Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

+7
milenica_89
Dy
Andjela
Milica
tanasija
Stazi
Ivana
11 posters

Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Gost Čet Mar 20, 2008 9:08 pm

otvorih ovu temu iz razloga sto mislim da onaj nacin i nas stav vaspitanja tj nas roditelja vazi i trebalo bi da vazi i kod ostalih ukucana i da se isti pridrzavaju istog,i da vazi i da se nikako ne osstupa od datih pravila bilo gde da odete sa detetom ili bilo ko da je u negovoj blizini zajedno sa vama ili njim samim.

ja se toga pridrzavam,ono sto nesmeju kuci nesmeju nigde...ili ono sto ne rade kuci nece raditi ni kad su u gostima...nekd se desi i da je ono sto je njima dozvoljeno kod kuce,nije u fgostima pa se i moraju pridrzavati istog,dakle drugacije je jer stavovi se razlikuju,ali nema nekih velikih i dalekih odstupanja.

recimo kod moje mame se zna ono sto ja ne dozvoljavam nece im ni ona dati,i sl....postuje moje stavove kriterijume i pridrzava ih se,ako nesto nezna uvek me ita,retko ce bilo sta uraditi na svoju ruku,ili mu dozvoliti nesto a da ja prethodno ne odobrim,tako da sam sa strane njenog cuvanja mirna...nema bojazni da ce mi da tako kazem pokvariti decu...

ali slucaj sa mojom svekrvom je drugaciji,ona sve radi po njenom,kako ona misli da teba,stavovi i nacini vaspitavanja nam se totalno razlikuju,i ja nezelim tako da svoju decu odgajam sto sam joj i hiljadu puta rekla,ali ona opet tera po svom,dozvoljava mu da joj se i popne na glavuma kad je nemiran ili nestasan odma zna da kaze mama je kriva tako ga je vaspitala...e to me strasno nervira i vrlo retko dobije decu,u vrlo kratkom periodu,li i to iskoristi da nosi vodu na svoju vodenicu....

mislim da su roditelji tj majke prvenstveno te koje trebaju da vaspitaju dete naprave od njega coveka,uce ga onim sto one misle da je dobro za njega...brane mu ono sto misle da nije i sl....i mislim da ih se drugi prvenstveno ukucani trebaju pridrzavati jer tako se najlakse deca kvare i vrlo je moguce da onda mi/vi ispadate vestice,a oni divni jer boze moj vi nista nedate,a kod bake i dede sve moze...i onda tu nastaje problem i rivalstvo...tako da cuvajte sto vise mozete i vaspitavajte vasu decu po svom,ako nesto nedate to i recite po cenu i svje i rasprave jer to je vse dete i imate sva prava ovog sveta da ga vaspitavate po svom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Ivana Čet Mar 20, 2008 10:18 pm

mm je kod njegove pokojne bake(svekrve od moje svekrve),bilo sve dozvoljeno,bukvalno sve,pa opet nije ispao ni razmazen,niti pravio probleme
mislim da i deci i treba kod baka biti dozvoljeno malo vise,nego kod majki,bas iz tog razloga da se zna sta majka kaze i ko je,a sta baka kaze i ko je ona u svemu tome
mog Stefana,sticajem losih okolnosti Mimijevi roditelji nisu videli dva meseca,i kad poraste i kad ga budu vidjali jednom mesecno,dva puta,ne nameravam da mu mnogo sto sta zabranjujem kod baka,jer vidim sad po Mimiju koliko je voleo svoju baku i koliko prica o njoj sa osmehom i setom u ocima,a s obzirom da su Mimijevi roditelji super prema Stefanu(bili do sad)smatram da ce tako biti i dalje
u slucaju da naprave neki haos,uzimam dete i nece ga videti po dosta vremena,pa onda nek se zapitaju zasto-sledeci ce put biti manji od makovog zrna
a za moje roditelje nemam reci,sve je super
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Stazi Čet Mar 20, 2008 10:58 pm

meni ne pada na pamet da im dozvoljavam sve. treba da vidis kakva je moja viktorija kada se vrati od njih.hoce da jede u sobi, hoce mali milion stvari koje ja ne volim u svojoj kuci niti dozvoljvam, a i mnogo vise je neposlusnija kada se vrati kuci posle par dana provedenih tamo. ne zelim da zabranjujem mnogo ali zna se granica.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Ivana Čet Mar 20, 2008 11:10 pm

svako ima svoje misljenje...
ne mislim ni ja SVE,nego u granicama normale..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od tanasija Čet Mar 20, 2008 11:33 pm

ja dozvoljavam da se svako postavi prema ivi kako hoce, i ona je do sad na ucila sta i gde moze. ako je baba pusti sto se mene tice nek im prevrne sve na glavacke ali zna da je kod kuce i svuda drugo to zabranjeno.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Ivana Čet Mar 20, 2008 11:43 pm

tanasija ::ja dozvoljavam da se svako postavi prema ivi kako hoce, i ona je do sad na ucila sta i gde moze. ako je baba pusti sto se mene tice nek im prevrne sve na glavacke ali zna da je kod kuce i svuda drugo to zabranjeno.
slazem se
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Milica Pet Mar 21, 2008 1:59 am

Ono sto ne moze kod mene , ne moze ni kod koga..to smatram uvredom i ponizavanjem mog autoriteta kao roditelja. Ja sam od onih koji sve dozvoljavaju, ali ono sto ne moze ne moze ni kod drugih
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Andjela Pet Mar 21, 2008 2:23 am

Naravno da kod baka i djedova vaze malo drugacija pravila nego kod mame i tate i to je u neku ruku i normalno....bake i deke i jesu tu da malo vise razmaze svoje unuke i da im vise dopustaju....naravno to sve u nekim granicama normale,a normalni djedovi i bake ce tako i postupati(znam da nazalost postoje i oni nenormalni Laughing )
A djeca su vrlo pametna stvorenja i ona vrlo dobro znaju kako se ponasaju s dekama i bakama a kako kad su s mamom i tatom!
Moji roditelji su daleko i vrlo malo provode vremena sa mojom djecom tako da i kad ih vide oni im mnogo dopustaju ali ja onda stvarno nemam srca da im pokvarim zabavu i veselje!
Ali sa svekrom i svekrvom je druga prica,stanujemo u istoj kuci i naravno da onda vise i budu zajedno i da oni mnogo vise uticu na njih i njihovo vaspitanje!Svekrva vecinom postuje moja pravila jer je s te strane poprilicno razumna zena i zna da djecu treba pravilno usmjeravati i vaspitavati,tako da im ona ne dopusta bas sve!Jedino svekar zna nekad da pretjera i da ne postuje neke zabrane koje sam ja odredila ali ja to brzo istjeram po svom....ali sreca on i ne provodi mnogo vremena s njima posto je veci dio dana na poslu,navece dodje poigra se s njima,nesto im kupi i donese i uglavnom djeca ga vole!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Gost Pet Mar 21, 2008 3:48 am

Milica ::Ono sto ne moze kod mene , ne moze ni kod koga..to smatram uvredom i ponizavanjem mog autoriteta kao roditelja. Ja sam od onih koji sve dozvoljavaju, ali ono sto ne moze ne moze ni kod drugih

u potpunosti se slazem sa ove dve milicine recenice....i podvlacim ovo TO SMATRAM UVREDOM I PONIZAVANJEM MOG AUTORITETA KAO RODITELJA....

ja sam po celi dan svaki dan kuci sa njima,ja ih ucim sta je dobro sta ne,ja ih usmeravam i vaspitavam kako ja hocu i ne zelim niti dozvoljavam da m bae i dede to pokvare...oni kako su raspolozeni tako im nesto dzvole ili ne,nekad da im sve prevrnu,a nekad cim pipnu nesto sto ne sme tutanj kuci pa ti mama vadi oci sa njima uz obrazlozenje naravno da su bezobrazni i neslusaju,a kad dodju kuci mirni ko bube...

kod mene tj kad su samnom bilo gde znaju sta se sme sta nesme..i ja im dozvoljavam sve,ali u granicama normale,kad predju tu granicu zna se sta ih ceka...a kod njih i sa njima je drugacije i onda deca to nenamerno iskoriste oni ispadaju dobri i fini,a ja babaroga ili neki njihov mucitelj...

desi se da deca obozavaju babe i dede bas zato sto kod njih sve moze...ali meni to nije merilo ljubavi voli ti njih koliko hoces,ali neki red mora da se zna...ja i dalje ne odstupam od svog stava i misljenja sto se tice dece...nekazem da treba i da zive ko u zatvoru,ali kultura i poslusnost su na prvom mestu...i najvise mrzim kad pri razgovoru,grdnji sa svojom decom u isto se umesa i svekrva i onda ona govori svoje,a ja moje pa deca se naravno okrenu njoj jer je blaga i sve resava na neki njen nacin koji se meni nimalo nesvidja...onda ja tek poludim,jer da se bilo sta desi i da im bilo sta govorim mene trebaju cuti i poslusati da nas je desetoro u dvoristu i moja je zadnja...to pokusavam vec godinama da joj utuvim u glavu,ali nevredi...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Dy Ned Mar 30, 2008 8:45 pm

tek sada razumijem mame,cija djeca mnogo provode vremena sa bakom i dedom , i isti se mijesaju u vaspitanje. Naime mi smo bili kod mojih roditelja. I za stvari koje kuci nikada ne bi radila, tamo je stalno radila jer joj moj tata dopustao. Tako napr. uzela je neki stap i hoda po dvoristu, ja kazem da ostavi, pacse itd..Ona se meni okrene i kaze majs tamo...ja se sokirala, kazem moju carobnu rijec, ljuta sam, a ona bjezi dedi!! Naravno on se istopio!!!!A ja bijesna...

E sada ja sam ih pustila da uzivaju jedno u drugom jer se bukvalno vidjaju svaka tri mjeseca, a da mi tako svaki dan..ma nema sanse...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od milenica_89 Ned Mar 30, 2008 9:48 pm

Iako je Iva mala mnogi zele da se mesaju oko njenog vaspitavanja,a ja mislim da se deca uce od malena i da ako ih pustis (mislim na majku prvenstveno) da rade sta hoce naj.... si kasnije.ipak to ja mislim.Drugo necu da mi neko vaspitava dete jer cu ja kasnije da imam muke a ne taj-ta!Za moje dete odgovaram ja,ako ga ja razmazim to sam ja uradila a ne neko drugi,a cesto mi drze predavanja sto joj ne dopustim sve da radi,da baca,i tako je razmaze posle ja ne mogu da joj dokazem nesto...narusavaju autoritet kao sto milica rece,ipak ja to necu dozvoliti,narocito jer ona tek sada kapira mnoge stvari.
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Emi Sub Apr 05, 2008 8:54 am

Ja cu tek imati problem sa ovim, svekrva hoce da je cuva, ja hocu da ide u jasli, jaooooo ako ostane kuci ima da je razmazi, dete ce mene da mrzi, Ja sam stroga, a ona jos od sad namerno dopusta sve sto ne dopustam ja,,,,,kaze ona meni, mala je milena ne razume jos....nek vuce carsav od stol ona mora da se sa necim igra... affraid
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Miloseva_mama Sub Apr 05, 2008 9:18 am

Sto se tice vaspitanja svima sam jasno dala do znanja,da sve sto mu ja branim,ne moze da mu da baka ni deda,samo sam im rekla da se sjete kada su oni nas vaspitavali,i da sve to sto mu ja branim je za njegovo dobro!!!!svi se lijepo pridrzavaju i postuju pravila!!! Ne kazem da nije bilo trzavica ali opet ujedu se za jezik pa precute
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od IvanaPG Sub Apr 19, 2008 10:37 pm

kad se andjela rodila ja sam svima dala do znanja da necu da mi se mijesaju u njenom vaspitanju tako da su to znali i za ove dvije , ponekad mi kazu sto si tako stroga to su djeca moraju da se izive , da ja znam da su djeca al i mi smo bili pa se znalo sta smijemo a sta ne , tako da to vazi i za njih.
popustljiva sam dosta do neke granice , pokusavam da na lijep nacin im objasnim sta je lijepo i sta se smije a sta ne , za sad me slusaju a ubuduce sta ce bit neznam
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od tanasija Čet Mar 26, 2009 8:02 pm

Ja ne mislim da neko time sto dozvoli detetu neke stvari koje ja ne dozvoljavam narusava moj autoritet. Kad sam ja prisutna Iva iskljucivo slusa ono sta ja kazem i neke stvari koje inace sme kod babe u stanu da radi, ne radi u mom prisustvu. Time moj autoritet nije ni najmanje narusen, kad je baba sama sa njom ona treba da bude autoritet a ne ja.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od znljubica Sub Apr 16, 2011 10:24 pm

Važno je da mama i tata imaju usklađene stavove u vaspitanju dece. Deka i baka su popustljiviji, ali deca tačno znaju šta kod koga mogu a šta ne mogu.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja Empty Re: Koliko ostali postuju vasa pravila vaspitavanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu