Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

+28
mama_daisy
GAGA
Endzi
maja31
Ivana
pricalica
Mima
Beba
Betty Boop
dadls
ZZ
Miloseva_mama
Stazi
Dunja
Bojana
Andjela
Emi
vekiks
Pokita
Veka
Dy
milenica_89
Mildan
Milica
Sarina_mama
tanasija
Tamara
maja
32 posters

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 7:53 pm

First topic message reminder :

Kada ste uveli sokice, voce, povrce, meso, jaja, plazmu....
Mi smo Mateji sokice uveli vec u trecem mesecu (blagi sok od jabuke, Hipp-ov, breskvu, bananu, sljivu, krusku...sve postepeno i po malo), vocne kasice smo poceli da klopamo sa 4,5 meseca, a povrce sa 5,5.
Meso smo uveli od 6-og, a jaja od 7-og meseca.
Plazmu je "aktivno" poceo da jede sa 7 meseci (ubacim u kasicu kasiku-dve), a pre toga nije bio odusevljen.
Kakav je vas stav o tome kada poceti dohranu?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Čet Feb 21, 2008 10:32 am

a sta da radim sto nejede povrce, place vristi......jaooooooo neznam kako da i spremim vise i bez soli nece a danas u supicu sam stavila malo so ali opet Bljak, zatvara usta i place???

A kad pomirise jabuku, krusku, bananu, sljivu mmmmmmmmmm onda je presrecna Smile
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 10:38 am

pa navikla si je tako hihihi.
probaj sa zitnim kasicama sto kaze bojana,ali i sa kasicama koje su dsa povrcem,probaj te kupovne da joj das,pa onda predji na svoje,veruj mi iako ti se cini da je isto njima nije,tacno prepoznaju kja je koja,nina je naprimer obozavala kasicu od karfiola,i to skoro dve bi pojela,a svez kafiol tj kuvani moj ni da pomirise....
prefrigani su,iako su mali,probaj sve nacine,eksperinentisi dok ne ustali rezim ishrane i navikne na sve ukuse.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:15 am

Ma Emilija nemoguce da nece nijednu vrstu povrca... Sta je sa paskanatom, bundevom, krompirom? Ova prva dva imaju sladak ukus a krompir je neutralan... Meni bas cudno to... A jos za so... Hmmm, bas rano da joj solis cini mi se.
Ja mojoj kupljeno nista osim pirinca jos nisam dala ni da pomirise... I ne planiram... Imam nekoliko kasica za svaki slucaj ako krenemo negde na brzinu ili u slicnoj situaciji. Mada imam i smrznute domace pa njih mogu da ponesem. Ne znam sto ali imam averziju na te aditive koji kupljene kasice drze svezim bez hladjenja i do 2 godine... Nije mi to to a posebno za ovo moje malo dete... HMM
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Čet Feb 21, 2008 12:04 pm

Milice ona jede ali samo pirinac, sargarepu i paskanat, a krompir, karfiol, brokula ....nece.
A sto se tice kupljenih kasica ja sam morala da joj dajev vocne, jer trenutno nemmam gde da nadjaem svezu kajsiju, breskvu, sljivu....a za povrce sam rekla necu da kupujem, naucicu je na ovaj domaci ukus...moram.
Mali su jos Milice znam, ali ja nigde ne zurim, strpliva sam i necu da odustajem, sutra cu opet da probam isto ko danas Smile
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:09 pm

Uh bre da, ja sam zaboravila da nije sezona... A i gde ga ima skupo je verovatno...
Pa da, probas ponovo pa vidis... navici ce se vec one nadam se na sve. Ako se ne naviknu poslacemo ih u McDonalds Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Čet Feb 21, 2008 12:15 pm

Javicu vam sutra kako smo prosli, ako nece i sutra ostavicu je nekoliko dana da se odmori Smile
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Pet Feb 22, 2008 1:37 am

Cogswell ::Ne znam sto ali imam averziju na te aditive koji kupljene kasice drze svezim bez hladjenja i do 2 godine... Nije mi to to a posebno za ovo moje malo dete... HMM

apsolutno nema sanse da te kupovne kasice sadrze aditive,njihovu svezinu odrzava atmosfera u teglici koja je vakumirana,ako procitas sastav videces da nema ni a od aditiva a da ih ima moralo bi to u sastavu da pise jer inspekcija stalno proverava sastav namirnica a kazne su drakonske ako unutra ima necega sto nije naznaceno u sastavu,znam to jer roditelji mm imaju firmu za proizvodnju marmelada,tursije idt sve znaci sto ima u tegli mora od a do s da pise,a kamo li za hranu za bebe i to jos i kod nas a u razvijenom svetu i da ne pricam
znaci Milice slobodno mozes sofiji da das ponekad i gotove kasice bez brige,ja i sada makiju ponekad dam kasicu npr od sljive,kajsije i svog voca kojeg nema zimi
a druga je stvar sto su kasice koje mama spremi za rucak ipak ja mislim ukusnije...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Beba Pet Feb 22, 2008 2:29 am

Mala Milena, probaj slobodno malo da mešaš, ubaci joj u voćne kašice, ili recimo pola žitarice pola jabuka, tako
joj pravi, pa onda iz dana u dan sve manje voća a više žitarica u jednom obroku. Mislim
da će tako biti ok, i da će se postepeno navikavati na ukus. Što se tiće povrća, probaj da joj napraviš sa malo
jogurta ili pavlake. To poboljšava ukus, a zdravije je od soli.

I mi smo kupovali kašice, trudila sam se da mu kuvam, jer sam kuvala i mužu, pa što ne bi i njemu, ali uvek sam imala u zalihama i kašice, ako se zadesi da kuvam nešto što on ne sme da jede. Takođe, mislim da je jaka kontrola i da oni ne stavljaju ništa što ne treba unutra, jer im se više tako isplati, kazne su velike. A što se tiče roka trajanja, pasterizacijom ubiju sve što bi moglo da ukvari namirnicu, i onda vakumiraju, zato se ne kvare.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sub Feb 23, 2008 12:10 pm

Boko evo stvarno ti verujem za aditive (procitala sam sastave) al kad ne mogu ne mogu... Ne znam zasto ali imam odbojnost prema svoj kupljenoj i gotovoj hrani. Mozda zbog svih prica kojih sam se naslusala da u te masine za mlevenje udje svasta od voca i da nikad ne moze da bude ocisceno kao rukom. Znam da polovina toga nije istina i da su kontrole rigorozne al ja ipak ne volim to iz teglice. Ja sam odrasla na svemu domacem i i dan danas tako zivim. Ovde i u sezoni i van nje ima svega i moze se naci svo voce i povrce- ne iz plastenika i vestacki uzgajano vec uvezeno iz krajeva gde mu je sad sezona. Obavezno za Sofiyu kupujem organsko voce i povrce (2 puta je skuplje pa se macujem sa mm-om u prodavnici jer on misli da je precenjeno al uvek bude po mom) i spremam joj sveze. Treba mi samo pola sata i za najkomplikovaniju kasicu od 4-5 vrsta povrca ili voca s tim sto je samo 5-10min seckanje i miksiranje a ostalo kuvanje na pari. Nije mi dosad bilo tesko, uzivam u kuvanju tih kasica jer su tako lepe i zabavne i eto nemam razlog da joj dajem kupljeno...
Ne osudjujem ako i neko daje, cak naprotiv. Bolje je dati neku namirnicu iz teglice nego uskratiti dete za vitamine, minerale, antioksidante i sve dobre sastojke koje pojedine vrste voca i povrca imaju ili pak ne navici ga na sve ukuse.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Betty Boop Ned Feb 24, 2008 1:36 am

Mala Milena, mislim da si od starta napravila grešku sa redosledom uvođenja...Ja sam Vuku prvo davala sveže voćne i povrćne sokiće, pa povrćne kašice, i to maximalno u početku upravo to BLJAK povrće (karfiol, brokoli, celer, pa zatim šargarepica , paštrnjak, a krompir sam čak poslednji dala) pa tek kad smo se na sve avikli i prihvatili sve te bljak ukuse, onda sam tek dala voćne kašice...Vuk sada apsolutno sve jede!

A i upravu je Beba, ja sam dugo Vuku za doručak davala (i sada zna često to da jede) kuvani integralni pirinač (jer je to žitarica bez glutena) sa malo ubačene kratko dinstane jabuke, kruške, breskve i sl...može čak i zamrznute, znači ne mora strogo sveže voće kojemu nije sezona...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 2:10 am

A da li mislite da to sto majka jede moze da utice na formiranje bebinog ukusa?
Negde sam citala da bebe majki koje su u trudnoci i pri dojenju jele svo povrce i voce sirovo ili sa sto prirodnijim i nepromenjenim ukusom, lakse prihvataju kasice od istog.
Primer mi je recimo prijateljicina beba koja bananu nece ni da omirise a pritom majka ne jede banane. Moguce da nije to u pitanju u ovom slucaju jer ipak banana ima izuzetno jak ukus kad se ispasira ali ipak je interesantno.
Ja recimo jedem sve! Tamanim crni i beli luk (u ogromnim kolicinama), obozavam paskanat, brokoli, karfiol, svo korenasto i zeleno povrce, sargarepu... Uvek ih jedem sirove (sargarepu) ili kuvane na pari bez truncice soli. Cak i krompir jedem bez soli. Apsolutni sam ljubitelj svog povrca i voca! Kako u trudnoci tako i sad nista ne izbegavam i sa Sofiyom nikad nismo imali problema sa grcevima (cak ni kad sam jela ljuto i zacinjeno) a i do sad (da kucnem u drvo) je prihvatila sve od kasica sto sam joj dala.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Ned Feb 24, 2008 2:20 am

mozda ima milice nesto u tome,znas neke zivotinje npr medvedici kada idu sa majkom u svoje prve setnje mama medved uzme neku travku i zvace pa duva medvedicima u nos da oni osete sta treba da se jede a sta ne npr koje su travke otrovne ili manje hranljive mama medved ih ne zvace,hihihi mozda je malo ta analogija izmedju medveda i ljudi i ne tako blizu ali ipak mislim da ima tu necega sta mama jede i deca jedu
ja makiju od pocetka forsiram brokoli,spanac karfiol i on to sada obozava a i jela sam dosta toga u trudnoci,inace dokazano je da mamino mleko poprima ukus onoga sto mama jede
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Ned Feb 24, 2008 3:48 am

U trudnoci sam dosta gledala i citala o tome, i ima uticaja sta majka jede jer sve to dolazi i do deteta. Ja recimo ne jedem kuvani kupus, ali sirov jedem i kiseo jedem, Danica nikakav ne jede, ali zato voce jede svo, ne bira...ali i ja sam svo voce jela u trudnoci...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Ned Feb 24, 2008 8:11 am

ja nejedem voce, ali uopste...mozda ponekad jabuka, a pijem dosta sokove, ali zato Milena obozava voce, a povrce ne, a ja jedem to. scratch
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Miloseva_mama Ned Feb 24, 2008 9:19 am

moguce da ima neke veze,ali kod nas je potpuno razlicito,ja rijetko kad pojedem neku vockicu a o povrcu da i ne govorim ja sam pravi mesaros.... A Milos tamani povrce ne bira i uglavnom jede povrce,a svaki dan pojede najmanje 2 vockice
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 9:58 am

i ja se slazem da ima neke veze to sto majka jede ili voli/nevioli da se to prebaci na dete.
sa mojima nisam primetila neke posebne odraze,samo sto recimo nejedu luk,od voca nina samo bananu i ponekad jabuku,a lubenice i jagode obozava.
narandzu,kivi ni da vidi,a ja ih recimo obozavam.
moja mama je u trudnoci pila samo mleka,cak i umesto vode,a ja nepijem uopste mleko,od malena sem cokoladnog ili u nekom jelu, a moji ga hoce i piju ga. scratch
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Sre Feb 27, 2008 7:39 pm

Dali mogu da joj spremim od danas za sutra??
Ja joj sve dam sveze pripremeno, ili iz teglice gotove, pa zanima me dali mogu bar jedan dan da cuvam spremno u frizider???
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sre Feb 27, 2008 7:48 pm

mislim da kao i otvorene kupovne kasice i spremljena hrana moze da se cuva i traje 24 sata u frizideru.
ako gresim neka me neko ispravi... study
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od tanasija Sre Feb 27, 2008 8:37 pm

sto se formiranja ukusa tice mislim da ima veze sta majka jede u trudnoci i dok doji bebu. ja sam u trudnoci jela dosta povrca, voca i mesa i iva ni jednu povrcku i vocku nije odbila. ribu nisam mogla bilo mi je muka celu trudnocu i iva je do skoro povracala kad jede ribu, a dok sam je dojila cak je povracala i kad sam ja jela ribu.
za cuvanje hrane u frizideru moze danas za sutra ali ne sve, ako ima spanaca, zelja i tok lisnatog povrca ne bi trebalo da joj dajes drugi dan nego samo taj isti, i krompir ne vaja da stoji, menja ukus i zna da muci kad stoji duze. naravno to sto je za sutra se odvadi i cim se prohladi stavi u frizider, ne treba da je hranis iz toga zato sto pljuvacka ostaje u hrani i pospesuje stvaranje cini mi se bakterija.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Sre Feb 27, 2008 9:49 pm

Znaci mogu da skuvam sargarepa, paskanata, jabuka, pirinac....da ispasiram i da cuvam za sutra???
Pa dobro spanac i krompir nevalja i za nas od dansas za sutra, to sam znala.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Sre Feb 27, 2008 9:54 pm

Spanac cak ne treba ni da se poklopi dok se kuva, nego se kuva otvoren.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sre Feb 27, 2008 9:56 pm

ja znam da spanac nevalja da se jede sutra i da se podgreva...
ostala kuvana jela ja cuvam za sutra ,ako ostane,ali uvek pridodam nesto sveze uz to.
za krompir isto znam da nevalja jer pocrni,tj promeni boju,svojstvo,a verovatno i ukus...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Sre Feb 27, 2008 10:05 pm

a tikvice??????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sre Feb 27, 2008 10:09 pm

za tikvice neznam zaista mi pohovane pojedemo i slistimo dok si rekao keks...
neznam na koji oblik spremljenih tikvica si mislila... HMM
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Beba Sre Feb 27, 2008 10:27 pm

Možeš tikvice da ostaviš za sutra slobodno. Čim je za Milenu, nije pohovano. A i pohovane mogu da stoje do sutra. Nije problem, i ja sam isto tako.

Na kupovnim kašicama piše da mogu otvorene da stoje u frižideru do 24h, ali ono sveže skuvano može da stoji i do tri dana. Naravno bebama nećemo davati toliko stajalu hranu, ali ti možeš da joj spremiš npr danas veću količinu nekog mešanog povrća, i da imaš i za sutra ručak za nju.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 6 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu