Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

+21
Cvrki
mama_daisy
GAGA
Viki de Marko
milenica_89
Endzi
Ivana
tanasija
Emi
Tammy
ZZ
jovana023
Lidija
Mildan
Tamara
ada
Beba
Veka
Tanja
Milica
Dy
25 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Dy Ned Okt 28, 2007 9:06 pm

First topic message reminder :

anastasija nas sinoc fascinirala

do sada govori..mamma, tata, baba, deda, dodji, ade i jos nekih rijeci

ali sinoc je trazila da joj pjevam TI i Ja pjesmicu (djecija izvode vrapcici) i to ona sama pocela pjevati - tiiiiiiii i jaaaaaaaaaa i plesala..(nemogu vam docarati kako je slatko bilo)
potom pocela pjevati kukunka , juju... nas iznenadila..jeste, da od 6 mjeseca slusa smao djecije pjesmice i realno je da propjeva, ali mi to jos nismo ocekivali...

o da, i trazi jisica...to je razbole se lisica... sada joj je hit pjevanje izgleda
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Emi Sre Mar 18, 2009 12:37 pm

ja je sve razumem, a mm samo kaze, mama dodji neznam sta hoce ihihihihihihihihih
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od amarilis Pet Mar 27, 2009 3:33 am

Nama je recnik jos uvek skucen mada polako se naziru reci...
mam mam - mama
tat - tata
pap - papuca
njam njam - jesti
av - kuca
i puno gestakulacije koje samo mam razume Smile
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Cvrki Pet Mar 27, 2009 5:03 am

Sara priča pesmicu, ...duge uši, krapa net (kratak rep) moj zekane baš si lep. A zna lepo da kaže nego se mi smejemo pa onda joj je to ostalo tako. Napredak je što zna da kaže lepo R, ali ne može Š.

Pre neki dan me zove iz sobe, mamaaaaa, Gocooo, Golinaaaa, kad nisam pala, ne znam odkle joj to Golina, a ni Goco me nikad nije pozvala.
Zna da mi se obraća onako kao i ja njoj, mico moja lepa, mazo moja i bubili, pa kaže mazo moja, čitaj mi ovo...šou!

Smešna je situacija, sin od devera i jetve, Sarin brat koji je s njom u istoj grupici u vrtiću, priča non stop vaspitačici "stoj u ime zakona" pa mene žena pita šta znači to što on njoj priča, malo starija vaspitačica pa nije gledala Nodija...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od tanasija Pon Mar 30, 2009 6:48 pm

Iva je jedno vreme bila u fazonu da se namrsti i kaze 'mola da postoji zakon i led' pa se onda kao nenormalna razdere 'stoj u ime zakona!' Very Happy
Iva jos uvek ne zna R i suskece sa Š, Č, Ž ali č i ž i tata malo suntavo kaze Wink
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Veka Pon Mar 30, 2009 8:45 pm

Joj, kako su medeni.
Danica govori uglavnom sve, ali mi sad imamo par reci koje izvrcemo, koje ne zna lepo da izgovori:
klizanke- klizaljke,
tigara- gitara,
klopopac- poklopac
kejts-bord- skejt-bord
jedna od reci u kojima ne izgovara r je loleri- roleri

Mi imamo sad mnogo smesne fraze i dosetke. Njena poslednja izjava me je naterala u slatki smeh- ustaje i na stolu nalazi cokoladne napolitanke " Bas sam ih ocekivala i nadala im se, bas si me obradovala" a ja ih zaboravila uvece na stolu. Razz
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od lenita Ned Feb 07, 2010 10:42 am

Jos je mala ali za sada je:
mama
tata
baba
uka-ujka
ta-sta 
da
ne
nema 
ajde-hajde
i do sinoc je bilo daaa....-znaci draga a od sinoc daga!!!!
lenita
lenita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 96
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Lidija Pon Feb 08, 2010 11:08 pm

Ivona odavno priča sve,relativno kasno je počela da priča,ali zato kad je krenula,pričala je maltene sve.ALI i do danas ne zna da kaže pojedina slova kao što su R(ona kaže L),Ž,Š,Č ne zna da kaže već kaže Z,S i C.Ne znam da li treba da je vodim kod logopeda,naš dr.kaže da još nema potrebe,ali ja brinem,mislim,nije ona više toliko mala pa da ima vremena da našči da pravilno izgovara.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od tanasija Pon Feb 08, 2010 11:35 pm

Sa 5 godina ako ne zna da kaze neko slovo treba obavezno da ide kod logopeda. Iva suska (kao njen tata) na Č,Dž i Š, i ne kaze jos uvek R kako treba, ali to polako ispravlja. Icice kod logopeda sigurno jer ne verujem da ce ovo suskanje da prodje samo od sebe
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Andjela Pon Feb 08, 2010 11:47 pm

Lidija ::Ivona odavno priča sve,relativno kasno je počela da priča,ali zato kad je krenula,pričala je maltene sve.ALI i do danas ne zna da kaže pojedina slova kao što su R(ona kaže L),Ž,Š,Č ne zna da kaže već kaže Z,S i C.Ne znam da li treba da je vodim kod logopeda,naš dr.kaže da još nema potrebe,ali ja brinem,mislim,nije ona više toliko mala pa da ima vremena da našči da pravilno izgovara.

I Đorđe isto ovako priča i ja sam se već zabrinula i on ne izgovara Č,Ć,Š,Ž sve je to C,S,Z...ispravio je samo slovo R (a bilo je L)...on sad u maju puni 5 godina i faktički slijedeće godine u septembru kreće u školu i mene strah da on do tada neće uspijeti to da ispravi...kod nas nema logopeda,morala bi ga voditi u drugi grad na vježbe...R je ispravio isključivo uz moj svakodnevni trud i vježbanje a sad bi se trebalo baciti i na ova druga slova,samo što ja više ne provodim toliko vremena s njim...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od tanasija Pon Feb 08, 2010 11:51 pm

Zdravka, ovde ima i varijanta da ti logoped zada vezbe pa da ti kod kuce radis sa detetom i s vremena na vreme ga vodis samo da se vidi napredak. Mozda da se raspitas da li ima te varijante i tamo.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Ivana Uto Feb 09, 2010 12:05 am

Ja se brinem sto Stefan jos uvek ne zna R,a tek sad vidim da je on u stvari jos mali...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od lenita Uto Feb 09, 2010 10:54 am

Ivana ::Ja se brinem sto Stefan jos uvek ne zna R,a tek sad vidim da je on u stvari jos mali...
Nisi jedina..... I ja ponekada pozelim da Lena nesto radi ili govori a ona je baaaaas mala....
lenita
lenita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 96
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od amarilis Sre Feb 10, 2010 1:15 am

Moja Ivona dugo nije izgovarala slovo L, mesto njega je izgovarala V... nema brige naucila je i to "tesko" slovo Smile
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Ivana_Sa Sre Feb 10, 2010 12:18 pm

Ivana ::Ja se brinem sto Stefan jos uvek ne zna R,a tek sad vidim da je on u stvari jos mali...

Mali je jos da izgovara slovo R,kao i naprimer slova tipa nj,ž,lj
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Govorne vjestine male dece, njihov rečnik - Page 5 Empty Re: Govorne vjestine male dece, njihov rečnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu