Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

+5
Stazi
Mildan
Miloseva_mama
maja31
Dy
9 posters

Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Dy Ned Mar 16, 2008 9:58 pm

neznam kako da nazovem ovu temu..ako neko ima bolju ideju neka mijenja!

naime, u subotu je bila dr kod mene kuci, i rekla mi je da ja mnogo pipkam anastasiju,.
prvo me pohvalila i rekla kako je to dobro, kako sam brizna itd ...
I onda mi navela primjer- tema naravno fontanela,i kaze zena- da li ti znas da 80 posto majki nemaju pojma ni sta je fontanela ni da li treba srasti ni kada, ni bilo sta..

Ja affraid affraid affraid se zabezeknula...

I ona kaze da je to samo primjer, i da je takvih momenata mnogo...

E sad ja sam svjesna da nekada pretjerujem oko svega dizem frku, i ona mi lijepo rekla, da nastavim pratiti, ali ne zagledati..i da zapamtim, sve dok se dijete normalno ponasa, nemam razloga brinuti niti razmisljati ( u ovom slucaju tema je bila fontanela)..

i rekla je da bi bilo idealno da nadjem sredinu izmedju sebe same i onih koje uopste ne zagledaju...

kao ona ce me promjeniti..sta cu kad sam takva, i mene to nervira, ali to je jace od mene ..ja jednostavno moram :razmisli: :razmisli: :razmisli: :razmisli:
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Gost Ned Mar 16, 2008 10:11 pm

pa neznam,ja nisam nesto posebno opeterena bila niti jesam u ovom slucaju fontanelom,mada sam vatala sebe u situacijama kad sam zagledala,mozda nekad i opipala,ali se nisam nesto posebno opterecivala time,znala sam da ce srasti u nekom normalnom i odredjenom dobu...
i inace ih bas ne pipkam i ne zagledam mnogo sem kad bas vidim ili primetim da imaju nesto neuobicajeno ili kad se zale da ih boli nesto pa onda ja pogledam ili opipam sta im je...

recimo juce nikola tj sinoc kenkao te boli ga noga,te ruka ,te uvo,znala sam da su to njegovi fazoni i nisam ga naravno ni zagledala ni skidala,da vidim da li ga stvarno nesto boli,jer tacno znam kad lagi,a kad ne...samo sam mu opipala iza uveta za svaki slucaj,ali sve je bilo normalno...eto uvatim sebe ponekad u tome,ali zaista ne preterujem niti se opterecujem...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od maja31 Ned Mar 16, 2008 11:04 pm

Ja ih stalno cackam ,pipkam da moj muz blago sizi.
Te im nos diram mrzim slinavu decu mada moji i nisu jer na svadbi mi neko rece da nejedem corbu bice mi slinavi i tako ja ostadoh gladna.
Diram im usi Nikoli svojevremeno pisu , nisam pervezna nego zbog kozice a sada je on sam preuzeo tu ulogu.
Mislim i ja da sam malo opsednuta, ali nevidim u tome nista lose.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Dy Ned Mar 16, 2008 11:05 pm

maja31 ::Ja ih stalno cackam ,pipkam da moj muz blago sizi.
Te im nos diram mrzim slinavu decu mada moji i nisu jer na svadbi mi neko rece da nejedem corbu bice mi slinavi i tako ja ostadoh gladna.
.

ne kuzim??!! sta ti ovo znaci??!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Gost Ned Mar 16, 2008 11:10 pm

hihihi Laughing stasija to je obicaj ili ti verovanje kod nas...ja pojedojh moju corbu pa sad neznam koliko su slinavi i dali to ima neke veze.... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Dy Ned Mar 16, 2008 11:12 pm

j....te pojasnite mi, ne kuzim vas uospte..ni tebe renata..sta pojedes corbu i sta onda???!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Miloseva_mama Ned Mar 16, 2008 11:13 pm

e moja bosanka....... ma babine price ne jedi corbu na svadbi da ti djeca ne budu slinava!!! Et
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od maja31 Ned Mar 16, 2008 11:14 pm

to je draga neko glupo verovanje, da ako na svadbi jedes corbu bice ti slinava deca, ma glupost ali ja se primila i nisam jela.
A mislim da jos pored toga nisam nista jela jer, pa sam ostala gladna na sopstvenoj svadbi.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Dy Ned Mar 16, 2008 11:15 pm

Miloseva_mama ::e moja bosanka....... ma babine price ne jedi corbu na svadbi da ti djeca ne budu slinava!!! Et

tak mi reci, da sav svijet razumije!

a boze gluposti!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Mildan Ned Mar 16, 2008 11:19 pm

Mislim da spadam u one mame koje se opterećuju decom.Ima situacija koje kao Rene ignorišem, ali bitno je da ja osećam svoju decu.Čim im krene nešto, kao da sam završila medicinu, čini mi se da odmah znam šta im je.Dana čim kaže da je boli grlo, ja je teram da zine, pa joj pogledam grlo.Mici isto gledam kada počne da kašljuca.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Stazi Pon Mar 17, 2008 12:41 am

Ja nisam opsednuta time.S vremena na vreme proverim fontanelu ali nista posebno. NAjvese zbog srastanja i dehidracije a posebno jer imam jos jednu cerku koje je uvek oko bebe pa ne daj Boze nesto....
Ako primetim neku promenu na kozi ili neki novi beleg ili bubuljicu ondapreispitam. Tako sam nasla kod Viktorije na nozi jednu bubuljicu i na kraju se ispostavi da je bradavica pa smo je morali nositi nakrioterapiju.
Ipak je dobro proveravati decu ali ne preterivati u tome
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Veka Pon Mar 17, 2008 1:56 am

Ja nekad znam da je zagledam, pa ja sam primetila kad joj se pojavio prvi mladez koji je bio malena tackica, niko to nije ni video sem mene, pa zlezdice na vratu, jednom sam slucajno dotakla i napipala kuglicu i od onda cim kine ja pipam zlezdicu. Trudim se da ne preterujem, da to bude u granicama normale, jer mislim da ipak neke stvari treba proveriti. S druge strane postoje stvari koje ignorisem kad znam da folira.

Dijana, ok je to sto je ti pipnes da vidis da li je srasla fontanela, ali nije ok da je svaki dan pipkas jer fontanela nece da se zatvori preko noci. Pipni jednom u 10-15 dana, cisto da budes mirna, sve preko toga kad krenes da je pipnes ti se vrati nazad, jer nema potrebe da da se uzrujavas, mislis da sto je vise pipkas vise se bojis da li je sve u redu.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Andjela Pon Mar 17, 2008 2:03 am

Ja sam bas opterecena sto se tice djece....znam da nije dobro ali jednostavno takva sam,kao sto rece stasija to je nekako jace od mene!
A mozda je razlog i u tome sto je moja Andjela bila bolesljivo dijete i njoj se nekako i najblaza bolest znala da iskomplikuje ili da joj neki lijekovi ne djeluju ocekivano....zato ja moram da otvorim cetvore oci i usi da mi ne bi sta promaklo.....jer uvijek sam krivila sebe i mislila da sam vise obracala paznju ili da sam bila bolje informisana da nam se neke stvari ne bi izdesavale!
Zato sada uvijek gutam informacije,iskustva o bolestima ali i o zdravlju tako da danas u razgovoru sa nekim majkama vidim da sam mnogo vise upucena od njih pa cak su neke po struci i pedijatrijske sestre,pa mi nekad bude nezgodno da ljudi ne pomisle kako previse pametujem.....i sve sto o tome procitam ja odmah zapamtim a sto nije slucaj sa nekim drugim stvarima u zivotu Laughing
Zato mm ludi zbog mene.....govori mi da uvijek pretjerujem sto se tice djece i da odmah sebi u glavi pravim najcrnje scenarije!
Ja se trudim da budem opustenija i mislim da polako uspijevam u tome....Andjela je sada veca i hvala bogu manje bolesna,a i sa Djoletom nemam ni blizu problema kao s njom sto sam imala....tako da sam i ja malo "ohladila"!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Emi Uto Mar 18, 2008 12:26 pm

stasija ::
Miloseva_mama ::e moja bosanka....... ma babine price ne jedi corbu na svadbi da ti djeca ne budu slinava!!! Et

tak mi reci, da sav svijet razumije!

a boze gluposti!

e sad da vas pita i ova vasa makedonka sta je to slinava Embarassed
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Betty Boop Uto Mar 18, 2008 12:36 pm

hihihihi

slinava, balava, deca kojoj stalno curi nosić...
Mi nismo u svatovima ni imali imali čorbu, pa moj Vuk nikad nije slinav! :haha:
...a za taj "običaj" sad prvi put čujem i umirem od smeha...ma ja sam stalno lizala šerpe kad se pravili kolači, pa mi dan venčanja bio sunčan!!! :umirucismeh: :umirucismeh: :umirucismeh:

inače, ne zagledam Vuka svaki čas, ali pošto sam zdravstvene struke, vrlo lako uočim neke stvari i simptome, pa onda odreagujem. U stvari, čini mi se da ga svako veče kad ga spremam za krevet onako rutinski "pregledam", a da toga nisam ni svesna...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Emi Uto Mar 18, 2008 12:52 pm

JAOOOOOOOOOOOOO ihihiihihihi boze mili sta cu da cujem!!!!

inace nisam opterecena, a bila sam...uvek sam je pipkala i uvek sam se pitala asta je sad ovo pa ono...ali sad vise ne, ne mucim sebe vise!!
Kad sam napipala i videla hemangioma bila sam veoma potresena, ali nije bilo to nista strasno a ja sam se toliko uspanicila No
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Veka Uto Mar 18, 2008 2:55 pm

Betty Boop ::ma ja sam stalno lizala šerpe kad se pravili kolači, pa mi dan venčanja bio sunčan!!! :umirucismeh: :umirucismeh: :umirucismeh:

Bezimo od teme, ali ja lizala serpu od torte vece pred svadbu i to namerno, dan pre svadbe padala kisa, na dan svadbe suncano.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Gost Pon Mar 31, 2008 1:10 pm

Nisam nikad bila opterecena. Pustam da stvari idu svojim tokom i sledim instinkte. Imam nekoliko knjiga o razvoju beba koje sam u pocetku citala iz meseca u mesec pa sam vec do treceg stala i batalila. Dosadilo mi da citam o mogucim problemima pa ih sad otvaram tek ako stvarno vidim da se nesto desava ili me zainteresuje sta se moze uraditi po nekim pitanjima (otvorih ih dvaput kod ojeda guze i spavanja u toku noci).
A sto se pipkanja tice ni to nikad nisam radila... Al recimo ja je svaki put posle kupanja izmasiram od glave do pete pa sumnjam da bi mi neka fizicka nepravilnost promakla cak i kad bih htela... Ne masiram je s tim razlogom vec za obostrano opste dobro, naravno! Mislim da imam srece sto mi je dete zdravo (da kucnem u drvo) pa nije nikad bilo potrebe da se traumiram oko necega kad je ona u pitanju...

Na temu lizanja serpi- lizala i lizala i i dalje ih lizem i na obe svadbe mi je padala kisa! Laughing Na prvoj popodne kad smo svi vec bili u hotelu, a na drugoj uvece kad je krenuo party. Nije smetalo i nismo ni primetili oba puta!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko zagledate, pipkate i pregledate  vasu djecu?! Empty Re: Koliko zagledate, pipkate i pregledate vasu djecu?!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu