Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

+3
Stazi
Bojana
tanasija
7 posters

Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od tanasija Sre Okt 13, 2010 9:36 am

Nemamo ovu temu pa ja posto sam trenutno u tome sveza ajde da je otvorim.
Eto, ja sam 4.10.10. imala spontani pobacaj u 11. nedelji trudnoce. Malo sam prokrvarila nekoliko dana ranije, krvarenje je bilo prilicno slabo. Onda je u ponedeljak ujutru naglo pojacalo i poceli su blagi bolovi kao pred menstruaciju, nakon toga su mi u roku od sat vremena (dok sam uspela da nadjem svog doktora i stigla do bolnice) ispala uz krv i tri veca ugruska krvi. Stigla sam u bolnicu jako krvareci i doktor mi je odmah uradio reviziju. Poznajemo se dobro i procenio je da ovaj zahvat moze da radi bez anestezije, ja sam ga podrzala. Za par minuta je sve bilo gotovo, i posle pola sata sam vec bila kod kuce. Ukoliko se ovo radi u lokalnoj anesteziji mislim da pacijentkinju obavezno ostave do sutra ujutru u bolnici, da prenoci tamo. Cula sam da je jedna doktorka, za koju ja licno nemam nista lepo da kazem i ne bih joj u zivotu dozvolila da mi bilo sta radi, zeni radila reviziju u totalnoj anesteziji, no ima nas raznih pa da ne pricam o tome. Da je bolelo, jeste, ocigledno nije bilo neizdrzivo, cim sam ja izdrzala. Malo lokalne ne bi mi naskodilo, ali ta noc koju bih provela u bolnici verovatno bi me dokusurila, posto sam i kod kuce bila u strasno losem psihickom stanju, ne samo zbog spontanog nego zbog svega ove glupe, nejgluplje godine od svih do sada. Pila sam neke kapi koje sredjuju matericu, zaustavljaju krvarenje i naravno pila sam antibiotik. Posle tri dana sam isla u dom zdravlja na kontrolu, doktorka kod koje idem tamo je bila odusevljena radom lekara koji je uradio reviziju, prezadovoljna je kako sve to izgleda na ultra zvuku. Za dva dana idem ponovo kod nje da mi zatvori bolovanje i uradi bris (zbog antibiotika imam pojacan sekret), i tada ce pored UZ-a da mi radi i ginekoloski pregled. Tom prilikom cu da je pitam kad smem da imam odnose ponovo i kad smem da ostajem opet u drugom stanju. Kad to budem znala, napisacu ovde, da ako se nekoj nekad desi slicna situacija da makar od prilike ima pojma sta i kako.
I jos nesto, kad je u pitanju krvarenje najcesce to nije neki problem i sve je u redu, ali desavaju se i ovakve stvari, u svakom slucaju je zdravije po mene i bolje sto se desilo sad a ne kasnije. Sutra treba da stigne PH pa ce mozda moci da se utvrdi zasto je doslo do spontanog, u svakom slucaju pretpostavka je da od pocetka nesto nije bilo dobro, tj genetski materijali se nisu slozili ovaj put kako valja.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od Bojana Sre Okt 13, 2010 8:16 pm

A pored svega ovog sto si napisala,ja bih te pitala jednu cini mi se najbitniju stvar-kako se ti osecas psihicki posle svega toga?
Drži se :tesi:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od Stazi Čet Okt 14, 2010 8:39 am

Jako mi je zao sto ovo cujem Tanasija! Sad
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od tanasija Pet Okt 15, 2010 1:12 am

Ja sam psihicki bas jaka, i da je samo spontani mislim da bih bila vec ok, ali kad pomislim sta mi se sve desavalo u ovoj glupoj 2010. samo sam zahvalna sto sam jos uvek zdrava u pamet. Ovo je bila poslednja kap u prepunoj casi, cini mi se.
Ne smem da kazem da jos jednu 'situaciju' ne bih izdrzala, jer na zalost mislim da bih, ali definitivno ce proci vreme dok opet budem mogla neke stvari. Mislim da sam imala spontani zbog velike kolicine stresa i problema, tuge... Nadam se da ce sledeci put sve da bude OK a i tom sledecem putu se nadam uskoro, ali ne u ovoj gadnoj, najgadnijoj godini!
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od ZZ Pet Okt 15, 2010 5:12 am

Tanasija, jako mi je zao sto ovo citam..
Ti si jaka i hrabra zena i od srca ti zelim da sve ruzno ostane u ovoj godini i da nas pocetkom sledece opet obradujes lepim vestima o trudnoci..
Sigurno bi trebalo posle svega napraviti par meseci pauzu, pa onda planirati novu trudnocu..

Svako dobro..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od Cvrki Pet Okt 15, 2010 8:45 am

Jesu li stigli rezultati da se vidi zbog čega je došlo do spontanog?
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od amarilis Pet Okt 15, 2010 9:05 am

... reci su suvisne.... zao mi je zbog svega sto si prosla...
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od tanasija Uto Okt 19, 2010 2:25 am

Stigao je rezultat Ph, nista pametno ne pise, uginuo plod i to je to. Sto se tice odnosa mogu da ih imam cim zavrsim sa vaginaletama (stavljam ih, posto sam od svega i na kraju i antibiotika dobila pojacan sekret). Ne bi trebalo da ostajem u drugom stanju najmanje tri meseca a neki kazu i sest meseci. Ja cu od februara, ako se nista ne promeni, da pocnem da pokusavam. Eto to je to.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od emadora Čet Okt 21, 2010 1:49 am

Jako mi je zao zbog svega sto ti se desilo. Drzi se, bolji dani dolaze.
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani pobacaj u ranoj trudnoci Empty Re: Spontani pobacaj u ranoj trudnoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu