Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koliko vam se stavovi razlikuju

+5
Dy
Betty Boop
Mildan
Emica07
Andjela
9 posters

Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Gost Čet Nov 08, 2007 9:13 am

delite li isto misljenje i pridrzavate se zajednickog stava kad je vaspitavanje dece u pitanju?
ili potpuno razlicito gledate na to...
imate li ponekad nesuglasica i malih svadja oko toga sta je dozvoljeno detetu,a sta ne?
desava li se ponekad da on dopusti nesto sto vi ne dozvoljavate ili obrnuto?
mislite li da roditelji trebaju da imaju ravnopravan stav pri vaspitavanju deteta?


u suprotnom dete nece znati koga treba da slusa ako jedan brani ,a drugi ne jer u tom slucaju ono nezna koji izbor je bolji za njega.
primer koga poslusati:tatu koji mu je dozvolio da dira staklenu ciniju ,a pritom mu je dete obecalo da ce je cuvati i samo ubacivati svoje igrackice ili mamu koja ne da jer se plasi da se dete ne povredi i misli da takve stvari nisu za njega.
dete u tom momentu nece znati i shvatiti zbog cega mama ne da tu ciniju,jednostavno neshvata njenu brigu i strah za njega,a istovremeno nece mu jos manje biti jasno zasto ,ako je tata istu dozvolio.
jos je gore kad majka kaze nemoze,a otac na to kaze pusti dete vidis da se lepo igra ili slicno,a majka opet po njenom i to preraste u malu raspravu pred detetom,a ono ce samo iskoristiti momenat da isproba tu ciniju,ne mareci zbog cega se roditelji svadjaju.
a da se tata slozio sa mamom jer i sam zna da je to opasno za njega dete bi jednostavno shvatilo da to nesme i kraj.
da li su ocevi slabi na decu pogotovo na zensku i da li im iz tih razloga dozvoljavaju da "im se popnu na glavu"...
i da li iz tog razloga sabotiraju majku i njen stav i dopustaju da njihov stav ( iako svesni da ponekad nemora da bude pravi ) ipak prevlada.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Gost Pet Nov 09, 2007 3:36 am

sto se tice mog stava koji primenjujem kod vaspitavanja dece mislim da je korektan.
mada mm misli drugacije.
on misli da sam nekad previse stroga i ne pustam im uvek" mastu na volju "sto bi se reklo.
ja im samo nedam da diraju stvari koje nisu za njih,da nerade ono sto nije primereno.
moze sve sto im je dozvoljeno,ali u granicama normale mislim iskljucivo da ne dopustam da mi se popnu na glavu i prevrnu kucu naopacke.
dok moj mm misli drugacije.
kod njega nema pravila,granica,kod njega sve moze,sve im je dozvoljeno,pa i da mu se popnu na glavu.
ja se s tim ne slazem i obicno se podzapamo oko toga,kad ja nesto branim,a on dozvoli,kad ja nesto nedam a on kaze pa pusti decu,sto im sad nedas,kad ce da prave cuda ,ako nece sad.
ili kad ja kazem vreme je za kupanje ili vecera a oni odma nismo gladni ili necu da se kupam,i kad ja pokusam da ih ubedim da podju da jedu ili se kupaju on se ubaci sa njegovim:pa pusti decu mozda nisu gladna ili sto vec da se kupaju pusti ih jos malo i naravno tako mi sve pokvari i tada nema sanse da me poslusaju.
mada kad su u pitanju neke ozbiljnije teme uglavnom se zajedno dogovorimo i tada me podrzi i prihvati svaki moj predlog,ali na kraju ipak bude tipa dobro ako ti mislis da to rako treba onda neka bude tako.
sto puta sam mu rekla da to ne radi i da kad ja pricam on cuti i da se ne mesa,kao sto se ni ja ne mesam kad pop...di(verovali ili ne ima i tih momenata) i kad dobiju po guzi,ja cutim i pustim ga ,ako on misli da su krivi i da su zasluzili ok,on im je otac .
on nije cesto sa njima zbog posla kojim se bavi tako da kad je kuci,deca samo oblecu oko njega,a on ko deda mraz ispunjava svaku njihovu zelju.
prema nikoli je malo stroziji(ako se to moze nazvati strogo)dok je ninu jako razmazio,ne u smislu da je bezobrazna nego stalno je mazi,ona trazi nesto,a on u sali kaze nemoze,a ona a tata ,a zasto,pa njemu oko vrata ,a on se sav istopi i naravno popusti.
oni pogotovo ona, to iskoriste maksimalno tu njegovu slabost prema njima.
dok kad su sami samnom znaju sta sme sta ne sme,znaju do koje mere mogu da idu tako da ni ne pokusavaju drugacije.
u poslednje vreme cuti dok im ja nesto govorim ili objasnjam,ne mesa se .
ima onog,a tata jel moze,a on kaze ako je mama rekla da moze onda moze ili mu pre nego sto njima nesto kazem prvo kazem njemu da bude upucen i da se ne izlane sa negovim zasto,pa jel moraju,pa pusti idecu i slicno.
mislim da roditelji treba da imaju ravnopravan stav kad je vaspitavanje dece u pitanju,normalno je da jedan bude stroziji ,a drugi popustljiviji ali kad jedan prica ili iznosi svoj stav drugi ne bi trebalo da se mesa jer tako dete koristi dugu stanu za stvari koje nesme,a prva strana obicno mama ispada babaroga jer po tatinom nista ne da.
majcinski stav se razlikuje od ocevog,zato sto majka sve gleda drugacije,ona nesto ne da ili nedozvoljava ili ne tolerise iz razloga sto je to za detetovo dobro i misli da ce ga time nauciti lepom ponasanju i kulturi,a ujedno ima i strah od bojazni da ce se dete povrediti, ako je nesto opasno u pitanju ili mu se nesto dogoditi ako ide recimo kod drugara gde treba da predje pet pesackih prelaza bez semafora.
ocevi gledaju to sa neke drugarske strane nekazem da nemaju zabrinutost i strah za svoje dete ,ali ne kao sto imaju mame,dozvoljavaju da rade sve sto pozele jer jos uvek decak koji viri iz njih nije odrastao i takodje ucestvuje u decjim ludostima koje prave i koje im padnu na pamet.


Poslednji izmenio dana Pet Nov 09, 2007 6:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Andjela Pet Nov 09, 2007 5:58 am

Kod nas vecinom ja odredjujem smjernice u ponasanju i odgoju,a mm to zdusno prihvata da jadan on ne bi morao lupati glavu sta sad raditi,kako postupiti tako da on mene podrzava i slijedi one upute koje sam ja postavila.Kada nastupe neke vece nedoumice naravno da zajedno odlucujemo i savjetujemo se medjusobno.Posto on veci dio dana radi a ja sam stalno sa djecom kuci tako smo se nekako organizovali i to za sada stima,premda bi ja voljela da je malo aktivniji u smislu odgoja i postavljanja granica a da ne sluzi samo za igru i zezanciju.Slazem se da su muskarci nekako opusteniji u odgoju,a valjda im je to u genima,a izgleda da je na nama da se malo vise brinemo i nekako smo vise ukocene,ne znam kako bi to drugacije rekla.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Emica07 Pet Nov 09, 2007 11:13 am

U mom slucaju je kao i u Renatinom ja sam kako kazu malo strozija. A moj muz posto je malo kuci sve ceri dozvoljava. Ali ja ga polako prevaspitavam po tom pitanju. Uvideo je da nesto mora ovako a nesto onako i da nisu bas sve stvari za nju. On njoj dozvoli da dira njegov mobilni a ja moj nedam i onda ona u dreku ali smo i to ispravili. Ona ima svoje igracke i to sme da dira koliko joj je volja.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Gost Pet Nov 09, 2007 12:13 pm

Mi se zasad uglavnom slazemo oko svega. Oko jedne stvari samo ne - on hoce da je uvece uspavljuje u rukama i da se tako sa njom duze mazi pa kad zaspi nece da je spusti u kolevku. Ja mislim da to nije dobro jer mora da nauci da ide kupanje, hranjenje i u kolevku uz uspavanku i malo ljuljanja ako bas nece odmah da zaspi (al obicno hoce). I mora da bude sve do 8h (kako bi mama imala vremena da dodje na forum Laughing ). A tata ga oduzi pa me stalno sabotira po tom pitanju!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Mildan Ned Nov 11, 2007 3:43 am

Stavovi nam se ne razlikuju mnogo.A čak i kada se razlikuju, to oko čega se ne slažemo moramo da uskladimo i dogovorimo se kako je najbolje.U većini slučajeva ja određujem šta je najbolje za dete, mm se ne meša.Ali je on strožiji od mene i neke stvari koje bih ja pustila da deca rade on ne dozvoljava.Tako da to moram da uskladim, i obrnuto.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Betty Boop Sub Jan 12, 2008 9:46 am

U startu smo se dogovorili da podjednako budemo autoritativni, tj. da ne bude uvek da je mama ta koja ništa ne dozvoljava ...a kako će biti, videćemo. A što se tiče odlučivanja, odluke uvek donosimo zajedno...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Dy Čet Mar 06, 2008 1:18 am

mi smo do sad super funkcionisali po tom pitanju. Dakle, kada ja nesto ne dozvoljavam nema sanse da tata popusti.I obrnuto.

Medjutim, u zadnje vrijeme nije tako.
MM je poceo da joj popusta sa svih strana. I vec smo primjetili kako sam ja veci autoritet, poslusna je prema meni..ali zato tati dubi na glavi.. Samo zato sto joj on sve dozvoljava, recimo on je dize na sank da sjedi( ja ni u ludili-cak mene kada vidi,prati reakciju i zna da silazi istog momenta), daje joj moj neseser sa sminkom itd...

Sinoc smo dogovorili da tako ne ide, i sada cemo primjenjivati sistem sa pocetka price.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 8:21 pm

stasija :: mi smo do sad super funkcionisali po tom pitanju. Dakle, kada ja nesto ne dozvoljavam nema sanse da tata popusti.I obrnuto.

i mi smo isto tako do pre nekog vemena tj u pocetku dok su jos bili mali,jer on radi,a ja sam kui sa njima,pa samim tim i ta koja ce uvideti sta trebaju,da rade sta ne,sta im e dozvoljeno sta nije...

stasija :: Medjutim, u zadnje vrijeme nije tako.

i kod nas isto.on se ne pridrzava toga,cim dodje s puta dozvolim im sve sto ja nedam uz recenicu neka pusti decu mali su,ma mogu i naglavu da mu se poponu i onda to i koriste,a kad on ode ja moram opet da ih vracam na staro i vadim fleke.

stasija :: MM je poceo da joj popusta sa svih strana. I vec smo primjetili kako sam ja veci autoritet, poslusna je prema meni..ali zato tati dubi na glavi.. Samo zato sto joj on sve dozvoljava, recimo on je dize na sank da sjedi( ja ni u ludili-cak mene kada vidi,prati reakciju i zna da silazi istog momenta), daje joj moj neseser sa sminkom itd...

i kod mene isto ovako...imam slicnih primra gde ja ispadam vestica,mama koja nista ne da,a on divan tata...

stasija :: Sinoc smo dogovorili da tako ne ide, i sada cemo primjenjivati sistem sa pocetka price.

e i mi isto sad kad je bio...videcemo da li ce se kao i tvoj pridrzavati zaveta sa pocetka price...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 8:33 pm

ja znam kakva sam osoba ba mislim da cu biti malo strozija,a i mm po prici vidim,mada necu je ni drzati pod staklenim zvonom
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Beba Pet Mar 07, 2008 12:12 am

Ja sam malo strožija od Željka, ali se uglavnom oko svega slažemo, čak i ako ne, prećuti/m pa kad Nikola nije tu razgovaramo o tome. Iznesemo mišljenja, obrazložimo, pa nađemo neku zlatnu sredinu. Mislim da nam za sada dobro ide. Dogovor kuću gradi Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Gost Pet Mar 07, 2008 6:40 am

Beba ::Ja sam malo strožija od Željka, ali se uglavnom oko svega slažemo, čak i ako ne, prećuti/m pa kad Nikola nije tu razgovaramo o tome. Iznesemo mišljenja, obrazložimo, pa nađemo neku zlatnu sredinu. Mislim da nam za sada dobro ide. Dogovor kuću gradi Smile

potpisujem,neka zlatna sredina i dogovor i sve ce biti ok,i naravno nikako ne pred decom zasto si dopustio/la,ili slicno sto moze prerasti u konflikte...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Emi Pet Mar 07, 2008 7:52 am

Mi se zasad slazemo, pa videcemo, Milena je jos mala, ali brzo raste.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od tanasija Uto Avg 04, 2009 1:16 am

Janko i ja najvise nesuglasica u braku imamo bas oko ovoga. U sustini sam ja ta koja joj masu stvari dozvoljava, ali kad kazem ne ona zna da je to ne NE. Janko joj na pocetku nista ne dozvoljava ali onda ona pocne da pravi dramu i da place i zna da kod njega to pali. U sustini kad joj jedno od nas nesto ili dozvoli, koliko god da se ovo drugo ne slaze sa tim nema promena. Ja mu kazem kad mislim da preteruje negde, a i on meni, pa se nas dvoje dogovorimo i onda idemo kod nje sa istom pricom. Iva u sustini zna kod koga, sta i koliko moze i tako se ponasa. Kad smo nas dve same divna je i sve slusa, pretpostavljam da je takva i kad je sama sa ocem.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vam se stavovi razlikuju Empty Re: Koliko vam se stavovi razlikuju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu