Pon Mar 10, 2008 10:17 am

ja sam ti vec rekla kako..ali ajde opet cu,najbolje da joj ga skuvas u vodi tacnije da u tu vodu dodas i koju sargarepicu,zelen,krompir..pa da joj to posle izgnjecis i das kao povrce,a meso dobro skuvano bukvalno da se raspada joj kidaj na sitne,sitne komadice i tako joj daj ili joj i njega izgneci sa viljuskom pa joj pomesaj sa povrcem,ako oces posebno da ga jede uz povrce onda joj ga kidaj pa joj tako daj ,kao sto sam ti vec objasnila...
mozes joj ubaciti i pilecu dzigericu u tu da kazem supu pa da joj i nju das....nadam se da ti pomogoh....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pon Mar 10, 2008 10:22 am

a junece maso mozes isto da kuvas u supi dugo pa ono pusti u supu sve hranljive materije i onda joj to meso i ne das vec samo povrce sa supicom
rene i ja pisale u isto vreme :umirucismeh:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Pon Mar 10, 2008 10:42 am

hvala vam zenskeeee!!! :1.1:
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Pon Mar 10, 2008 10:42 am

Iskucala sam ovaj post jos pre 4 dana, poslala ga pa mi nije ucitao stranicu i obrisao sve scratch . Ajde sad ponovo...

Procitala sam sve savete u vezi cekanja sa ribom ali nijedan nije davao razlog za cekanje. Rekle ste zbog kostiju ali postoje vrste ribe sa malo ili nimalo sitnih kostiju i one koje se mogu ocistiti (nije nemoguce, priznacete).
Ja sam u vezi ribe dobila potpuno drugacije informacije i zeleno svetlo za uvodjenje od 6-7 meseci, u zavisnosti od toga kada se pocne sa dohranom. Ako se krene pre sestog meseca sa ribom se ceka do 6 meseci, a ako se ceka do sestog onda se daje od sedmog (mesec za biljojede sto rece Veka). Ono u cemu se nutricionisti (tri kuvara od dva autora i nekoliko clanaka na temu ishrane u "M&B" casopisu koji su meni bili dostupni) slazu jeste to da je riba bogata jodom, fluoridom, fosforom i selenom i narocito je znacajna za razvoj bebinog mozga, nervnog sistema i vida. Evo i jednog teksta:

"Try to encourage your baby to develop a taste for fish as early as possible, as it's a fantastic source of nutrients for your growing baby.
Oily fish (salmon, trout, fresh tuna and sardines) is particularly important for the development of your baby's brain and vision.
Ideally, two portions of fish should be included in your baby's diet each week, one of which should be the oily variety.
Our brain is made up of 60% fat, and eating the right kind of fats can help make us smarter. Including the omega-3 variety in a child's diet has been shown to improve the performance of those with dyslexia or an attention deficit disorder."


Prevod bi bio (rekli administratori da treba): "Probajte da ohrabrite bebu da razvije ukus za ribu sto je ranije moguce obzirom da je ona izuzetan izvor hranljivih sastojaka za vasu bebu koje brzo raste.
Masne ribe (losos, pastrmka, sveza tunjevina i sardine) su narocito znacajne za razvoj bebinog mozga i vida. Idealno dve porcije ribe trebalo bi da budu uvedene u ishranu vaseg deteta od kojih je jedna porcija masne ribe.
Nas mozak je sastavljen od 60% masti i ishrana pravim vrstama masti nas moze uciniti pametnijim. Pokazalo se da ukljucivanje omega 3 vrste masti u detetovu ishranu poboljsava ucinak onih sa disleksijom i poremecajem u pamcenju."

Ja bih jos dodala: bebin mozak se u toku prve godine utrostruci pa mu treba obezbediti ono sto mu je najznacajnije za rast i razvoj. Ako se ceka do 8-9-10 meseci dobar deo tog razvoja se propusta. Zna se da se riba detetu moze davati u neogranicenim kolicinama po obroku (za razliku od mesa ciji se unos treba ograniciti do trece godine). Mozak se uglavnom sastoji iz masti pa je to razlog zasto ga treba hraniti zdravim mastima (i razlog zasto je 50% kalorija u majcinom mleku sastavljeno od masti). Takodje masne vrste ribe (losos narocito) sadrze i vitamin D koji je znamo koliko bitan.
Eto nekih informacija na osnovu kojih sam ja (i u savetu sa lekarom i patronaznim bratom) odlucila da ribu uvedem pre sedmog meseca (mi smo dohranu poceli sa 5). Sada ja redovno pijem tablete Omega 3 i 9 i nesto od toga naravno ide i u mleko. Kad Sofiya pocne da zbog dohrane pije manje mleka zelim da i dalje unosi iste kolicine tih zdravih masti pa cu joj spremati ribu.
Ovo je samo ono sto je meni bilo dostupno a ako se neko ne slaze ili ima drugacije informacije, naravno, volela bih da cujem...
Ispravite me ako sam stekla pogresan utisak, ali cini mi se i da se u zemljama koje nisu na moru nekako ne obraca dovoljno paznje na ribu (razumljivo je s aspekta cene) i ne zna dovoljno o njoj. Zato mozda i postoje predrasude pa se mame i lekari neckaju kad je uvodjenje u pitanju.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pon Mar 10, 2008 10:49 am

pa ja ne znam sta bih rekla i sta da mislim o tome kada treba da se uvede ocigledno da kod nas pedijatri drugacije savetuju
medjutim ono sto mogu da kazem je da kad ja pojedem malu kolicinu masne ribe9tunjevinu,sardinu)muka mi bude satima,tunjevina je npr namirnica koja se 8 sati vari u zeludcu,a kako je tek u malom bebinom stomacicu???
i naravno dajem prednost morskoj ribi ali ko sto milica rece kod nas nema sveze ili je retko ima a cene boli glava,a recna riba ne valja da se daje maloj deci tako sam cula :pozdrav:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pon Mar 10, 2008 10:57 am

a da vam otkrijem nesto:firma mog svekra se izmedju ostalog bavi uvozom i prodajom ribe sveze morske recne...tako da mi uvek imamo
ali znam i koliko toga ima sto ne valja,pogotovo u tim filetima sto se pohuju,bljak
mi obicno vikendom jedemo ribu,skoro smo jeli skarpinu,i maki jede al nije nesto odusevljen a i ja imam fobiju od koscica pa se ni sama nikad ne najedem od ribe
moja omiljena je brancin
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Pon Mar 10, 2008 10:59 am

moja prva godina

pogledajte stranica 29, 30 i 31
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Pon Mar 10, 2008 11:27 am

Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Beba Pon Mar 10, 2008 8:20 pm

ALERGIJA NA RIBU, ŠKOLJKE I RAKOVE

Neželjene reakcije na ribu, školjke ili rakove mogu biti alergijske i nealergijske prirode. Kod nekih osoba se nakon konzumiranja tih namirnica (plava riba, dagnje, škampi) mogu javiti mučnina, povraćanje, grčevi, urtikarija, pa čak i anafilaktoidna sistemska reakcija. Radi se o nespecifičnom (nealergijskom) oslobađanju histamina, supstance koja ucestvuje u mnogim alergijskim manifestacijama. Mogu se javiti i prave alergijske reakcije, naročito na ribu, rakove (rečni i morski rakovi, jastog, škampi), školjke (dagnje, kamenice, priljepci), na hobotnicu i lignje. Te su reakcije češće kod odraslih, kod soba koje konzumiraju veće količine tih namirnica. Alergijske reakcije na ribu najčešće se pripisuju pastrmki, lososu, beloj ribi, štuki, sardeli, inćunu, brancinu, tuni itd. Neki alergeni riba su termostabilni, a drugi termičkom obradom gube alergogenost. Osoba može biti alergična na samo jednu vrstu ribe ili na ribe različitih vrsta.


Mislim da je ovo glavni razlog zbog kojeg nisam Nikoli davala tako rano ribu... Zbog toga ne treba žuriti sa davanjem ribe.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Ned Mar 16, 2008 9:34 am

meso jede ali samo od ovi kupovne kase, nemogu da isitnim bas kako treba, mozda i neznam kako,,,,,,,
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Mima Ned Mar 16, 2008 9:39 am

ja maji pilece belo smutim sa povrcem u blenderu
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od pricalica Uto Mar 18, 2008 9:49 am

Eh,konacno procitah sve ovo...Ima par pitanja nakon svega...

Sta podrazumevate pod mladim sirom u ovoj nasoj Srbiji?Ja koliko vidim u ovim boljim prodavnicama,sve neki masni sirevi na ponudi,od 25 posto mlecne masti,pa do 45 posto.Oni sirevi za pite i gibanice su isto masni.Onda Sirko i slicni namazi,vola da ubijes!Sta da dam bebi kad odlucim da dam sir?Cogswell,cini mi se da ti neke kase sa sirevima-tofu,cedar,pominjes?Ima li nekih kasa kod nas sa sirevima?

Ja se jezim onih kasa iz teglica,iskreno...Ne bih to detetu davala.Pitam se cime konzervisu tu hranu.


Inace,ja sam sa oko 5 meseci pocela sa par kasika kuvane vode od kuvane sargarepe,jabuke,kruske,pocela.Bundevu nije htela.Onda sam za oko 2 nedelje davala zgnjeceno kuvano voce,pa povrce-grasak,krompir,karfiol,brokoli-nesto ga ne voli,celer,malo crnog luka,persuna,korena.Sa nepunih 7 meseci sam ubacila zumance u zgnjeceno povrce.Sad,stavila sam celo zumance,a ne cetvrtine!!!Vec je dva pojela,jedno nedeljno,nema reakcija.Meso junece sam dala jednom,nije kakila 2 dana posle toga...Danas nije htela ni da ga pomirise...E,da,od prosle nedelje sam ubacila Milupine i Humanine mlecne kase u prahu,samo dodam vodu,to joj se svidja,mirisu lepo-jabuka,banana,cimet,vanila,kruska,breskva.Odustacu od mesa za jedno vreme,plakala je danas,nije htela da ga pomirise.A i ja sam pretezno vegetarijanac,mozda zato...

Brine me ovih dana malo.Slabije jede voce i povrce,a one zitne mlecne kase tamani i sisa kao smuk.A zubic joj izbio,pa se nadam da je zbog toga...Ne bih volela da odustane od povrca...Ranije bi smazala bas dosta odjedanput,a sad slabo,5-6 kasika i nece,a onda za sisanje ima mesta...Eh...I voce tako,5-6 kasika sveze zgnjecene jabuke,banane,a ranije bi po celu bananu smazala.Da nije mnogo 2 puta dnevno mlecna kasa?Dajem ujutru i uvece,ujutru posle voca i spavanja,a uvece pre spavanja i sisanja...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Mildan Uto Mar 18, 2008 9:57 am

Mislim da nije.Ako već lepo jede i prihvata, što da ne.Mislim da je svako dete individua za sebe i da nekada treba da slušaš dete, a ne nešto sa strane.Ne vidim što bi joj škodila dva mlečna obroka, ako prihvata i da sisa uz to.Samo je bitno da se ne odvikne od majčinog mleka.Bar ne još.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 8 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 16 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu