Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

+28
mama_daisy
GAGA
Endzi
maja31
Ivana
pricalica
Mima
Beba
Betty Boop
dadls
ZZ
Miloseva_mama
Stazi
Dunja
Bojana
Andjela
Emi
vekiks
Pokita
Veka
Dy
milenica_89
Mildan
Milica
Sarina_mama
tanasija
Tamara
maja
32 posters

Strana 15 od 16 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Sledeći

Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 7:53 pm

First topic message reminder :

Kada ste uveli sokice, voce, povrce, meso, jaja, plazmu....
Mi smo Mateji sokice uveli vec u trecem mesecu (blagi sok od jabuke, Hipp-ov, breskvu, bananu, sljivu, krusku...sve postepeno i po malo), vocne kasice smo poceli da klopamo sa 4,5 meseca, a povrce sa 5,5.
Meso smo uveli od 6-og, a jaja od 7-og meseca.
Plazmu je "aktivno" poceo da jede sa 7 meseci (ubacim u kasicu kasiku-dve), a pre toga nije bio odusevljen.
Kakav je vas stav o tome kada poceti dohranu?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Andjela Pet Okt 10, 2008 11:36 pm

Ivana ::Joj,mozete misliti sta hocete,ali ja ne volim ni pasulj,ni grasak pa slabo i jedem Embarassed
Draga, nema veze sto ti ne volis da jedes pomenute namirnice svoje dijete moras da ucis da jede sve pogotovo povrce....i ja licno ne volim mnoge vrste povrca ali zbog djece kuvam pa i ja sa njima pojedem poluprazan tanjir samo da oni vide kako i mama jede grah,mahune i sl. Smile ...moras biti politicar,pogotovo kad malo poodrastu pa sve kuze Smile
A sto se tice sira mislim da sve vrste fete treba da izbjegavas jer su preslane i za nas odrasle a za djecu pogotovo,najbolji je mladi sir kao sto je i Bojana rekla...
I ja sam nekako u tom periodu koliki je Stefan pocela da dajem grasak,sir sam probala davati ali nisu htjeli vise su uvijek voljeli pavlaku i jogurt..
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Sub Okt 11, 2008 12:00 am

Da,naravno da cu mu davati i ono sto ja ne volim,i ovako nista nece,bilo bi previse da bas sve odbijaa.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Andjela Sub Okt 11, 2008 1:49 am

Ivana ::Da,naravno da cu mu davati i ono sto ja ne volim,i ovako nista nece,bilo bi previse da bas sve odbijaa.
Ma vjerujem da hoces...
...to sam spomenula zato sto znam mnogo ali bas mnogo majki koje ne vole pojedine vrste hrane pa to prenose i na svoju djecu,pred njima kazu to je njima bljak ili fuj i normalno da djeca kopiraju svoju majku... ili kazu da im se neke namirnice gade i kad ih kuhaju,da ne podnose miris i sl. pa onda te stvari i ne spremaju....mislim to su stvarno gluposti....kad Djoletu kuvam brokoli ili karfiol i te slicne kupusnjace kuca mi smrdi kao da se neko usrao Laughing ali kad moje dijete to na srecu voli da pojede ja cu mu to naravno napraviti...ili ja npr.ne volim janjetinu i to mi jako smrdi ali svojo djeci kupim i ispecem iako mi se nekad bljuje na nju...
Tako moja kuma ne jede teletinu,junetinu,jagnjetinu zato sto to njena majka nije voljela i uvijek pred njom to isticala i naravno nikada nije ni spremala....zato ona danas svojoj djeci bez obzira zato sto ona to ne jede ipak sve to spremi poucena svojim iskustvom i greskama svoje majke...ala se ja raspisah hihihihihi... Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Sub Okt 11, 2008 2:07 am

Neka si se raspisala,u pravu si za sve.
Skoro kod nas bili prijatelji sa devojcicom malo starijom od Stefana koja jede,bukvalno sve,majka njoj kuci obarila brokoli i kos nas stavila jos jaje,pavlaku,dete se otkinulo,i malo joj ostalo,dajemo mi Stefanu,on pljuje affraid !Medjutim,bez obzira na to,ja mu cesto spremim brokoli i uvek ista prica,ali ne odustajem,valjda ce vremenom krenuti da jede,generalno povrce bas slabo hoce...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Sub Okt 11, 2008 2:08 am

Bojana ::Znas kako mozes,stavis mu u serpicu da se kuva mesce i malo krompir i sargarepica i dodas posle samo 10-ak zrnca graska pa sve izmixas
Da,to sam i ja mislila,evo upravo sam stavila meso i krompir
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Andjela Sub Okt 11, 2008 3:22 am

Tako je i kod mene bilo...osnova je bila parce mesa i mrkva,pa onda sam u to dodavala neko drugo povrce..ali uvijek meso i mrkva,tako da je Djoletova koza jedno vrijeme bila malo poprimila narandzasti ton pa mi je dr rekla da smanjim upotrebu mrkve,jer jetra ne moze da preradi toliku kolicinu betakarotena pa ga skladisti u kozi,ali to je bezopasno,vrlo brzo prodje kad se jedno vrijeme ne daje mrkva.....a ja navalila na mrkvu ko luda pa mi dijete postalo crvendac hihihi..
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Sre Jan 14, 2009 1:16 am

Ej,a kad ste poceli klincima da dajete kupus?Ja sam prekjuce pravila sarmu i dok smo jeli Mimi Stefanu dao malo kupusa,ovaj pojeo u trenu,a ja bila u cudu,to se retko dogadja,i celo popodne je setao oko stola i trazio kupus,dala sam mu jos malo,ali se plasim zbog svih cuda koje sadrzi kupus da nije rano?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Andjela Sre Jan 14, 2009 1:21 am

Mislim da mu mozes davati kupus bez problema,kiseli kupus jeste malo preslan ali koliko on pojede ne moze mu nikako skoditi...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Sre Jan 14, 2009 1:23 am

Andjela ::Mislim da mu mozes davati kupus bez problema,kiseli kupus jeste malo preslan ali koliko on pojede ne moze mu nikako skoditi...
Ok,u pravu si,ne pojede on neku veliku kolicinu,mada sam i ja malo isprala vodom,da nema bas taj mnogo slan ukus.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od tanasija Sre Jan 14, 2009 11:08 am

Iva je kupus jela pre godine. Ja sam maksimalno ispostovala ona pravila uvodjenja hrane sto se svega tice osim povrca. Kazu grasak, pasulj, uopste mahune ne pre devet meseci iva je sve to jela sa osam najkasnije, sladak kuvani kupus, prokelj, brokoli sa devet meseci. Ona se od svega toga razbijala. Pasulj moja mama inace sprema tako da ne muci uopste, njoj smo naravno davali pasulj i sargarepicu samo pomesano, tog dana bez mesa rucak i ona je sve mljackala. Uostalom ona sve jede ko da je cokolada, krme na mamu, masala. A ni tata nam ne zaostaje.
Sad sam se ja raspisala Embarassed , ali ja mnogo sto sta od kuvanog povrca ne volim i kod mame nisam jela, ali od kad ja spremam jedem sve, samo ja stavim malo vise tomatina u sva kuvana jela, jer osim pasulja, sarme i punjene paprije ne volim nista kuvano.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Sre Jan 14, 2009 11:28 am

Stefan nece ni grasak,ni brokoli,ni pasulj,ni prokelj,cak je i sargarepu poceo da pljuje,ali ja mu s vremena na vreme ponudim,sta cu,valjda ce nekad nesto hteti...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana_Sa Sre Jan 21, 2009 12:16 pm

Kupis mozes slobodno da mu dajes,a ti mu nudi razno povrce pa ce polako poceti da prihvata...
Ja imam dugi poblem mozda nije vezan za ovu temu ali neznam ge bih pitala ostale mame za neki savet....Anastasija je pocela da se gadi kao da hoce da povati kad joj priblizim neku hranu..a nekad je pojede bez poblema...Veceras mm jeo jabuku i ona kao hoce i mm kad joj je dao ona poce da se gadi.....
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Čet Jan 22, 2009 5:25 am

Ivo,i Stefan ima te situacije da se gadi,pa nekad hoce,nekad nece,mada,generalno,on se na dosta stvari gadi,a nekad ih jede,tako da ne znam sta da ti kazem.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od filip.mm Sub Jan 24, 2009 1:35 am

I moj Filip je jos kao beba imao momente gadjenja i to ceste.Nekad je cak znao povratiti cim ga stavim u stolicu,a nije ni probao jelo.I dan danas mu to dodje mada sad retko povraca.Nista strasno. Very Happy
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Čet Maj 20, 2010 12:17 am

Da ne otvaram novu temu (jer ovo samo meni pada na pamet) Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Icon_redface

Bas sam u nedoumici oko Janine dohrane,ali ne oko izbora vec rasporeda...
Npr.dam joj oko 8-9h dorucak (koji bas lepo pojede) i uvece isto oko 20-20:30h vecera ..i to je uglavnom tako...oko 17-18h pojede neku vockicu ili vocni jogurt..i to sam sve napisala ovako istumbano ali to je ono sto je sigurno da jede...
Problem je sto ne znam kad da odredim rucak i da li se nesto daje izmedju dorucka i rucka osim siskanja...da li treba neki veci razmak da joj napravim..
Jer cini mi se da joj mnogo prodje izmedju dorucka i rucka joj ponudim vockicu koju malo promrljavi i slabo ruca a ako joj nedam ne znam koliko vremena da napravim razmak..Vodu pije tako sto lizne....
Ko razumeo svatice Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Icon_biggrin Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Icon_biggrin Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Icon_biggrin
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Čet Maj 20, 2010 12:34 am

Mogla bi oko 12-13h da joj ubacis nesto?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Alisa Čet Maj 20, 2010 12:41 am

Ivana ::Mogla bi oko 12-13h da joj ubacis nesto?
Slazem se sa Ivanom, ako sisa izmedju dorucka i rucka nema potrebe da joj ubacujes jos nesto a rucak ponudi oko 12-13 pa ces videti da li je gladna ili ne. Ti najbolje poznajes svoje dete Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Icon_biggrin
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Endzi Čet Maj 20, 2010 2:59 am

Ubacivala sam pa je zato mnogo kasnio rucak...
Evo danas je lepo ruckala u 14h pa cu joj oko 17h dati voce i onda vecera oko 20-21h...
Tek kad sam ovo napisala svatih da je bolje da joj rucak bude najkasnije 14h...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od tanasija Pet Maj 21, 2010 12:23 am

Ne opterecuj se satnicom, a izmedju dorucka i rucka mozda i ne moras nista da joj ubacujes jos uvek osim podoja. Meni Iva i dan danas kad pojede nesto kao uzinicu izmedju dorucka i rucka slabije ruca.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Uto Jan 25, 2011 10:01 am

Bebica koju cuvam za sad je probala bananu,jabuku,bundevu,krompir,sargarepu i one Milupine pirincane kasice.Sta bi moglo da bude sledece?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od tanasija Uto Jan 25, 2011 10:38 am

Koliko ima? Iva je od 6 punih pila jogurt
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Sre Jan 26, 2011 10:03 am

Rodjena pocetkom avgusta,znaci sad ce sest meseci.Od kad bese moze pavlaka?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Pet Jan 28, 2011 11:41 pm

Pavlaka ide od 9, čini mi se, ne drži me za reč.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Big mama Pon Feb 07, 2011 12:04 am

Mi smo pavlaku poceli sa punih 8 meseci. Moj bebac nece karfiol nikako, pokusavala sam na sve nacine da spremim ali ne vredi. tako da sam resila da pratim njegov tempo, cini mi se sto mu vise nutkam on sve vise nece.
Big mama
Big mama
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Godina : 46
Lokacija : Guca
Datum upisa : 05.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Ivana Pon Feb 07, 2011 7:17 am

Ma,nemoj ga nutkati,napravi pauzu neko vreme pa mu opet ponudi.A i ako bas nece,nije strasno ako ne jede neku namirnicu,ima ih jos dosta koje su pune vitamina.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 15 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 16 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu