Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Male ljutice

+3
Ivana
Emi
Dy
7 posters

Ići dole

Male ljutice Empty Male ljutice

Počalji od Dy Ned Okt 28, 2007 10:46 pm

Kada mala djeca osjećaju ljutnju ili tugu, dobro je da jedan roditelj pokaže veći stupanj potpore, a drugi manji. Tako se dijete uči nositi s negativnim emocijama, sugerira studija.


Kada su mala djeca ljuta, tužna ili frustrirana, najbolji mogući scenarij je da jedan roditelj pruži utjehu i zajedno s djetetom rješava problem, a drugi ostavi djetetu dovoljno prostora da se suoči s osjećajima, pokazala je studija Sveučilišta u Illionisu.

"Ako oba roditelja pomažu djetetu, dijete nema priliku iskusiti negativne osjećaje i naučiti se nositi s njima", rekla je voditeljica studije Nancy McElwain.

Dvije studije objavljene u listu Child Development pokazale su da djeca pokazuju bolje emocionalno razumijevanje i manje konflikata s ostalom djecom kada jedan roditelj pruža potporu u većoj mjeri, a drugi u manjoj. U većini situacija djeca reagiraju slično bez obzira koji roditelj preuzima koju ulogu. Ipak, u nekim slučajevima djeca bolje reagiraju kada očevi pružaju veću potporu, a majke manju, kaže McElwain.

Roditelji trebaju promisliti o tome na koji način reagirati na dječju ljutnu ili frustraciju, a ne reagirati individualno, zaključila je McElwain.


Izvor: United Press International
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Dy Uto Nov 27, 2007 9:39 pm

i mi se upisujemo u klub ljutica...to je aktuelno vec jedno sedam dana..kada je ja ne skuzim sta hoce, krene histericno vristati, udarati me i gristi..
samo zato sto je ne razumijem...
ja mislila moje dijete nije ljutica, kad ono..bu
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Gost Uto Nov 27, 2007 9:44 pm

nina kad je ljuta ne vristi i ne histerise i ne grize.
obicno prekrsti ruke,sedne na krevet,napuci usta,namrsti se i duri se.
to traje nekoliko minuta i vec se odljuti,ali zna se u sekundi naljutiti i promeniti raspolozenje,ako nije po njenom, ili ako nisi izabrao prave reci koje je ona u tom trenutku htela da cuje.
veoma je osetljiva i koga ne poznaje drzi ga na odstojanju ,obicno posle dve tri razmenjene recenice menja misljenje i pretvara se u umiljato jagnje,a neznate kakav djavolak zna biti.

nikola je druga prica.
on je uvek nasmejan,kod njega svaki dogovor i kompromis vazi i on je zadovoljan.
dok kod nje vazi pravilo sad ili odma ,sve ili nista.
hi,hi da mi je znati samo na koga je???? :razmisli:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Emi Sre Mar 26, 2008 10:59 pm

a kako nauciti dete da ne udara??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Dy Sre Mar 26, 2008 11:02 pm

mala Milena ::a kako nauciti dete da ne udara??

sta da ne udara?? i koliko dijete??
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Emi Sre Mar 26, 2008 11:08 pm

pa moja zova nikako da nauci svoje dete da ne udara, baca igracke i hoce da udari milenu,,,a samara i svog tatu i dedu...dete ima 1,6meseci
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Dy Sre Mar 26, 2008 11:12 pm

mala Milena ::pa moja zova nikako da nauci svoje dete da ne udara, baca igracke i hoce da udari milenu,,,a samara i svog tatu i dedu...dete ima 1,6meseci

poznato mi to... Neznam sta da kazem, ja nemam tih problema. ja imam drugi problem, ona ne bi nekoga pipnula, ma nema sanse. Ma cim neko galami na nekoga , ona place zbog toga.
da je meni, malo da se nauci braniti. Ona misli svi dobri i fini, i svi ce se sa njom igrati.

Nju Milica(drugaricina kcerka) mala stalno buba, i vidim da je anastasija ne podnosi.. MM je rekao da izbjegavam milicino drustvo, da ne bi anastasija dobila fobiju od djece. A ja opet za varijantu neka nauci da se bori..a opet, mislim da ce doci samo od sebe!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Gost Čet Mar 27, 2008 2:08 am

nina recimo nije niti je ikad bila ratoborna..mozda zato sto je devojcica,nekazem da je bila bas preterano nezna ,ali drska,bezobrazna ,inadjija i neki ucesnik i ocetnik tuca nije..

nikola je recimo druga prica mozda zato sto je musko,on sve resava stisnutom pesnicom,udarcem...stapom ili pak bilo kojom igrackom koja mu padne pod ruku,zna samo da udari ,nekad i da gadja istom,ali uglavnom uvek na srecu druge strane i promasi...hhihi salim se malo,ali valjda je to urodjeno u decacima ...neznam netrazim izgovor niti se pravdam time ja ga ucim pogotovo u njegovom i sestrinom odnosu da sve mogu na miran nacin resiti bez tuce ,svadje,cike i vike...mada to nekad pali nekad ne..u stanju je i da udari nekog iz cistog mira...nikad necu zaboraviri kad je imao nekih godinu i po dana i jedan decak od 8 iz ulice ga je obozavao ,a i nikola njega i cim ga vidi trc mu u zagrljaj ,a mali miran,povucen bas dobro dete i igra se on tako s njim i nikola odjednom ni pet ni sest flasicu i svom snagom njega u glavu,mali vukasin je samo rekao uuu uvatio se za glavu,tu pred mojim ocima se sve desilo u sekundi,pogledala sam ga ,a njemu jadnom izbila cvoruga...
znam da to nije ni lepo ni kulturno pogotovo sve sto ide stariji..tako da sam ga ucila i odvracala i dalje cu sto je vise moguce od tuce,cupanja ,udaraca ...

inace ne baca igracke,poceo je i nered za sobom sklanjati..ali kad je besan ili mu nije po volji ima gadnu narav..sklanjaj mu se s puta jer prvim sta dohvati mozes da stradas...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Ivana Uto Jun 10, 2008 1:35 am

Osim agresivnošću, deca se i histerisanjem trude da postignu određeni
cilj. Tada najčešće plaču, razbacuju i kidaju igračke ili
nekontrolisano vrište. U ovakvoj situaciji najbolje bi bilo da dete
utešite zagrljajem.

Ipak pogrešno je priuštiti mu ono što je tim ponašanjem pokušalo da
postigne. Ako to uradite, dete će pretpostaviti da je histerija
pozitivna, pa će takve ispade redovno ponavljati, tvrde psiholozi.

Ipak, treba i pažljivo proceniti, šta je i zašto izazvalo takvu
reakciju deteta. Ako je reč o hirovitoj želji za, na primer igračkom
koju smatrate nepotrebnom, budite istrajni u svojoj odluci. Dete će
prestati s ispadima samo ako uvidi da njima ništa ne postiže.

Ako se ipak radi o histeriji zbog odvajanja od roditelja (ostanak u
vrtiću, odlazak jednog roditelja na put), obavezno razgovarajte s
detetom nakon što se smiri. Na staložen i strpljiv način mu objasnite
zašto tako mora biti i da nije lepo da se ponaša neprimerno.
Saveti za roditelje
Jedna od delotvornih metoda protiv agresije, histerije i depresije kod
dece je da ih učite da će neke od željenih stvari dobiti kao nagradu za
dobro ponašanje, kaže pshijatar Elizabeta Radnonik.

Dete će prestati sa bacanjem na tlo, vrištanjem i plakanjem kad shvati
da time ništa ne postiže. Ako roditelj odluči da neće popustiti detetu,
važno je da u toj odluci istraje. Histerično ponašanje će se ponoviti
dva do tri puta, dok dete ne uvidi da njime ništa ne postiže.

Najvažnije je razumevanje i objašnjavanje. Svaku odluku treba
objasniti, a ne dovesti dete pred gotov čin. Objasnite detetu da ne
mora uvek da ima sve što imaju druga deca jer se razlikuje od njih. To
je i idealan trenutak da pohvalite veštine koje njemu leže.
preuzeto sa www.bebac.com
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od milenica_89 Pon Jun 30, 2008 11:17 am

A sta je sa zacenjivanjem??Iva se zaceni ako joj ne dam nesto ili ako je uzmem nesto sto ne treba da uzme?
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Veka Pon Jun 30, 2008 6:54 pm

Milenice, to je njen nacin da dodje do onoga sto zeli....samo ne treba popustati, ono sto ne sme jednostavno ne sme i to je to.... iznesi je iz te prostorije, ponudi joj nesto drugo, ali nemoj da cinis gresku i das joj ono zbog cega tako ljutito place.... ako joj jednom popustis i das joj to svaki sldeci put reagovace isto zacenjivanjem jer je ona to povezala sa tim da je to nacin da dodje do onoga sto zeli.... ja imam problem sa Sasom sto je isto to uradio sa Danicom i sad joj je vrlo tesko reci ne.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Ivana_Sa Uto Jan 27, 2009 1:08 pm

Kao sto rece Veka to je nacin da dodju do onoga sto zele tako je meni adila Anabela a ja sam ignorisala i posle nekog vremena nije vise histerisala je da sam je jednom popustila onda bi meni bilo teze...
Anastasija se nekad ljuti kad je nedam nesto sto nije za nju i to resava plakanjem i ja i to ignorisem gledam da joj u tom trenutku nadjem neku drugu zanimaciju ili neku igacku da je dam i ona to zaboravi kroz pa minuta
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od amarilis Sre Apr 08, 2009 10:56 pm

O da, i mi da se priključimo u klub malih ljutica... evo nekoliko dana da sam primetila da "zna da se ljuti". Jednostavno počne da "udara" po ruci, stolu ili već šta joj se u tom momentu nađe pri ruci... ali brzo je taj hir prođe... za sada.
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Ivana Čet Apr 09, 2009 12:49 am

Uf,mi imamo ovu fazu vec neko vreme,i to je histerija kad ne moze po njegovom,mlatara nogama,vristi,hoce i da udari,ali ja se trudim da kuliram,obicno pokusam da mu paznju prenesem na nesto drugo,ali mi to slabo uspeva,jer i to sto mu dam on baca,tako da ne znam ni kako da se postavim.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Ivana Sub Dec 05, 2009 7:49 am

Ivana ::Uf,mi imamo ovu fazu vec neko vreme,i to je histerija kad ne moze po njegovom,mlatara nogama,vristi,hoce i da udari,ali ja se trudim da kuliram,obicno pokusam da mu paznju prenesem na nesto drugo,ali mi to slabo uspeva,jer i to sto mu dam on baca,tako da ne znam ni kako da se postavim.
Evo i dalje ovo traje,samo sto je jos i gore,kad drekne "mamaaaaaaa..." ja pomislim da ce ostati bez glasa koliko zavristi.
Sad ga stavljam u "cosak" na stolicu dok se ne smiri,mada ne znam ni da li je to u redu...
Toliko sam u "depresiji" poslednjih dana,plasim se da sve sto radim nije ispravno Male ljutice Icon_cry ...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Veka Sub Dec 05, 2009 8:54 am

Ne padaj badava u ocajanje pa sve smo manje ili vise prosle kroz tu fazu zajedno sa decom. Nije neko ohrabrenje ali se nadam da ti znaci da nisi jedina.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Male ljutice Empty Re: Male ljutice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu